register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri   1 2 3 4 5  
Poster Message
AaClub
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Kui esimest korda rajal käisid siis vasakpoolne tagatuli sul ei töödanud üldse ! Viimase sõidu ajal seda viga ei märganud.
20.09.2012 at 10:02
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Vahepealsed imestavapanevad edusammud. Tegemist oli ühe Riia võistluse sõitnud käigukastipoolse kardaanimuhviga. Kogu kardaanitunnel on kummipuru täis. Millegipärast (aga miks?) on see puruks läinud ning tagunud puruks muidugi ka lambdajuhtmed. Need omakorda keresse läinud ja lühisesse. Pool mootorijuhtmestikku hävinud (rüü sulanud, juhtmed omavahel koos jne). Ime, et auto üldse veel töötas ja põlema ei läinud...igatahes päris murettekitav.


____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
02.10.2012 at 17:59
keevitaja
  
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Selline vidin peaks vähe tugevam olema

http://www.ebay.co.uk/itm/Propshaft-Coupling-BMW-PCD-6-x-96-E30-E34-E36-E38-E39-E46-TUNING-DRIFT-TURBO-V8-/180991649666?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a23f16782
22.10.2012 at 16:56
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Aga kas mahub ka "originaali sarnane" reeglisse? :)

Esialgu panen muhvi purunemise oma selleaastase üldise ebaõnne arvele, kui uuesti peaks juhtuma, siis tuleb hakata mingeid viise otsima.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
22.10.2012 at 17:05 1 edit. Last edited 22.10.2012 at 17:06 by Henri_
keevitaja
  
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Värvid selle alumiinium junni mustaks, siis tundub üsna originaali sarnane
23.10.2012 at 08:42
Ivalo
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Kui see muhv enne korralik oli, siis sul on ilmselt gardaan tasakaalust ära või gardaani pukk kuidagi kehva nurga alla jäänud või gardaani pikkus vale (keskelt liiga pingesse keeratud- liialt pikaks või lühikeseks näiteks) vms.
Muud küll ei oskaks pakkuda, kui praak välistada.
23.10.2012 at 15:25
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Tõenäoliselt praak, kuna muid asju muutmata ja uuega asendades pidas ~4h järjestikust andmist vabalt vastu ning auto all vaadates polnud uuel muhvil pragusid ega muid defekte näha.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
24.10.2012 at 01:32 2 edits. Last edited 24.10.2012 at 01:33 by Henri_
Cardo
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Kas sa panid selle muhvi ikka õigetpidi alla, sellel peaks sõidusuund olema peale vist märgitud, kui ma ei eksi. Kui paned valetpidi, siis võib lõhkuma hakata, milline ta siis välja näeb ma ei tea.
24.10.2012 at 10:40
jaan tatikas
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Replace flexible disk.
Caution!
Arrows on circumference of flexible disk must point to flange ar

24.10.2012 at 11:08
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Mina üldiselt auto all väga palju ei toimeta, selleks on mehaanik oma töökojaga, kuid seda mispidi see muhv alla pandud oli ei suuda me küll vist tagantjärgi selgeks teha...aga hea teada ja tulevikus kindlasti jälgin-kontrollin ise sellegi üle!

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
24.10.2012 at 16:00
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Kui just keegi vastupandamatut pakkumist järgneva nädala-kahe jooksul ei tee, siis võib vast öelda, et tänasest auto sihtotstarve muutus.




See muidugi ei tähenda, et ringrajal autot või mind enam ei näe, kuid kahjuks sel hooajal vist ei jätku aega ega ressursse, et võistluste vahel sildasid ümber visata ja pidureid vahetada.

Auto muutustega seoses - võite pakkuda mulle FIA nõuetele vastavat kütusepaaki ja E36 plastikust detaile. Eelkõige on oodatud kapott ja tagaluuk.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
29.12.2012 at 01:12 1 edit. Last edited 29.12.2012 at 02:22 by Henri_
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
No edu uuel alal ! Mis tehnikaga peale lähed ?

Luuke peaks Lätist saama, mul kontakte pole aga Eiki oskab vast öelda ?
29.12.2012 at 12:43
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Mootoriks midagi GM LS seeriast, kõige tõenäolisem tundub esialgu LS1. Käigukastina ka lihtsaim lahendus ehk T-56. USAs täiesti tavaline swap E36 tarbeks ja know-how'd jätkub. Tulevikus peab tõenäoliselt lisajõu ja parema käigukasti suunas vaatama, kuid õnneks on kõigile LS mootorile lõputu hulk tuuningjubinaid saadaval mõistliku hinnaga. Lisaks muidugi kaalueelis erinevate BMW mootorite ees.
Õlitusprobleemide vastu Accusump, elektrilise klapiga ja suurima paagiga variant peaks täitma ära ka meie ringradade vajadused.

Õõtshoobadele on nüüd ka uniballid, mida Wisefab pakub.

Lätist olen esialgu vaid veidi veel uurinud plastikut, enamik sedaanile tehtud levinumatest asjadest on täiesti kohutava välimusega. Esialgu teeme kergemaks varuratta ja akukoha likvideerimisega ning uste tühjakslõikamisega, muidugi ka plastik klaaside asemele.

Pikemas perspektiivis on plaan osaleda ka vähemalt mõningatel ringrajaetappidel, selleks tuleb lihtsalt esimesed õõtsad vahetada, seaded paika keerata ja suuremad pidurid panna.

Milliste autode standardpidurite poole tasuks näiteks vaadata? Ma pole seda suunda veel jõudnud eriti uurida, kuid tundub, et E36 puhul kasutatakse teinekord ka Porsche 996 supporteid? M3 pidurite proovimine oleks kindlasti kõige lihtsam, aga ma pole kindel, kas nad piisavad oleks?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
30.12.2012 at 01:35
hall
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Millisesse klassi sa plaanid mahtuda pärast mootorivahetust kui mõnest võidusõiduetapist osa plaanid võtta?

Miks ükski BMW enda mootoritest ei kõlba?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.12.2012 at 11:51 1 edit. Last edited 30.12.2012 at 16:34 by hall
hents99
  
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
S50B3x on tegelt päris hea valik.

Sobib ju bolt-on (vähendab paigalduskulusid), hinnaklass vast sama, mis headel LS mootoritel, tuuning on juba ära tehtud st ise polegi vaja näppida.

Kui väheks jääb, saab alati turbo külge keerata. Kui üle 550hp vajadust pole, siis pole vaja isegi mootorit lahti võtta, siis jääks kõrge surveaste ehk pauku oleks absoluutselt igas pöördevahemikus. Jutt käis S50B30 mootorist, 3.2 mootor on mõneski mõttes parem/lihtsam turvaliselt veelgi jõudu juurde saada.

Aga edu igal juhul!

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.12.2012 at 16:36 1 edit. Last edited 30.12.2012 at 16:44 by hents99
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Turbomootor minu puhul ei tule kõne alla, milleks oma elu keerulisemaks teha? Driftiauto puhul on kõige lihtsam väga laias pööretevahemikus toimiv suurekubatuuriline V8.

S50B30 aga käib kõige paremini kõrgetel pööretel, selle kõige paremaks kasutamiseks oleks vaja nt lühikeste käikudega järjestikkasti või peaks koguaeg clutch-kickima. Eesti rajad on aeglased ja väikesed, selline mootor toimiks väga hästi nt Bikerniekil.

S50 on ka väga kallis remontida, muidugi kui võtta suvaline mootor, millessse sisse ei piilu, siis ta ei maksagi enam väga palju. Puhtalt tükid, mis vajalikud kapremondiks, maksavad aga kahe LS1 hinna (koos transpordiga USAst). Turbomootoritel on kalduvus teinekord keps välja visata või muud nalja teha. Lisaks muidugi võistlustel remondikeerukus. Mida vähem on asju kapoti all, seda kiiremini saab vahetada mõndasid komponente.

Mingi põhjus seal ju on, et Formula D's on esikümnest kaheksal vabalthingav V8.

BMW V8 on kehvema potentsiaaliga ja väga palju kallim nii remontida kui ka võimsamaks ehitada. Näiteks nukkvõllid. LS mootorile on levinud ASA nukk, alates $380. LS3 (6,2L) pakutakse tehasest crate enginena vaid selle nuka ja paremate klapivedrudega. Tulemuseks garanteeritud 525hj (originaalnukaga 430hj). Seda kõike hinnaga ~5500€ ning 2a/60 000mile garantiiga.
Kui palju peaks aga vaeva nägema M60/M62 või kasvõi S62 mootoriga, et nendest saada kätte rohkem jõudu? M60/62 puhul on lihtsaim viis turbotamine. Meil Eestis võistlevadki mootorid näitavad seda - originaalsisuga M60 turbotatuna annab u sama jõu, mis LS2 originaalis. Jõu suurendamiseks peaks aga hakkama taas tükke vahetama.

S62 peale ma mõtlesin, kuid kuulasin just veidi lätlaste kogemusi, siis suhteliselt lühikese ajaga oli ikkagi arvestatav kogus hobuseid sealt plehku pannud, lisaks tuleb eemaldada VANOS ja seega minna üle ka progeajule. Kuigi mootori enda saab umbes sama raha eest kätte, siis seal tehtavad lisakulutused on oluliselt suuremad.

Kõige suurem probleem aga on ehk üldse E36 peale BMW V8 sobitamine. Kuna tulemüüri muutmine on keelatud, siis tuleks panna kuivkarter või tõsta mootor kõrgele. M60 puhul on võimalik õlipump tõsta karteri tahaotsa ja seda ajada isetehtud võllide pealt, kuid mind selline lahendus ei kutsu.

Antud hetkel peaks mahtuma Baltic Open X1 klassi. Kui NEZ GT sarnane sari peaks taas elustuma, siis äkki lubatakse sealgi osaleda? Mina pole ainus, kellel sellised mõtted on. Neid, kes tahaksid ringrajalgi paar korda aastas lõbutseda, on veel.



____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
30.12.2012 at 17:43
raimo_r
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
quote:
Henri_: võite pakkuda mulle FIA nõuetele vastavat kütusepaaki

FIA ringrajasarjade nõutele vastav kütusepaak on selline min 500 euri ja tähtajalise homogleeringuga. Driftis lubatud SFI nõuetele vastavaid (need mustad kandilised nagu kõigil on) paake ringraja kasutada ei tohi.
Nii et jäte see sinna kus see on, pane väike vahepaak vahele ja kõik.


____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
30.12.2012 at 19:29
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Ma kardan, et suures paagis need 15-20l loksuvad liiga palju ringi, sellisel juhul tuleks vist panna mõlemasse paagipoolde pump?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
30.12.2012 at 19:44
hall
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
quote:
Henri_: Ma kardan, et suures paagis need 15-20l loksuvad liiga palju ringi, sellisel juhul tuleks vist panna mõlemasse paagipoolde pump?

Pane rohkem kütust ja/või svamm paaki.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.12.2012 at 20:06
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Ma ei taha täispaagiga sõita. Kus seda svammi müüakse?

Vahepaagiga lahendus on tulekul igatahes, olenemata kütusepaagist endast. Kui originaalpaaki saab svammi panna ja kahe pumbaga peaks asi hästi toimima ka väiksema kütusekogusega, siis ma kasutaksin ehk sedagi.

Kütusepumbaks (pumpadeks) tõenäoliselt Bosch 044.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
30.12.2012 at 20:43 1 edit. Last edited 30.12.2012 at 20:46 by Henri_
hall
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Rohkema kütusega ei taha sõita seepärast, et mõniteist kg lisakaalu on probleem? Palju see tegelikult tulemust mõjutab?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.12.2012 at 21:17
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Mitte ainult seda. Ma võin ju võistlustel panna paagi alati pilgeni täis, kuid pikal trennipäeval pidevalt täita on tüütu ja võistluste saginas võib ununeda. Oluline on siis see, et kütust saaks kätte ka üsna tühja paagi puhul ja ei peaks nt täitma asuma siis, kui näidik kukub 35L peale. E36 puhul on seis vist veidi parem, kuid E30 paak pidi selles suhtes täiesti kohutav olema. Lisaks veel võrdlemisi kergel autol pidevalt kaasas loksuv ballast. Vähem kaalu = lihtsamini juhitav auto ja väiksem rehvikulu. Alal, kus rehve ostetakse kümnetes ja sadades, annab see tunda vast küll.

Võistlused on mitmetel sõitjatel kütuseprobleemide (mitu korda küll eraldunud halb svamm, mis torud ummistas) tõttu pooleli jäänud. Suurim miinus drifti puhul ongi see eliminaatorite süsteem, mil vaid üks viga (antud juhul sirgekslaskmine - kasvõi korraks) tähendab kaotust ja kojuminekut.

Turbomootoritest veel meenusid jahutusprobleemid. Kuna pikalt läbitakse kurve külg ees, siis ei tule piisavalt õhku nö õigetest kohtadest peale ja sisselaske temperatuur tõuseb väga kõrgeks. Nii mõnigi kolb on seetõttu sulanud. Levinuim lahendus siinkandis on liikuda E85 peale, et temp alla saada. Vabalthingavatel ei ole see nii kriitiline.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
30.12.2012 at 21:36 1 edit. Last edited 30.12.2012 at 21:37 by Henri_
hall
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Kui paned väiksema paagi või hoiad vähem kütust sees, siis ei pääse sellest "tüütust täitmisest" või kütusetaseme jälgimisest niikuinii. Ja kui kasutad originaalpaaki, siis jälgimine on ju väga lihtne - näidik pidevalt silma all.

Kui palju sul ikkagi nt 15 kg lisakaalu autot halvemini juhitavaks teeb ja kui palju rehvikulu suurendab? ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.12.2012 at 22:00
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Mõte oli rohkem selles, et ühel juhul on kindel, millal on tühi ja teine mille puhul "tühi" on vähe erineva tähendusega. Tüütu tankimise jutt käis rohkem selle kohta, et ühel juhul saan äkki sõita 30 või 40 liitrit nullini ära, kuid originaalpaagiga on äkki selleks turvaliseks hulgaks vaid 15L.

Ma ei tea tõesti, kui palju see kaal mõjutada võiks, kaalujaotuslikust seisukohast on muidugi originaalpaak suurepärases asukohas. Aga mingi põhjus seal on, miks asendatakse originaalpaagid kasvõi nende SFI'le vastavate vastu. Ju see on ka kindluse mõttes - teada värk, et mingi lahendus töötab hästi ja mõnega on esinenud probleeme.

See samas pole autoehituslikust seisukohast ka nii väga tõsine teema, esialgne mure on siiski veel hetkel LS+käigukasti õigeaegne saamine ning auto õigeaegne valmimine, et lastehaiguste nahka ei läheks trennid ja võistlused.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
30.12.2012 at 22:39 1 edit. Last edited 30.12.2012 at 22:40 by Henri_
hents99
  
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Mina teeks lisapaagi (näiteks 2-liitrine), millesse pumbatakse suurest paagist ja on kogu aeg silmini täis, sealt omakorda kütuselatti.

Lihtne teha ja saab jätta originaalpaagi, mis peaks ka lubatud olema?

Svammi peaks enne paaki toppimist katsetama. Vahetevahel on ka saasta liikunud, mis pärast trassi ummistab, alustades bensupumbaga.

Mul oli G klassiga selline probleem, et ca poole paagiga (70-liitrine plastpaak, vist vaheseinteta) kurvi minnes jäi nälga, rääkimata metsas poolviltu olles. Samuti lahendas probleemi lisapaak kapoti all.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
30.12.2012 at 22:45
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.