register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : '60ndate võidusõiduauto   1 2  
Poster Message
PlyVal64
'60ndate võidusõiduauto
Mina alustaks tuvastamist poltidest/mutritest, tulepõhjadest ja muudest sellistest mitte-isetehtud vidinatest. Mingil jupil peab kusagil mingi kirjake olema, poldipeade märgistuski võib viidata ehitamise maale.
Roolikarp tundub olevat pärit BMW/EMW arsenalist, minu 1936 BMW 315 omas täpselt samasugust. Siis on tagasilla ehitus koos lehtvedruga sarnane sõjaaegsete BMW'de esisildadega aga samasugused olid ka näiteks Fordide sillad (esimene Taunus näiteks). Fordi sild oli aga kitsama kuid jämedama vedrupakiga. Ja kuidagi kuratlikult tuttav tundub olevat ka tagaotsa auklik kerekandur: ma olen seda juppi mingil ajahetkel ise käes hoidnud. Näha on vända auk ehk see on 100% millegi muu masina detail. Aga mille oma?

Tagasild. Kui eeldada, et tegu on endise NLiidu territooriumil ehitatud isendiga, siis oli meil saada sel ajal lõputult reparatsiooniautosid. Just needsinased bemmid aga ka mersud. M-B 170V omas sõltumatut tagasilda ja neid masinaid ning juppe oli ka saada. Ei julge peast öelda aga vist automotost Dad'il ehk Rünnol võiks mõni selline olla. Võtta kinnituse mõõdud raamilt ja kastilt, kas klapib? Eks nii tulebki asja harutama hakata. Tegelikult tahaks näha ka avatud mootoriruumi korralikku pilti küljelt, paha poleks ka mõõdulint sinna panna. See tundub päris pikk olevat ehk jällegi võiks kahtlustada mootoriks midagi BMW 6-silindriliste valikust. 170V tagasild:


Kuna see raam ja kere on selgelt spetsialisti konstrueeritud, siis mina eeldaks, et sama joont hoidis selle auto looja ka tehnika poolelt: valis vaid parimad aga sel ajastul vabalt kättesaadavad lahendused. BMW/EMW ja M-B olid parimad. Aga kui mitte midagi täpset ei selgu, läheks mina selle auto restaureerimsiel just sellist teed ja ma usun, et see ei oleks vale.
18.08.2011 at 12:28 1 edit. Last edited 18.08.2011 at 12:31 by PlyVal64
BlueStang
 
'60ndate võidusõiduauto
Ma kaldun arvama, et see masin on ikkagi Tartus tehtud ja see on Cooper Climax Type57 Monaco Mk2 kodukootud edasiarendus - kuidagi iseloomulik on see torutöö raami kallal (eriti tagarataste pikad tagumised õõtsad - täpselt nagu Tartu-2-l) ja asjaolu, et Tartus kunagi tehtud tehtud Tartu-1 oli Cooper Climax Type49 Monaco täpne koopia (va volga tagatuled:D).

18.09.2011 at 15:05 2 edits. Last edited 18.09.2011 at 15:14 by BlueStang
_siim_
'60ndate võidusõiduauto
Meenutab natuke seda

20.11.2011 at 22:15
BlueStang
 
'60ndate võidusõiduauto
Ekspressis artikkel, et vene miljonäär taastb kunagist eesti (Seileri oma?) võistlusautot - loodetavasti see pole see auto, millest siin teemas jutt ning see auto jääb ikka Eestisse taastatavaks ja sõidetavaks?
Keegi teab, mis siinsest sellest praeguseks saanud on?
02.08.2013 at 09:30
Aspelund
'60ndate võidusõiduauto
EE räägib Tartu-1 nimelisest autost. Selle teema alguseks olnud sõiduk on midagi muud.

A.
02.08.2013 at 10:09
Pierre
'60ndate võidusõiduauto
quote:
BlueStang: Ekspressis artikkel, et vene miljonäär taastb kunagist eesti (Seileri oma?) võistlusautot - loodetavasti see pole see auto, millest siin teemas jutt ning see auto jääb ikka Eestisse taastatavaks ja sõidetavaks?
Keegi teab, mis siinsest sellest praeguseks saanud on?


http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/ajalugu/moskva-arimees-paastis-unikaalse-eesti-sportauto.d?id=66524422
05.08.2013 at 12:35
BlueStang
 
'60ndate võidusõiduauto
Ega keegi tea, mis sellest liikurist on saanud?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
14.06.2023 at 08:37
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : '60ndate võidusõiduauto   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.