register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Ahvenisto OT video tehniline pool  
Poster Message
matukas
  
Ahvenisto OT video tehniline pool
Mul tekkis küsimus, et kas viga on minu nägemises või mis?

Viitel on kirjas aparaadina EOS 5D Mark II. Tip-top kaamera.
Ainuke jama on (kuniks firmware uuendus tuleb), et 30 fps.
Igatahes leidsin ühe profivenna blogi, kus ta seletab, miks see 30 fps tema arvates jama on jne ning jagab õpetusi, kuidas see video kõige valutumalt (ja väiksemate kadudega) 24/25 fps vormi saada. Lisaks on meil veel veebisõda CMOS vs CCD, kus lahatakse seda CMOS poolt tekkivat želee-effekti.

Igatahes, teema juurde tagasi. Kui vaadata videos autosid, siis puudub nende liikumises sujuvus. Nagu liiguksid tihedate stoppkaadrite haaval.
On see nüüd taotluslik või ongi see 5D Mk2 probleem? Või on minu nägemise probleem?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.01.2010 at 17:46 1 edit. Last edited 28.01.2010 at 17:47 by matukas
ICE
  
Ahvenisto OT video tehniline pool
Istume just Serxiga Pärnu Cafes ning panime arvutid kõrvuti mängima VIMEO lehelt korraga. Temal sujuv, minul nõksutavad autod. Temal MacBook ja minul lahja videokaardiga PC dualcore (ram 2GB). Ehk siis pakun, et asi on rauas.

____________________________
Petrolheads.ee
28.01.2010 at 18:39
lauri911
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Minul MacBook Pro ja kõik on sujuv
28.01.2010 at 19:02
matukas
  
Ahvenisto OT video tehniline pool
Ei tahaks uskuda, et rauas.
Mul päris OK arvuti E6550 prosega ja vaatamise hetkel CPU load vaid 1% (winxp-massin siis).
Proovisin erinevaid flash seadistusi, sama tulemus. IE ja FF ei muuda tulemust.

EDIT: full-screen tõstab CPU 20% peale. Ma ei tea, kas mingi OpenGL teema või midagi siis ei meeldi arvutile.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.01.2010 at 19:07 2 edits. Last edited 28.01.2010 at 19:13 by matukas
lauri911
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Tegelikult on ilmselt küsimus selles, et mida sa pead silmas selle lausega: "Nagu liiguksid tihedate stoppkaadrite haaval"?
Kas seda, et jääb mulje, nagu säriaeg oleks pikk, et auto liikumisest jääb nagu vari maha?
28.01.2010 at 19:34
-XR-
Ahvenisto OT video tehniline pool
quote:
matukas: Ei tahaks uskuda, et rauas.
Mul päris OK arvuti E6550 prosega ja vaatamise hetkel CPU load vaid 1% (winxp-massin siis).
Proovisin erinevaid flash seadistusi, sama tulemus. IE ja FF ei muuda tulemust.

EDIT: full-screen tõstab CPU 20% peale. Ma ei tea, kas mingi OpenGL teema või midagi siis ei meeldi arvutile.

Võid flashi seadeid muuta. Parem klõps flash contenti peal ja vali "settings" sealt siis muuda kas hardware acceleration linnuke peal või maas.
Uus flash kasutab DirectX-i ja olenevalt videokaardist (integreeritud või mitte) siis peab seda linnutamist tegema.

Muidugi enne vaata ka seda, kas sul ikka uusim Flash ActiveX component olemas on.
28.01.2010 at 19:42
Ivalo
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Siin on mingi muu teema ma pakun, Sergei ilmselt teab ise kõige paremini, kas ja mis effekte ta kasutanud on.
Pilt jookseb ilusasti ühtalselt aga liikuvaid objekte justku ei suudeta või ei tahetagi fokusseerida. "Vari" jookseb järgi pidevalt.
28.01.2010 at 19:56
matukas
  
Ahvenisto OT video tehniline pool
quote:
-XR-:...Võid flashi seadeid muuta. Parem klõps flash contenti peal ja vali "settings" sealt siis muuda kas hardware acceleration linnuke peal või maas.
Uus flash kasutab DirectX-i ja olenevalt videokaardist (integreeritud või mitte) siis peab seda linnutamist tegema.

Muidugi enne vaata ka seda, kas sul ikka uusim Flash ActiveX component olemas on.
Nagu juba kirjutasin, siis NEED asjad on juba läbi proovitud. 20 aastat (EDIT: provisional ;)) IT-tööd kõrgtasemel on ehk mingi jälje mulle ajusse ikka jätnud :)
Proovimata on veel teine riistvara.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.01.2010 at 19:57 1 edit. Last edited 28.01.2010 at 20:01 by matukas
Ivalo
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
quote:
matukas: Nagu juba kirjutasin, siis NEED asjad on juba läbi proovitud. 20 aastat (EDIT: provisional ;)) IT-tööd kõrgtasemel on ehk mingi jälje mulle ajusse ikka jätnud :)
Proovimata on veel teine riistvara.
Arvad et mäciga on parem- julgeks kahelda aga homme proovin?
28.01.2010 at 20:16
matukas
  
Ahvenisto OT video tehniline pool
Oleneb, mis mäkil sees on. POSIX ja Win võivad erinevalt käituda. Vbl ka veebisirvija küsimus.
Eelkõige tuleks võrrelda töötava ja mittetöötava riistvara-tarkvara erinevusi, et leida põhjus.
Mina olen küll pigem Windoosa-mees, kui Linuxist (nagu masinist).

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.01.2010 at 21:04
pprz
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Oleneb jah sellest, mida matukas silmas pidas. Minul liigub sujuvalt, aga seda "varju" jätab ka.
Ausalt öeldes ma ei ole sellesse väga süvenenud, võiks selle profivenna blogi lingi siia panna. Antud video on tehtud PC peal APP CS4-ga ja Media Converteriga lõppstaadiumis 25fps'ks tehtud. Katsetan seda 30fps varianti ka. Teine asi on muidugi mahu ja pikkuse piirangud tasuta konto puhul Vimeos ja Youtubes, mis omakorda nõuab faili kvaliteedi kärpimist. Võib-olla see mõjutab ka midagi.

Kui muusikast rääkida, siis see on kahe otsaga asi jah. Ootasin seda. Lisaks siinsele seltskonnale on isegi asjasse (autondusse) mittepuutuvad inimesed, sh naisterahvad, öelnud, et sobib ideaalselt, mis oli minu jaoks paras üllatus. Teistele jälle ei istu.
Kui tuua sisse võrdluse, siis antud juhul oleks tegemist sisemise maailmaga, selle kindla ajavahemiku emotsiooniga, mõttehetkega. Mõtete, pilkude ja autode liikumise sümfoonia, kui tahate. Vastanduseks oleks tavapärane reissing-küte-muusika ja pealmine maailm, väline, nähtav kest. Selle saidi konteksti arvestades on see muidugi liig :D, aga praegu ma teen seda ennekõike enda jaoks.

S

____________________________
sergeizjuganov.com
28.01.2010 at 21:05
matukas
  
Ahvenisto OT video tehniline pool
Seda "varju" ma silmas pidasingi. Ma ise VEEL pole sellesse videovärgendusse väga süvenenud aga see aasta on plaan sama aparaat soetada.
Viide on SIIN

Ise kardan, et see võib olla sellest CMOS värgist. Või siis mingitest video tegemise ajal kaamera seadetest.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.01.2010 at 21:16 1 edit. Last edited 28.01.2010 at 21:20 by matukas
pprz
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Kaamera osas pole muud seadistada kui PAL/NTSC, ISO, säri-ava, fookus ja WB. Minu mõte on selles, et võiks olla mingi kindel algorütm teatud hardware-software combo puhul, mitte leiutamine ja valimine hulga erinevate internetisoovituste põhjal.

____________________________
sergeizjuganov.com
28.01.2010 at 21:34
newton
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Mul on päris palju tehnilisi küsimusi, mida küsida tahaks (vormistan neid veel natuke:), aga ma ei saa aru, milleks see 30->25fps antud juhul üldse vajalik on, kui väljundiks on veeb? Nagu siit lugeda, siis selline conversion võibki põhjustada blurri-ghostingut. Huvitav oleks kasvõi lühikest liikumisega lõiku näha algsuuruses ja võimalikult heas kvaliteedis.
28.01.2010 at 22:36
newton
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Uuriks natuke tausta, kui sa pahaks ei pane.

Nagu ma aru saan, siis see video on tehtud juba selle firmware'iga, kus manuaalseaded võimalikud on, või kasutad lausa Magic Lanternit?

Mis sul tüüpilised seaded olid nondes tingimustes, üritasid säriaega kuskil 1/60 juures hoida või kuidas see mingil päikselisemal päeval üldse õnnestub? Läheb ND filtreid vaja laiemalt või ainult siis, kui tõesti väikest DOF-i taga ajad? Või pole see säriaja pikana hoidmine nii oluline, ei lähe "look" imelikuks kätte ka lühemate säriaegadega?

OTOH, kas actionit filmides keerasid ava suurema DOF-i huvides väga kinni või polnud vaja?

Kui palju on mingid HDSLR videole omased probleemid sulle peavalu valmistanud, see nn. jello efekt ja aliasing/moire peenemate fookuses tekstuuride juures?

Riia videos oli soundi ka, see oli kaamera enda sound välise mikriga, mitte mingi eraldi salvestusseade? Kui talutav selle kaamera enda soundiga on elada (+ väline mikker, ilma on küllap lootusetu), arvestades kaamera IS jms. käsitsusmüra ja kaamera kalduvust ise helitasemega mängida?

Suvel mainisid, et tavalisele videokaamerale HDSLR-ist aseainet pole, oled endiselt seda meelt? Mis need põhilised plussid-miinused sinu kogemuse järgi on?

- videoks mittesobiv ergonoomika?
- miskite videokaamerates olevate elementaarsete featuuride puudumine? Milliste?
- rohkem videoformaadi vms probleeme monteerimisel?

+ DOF-iga mängimise võimalused, lai optikavalik?
+ vähene müra?

+/- pildikvaliteet?

BTW, kas sa oled BFM-ist lihtsalt mingeid kursusi võtnud või läksid sinna lausa õppima (su vimeo lehel oli viiteid BFM-ile :)? Kui viitsid vastata, aga ei taha foorumit väga põhjalikult offtopicusse ajada, oleksin ka meili eest tänulik.
28.01.2010 at 23:47
newton
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Aa, ja muusika oli Revolutionary Roadi soundtrackilt - helilooja vähemalt sama? Parim film, mida eelmisel aastal nägin. Vähemalt nime poolest sobib esimesele ülelahe-OT'le :)
28.01.2010 at 23:53 1 edit. Last edited 28.01.2010 at 23:59 by newton
pprz
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Sa nüüd küsid nagu ma teeks oma filme suurele ekraanile ja laiale publikule näitamiseks :) Ega ma ise kõike ei tea ja foto-videofoorumeid ei loe, pigem katse-eksituse meetod. Ma lähenen asjale teisest küljest, tehnilised peensused on minu jaoks praegusel tasemel teistjärgulised.
Firmware on Canoni 1.1.0, igasuguseid cracke jm ei soovitata - vähemalt üks Tallinna tänaval vastu jalutanud tundmatu, aga usaldusväärne :D allikas ütles, et võib esineda erinevaid probleeme. Uus soft on peal alates november '09, nii et Ahvenisto video oli veel ilma seadistuse võimaluseta filmitud. Sellest lähtuvalt ei oska paljudele järgnevatele küsimustele vastata.
Jello-efekt on vahel tuntav, aga ma arvan, et seda annab olenevalt objekti kiirusest õige ISO-säriga leevendada.
Riia videos oli kaamerasisene mikker kasutusel. Nii ka Ahvenisto videos ja seda peaks olema kuulda, lihtsalt ma keerasin heli natuke maha. Siin on jälle see küsimus, kes kuidas ja millega kuulab - vähemalt korralikud kõrvaklapid või võimsam helisüsteem. Üldiselt kannatab orig. heli teatud situatsioonides kriitikat, parem oleks muidugi väline. Kasvõi juba sellepärast, et kaamerasisene salvestab kaamera enda müra väga edukalt, eriti IS sahinat.

Nagu olen varemgi öelnud, siis minu silmis pole tavalisele videokaamerale asendusainet igasuguste autospordiürituste filmimisel. Vähemalt minu olematute oskustega.

HDSLR on hea mängufilmi, reklaamklipi, muusikavideo jms tegemiseks, kus on kõik käigud stsenaariumi järgi ette kirjutatud ja meeskond teab, kuhu-mida õigel hetkel keerata.
Palja kaamera ja kätega muidugi filmima ei lähe, meeldivaks ja mugavaks tööks oleks kohe pikk asjade nimekiri, mida sinna külge keerata. Nii nagu fotograafiagagi - oleme ausad, 400D kitiga suurt kunsti mugavalt ei tee. Nii et asjalik meeskond, valgustus, dollyd-kraanad-steadyd-muu tehnika ja meeletult kogemust. Siis on ilus.

Lähinädalatel katsun REDi ära proovida, siis saab ka muljetada.

BFM-is olen magistris teleprodutsendi õppekaval, see on pigem teoreetiline. Operaatoritöö oli lihtsalt üks algelisi teadmisi ja kaamerat tutvustav aine, mis minu jaoks kahjuks kasutuks osutus.

Muusika kohta ei tea, see oli sõbranna suunav soovitus minu päringu peale. Ja hiljem nuputas Markus end segaseks, sest lugu oleks justkui tuttav - aga kust filmist? :D

____________________________
sergeizjuganov.com
29.01.2010 at 00:59 1 edit. Last edited 29.01.2010 at 01:01 by pprz
newton
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Tänud, sai natuke targemaks küll.
29.01.2010 at 20:58
pprz
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Kui huvitab, siis proovisin teha ühe video 30fps-ks ja see hakkimise mure on endiselt olemas. Nii 1/30 kui 1/80 säriajaga Nii et peab hakkama vist foorumitest lugema, kuidas seda ilusamaks ja sujuvamaks petta :)

____________________________
sergeizjuganov.com
11.02.2010 at 13:17
Cardo
 
Ahvenisto OT video tehniline pool
Ei puutu päris teemasse, aga üks kodanik vähemalt ootab huviga vaadates tulevikku, mida See Mees veel suudab korda saata. Nägemust ja taju paistab neis klippides olema kuhjaga, ära samas vaimus jätka, ikka veel paremas !
Loodame, et tehnikasse investeeringud ei pane pead valutama, vähemalt on näha kuhu peaks oma mõtted koondama.
11.02.2010 at 13:36
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Ahvenisto OT video tehniline pool  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.