register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Õli rõhk   1 2  
Poster Message
Vigri
 
Õli rõhk
Viimasel OT-l tekkis probleeme õlirõhuga, mida pole nagu varem täheldanud. Nimelt kippus sessiooni lõpupoole "uutes kurvides" ja "kiires kurvis" õlirõhk kõvasti langema. Kui külmalt käima panna, siis tühikäigul hoiab nii 2,5 bari rõhku ja sõites 5+ bar rõhku, sessiooni lõpus aga nimetatud kurvides kippus rõhk ~1 bari peale, sirgel samas tõstis rõhu ilusti umbes 4,5-5 bari peale tagasi. Korra jauhtusringil olles kukkus peale uusi kurve rõhk täitsa ~0,5 bari peale, mille peale auto seisma jätsin ja korra kontrollisin, kas kõik mahlad ikka sees. Uuesti käima pannes oli rõhk jälle korras.
Ise arvan, et kuna mootoril oli probleeme jahutusega (kippus kohati üle kuumenema, nii et pidin peale paari ringi alati ühe jahutusringi sisse tegema), siis läheb õli lihtsalt liialt vedelaks ja olivõttur kipub kuivale jääma. Kuid tekkis küsimus, et kui ohtlik sellin ~1 bar kiires kurvis mootorile on, kas peaks järgmiseks korraks kindlasti midagi ette võtma sellega, või on see veel talutav rõhk?
Õliks on sees Castro Edge Sport 10W60.

____________________________
Maserati 222 SR
24.05.2010 at 15:12
uzzac
 
Õli rõhk
Meil oli ka õlirõhu stabiilsusega probleeme Riias ja peale sõitu võtsime mootori lahti, siis oli näha, et mõni saale oli ikka kahju saanud. Niiet soovitan suhtuda tõsiselt. Samuti langes rõhk ~1bari kanti pikemates kurvides.

Kindlasti tasuks mõelda õlijahutuse peale. Sinu auto puhul annab juurde ka need kaks kõrvitsat, mis õli ikka päris soojaks ajavad. Vb aitab ka parem mootorijahutus ja ennem rajale minekut õli paar mm üle normi sisse valamine.
24.05.2010 at 15:20
devilc
Moderator
Õli rõhk
Mina oleks nende rõhkude juures väga murelik. Probleem ei pruugi olla temperatuuris, vaid selles, et õlivõtt jääb pikemates vasakkurvides kuivale. Alustuseks võid proovida õli tiba üle normi sisse valada, nagu uzzac soovitas ja kui sellest tolku pole, siis midagi karteriga ette võtta.
24.05.2010 at 15:32
joonas
Õli rõhk
Arvesta 0,7 bar i tuhande pöörde kohta. Kui läbisid neid kurve tühikäigul, siis probleemi ei ole.

Isiklikust kogemusest võin öelda, et minu autol on jahutusvedeliku temperatuur rajal sama kui maanteel sõites. Muutub õli temperatuur, mis kõrgetel pööretel sõites kasvab. Minu auto tehaseseades jahutatakse õli plokist läbi käiva jahutusvedeliku abil.

Kui saale Pärnu rajal otsa sai, siis õlirõhk kukkus tavapärasest 1 bar jagu madalamale ja jahutusvedeliku temperatuur oli märgatavalt tõusnud. Kui jahutusvedeliku temperatuur on normaalsest märgatavalt kõrgem ja õlirõhk väheneb, siis on lõpp lähedal.



____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
24.05.2010 at 16:59
Vigri
 
Õli rõhk
Õlitemperatuuri kella mul pole, nii et seda kui kuumaks ta läheb ei oska öelda, aga õli jahutamiseks on autol ees ka eraldi õliradikas.
Enne Saugale minekut saigi õli juurde igaks juhuks pandud, aga ka praegu oli õli 2mm üle maksimumi, mis peaks ~0,5 liitrile vastama.
Jahutusvee temperatuur on rajal sõites oluliset kõrgem, kui tänavasõidul. Tanaval hoiab enamsti kuksil ~75-80 kraadi juures, aga rajal sõiteks sain nägin esimene sessioon ka 110+ kraadi ära, kui ennast sõitma unustasin ja veetemperatuuri ei jälginud. Edaspidi olin hoolsam ja selliste kõrgusteni enam temperatuuril tõusta ei lubanud.

____________________________
Maserati 222 SR
24.05.2010 at 17:51
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Õli rõhk   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.