register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri   1 2 3 4 5  
Poster Message
Ivalo
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Seda küll,et kui juba laiali, siis ikka uued asjad sisse. Eks pärast Riiat oleme targemad, loodetavasti sirgel mõned autod lihtsalt mõõda ei sõida. :D
17.09.2010 at 00:38 1 edit. Last edited 17.09.2010 at 00:38 by Ivalo
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Hooaeg on nüüd läbi, mootor oli Riias väga hea, kuid mulle tundub, et mõni andur käitub küll täpselt oma suva järgi. 2H sõidus käis edasi oluliselt kehvemini, kui eelnevas trennis ning Riias, mõnes kurvis isegi püsisin järgi, kuid sirgel kaoti jälle eest ära. Neljanda käigu peale üles vahetades kukkus nagu auku ning oli jube jõuetu. Ma ei usu, et ma Riias oleksin oluliselt paremini või kuidagi teistmoodi vahetanud.
Milles võiks viga olla? Kõigepealt muidugi diagnost külge, kuid kui see midagi ei peaks näitama? Ise kahtlustan lambdat, kuna see igasugu summuti külge ja maha võtmisega on palju solgutada saanud.
Tuleb aga hakata vaikselt valmistuma tulevaseks hooajaks, et juba esimestel trennidel kevadel kohal olla. Väikese mõtlemise järel on kogunenud umbes 17-osaline nimekiri, mida võiks teha või hankida, et parem saaks.

Aga mõni meeleolukam pilt:
BMW lemmikasend - külili veetnud võistlustel vaid pisut vähem aega, kui võisteldes:


Vahel on hea kah, et splitterit pole - on vähem ära lõhkuda kiirest välja lennates:


Ja rehvidest ka üks pilt 1H sõidul. Stardist minnes kohe, kui rehvide rõhk veel madal:
28.09.2010 at 21:26 1 edit. Last edited 28.09.2010 at 21:27 by Henri_
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Panin ka üles oma esimese video. Riia 1. sõit, kuni kaamera filmimise lõpetas:
01.11.2010 at 11:51
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Veel üks video, täpsemalt siis 1H võidusõidust Audrus.


08.11.2010 at 17:51
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Pole ammu siinset teemat täiendanud.

Igatahes hooajaeelsed viimistlused hakkavad jõudma lõpusirgele.
Eelmise hooaja suurim kahju - LSD sai otsa. Ehk siis hooaja alguses ostetud korrastatud differ oli limiteeritud libisemise funktsioonid kaotanud talveks.

Mõnede teiste meeste autosid vaadates tuleb ikka kadedus peale seega tuli enda salong ka korrastada.




Eks muidugi vahetatud ka palju muud pudi-padi nagu rooliotsad jms.
Pidurisadulad läksid ka uued, vanad olid pidurite pealejäämisel nii palju kuuma saanud ja kõverad, et kõik uued liugurid tõmbasid ka kohe kõveraks.

Nüüd vaja veel vaid kokku laduda, sillastend ja kaalud paika seada ning rajale.
17.04.2011 at 13:59 1 edit. Last edited 17.04.2011 at 14:01 by Henri_
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Täna sai tehtud ka siis hooaja esimene sõit. Samuti sai ka üldse vist kolmandat korda silda vaadatud ehk jooksud paika keeratud. Tuleb tõdeda, et päris meeldiv on sõita enamvähem seadistatud autoga. Ka tundus, et mootor ning elektroonika töötavad nii nagu peavad ehk vanade pasteldega, sisuliselt hooaja sõitnud klotsidega ning rajatemperatuuriga 3-7 kraadi kandis sai täitsa kiiresti sõita.
Väike meenutus ka hooaja esimesest sõidust:


Aga päeva rikkus pisut oma lohakus. Aku oli jäänud korralikult ja tugevalt kinnitamata ning akut hoidev latt läks vastu plussklemmi. Õnneks olid võidusõidujumalad täna meie poolel ning see kõik juhtus juba boksitee alguses ja leek ei jõudnud väga suureks minna. Huvitaval kombel oli just hetk varem saabunud Andres, kellel kenasti tulekustuti kaasas, erinevalt minust, kes üldse esimest korda jättis selle koju...
Asi päädis õnneks vaid aku hävinemisega

ja pulbrit täis pagasiruumiga
22.04.2011 at 01:17 1 edit. Last edited 22.04.2011 at 01:17 by Henri_
tsrk
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Sul ikka vedas täiega!
Mul põles kunagi gonka-auto oma silme all täielikult maha ja see vaatepilt oli jube, kui kustutid olemas, kuid ükski neist ei avanenud, tulemuseks hunnik põlenud vana-rauda.
22.04.2011 at 02:40
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Täna keeras Andres mul kaalud paika. Auto võistluskaal siis sõidust tulles 1275kg. Polegi nagu kõige hullem.

Aga Toomas, midagi sulle: käisin ühe korra sõitmas, ühe korra rahulikult kiirest väljas ja sumps pisut kõver :)
Komöödia valdkonda kuuluv asi juba, 5 võistlust ja 4 korda summutit remontinud. Seekord küll vaid üldiselt kosmeetilist ravi vajav.

26.04.2011 at 21:51
tsrk
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
quote:
Henri_: Täna keeras Andres mul kaalud paika. Auto võistluskaal siis sõidust tulles 1275kg. Polegi nagu kõige hullem.

Aga Toomas, midagi sulle: käisin ühe korra sõitmas, ühe korra rahulikult kiirest väljas ja sumps pisut kõver :)
Komöödia valdkonda kuuluv asi juba, 5 võistlust ja 4 korda summutit remontinud. Seekord küll vaid üldiselt kosmeetilist ravi vajav.


No aga Sul juba asi selge - auto külili, kuvalda, traat, mäkaivar, plastiliin ja muud käepärased vahendid ning jälle rajale :) Raske õppustel, kerge lahingus ( seda ütles vist Suvorov )
27.04.2011 at 08:26
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Paar etappi taaskord möödas.
Vahepeal tehtud oma esimene päris kõks võistlustel. Aga vihmas on siiski äge sõita.
Selgus ka, et lambda omadega õhtal täiesti ning seegi vahetatud. Sumps vaja veel vaid enne järgmist võistlust TAASKORD parandada :D

Aga nüüd vähe tõsisem küsimus. Hankisin endale vahepeal ka haagise. 2t täismassiga.
Mis rehvid sinna alla panna? 15'' autovelg kasutusel. Vaja oleks lamelle, et saaks ka talvel ja aastaringi sõita.
Minule kõlbavad ühtlasi ka protikad.

Kas peaks eelistama kõrgema või madalama profiiliga rehve? Laiemaid või kitsamaid?
Vaatasin, et Masteril on täitsa ok hinnaga asju.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
14.06.2011 at 21:57 1 edit. Last edited 14.06.2011 at 21:58 by Henri_
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Sel treileril mida kasutan olid enne mingid odavad proti talvekad all, õnneks lagunes üks ära ja peale Conti suverehvide paigaldamist sain aru, et ka kärul peaks korralikud rehvid all olema. Vahe oli üllatavalt suur, korralike rehvidega jookseb käru palju kindlamalt.
14.06.2011 at 22:04
Trabi
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Mis loomaga sa seda haagist ka vedama hakkad? Soovitan panna sinna alla korralikud C-grupi rehvid ja asi korras. Ära pane suveks lamelle kuna talveks on neil magus osa lännu ja pole lamellidest mingit tolku. Su uus haage on kindlasti kaheteljeline ja se sööb sussi suht kiirest. Lamellid on pehmema pealiskihiga ja need saavad lihtsalt otsa.
14.06.2011 at 22:19
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Range Roveriga vean.

C-grupi rehvid? Ehk siis mingid odavamad suvekad ja talveks odavamad talvekad?
Haage on pigem vana, aga jah, kaheteljeline. Ma lihtsalt sõidan vähe, talvel võibolla paar korda ja suveperioodil maksimaalselt korra nädalas 200km.

Minu sisuliselt ainukene kogemus on Ämbliku haagisega, millel varem olid all mingid protilamellid vist ja nüüd Masterid. Tundus, et nende lamellidega oli käru kuidagi stabiilsema olekuga, ei otsinud nii palju teed.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
14.06.2011 at 22:22 1 edit. Last edited 14.06.2011 at 22:24 by Henri_
Trabi
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Eks asjal on ikka tagumikutunnetus see, mis rehvitüübi ja kvaliteedi paikapaneb.
14.06.2011 at 22:28
riisiveski
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Kui plaanid selle haagisega ka talvel liikuda, siis pead arvestama, et kui vedaval autol on naastrehvid, siis peavad naastrehvid olema ka haagisel. Seega, kui kasutad Range'i all naastusid, siis haagisel ühe komplektiga ei pääse.

Kindlasti vaata üle, et soetatavate rehvide koormusindeksid oleksid piisavad teljekoormuse jaoks.

____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.
14.06.2011 at 22:35
Cardo
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
C tähendab tugevdatud rehv, ehk nn kaubiku rehv. Üldiselt kallim kui tavarehv, aga võrreldes just millega.
14.06.2011 at 23:36
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Tean sellest seadusest.

Te räägite siin ideaaljuhtudest, ma mõtlen seda, mis oleks mulle sisuliselt odavaim enamvähem mõistlik lahendus. Ning kui mul on valida kahe 40 eurise rehvi vahel, millest üks on kõrgema ja teine madalama profiiliga või üks kitsam, teine laiem, siis milline neist oleks mõistlikum? :)

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
15.06.2011 at 00:07
uzzac
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Mida suurem diameeter seda kergemalt veereb. Mida kitsam seda väiksem veeretakistus. Meie 1400kg haagisel on miskid 155/65 R14 vms rattad. Ostetud samast kohast kus kogu muu käru mudru (vist oli tööriistamarket). Rehvid on mingid kõvapoolsed M+S-id ja tänaseni (4 aasta vist hakkab) pole küll näha, et rehv oleks kulunud. Üldiselt on tavaauto rehv koormusindeksiga ~600kg seega küllalt savi millise valid sest kaaluga lõhki ei lähe.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
15.06.2011 at 09:27
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Yep, suurem diameeter ja kõrgem külgsein. Minu kärul on samuti suht kitsad rehvid aga see pole ilmselt eriti oluline kui RR'ga vedada. Kui vedur on korralik ja hoiad kiiruse 100 kmh juures, siis vaevalt tunned vahet kas m+s või suvekas, kuid sõiduautoga vedades oli vahe selgelt tajutav.
15.06.2011 at 09:46
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Ega kellelgi sidurikomplekti juhtu üle olema? Tegelikult korv on sisuliselt olemas, vaja oleks siis ketast (soovitatavalt labaketast ja ilma leevenduseta).

Ma ei tea, kas mul läheb seda vaja või mitte, aga kui kellelgi juhtub olema, siis ma oleks tänulik, kui saaksin kaasa võtta ja vajadusel ära vahetada.

Igatahes

+372 56 46 16 16 Henri

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
06.07.2011 at 16:49
Umbertto
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
quote:
Henri_: Ega kellelgi sidurikomplekti juhtu üle olema? Tegelikult korv on sisuliselt olemas, vaja oleks siis ketast (soovitatavalt labaketast ja ilma leevenduseta).

Ma ei tea, kas mul läheb seda vaja või mitte, aga kui kellelgi juhtub olema, siis ma oleks tänulik, kui saaksin kaasa võtta ja vajadusel ära vahetada.

Igatahes

+372 56 46 16 16 Henri
votsin riiulist ja panin autosse, just selline kui soovisid. Eks siis rajal naeme, kui soovid,
Urmas
06.07.2011 at 22:36
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Hehe, CUPimehed on ikka abivalmis. Mitu sidurit juba pakutud, aga Urmas, sinu oma on just see õige!

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
06.07.2011 at 23:09
Henri_
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Tekkis huvitav elektroonikaprobleem - ehk on keegi varasemalt täheldanud või oskaks suunata.

Käiguvahetuse järgselt kukub vedu tagant ära, nagu siduri oleks lihtsalt alla vajutanud sekundiks-paariks. Rohkemaga ongi seda raske kirjeldada. Teisteks sümptomiteks näidikuteplokis kütuse ja temperatuuri ärakukkumine ja näiteks tagurpiditule põlema jäämine. Sealjuures ei tundunud seda esinemas koguaeg, vaid vahelduvalt kord oli, kord mitte.

Kahtlustan ise, et kiirete mootorivahetuste ja juhtmete maha-peale tõstmistega võis kuskilt isolatsiooni näiteks maha hõõruda ja midagi lühisesse lasta. Kuid kust alustada otsimist, peale pistikute logistamise? Arvuti külgepanekuvõimalust kodus ei ole, selleks peaks kuhugi sõitma ja viga ei pruugigi kohe avalduda ilma sõitmata.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
19.09.2012 at 21:29
uzzac
 
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Pakuks mingit massi viga

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
19.09.2012 at 22:03
jjanno
BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri
Tere
quote:
Henri_:Teisteks sümptomiteks näidikuteplokis kütuse ja temperatuuri ärakukkumine ja näiteks tagurpiditule põlema jäämine.
Sarnased süptomid olid, kui ükskord liigselt kulunud kärupistik 180 kraadi vales asendis peale läks. Ehk siis kuna rinkamasinal ilmselt haagiskonksu pole, siis vaataks tagatulede juhtmestiku poole.

jJanno
20.09.2012 at 06:41
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup - GM LS driftiauto - Henri   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.