register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Audru raja kasutusvõimalused   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Jesper
 
Audru raja kasutusvõimalused
Ma ei tea, võibolla ma olen vana lubjakas, aga kunagi oli aeg kui Audrus sai sõita väikesel rajal ja max 3 korda aastas... kui jõudsid end kiiresti ära regada.

Või siis teine näide, selles Pärnu ujulas, kus torus liugu saab lasta, maksab kolm tundi 150 eeku. Ma kujutan ette kumba meelelahutuse valiks naised ja lapsed, samas tekib küsimus et kes on siinkirjutajad?

Mitte et ma oleks mingi ilge rahaboss ja mulle ei meeldiks odavad hinnad, aga no mingi mõistlik piir siiski eksisteerib millest alla on tobe kaubelda.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.04.2010 at 23:51 1 edit. Last edited 13.04.2010 at 23:52 by Jesper
BlueStang
 
Audru raja kasutusvõimalused
Ajavõttu ei saa sinna uue hinna sisse sebida? Siis oleks kerge ettekääne või point ka hinnatõusu paremaks argumenteerimiseks, Saugal eelis Tabasalu ees ja maksjatel väike lisaväärtus ja mis uut hinda aksepteeritavamaks teeks:P
14.04.2010 at 00:23
H.E
  
Audru raja kasutusvõimalused
Mis raha maksaks lätis sarnastel tingimustel sõitmine?
Mina arvan samuti, et 300.- ja tund sõiduaega on väga okei. Niipalju kui mina olen ise seda võimalust kasutanud on tänavaautole sellest küll.
See, et keegi elab teises linnas (nagu ma isegi), pole küll rajahaldaja asi. :)
14.04.2010 at 09:33
sfinx
 
Audru raja kasutusvõimalused
quote:
H.E:
Mina arvan samuti, et 300.- ja tund sõiduaega on väga okei.

Ma saan asjast niipidi aru, et 300 krooni on rajaõhtu hind (mitu tundi) mitte tunni hind.

14.04.2010 at 10:48
devilc
Moderator
Audru raja kasutusvõimalused
No kuulge inimesed, kui te selle õhtu jooksul seal vähegi kiiresti sõidate, ütleme 40-50 ringi, on 150 v 300 kr absoluutselt mõttetu teema, kuna kui te tegelikult ja realistlikult kokku arvutate kõik kulud, on selle funi hind tuhandetes. Seda eriti kiiremate ja raskemate autode omanikel.

Kuidagi tänamatu tundub see asi uue rajahaldaja suhtes ;)
14.04.2010 at 10:48 1 edit. Last edited 14.04.2010 at 10:49 by devilc
BSRcar
 
Audru raja kasutusvõimalused
Kui Tallinn - Tartu kiirusekaamerad hakkavad trahvima siis summa on 1. ületaud km kohta = 50.- eeku ehk siis kas ületada 6 km maanteel või saad täiega paugutada rajal. Summa on sama.


____________________________
BSR tuuning Eesti esindus !!! Dream Car OÜ Tel. 505 6057 //
MTÜ Võidusõiduabi www.racehelp.ee
14.04.2010 at 10:56
kivialune
Audru raja kasutusvõimalused
Ütleme nii, et ma seda hinnateemat ei jaga noorte ja üldise rinka populaarsuse poolest. Aktiivselt sõitams käia iga nänal on see hind koheselt tuntav (arenemise seisukohat on tähtis pidev sõitmine). Tund aega on paras aeg, sõita võib rohkem, aga mõtekas on vahe sisse teha. Minu arvates mingi 2+ tunnisel uhamisel pole mõtet, nii ei õpi paremini sõitma.

Teha mingeid täitesti tasuta rajapäevi ja veidi reklaami. Sellega võtta inimesed konksu otsa ja pidevaid kasutajaid oleks rohkem. Mina ennustaja ei ole ja oska öelda, kas see tooks isegi rohkem rahalise poole pealt.

Aga, mis siin rääkida, tundub, et valulävi on tunduvalt kõrgemal.
14.04.2010 at 15:24
raimo_r
Audru raja kasutusvõimalused
Ei saa öelda, et hind kallis oleks aga kindlasti moodustab teatud osa eelarvest ja palju väikseid kulusi ongi üks suur eelarve :)

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
14.04.2010 at 15:38
Jesper
 
Audru raja kasutusvõimalused
Jah, ja loomulikult tuleb seda eelarvet vähendada sellest otsast, kus tegevus nagunii rohkem ligimesearmastusest käib. Veerand, pool või kolmveerand milli maksev spetsiaalne rajaauto on ok, aga vot see kolm sotti maksimaalselt 16, reaalselt enamiku puhul vast 5-10 korda suve jooksul võtab ikka rämedalt köhima küll. Krt ma arvan et enamikul virisejatel on peldiku pirni elektriarve aastas rohkem kui see meeletu hinnatõus minema viib, pasa tootmise efektiivsuse järgi otsustades.

Ma pean tunnistama et ei ole alati olnud rahul tasudega, mis erinevatel antud alaga seotud (ja mõnel juhul ka Andrese korraldatud) üritustel korjatakse, aga täiesti viisakas ja kõiki osapooli rahuldav lahendus sellele olukorrale on avaliku sõimu ja virina asemel üritusel mitte osaleda. Veepark ootab.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.04.2010 at 16:03
Pierre
Audru raja kasutusvõimalused
Nüüd ongi see koht kus terve seltskond huvilisi jääb tulemata. Raja kate jääb iga aastaga kehvemaks, majanduslangus ja järsku ilma mingi lisaväärtuseta tavamehele tänavalt kolmekordne hind? Jääbki see rada vaid käputäie rikkurite pärusmaaks. Sest kulusid on ju peale selle 300.- veel hulgi ja suvalisele huvilisele on tunnist ajast rohkem kui küll, et isu täis tiirutada. Sest oli ju mõtlemine, et järgmine nädal saab ka 100.- eest tiirutada ja vahepealse ajaga midagi auto juures kruttida vms.
Nüüd üldiselt kvantiteet kaotatakse ära ja otsitakse vaid üksikuid süvahuvilisi - selline siis on turg.
Vb see ongi hea mõte? Siiski ma kahtlen kas see rohkem sisse tooma hakkab, kui vaadata seda seltskonda kes eelmine aasta pidevalt teisipäevadel kohal käis....
Elame näeme.
14.04.2010 at 16:54
hall
 
Audru raja kasutusvõimalused
Täna kogunes A2 Racingu juhatus kriisikoosolekule seoses klientidele üle jõu käiva rajaõhtu hinnaga. Mitmetunnise nõupidamise tulemusena langetas juhatus otsuse, et alates tänasest on rajaõhtu hinnaks 200 kr kasutaja kohta. Kunarada hakkab olema avatud kell 1500-2000 tähendab see 40-kroonist tunnihinda. Loodetavasti likvideerib selline 33%-line hinnalangus paljude sõitjate eelarvete puudujäägid ja annab võimaluse soetada ka uut tehnikat ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.04.2010 at 17:03
lauri911
 
Audru raja kasutusvõimalused
500.- eek õhtu võiks maksta siis, kui see raspel-tüüpi rajakate on asendatud :). Praegu ongi häda selles, et kumme läheb hästi...
14.04.2010 at 17:32
hall
 
Audru raja kasutusvõimalused
quote:
lauri911: 500.- eek õhtu võiks maksta siis, kui see raspel-tüüpi rajakate on asendatud :). Praegu ongi häda selles, et kumme läheb hästi...

500 pole keegi ju küsinud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.04.2010 at 17:33
lauri911
 
Audru raja kasutusvõimalused
quote:
serõi:
quote:
lauri911: 500.- eek õhtu võiks maksta siis, kui see raspel-tüüpi rajakate on asendatud :). Praegu ongi häda selles, et kumme läheb hästi...

500 pole keegi ju küsinud.

Mul tekkis lihtsalt küsimus, kas 200.- on jätkusuutlik... Mina oleks nõus 500.- maksma juhul, kui kumme kulub 500.- eek eest vähem.
14.04.2010 at 17:37
rolantsik
Audru raja kasutusvõimalused
Ma siin lugesin küll silmad pungis,kuid ei leidnud kohta,kus on kirjas,kellele seda raha maksta üldse saaks?
Kas keegi kogub seda raha kohapeal?
14.04.2010 at 17:47 1 edit. Last edited 14.04.2010 at 17:48 by rolantsik
veekaheksa
Audru raja kasutusvõimalused
Rajaõhtu hind 200 per kasutaja on täiesti adekvaatne, eriti kui tunnihinda vaadata :P Elu on näidanud, et alla paari tunni seal rajaääres veetmiseks pole end mõtet kodust välja ajama hakatagi. Need võõrkeelsed head asjad, mida sealt saab, peavad teatud aja imenduma, et õige resultaat tuleks ja liikluses normaalselt kulgeda saaks.

____________________________
It's not about the result, it's about the emotion.
14.04.2010 at 17:53
hall
 
Audru raja kasutusvõimalused
quote:
rolantsik: Ma siin lugesin küll silmad pungis,kuid ei leidnud kohta,kus on kirjas,kellele seda raha maksta üldse saaks?
Kas keegi kogub seda raha kohapeal?


kohapeal on võimalus maksta olemas.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.04.2010 at 18:10
peep
 
Moderator
Audru raja kasutusvõimalused
Hea kui oleks nimeline hooaja kaart (kasvõi virtuaalne), siis saaks tõsine huviline odavamalt trenni teha ja ühe korra pilet võiks kallim olla, sest kord raha välja käia pole suht juhusliku huvilise puhul oluline kaotus, kuid aitaks pikapeale ehk mõne augu ära lappida.
Sama süsteem on ka muudel radadel, näiteks Gotlandil. Milline hakkab olema raja kasutamise hinnatase peale renoveerimist, saab samuti nende näitel aimata. http://www.gotlandring.com/events_privat_allmanhetenskorning.php Need hinnad annavad vastuse "jätkusuutlikuse" küsimusele - tõsi eri inimeste jaoks on kindlasti vastus erinev tulenevalt nende võimalustest. Kui palju on ühtesid ja kui palju teisi, mine võta kinni ?!

Btw. Jesper 10 p. !
14.04.2010 at 18:51 1 edit. Last edited 14.04.2010 at 18:55 by peep
lauri911
 
Audru raja kasutusvõimalused
Peebul on õigus, hulgiostja võiks alet saada ja juhuslikul külastajal on tõesti savi...
Jesperil ka õigus väikese "agaga": minu jaoks küsimus alati, mida raha eest vastu saab, samamoodi võiks küsida, kas Glorias on kallis süüa?

Kui me eeldame, et Gotland tuleb toime kenasti, siis:
Gotlandi ringi pikkus on 7,4km ja 4 tunni hind 960.- EEK.
Audru ringi pikkus siis 2,1km ehk siis jätkusuutlik hind võiks olla 275.-/4 tundi ?

14.04.2010 at 19:15
peep
 
Moderator
Audru raja kasutusvõimalused
Eks hind kujunebki välja ostja ja müüja seisukohtade ühtlustumise käigus (näide elust on just eespool kirjas) aga mõlema jaoks peab tehing omama mõtet, muidu pole asi kindlasti jätkusuutlik.

Muide need hinnad on ikka 3,2 km raja omad, see uus osa alles tuleb ehitada. Raja pikkuse järgi arvestamine ole niijanaa, siis peaks plaanitava 28 km pikkuse raja kasutamine ca. 9x kallim tulema. Muide, ma tean ühte kohta, kus aasta aega 20 km pikkuse raja kasutamist ei maksa rohkem kui aasta Gotlandil ja rehve ning pidurit ei kulu seal pea üldse meie radadega võrreldes. Tõsi bensiini kulub "tsipa" rohkem. ;)
14.04.2010 at 19:25
kivialune
Audru raja kasutusvõimalused
Poole silmaga nägin eesti rahvustsirkuse teemat. Seal kommenteeris kaks täiesti erinevat poolt. Ärimees Lauri Viikna ja niiöelda kultuuriline pool. Mõnes mõttes on meie ainukese ringrajaga sama. Kas teha äriprojekt või järkusuutlikku ja arendavat pinnast tulevastele.

Ärilise projektina pole mul midagi öelda, turg paneb paika ja omanike mõtteviis. Mina näen ka kultuurilist poolt sellel ainukesel ringrajal ja rääkisin mõtteid sellest seisukohast.

Ärilise mõtlemise seisukhalt ei meeldi endalegi need rotid, kes maksavad võimalikult vähe ja siis ootavad garantiid ning siis lõpuks ikka virisevad (lihtsaim on leida viis kuidas neil endal huvi kaoks ja nad su aega ei raiskaks :D )
14.04.2010 at 20:56
amblik
 
Audru raja kasutusvõimalused
kuulge, tulge mõistusele, isegi "masu" ajal maksab 1m2 ringrajale sobivat asfalti ca 200 raha,(arvestamata sinna juurde kuuluvaid töid, mida ei hakka siinkohal üles lugema, aga, aga mis moodostavad ca 200% ab maksumusest) rajaõhtu tund maksab samuti 200 raha.
Suht optimistlik arvamus 10 osalejat õhtul =2000 24 võimalikku teisipäeva = 48000 hooaeg.
Nüüd hakkame sealt lahutama jooksvaid kulusid ja siis mõtleme sellele, et peaks ikka seda trennihinda maha kauplema, sest siis saaks vähemalt kindel olla, et me ei saa kunagi ei pikendatud ega ka remonditud ringrajal sõita.
Aga noh, miks ei võiks siis see, kes rada haldab, meile uut rada ehitada ja kindlasti ka ajavõttu sinna juurde kohustuslikus korras juurde pakkuda täitsa tasuta, niikuinii ta ju saab rikkaks või mismõttes saab, kindlasti juba on;)
Edu nendele, kes peale läbi peanaha inisemise ka midagi tõesti teevad.
Terv.
Indrek
15.04.2010 at 00:03 1 edit. Last edited 15.04.2010 at 00:14 by amblik
Henri_
 
Audru raja kasutusvõimalused
No eks see on nii ja naa.

Mina isiklikult ei näe eriti vahet, kas maksta 100 või 300 eeku ja kas tunni või õhtu eest. Kui oleks tunnihind, siis muidugi eelistaks ka mingit enamvähem rajaloleku aja järgi raha võtmist.

Eks näis kuidas cupi autoga lood on, kuid natukene naljakas oleks vinguda nende rajasummade üle. Eriti olukorras, kus ma jõudsin eelmisel aastal vist ainult korra rajale ja sain lahti nii klotsidest kui ka viskas juba tükke rehvidest. Seda siis mitte rohkem, kui tunni sõites. Reaalne kulu seega ikka tuhandetes kroonides. Ehk rajale kohandatud autoga sõit läheb mulle odavamaks, kuid arvestades seda, et igapäevasõiduki paaki mahub rohkem kui tuhande krooni eest kütust ning seda tuleb ka võtta üle pooleteise nädala ei tundu küll 100-200 eeki rohkem eriliselt suure kulutusena.

Samas ma ei kujuta üldse ettegi, kuidas see rajahaldamine käib, need teisipäevased hinnad tunduvad täpselt sellised, et saab mingile teisipäevasele rahakoguja-valvurile palga makstud ja pisut jääb ehk veel ülegi, et ka pikemas perspektiivis putka talle hankida.
15.04.2010 at 00:17 1 edit. Last edited 15.04.2010 at 00:20 by Henri_
sfinx
 
Audru raja kasutusvõimalused
Rajahind muidugi normaalne vahet pole, kas 1-2 või 300.
Põhiline, et on olemas selline võimalus üldse ainsal rajal sõita.

Korra mõtlesin seda, et kui keegi on stock autoga (muud rajale tuleku kulud 0) ja tahaks ennem OT-le tulekut proovida kuiva trenni teha, siis kuna raja haldaja jaoks on selline teisipäeva õhtu niikuinii nullkasumiga üritus , võiks see hind olla sellise sümboolsuse piiril ja võtta arvesse ka seda suvalist Jaan Keskmist kes -> tuleb piiluma teisipäeva õhtul võimalikult väikse kulutuse eest -> tuleb peale seda OT-le -> hakkab osalema a´la BMW cup sarjas. Ilmselt 200 krooni eest tuleb ka suvaline huviline maitset suhu saama, samas 500 on juba selline hind, kus võibolla 5st 2 jätab tulemata?Llihtsalt minu 2 õhtust senti..


15.04.2010 at 00:56
Raceboy
 
Audru raja kasutusvõimalused
IMO see 200 vs 300 kr õhtu eest on täiesti mõttetu vaidlus ja praktikas oleks see mittetulemine vaid jutu tasemele jäänud. Kes tulevad, tulevad niikuinii, kes ei tule, ei tule ka 100.- eest. Kui küsimus oleks 2000 vs 3000 kr, siis oleks teine teema. Kõik on suhteline, 3 kr on väike arv, 3 juuksekarva supikausis aga päris suur :)

Raja ühekordne kasutamine peakski kallim olema (per kord), kui mitu korda kasutaja (a la hooajapilet).

____________________________
www.vems.ee
15.04.2010 at 08:57
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Audru raja kasutusvõimalused   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.