register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Turvapuur - nõu tarvis :)   1 2 3 4  
Poster Message
Jesper
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
1.

quote:
8.3.2.1.3 Roof reinforcement : Cars homologated as from 01.01.2005 only: The upper part of the safety cage must comply with one of Drawings 253-12, 253-13 and 253-14. The reinforcements may follow the curve of the roof. For competitions without co-drivers, in the case of Drawing 253-12 only, only one diagonal member may be fitted but its front connection must be on the driver’s side.
Pildil olev puur on "UK stiilis".

2.
quote:
8.3.2.1.5 Reinforcement of bends and junctions :
The junctions between:
- the diagonal members of the main rollbar,
- the roof reinforcements (configuration of Drawing 253-12 and only for cars homologated as from 01.01.2007),
- the doorbars (configuration of Drawing 253-9),
- the doorbars and the windscreen pillar reinforcement (Drawing 253-15),
must be reinforced by a minimum of 2 gussets complying with Article 253-8.2.14.
Selle punkti reaalse rakendamise osas jäi hr. Koovi ja Cupi bande vahel kunagi kokkulepe, et kuna see nõue tuli alles 2009. a., siis vanu autosid ringi tegema ei pea, aga reeglite järgi peab see seal olema (loe: kui mul oleks puuritegijaga kokkulepe stiilis "nõuetele vastav puur, x EUR", siis ma eeldaks et need seal on).

3.
quote:
8.3.2.1.4 Windscreen pillar reinforcement :
Cars homologated as from 01.01.2006 only:
It must be fitted on each side of the front rollbar if dimension "A" is greater than 200 mm (Drawing 253-15).
It may be bent on condition that it is straight in side view and that the angle of the bend does not exceed 20°.
Its upper end must be less than 100 mm from the junction between the front (lateral) rollbar and the longitudinal (transverse) member (see Drawing 253-52 for the measurement).
OK, ma ei ole fotogramm-meetria spetsialist ja võibolla selle mõõdu kobistab kuidagi ära. Lisaks need pulgad vist on ka veel vabatahtlikud. Aga silma jäi just see, et tegija vist ei ole päris täpselt läbi mõelnud, mis eesmärgil see toru seal olema peab, sest selle õigesse kohta kinnitamiseks on ruumi maa ja ilm.

Üldiselt rohkem kui see, et konkreetsel autol midagi natuke valesti on, häirib mind isiklikult asjaolu, et osad puuride tegijad ei tea reegleid, samas kui valdav osa tellijatest midagi sellist siiski eeldab. Meil tehniline on suht arusaav jne, aga no samas meil siin plaanitakse Soome etappi jms. Kõik need asjad oleks olnud parandatavad minimaalse aja- ja rahakuluga, miks peab tellija käima ja näppu p**ses hoidma, et õige asja saaks. Ja on olemas puuritegijad, kelle tööd on lust vaadata, näiteks see Herman kes Peebule puure teeb või Ruben, kelle puur oli mulle isiklikult tõsine "wow"-elamus. Lihtsalt minu tagasihoidlik arvamus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2012 at 10:53 4 edits. Last edited 06.01.2012 at 11:03 by Jesper
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
1. Katusediagonaal peab peakaarega kinnituma juhi poolt. Sellel puuril see täpselt nii ju ongi, ei ole mingit UK stiili;
2. Kui tugevdused on puudu ei tähenda see ju veel, et puur oleks valesti tehtud;
3. Ei näe probleemi.

PS. Tean seda kõnealust puuri, sest see asub nüüd minu garaažis. Minu hinnangul oli töö kiire ja korralik, lisaks ka mõistliku hinnaga. Julgen soovitada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.01.2012 at 11:03
Jesper
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
No mis pagana valemiga on võimalik tõlkida "front connection must be on drivers side" -> "katusediagonaal peab peakaarega kinnituma juhi poolt"? Katusediagonaali eesmärk on vältida tuuleklaasiraami ülemise nurga tuppatulekut ümberpaiskumise korral, mis tolku sellest pulgast vasakul istuvale juhile on, kui ta sinu poolt kirjeldatud viisil paikneb?

A vahet muidugi pole, kui sa oled tellijana rahul, siis on ju kõik hästi.

PS. sorry 100 editi pärast, hommikune aeg.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2012 at 11:10 3 edits. Last edited 06.01.2012 at 11:15 by Jesper
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
Jesper, kus asub turvapuuri peakaar?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.01.2012 at 11:25
Jesper
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
Juhi pea juures obv. Miks see peakaar üldse oluline on antud küsimuses, reegel ei räägi ju peakaarest vaid ütleb "front connection"?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2012 at 11:28
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
Ühe katusediagonaali kasutamisel peab selle diagonaali esiots kinnituma peakaarega juhi poolt.

Täiendus: Aastaraamat 2011 sõnastab seda täpselt nii: "Ilma kaardilujejata/kaassõitjata võistlustel, joonise 253-12 puhul ainult, võib paigaldada ainult ühe diagonaallüli, kuid selle esiots peab kinnituma peakaarega juhipool.

Mul kahel Golfil (3 ja 4), millele on FIA homologeeringujärgsed puurid, on katusediagonaalid mõlemal puhul paigutatud samapidi nagu nüüd BMW-s.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.01.2012 at 11:33 1 edit. Last edited 06.01.2012 at 11:40 by hall
Jesper
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
Milline on "katusediagonaali esiots"? :)

Aa, nüüd ma sain aru kust sa selle lause võtsid, ma ei tea mis eestikeelsete reeglite kirjutajal peas liikus, võib-olla ta pidas tuuleklaasiraami toru ka peakaareks vms. Tehnilise põhjenduse, miks minu arust FIA sõnastuse järgne paigutus õigem on, ma juba andsin.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2012 at 11:37 2 edits. Last edited 06.01.2012 at 11:40 by Jesper
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
BMW 325 tehnilised tingimused ütlevad katusediagonaali kohta järgmist:

14). Lubatud on ka 253-12 joonise põhjal ühe diagonaaliga variant kui selle esiots
kinnitub peakaarega juhi poolt.

Ehk ma ei näe mingit varianti panna ühe diagonaali kasutamisel see diagonaal kuidagi muudmoodi.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.01.2012 at 11:51
Jesper
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
No mina jällegi näen, et sinul kinnitub peakaarega katusediagonaali tagaots :)

OK, kuna sa oled pärast kõiki neid aastaid valesti paigutatud pulgaga Golfidega sõitmist ilmselgelt endiselt elus, siis ilmselt on maailma mastaabis suuremaid probleeme :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.01.2012 at 11:56
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
See diagonaali "esiots" on küll termin, mis vähe veider on :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.01.2012 at 11:58
Ivalo
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
Olgu selle eestikeelse tõlgendusega kuidas on aga ingliskeelse järgi on nii nagu Jesper ütles ja antud puur on selles osas valesti.
06.01.2012 at 14:58
uzzac
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
Viskame veel õli tulle. Mul on ka teistpidi. Algul oli keskel sirge pulk, aga siis nõuti diagonaali ja paigaldasime selle täpselt teistpidi.

Andres kas sul pole Golfis laes rist?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.01.2012 at 19:18
rlracing
Turvapuur - nõu tarvis :)
Eestikeelne tõlge on ebatäpne;

8.3.2.1.3 Roof reinforcement :
Cars homologated as from 01.01.2005 only:
The upper part of the safety cage must comply with one of
Drawings 253-12, 253-13 and 253-14.
The reinforcements may follow the curve of the roof.
For competitions without co-drivers, in the case of Drawing 253-12
only, only one diagonal member may be fitted but its front
connection must be on the driver’s side.

The ends of the reinforcements must be less than 100 mm from
the junction between rollbars and members (not applicable to the
top of the V formed by reinforcements in Drawings 253-13 and
253-14).

Seega variant lisada üks diagonaal juurde ja asi korras !
06.01.2012 at 23:50
rustang
  
Moderator
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
Seega variant lisada üks diagonaal juurde ja asi korras !

Kuna puur pole veel vist piilaritega seotud, siis jah relakaga katus maha, lisada kaks torujuppi ja katus tagasi....
07.01.2012 at 00:41
Trabi
Turvapuur - nõu tarvis :)
Kui õli tulle siis.... .
Miks katus maha??? Se ju "katuseaknaga" auto. Kui asi kisub nihukeseks tähenorimiseks siis lihtsalt kaks torujupikest juurde ja ongi rist valmis.
Muide mina tegin oma autole samuti diagonaali versioonis "juhitaga peakaar- kunde-ees küljekaarekaare ülaotsanurk" . Sõnastus ei ole küll vast korrektne aga kes tahab saab aru. Malli võtsin paljudelt tehtud puuridelt mis ringrada sõidavad ja mis siiani on olnud OK. Järelikult on ka minul OK. Ma olen vast aastast 2004 juba rääkinud ja utsitanud, et tehnilised on vaja tõlkida eesti keelde, et kõigil oleks ühtne arusaam asjadest aga Hr. Juhan Tuhk pareeris seda tekstiga, et keeleseadus ja riigikeel on ainult ametlikeks asjaajamisteks. Mehed, kes kellele mütsi pähe tõmbab sel juhul? Raul palun ära solvu aga meil omal on asju palju lihtsam ajada kui kogu tehniliste text on kõigile üheselt mõistetav. Need FIA appendix bla- bla on vaja meie endi sõitjate tarvis ja huvides emakeelde (loe EESTI KEELDE) tõlkida nii, et kõigil oleks ühtne arusaam. Kes on käinud koolis ja õppinud inglise keelt, kes saksa keelt , kes hoopis prantsuse lütseumist eluteele saadetud, kõigil on asjast erinev arusaam. Alta-Vista või muude translaatoritega on asi nagu väga koomiliseks kiskumas.
Ei taha kellelegi varbale astuda ja palun vabandust kui keegi veel tunneb ennast puudutatud sel teemal, ärge palun solvuge . Se tehniliste tõlgendamine on paljudele keeruline.
07.01.2012 at 02:11
rustang
  
Moderator
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
Trabi: Kui õli tulle siis.... .


Miks on õli tulle juurde vaja? Kellel sellest parem hakkab?
BMW klassi reeglid sündisid nn. ühiskondliku kollektiivse töö tulemusena (suures osas siinsamas foorumis) , mille vormistas terviklikuks dokumendiks klassivanem, kes samuti töötab vabatahtlikult. Meil ei ole siin minuteada "müütilist võistlejate kulul parasiteerivat reeglite kirjutajat", kes pani suure papi tasku ja jättis töö tegemata.

BMW tehniliste nõue "14). Lubatud on ka 253-12 joonise põhjal ühe diagonaaliga variant kui selle esiots kinnitub peakaarega juhi poolt." ei ole ju praktikasse viidav ja normaalsel puuritegijal oleks pidanud tekkima küsimus, mis lahenenuks kohe algallika ehk FIA dokumentide juurde pöördudes. Mõistlik oleks see koht reeglites ära parandada, samuti EAL 2012 aastaraamatu FIA app. J 253 eestikeelses tõlkes.
07.01.2012 at 14:13
rolantsik
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
rlracing: Eestikeelne tõlge on ebatäpne;

8.3.2.1.3 Roof reinforcement :
Cars homologated as from 01.01.2005 only:

Bemm vist ei ole homologeeringuga või on siis kindlasti varasema homologeeringuga?
07.01.2012 at 14:30
rustang
  
Moderator
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
Bemm vist ei ole homologeeringuga või on siis kindlasti varasema homologeeringuga?

Veel üks tõlkevärk.

Niipalju kui mina tean - targemad parandage - mõeldakse siin homologeeringu all sõna laiemat tähendust ehk puuri heakskiitu (või reeglitele vastavaks tunnistamist) kellegi poolt. Meil annab selle heakskiidu EAL vastava volitatud eksperdi näol, kes väljastab autole tehnilise kaardi. See aastaarv võiks BMW puhul tinglikult olla see, millal pandi kehtima puuri tehnilised nõuded, monoklassis ei ole minu meelest reaalne, et hilisemad liitujad peavad ehitama teistsuguse puuri kuna FIA nõuded vahepeal muutusid.

Aga mina ei ole EAL ega FIA niiet parandage kui puusse läks.

07.01.2012 at 15:02
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
Trabi: Ma olen vast aastast 2004 juba rääkinud ja utsitanud, et tehnilised on vaja tõlkida eesti keelde, et kõigil oleks ühtne arusaam asjadest aga Hr. Juhan Tuhk pareeris seda tekstiga, et keeleseadus ja riigikeel on ainult ametlikeks asjaajamisteks. Mehed, kes kellele mütsi pähe tõmbab sel juhul? Raul palun ära solvu aga meil omal on asju palju lihtsam ajada kui kogu tehniliste text on kõigile üheselt mõistetav. Need FIA appendix bla- bla on vaja meie endi sõitjate tarvis ja huvides emakeelde (loe EESTI KEELDE) tõlkida nii, et kõigil oleks ühtne arusaam.

Toomas, Autospordi aastaraamatus on Appendix J 253 sulaselges eesti keeles olemas, samuti on bmw 325 reeglid täiesti puhtas eesti keeles. Mida ja kuhu sul veel vaja tõlkida on?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.01.2012 at 20:00
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
uzzac: Viskame veel õli tulle. Mul on ka teistpidi. Algul oli keskel sirge pulk, aga siis nõuti diagonaali ja paigaldasime selle täpselt teistpidi.

Andres kas sul pole Golfis laes rist?

Ei ole rist, on diagonaal ja just nii, et peakaarega kinnitub juhi poolt. Ja see puur pole tehtud Eestis ja vastab Golf 4-le homologeeritud puurile.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.01.2012 at 20:02
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
rlracing: Eestikeelne tõlge on ebatäpne;

Seega variant lisada üks diagonaal juurde ja asi korras !

BMW 325 tehnilised tingimused ütlevad konkreetselt, et diagonaal peab kinnituma peakaarega juhi pool. See pole tõlge, vaid konkreetne eesti keeles tehtud tehniliste tingimuste sõnastus:

2.1.5 Katusetugevdus: vastavalt p.8.3.2.1.3 juhistele (joonised 253-12; 253-13 või 253-
14). Lubatud on ka 253-12 joonise põhjal ühe diagonaaliga variant kui selle esiots
kinnitub peakaarega juhi poolt.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.01.2012 at 20:09
rlracing
Turvapuur - nõu tarvis :)
BMW 325 tehnilised tingimused ütlevad konkreetselt, et diagonaal peab kinnituma peakaarega juhi pool. See pole tõlge, vaid konkreetne eesti keeles tehtud tehniliste tingimuste sõnastus:

2.1.5 Katusetugevdus: vastavalt p.8.3.2.1.3 juhistele (joonised 253-12; 253-13 või 253-
14). Lubatud on ka 253-12 joonise põhjal ühe diagonaaliga variant kui selle esiots
kinnitub peakaarega juhi poolt.


Aluseks peaks võtma FIA ingl.keelse variandi,seega peaks olema eesti keeles;
14). Lubatud on ka 253-12 joonise põhjal ühe diagonaaliga variant kui selle esiots
kinnitub külgkaarega juhi poolt.

Selles osas peaks oma sõna ütlema hr.Koov !
07.01.2012 at 21:38
Trabi
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
rolantsik:



Bemm vist ei ole homologeeringuga või on siis kindlasti varasema homologeeringuga?

BMW 325i (E36) gruppidesse A ja N homologeeriti 01,11,1991 ja asi kehtis kuni 2000.

Andres. App. J 253 muutub ja täiendub iga paari aastatagant. Ma pole küll hoidnud veel peos 2012 aastaraamatut aga miski pärast kipun arvama, et seal pole sees kõiki muudatusi eesti keeles. Tõlketeemas oli minu jutu aluseks hoopis s-1600 tehnilised mis muutusid kunagi inglisekeelseteks ja siis ilmusid sinna viited FIA reeglitele mida aastaraamatus sel ajal ei olnud.

Hetkel aga pole autosport.ee lehel üldse mingit inffi klasside tehniliste kohta. Bemmimehed on vist ainsad kes omavad otsest kodulehte kus tehniliste teema üleval.
07.01.2012 at 22:21
Jesper
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
Uhh, mis poleemika :)

Ma siiski tahaks veelkord vahele piiksatada, et minuarust niivõrd oluline pole see, mispidi see üks pulk kellelgi on, mida täpselt tehniline arvab ja et kas selle tõttu tuleks nüüd midagi teha või tegemata jätta. FIA reeglite järgi peaks need bemmid vist juba 12 aastat vanarauas vedelema, nagu kodanik Trabi mainis. Põhiline on siiski see, et seal puuris istub sõitja ise ning mitte puuritegija, kelle tööd peab pimesi usaldama. Korrektsus silmaga nähtavates pisiasjades annab alust loota (kuid loomulikult ei garanteeri), et samasuguse põhjalikkusega on lähenetud ka puuriehituse neile aspektidele, mida silmaga näha pole, kuid millest olulisel hetkel sõltub ... noh, teate isegi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.01.2012 at 22:43 2 edits. Last edited 07.01.2012 at 22:45 by Jesper
hall
 
Turvapuur - nõu tarvis :)
quote:
Trabi:
quote:
rolantsik:



Bemm vist ei ole homologeeringuga või on siis kindlasti varasema homologeeringuga?

BMW 325i (E36) gruppidesse A ja N homologeeriti 01,11,1991 ja asi kehtis kuni 2000.

Andres. App. J 253 muutub ja täiendub iga paari aastatagant. Ma pole küll hoidnud veel peos 2012 aastaraamatut aga miski pärast kipun arvama, et seal pole sees kõiki muudatusi eesti keeles. Tõlketeemas oli minu jutu aluseks hoopis s-1600 tehnilised mis muutusid kunagi inglisekeelseteks ja siis ilmusid sinna viited FIA reeglitele mida aastaraamatus sel ajal ei olnud.

Hetkel aga pole autosport.ee lehel üldse mingit inffi klasside tehniliste kohta. Bemmimehed on vist ainsad kes omavad otsest kodulehte kus tehniliste teema üleval.

Mis puutub Eesti bemmiklassi see millal E36 on kuskile homologeeritud?

Nii muuseas, on sul kunagi hästi ka midagi? :) Või mis sind sunnib kangesti targutama?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.01.2012 at 23:47
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Turvapuur - nõu tarvis :)   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.