register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Open Track XV järelkaja   1 2 3  
Poster Message
peep
 
Moderator
Open Track XV järelkaja
Ma pakun, et EVO on shikaani läbimisel kõige kiirem auto rajal, difrid töötavad ja parem-vasak pööretel on stabiilsus megahea. Kujutan elavalt ette, mis trikke oleksin pidanud seal oma Camaroga tegema... Ise läbisin kolmandaga ca. 3500-4000 pöördega.
14.05.2007 at 12:14
jura
Open Track XV järelkaja
Jah... kolmandaga oli ilmselt paras shikaani sõita... sest suht kohe pärast shikaani pidin käiku vahetama... eks järgmine kord proovin julgemini. Sellist slaalomit pidi evo snow seades veel paremini sõitma, kuskilt nagu meeles... ise küll lasin kõike asfaldiseades
14.05.2007 at 12:19
ardi
Open Track XV järelkaja
quote:
rustang: Tarmo aeg 1.03 on sekund parem kui eelmise aasta 1.04, seega ei saanud shikaan kokkuvõttes väga palju aeglasem olla??



Vt eelmise aasta viimast sõitu - parim madal 1,02 see aasta kõrge 1,03 (Tarmo). Vahe ligi kaks sekundit. Minul endal olid eelmise korraga võrreldes rajarehvid, jäigemad stabikad, tõsisemad pidurid, vasaku jala pidurdamine jne. Sõta sain ka nii, et palju arenguruumi enam ei jäänud. Aga eelmise korra kiiremast ajast jäi ca 0,2 sek puudu. Mina väidan küll, et seekordsed olud olid ca 2 sek aeglasemad võrreldes eelmise aasta viimase korraga.
14.05.2007 at 13:03
pprz
 
Open Track XV järelkaja
Tere,

Tore üritus, nagu alati. Tundub, et sai tehtud õige otsus minna päeval Saugale ja õhtul Nightrace-le.
Ainukeseks veaks võib lugeda seda, et kohalejõudmise ajaks olid toitlustajal wrapid otsas :D
Mõned pildid ka (klõps fotole):





S.

____________________________
sergeizjuganov.com
14.05.2007 at 13:18
peep
 
Moderator
Open Track XV järelkaja
quote:
ardi:Mina väidan küll, et seekordsed olud olid ca 2 sek aeglasemad võrreldes eelmise aasta viimase korraga.


May-be aga igatahes ma ei usu, et see oleks põhjustaud shikaani erinevast kujust. Mina mingit vahet ei tunnetanud. Kindlasti mõjutab aegu ilmastiku - ja rajaolud. Selle ürituse piires on ajad igatahes võrreldavad.
14.05.2007 at 16:06
M-Tech
 
Open Track XV järelkaja
Väga mõnus oli üle pika aja rada sõita ja esimest korda suurt ringi.
Mina ei harjunud kuidagi ära peale šhikaani oleva suht lauge aga kiire kurviga.
Ei julgenud seal 3-mandat päris peeneks lasta ja panin suht vara 4-janda.

Selgeks sai see, et auto jõud käib hetkel juhi võimetest kauge kaarega üle ja sama moodi ka tänavarehvidest.

Nüüd tuleks võtta igapäevaauto Impreza asemel hobiauto E30, mis on hetkel ~3x lahjema mootoriga ja korralikult kurve läbima õppida.

Aeglasema autoga tuleb vist õigete sõiduvõtete valik ringiajas paremini välja kui kiire autoga?
14.05.2007 at 16:46
imre
Open Track XV järelkaja
quote:
Aeglasema autoga tuleb vist õigete sõiduvõtete valik ringiajas paremini välja kui kiire autoga?

Aeglasemaga on jah palju lihtsam sõitma õppida. Just selle pärast Mölder jun. areng mingil hetkel toppama jäigi, et võeti ruttu EVO sõitmiseks.

Kas kellegil ralli-sunny`ist rajal pilti on?

14.05.2007 at 16:50 1 edit. Last edited 14.05.2007 at 16:51 by imre
peep
 
Moderator
Open Track XV järelkaja
quote:
M-Tech:Aeglasema autoga tuleb vist õigete sõiduvõtete valik ringiajas paremini välja kui kiire autoga?

Ei usu, kuna kuitahes aeglane auto saab piisava hoo üles, et liiga kiiresti kurvi siseneda. Alati ju võid kiirema autoga kasutada varast mahapidurdamist, et kui oled juba kurvi sisenemas on pidurdamine ammu lõppenud ja saad keskenduda vaid õigele sissekeeramisele. Samas tagaveolisega on küll pointi vs. nelivedu, eriti märja rajaga, annab autotunnetust paremini edasi.

Sama on tänavarehvi kohta, algajatele ei soovitata spets rehve, kuna need "peidavad" vead ära ja Sa ei saagi kunagi kiireks või võtab see protsess palju kauem aega. Algul ikka tänavarehviga tehnika kätte ja siis spets rehv.
14.05.2007 at 17:17
BSRcar
 
Open Track XV järelkaja
Tervitused ja tänud korraldajatele igati laheda ürituse eest. Ise olin küll pealtvaataja ja mõned ringid ka kõrvalistmel kaartilugeja rollis. Siinkohal erilised tänud Volvo S60r omanikul kes mind sõidutas ja Madisele kes laenas mulle oma kiivri ja videosalvesti.
Annan siis endapoolse panuse fotode näol mis sai kohapeal tehtud.

http://www.volvotruck.ee/Opentrack2007/index.htm



Järgmist võistlust ootama jäädes

Alo
14.05.2007 at 18:36
tarmosild
Open Track XV järelkaja
ardi:[/b]Mina väidan küll, et seekordsed olud olid ca 2 sek aeglasemad võrreldes eelmise aasta viimase korraga.



Ahoi, Ardiga nõus

Minu parim aeg oli 1.04 oli 2 sekundit aeglasem kui eelmisel korral (1.02), kuigi (i) auto ja rehvid samad või hästi natuke väsinumad (ii) mina olen sama ja (iii) kurvikiirused 2/3 rajal alates stardieelsest sirgest kuni šikaanini olid vrd eelmise korraga enam-vähem samad. Enda "roostetamist," teades kui raskelt üks lisasekund rajal tuleb, 2 sek ulatuses ei usu.

KOhapeal fikseerisin et šikaan on kitsam. Kodus mõtlesin 2 sek kaotuse üle järele, välja mõtlesin:

Alustuseks, šikaani sisenesin ca 90 kmh ja väljusin ca 100kmh. Eelmisel korral oli sisenemine-väljumine stabiilselt ca 120 kmh
Mis seletab ka, et eelmisel korral šikaanijärgsesse kiiresse kurvi sisenedes vahetasin enne kolmandalt neljandale, kurvi sisenedes seega 150+ ja kurvist väljudes 170+. Seekord sõitsin kolmandaga kurvi ja kui panin gaas põhjas, jooksis kurvi keskel piirajasse. Valida oli, kas vahetada kurvi keskel neljandale (ebastabiilsus + kiiruse kaotus vahetuse ajal) või piirajas lõpuni lasta, mõlemad variandid on ajakaotus.
Ja lõpetuseks, enne stardisirge eelset kurvi oli eelmine kord neljas käik piirajas (ca 200+) ja seekord max 185.
Kogu see vahemaa on ca 15 sekundit, kui arvestada juurde veel maa tagakurvi kiiruse suuremaks mahapidurdamiseks šikaani ees, siis veel pikem. Kiiruste vahe vrd eelmise korraga (aeglane vs kiire šikaan) on siis stabiilselt ca 15kmh = 4 m/s.
15 sekundit korda 4m/s = 60 meetrit.
Keskmine kiirus rajal on 120kmh = ca 32 m/s.
Ajavahe ca 2s. M.O.T.T.

KOkkuvõttes, kes sõitsid vrd eelmise korraga kuni 2 sek halvema aja, sõitsid tegelikult paremini või parema autoga.

Vastuargument on muidugi see, et peab vaatama, kes meist lõpuks šikaani ära ei mahtunud, ja et tõde on valus tunnistada, aga jätke mulle mu usk ja lootus et asjad lähevad ikka paremaks.

Tänud korraldajatele!






14.05.2007 at 22:17
-XR-
Open Track XV järelkaja
Tarmo, Performance Box on tore asi.
Minu oma peaks jõudma alles kuskil 20nda kandis.
Jube mannetu on sõitu analüüsida ainult ringiaegu võrreldes.

Tekkis küsimus, et kas keegi teist heel-and-toe downshiftingut ka kasutab?
See on põmst pidurdamise ajal kurvis gaasi vajutamine.

siin väike õpetus:
http://www.modernracer.com/tips/heelandtoeshifting.html

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
14.05.2007 at 22:56 1 edit. Last edited 14.05.2007 at 22:56 by -XR-
Silwer
Open Track XV järelkaja
Mina kasutan peale seda kui sai mõned aastad tagasi korra Anderi kõrval istudes selle tehnikaga lähemalt tutvutud.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
14.05.2007 at 23:06
Jesper
 
Open Track XV järelkaja




Niipalju kui ma oma silmi punnitasin, ei suutnud küll šikaani kujus mingit erinevust tuvastada. Järelikult oli siis rada prügine (aga igal juhul mitte juhid kobad :)).
14.05.2007 at 23:07 1 edit. Last edited 14.05.2007 at 23:10 by Jesper
-XR-
Open Track XV järelkaja
quote:
Silwer: Mina kasutan peale seda kui sai mõned aastad tagasi korra Anderi kõrval istudes selle tehnikaga lähemalt tutvutud.

Palju ajavõitu tuli?

____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
14.05.2007 at 23:19
peep
 
Moderator
Open Track XV järelkaja
Loomulikult tuleks enne siduri ühendamist kannaga natsa gaasi vajutada, et liikumine sujuvam oleks. No vahel ei õnnestu aga ikka püüan.;)
15.05.2007 at 00:09
rustang
  
Moderator
Open Track XV järelkaja
quote:
Garfield: keset S-kurvi mõtled murelikult tööriistakomplektile, mis enne starti boksi kogemata ripakile jäi.

Esimestel ringidel käisid peas umbes sellised mõtted:
Roheline lipp - jess, jess, jess, jess! Ohoo, pärsis hästi liigub, teine, kolmas käik, ahaaa, see on aeglane paremkurv, OK rehvid on veel külmad pidurdame, kas panna teine käik? peaks vist, nii, teisega läbi, kohe kolmas, nii - S-is tuleb sõita nii nagu Garfield õpetas, just, ai, ilma difriplokita lööb üle äärekivi sõites ratas tühja, kiirendame - pidurdus enne tagakurvi, kas tagakurvis jätkan ikka kolmandaga?, jah, nii, gaasi, gaasi, veel, ohhoo, shikaan on päris kitsas, kas panna teine või mitte? ei pane!, hmm, 4 tuhat rpm, järgmine kord panen ikka teise, nii, neljas käik tagasirgel, siin peab vaatama kus pidurdada, OK pidur! kolmas käik! pagan, see on viies! OK kolmas, assa, ei keera välja WOOOOO rahu, rahu, koik OK, tagasi rajal, nii, ............

Kolmandas sessioonis käis mõte niimoodi:
Start - OK, peab jälgima jahutusvedeliku tempi, ei tuurita sellel sooejndusringil ülemäära, katsun kõrgema käiguga sõita ja rehvid soojaks saada, ........ tagasirge, OK nüüd hoog üles, et üle ajasilmuse õige kiirusega saaks, käiguvahetus neljandale - ära gaasi lahti lase! jess, jube kiirelt vahetab!, nüüd pidurdus, kolmas käik, kurv stardisirgele, vedu taga - mahun ilusti ära, ajavõtust mööda, pidurdus, kasutan kogu rada, vasak kurv veoga, nüüd võtan vasakule serva, tugevam pidurdus, kas saan apexile pihta - jälle ei saanud, tuleb rohkem pidurdada!, OK nüüd kiirendan ja sisemine ratas lööb tühja, kunagi ma panen difriluku niikuinii! OK sätin paremale, shikaanist täiega läbi, äärekive riivan vaid kergelt, rehv peab ikka elu hästi! pidurdus, vedu taha, rebin avanevas tagakurvis täisgaasiga, mahun täpselt rajale ära, hetk enne pidurdust on kolmas piirajas, kiire ja tugev pidurdus, jätkan kolmandaga, keeran paremale juba varem ja esimese kurika juures juba sätin rooli vasakule - ruumi jäi üle, järgmine kord tuleb vähem pidurdada! nii kiirendan kiiresse kurvi, mis nüüd, üle 7000 pöörde ei taha tõusta! OK neljas käik keset kurvi........

15.05.2007 at 09:49
HoCi
  
Open Track XV järelkaja
praegu lugesin rustangi postitust ja tuli pilt silmeette, nagu sõidaks ise seal :D

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
15.05.2007 at 10:04
Garfield
  
Open Track XV järelkaja
quote:
HoCi: praegu lugesin rustangi postitust ja tuli pilt silmeette, nagu sõidaks ise seal :D
Kõik OK. Nii peabki olema, sest ega te veel päris võidusõitjad ei ole. Suund, kuhu edasi minna on see, et kõik liigutused saaks automaatseks ehk tekiks "autopiloot". Käiguvahetus, pidurdusmoment, kurvi sisse keeramine jne. See tuleb kõik ajaga, kui ikka sõita ja sõita. Sama asi on erivõtetega, vasaku jalaga pidurdamine, kanna kasutamine jne. Alguses peaks ikkagi tavaliselt (harjumuspäraselt) sõites selle "autopiloodi" tööle saama. Mina võidusõidus näiteks ei kasutanud puhtalt vasaku jalaga pidurdamist - ainult siis, kui kurvi keskel või väljumisel oli hoogu vaja veidi korrigeerida. Põhipidurdused tegin ikka parema jalaga, vasak tugevalt vastu jalatuge - ka sealtkaudu tuleb tagasiside auto käitumisest.
Võibolla on minu jutt liiga ringraja võidusõidu vaatenurgast lähtuv, sest ka tehniline pool (autot ma mõtlen) on veidi erinev. Mõnel ehk on ikka kasu ka.



____________________________
Focus RS
15.05.2007 at 10:39
memphis
Open Track XV järelkaja
quote:
Raceboy:

Kas sul ühest hõbedasest Porsche 928-st pole pilte? Vaatasin, et valgest oli, aga mitte hõbedasest?

Ei ole kahjuks.
15.05.2007 at 11:43
-XR-
Open Track XV järelkaja
quote:
Garfield: Mina võidusõidus näiteks ei kasutanud puhtalt vasaku jalaga pidurdamist - ainult siis, kui kurvi keskel või väljumisel oli hoogu vaja veidi korrigeerida. Põhipidurdused tegin ikka parema jalaga, vasak tugevalt vastu jalatuge - ka sealtkaudu tuleb tagasiside auto käitumisest.
Võibolla on minu jutt liiga ringraja võidusõidu vaatenurgast lähtuv, sest ka tehniline pool (autot ma mõtlen) on veidi erinev. Mõnel ehk on ikka kasu ka.



see vasaku jalaga pidurdamine on ikka rohkem esiveoliste teema. alajuhitavuse vältimiseks jne...

või sa mõtled seda kurvist väljumise tehnikat? siis kasutad ju ikka paremat jalga nii gaasi kui piduri jaoks.



____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
15.05.2007 at 11:44
Garfield
  
Open Track XV järelkaja
quote:
-XR-:see vasaku jalaga pidurdamine on ikka rohkem esiveoliste teema. alajuhitavuse vältimiseks jne...
või sa mõtled seda kurvist väljumise tehnikat? siis kasutad ju ikka paremat jalga nii gaasi kui piduri jaoks.
OT sõidab enamus tänavasõidu autosid, uuematel võib olla näiteks sama probleem, mis minu praegusel autol (Golf TDI). Kui ma gaas peal korra vasaku jalaga pidurit puutun, võtab aju gaasi täiesti maha ja veel tükiks ajaks (1-2 sekundit). Ehk vasaku jala kasutamine pidurdamiseks on minu auto puhul täiesti mõttetu.
Kurvist väljumise tehnikas kasutasin võidusõidus vasakut jalga, kui paistis, et hoog kurvis pisut suur ja teele ära ei mahu väljumisel. Siis vajutasin vasakuga kergelt pidurit (paremaga täisgaas peal) et hoogu pisut alla saada. Aga sirgelt tulles peamine pidurdus enne kurvi vasakuga teha? Mida sa siis paremaga teed? Vajutad sidurit? Tänavasõidu autodel kasutaks ikka seda, et enne kurvi pidurdusel paremaga pidurdad ja vasakuga sidurdad (vahetad käike alla), ja kurvi keermamise momendil (õige käik on siis juba sees) tõstad jalad 1-aste paremale, paremaga täisgaas ja vasak pidurile valmisolekusse, kui vaja natuke kurvis pidurdada.


____________________________
Focus RS
15.05.2007 at 13:29
peep
 
Moderator
Open Track XV järelkaja
quote:
Garfield:kasutasin võidusõidus vasakut jalga, kui paistis, et hoog kurvis pisut suur ja teele ära ei mahu väljumisel.

See ongi vist asja suurim efekt asfaldil ja veoskeem pole nii tähtis, igal autol toimib.
15.05.2007 at 13:40
-XR-
Open Track XV järelkaja
Kurvis pidurdamine lükkab ka raskuse esiratastele ja tagaots läheb nii öelda kergemaks.
Saab autot paremini läbi kurvi "visata"
See on driftimisel ka kasutusel. Siis tallatakse pidurit loomulikult rohkem.
Kui väga palju tallata, siis sisemine tagumine ratas lukustub.
Oleneb kas on difrilukk või mitte.

Ma sellepärast küsisin su vasaku jalaga pidurdamise kohta (enne kurvi), et ei teadnud mis käigukast sul on.
Mõni sõidab automaadiga ja pidurdab alati vasakuga.

Sellise auto otsa pole veel ise rajal sattunud, mis vasakuga pidurdamisel pöörded maha võtab.
See vbl mingi ülelaadimisega autode teema?

Teil mõnel täielik mehhaaniline difrilukk ka on?




____________________________
TRD MR2, Brabus B11 W211
15.05.2007 at 14:33 4 edits. Last edited 15.05.2007 at 14:40 by -XR-
HoCi
  
Open Track XV järelkaja
quote:
Garfield: pidurit (paremaga täisgaas peal) et hoogu pisut alla saada. Aga sirgelt tulles peamine pidurdus enne kurvi vasakuga teha? Mida sa siis paremaga teed? Vajutad sidurit? Tänavasõidu autodel kasutaks ikka seda, et enne kurvi pidurdusel paremaga pidurdad ja vasakuga sidurdad (vahetad käike alla), ja kurvi keermamise momendil (õige käik on siis juba sees) tõstad jalad 1-aste paremale, paremaga täisgaas ja vasak pidurile valmisolekusse, kui vaja natuke kurvis pidurdada.


voh. hiljuti sain vasakuga pidurdamise selgeks ja mõtlesin kas peamine pidurdus ka peab siis olema vasakuga või mitte. Alati kippus parem sinna minema alguses ja kurvist väljudes vahetasin jalad ära piduril, et kurvist juba gaasiga väljuda. Proovisin seda ka nüüd nädalavahetusel olnud võru rahvasprindil ja krt kui ikka vasakuga pidurdamise selgeks saad, siis on ikka kurvist väljumine tunduvalt parem. Juhiks siinjuures tähelepanu sellele, et linnas ei näinud enamus kurvi ette kuidagi ja oli vaja pidevalt kurvist väljumisel korigeerida vasaku jalaga auto kiirust (samal ajal gaasi andes). Proovisin seda märjaga ja vahe konkurentidega oli märgatav.
Ja sain selgeks ka selle, et väiksemgi hilinemine gaasi vajutamisel kurvist väljumisel läheb väga olulist 0,xsek. aega kaduma...igalt poolt saaks ringrajal ühesõnaga veel lisa pigistada.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
15.05.2007 at 14:40
Garfield
  
Open Track XV järelkaja
quote:
-XR-: See vbl mingi ülelaadimisega autode teema?
Pigem uute autode elektrilise gaasipedaali ja ajuproge teema.
quote:
-XR-: Teil mõnel täielik mehhaaniline difrilukk ka on?
Teil? Minu autol näiteks on (Quaife ATB). Rajal on ikka tõsiselt abiks. Mujal ka.


____________________________
Focus RS
15.05.2007 at 14:43
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Open Track XV järelkaja   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.