register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Rahvaralli muudatusi alates 2010   1 2  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Avastasin, et tekkinud on elav diskussioon EAL ja sõitjate vahel, näiteks siin:

http://www.rally.ee/?a=a009&b=7749
09.11.2009 at 17:54
matukas
  
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Nagu aru saan, siis EAL pikem tagamõte on hakata kasseerima?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
09.11.2009 at 22:18 1 edit. Last edited 09.11.2009 at 22:18 by matukas
JustMe
Rahvaralli muudatusi alates 2010
quote:
matukas: Nagu aru saan, siis EAL pikem tagamõte on hakata kasseerima?
Ei oska hetkel kommenteerida täpsemaid tagamõtteid. Küll aga üritame teha väikest selgitustööd ning välja uurida, et millest sellised uuendused ning mida siis EAL täpsemalt soovib teha. Hetkel on tehtud liiga suuri ja kardinaalseid muudatusi liiga lühikese etteteatamise ajaga. Vaatab, kas suudame seda mõjutada.

Kui ainult ohutust taga aetakse, siis on seda võimalik ka muud moodi teha, ilma et täielikult ala välja suretada. Ja sõltumata sellest, kas on tegemist vigursõiduga rehvide vahel või kuskil metsavahel, siis teatud oht jääb alati.

Rain

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
09.11.2009 at 23:18 1 edit. Last edited 09.11.2009 at 23:19 by JustMe
matukas
  
Rahvaralli muudatusi alates 2010
No vaevalt, et EAL kusagil kinnitama hakkab, et soovivad teatud finantsvooge hakata suurendama...
Igatahes minule on SEE kõnealune tegevus küll sellise mulje jätnud.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
10.11.2009 at 01:36
Silwer
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Kus kohas nendest plaanitavatest muutustest lugeda saab? Ülaltoodud linki vaadates paistab seal üks suur ja ümmargune jutt et osa rahvast on millegile vastu aga millest see vastuseis konkreetselt alguse sai?

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
10.11.2009 at 01:40 1 edit. Last edited 10.11.2009 at 02:04 by Silwer
rolantsik
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Ei hakka siin keegi midagi teenima.

Ohutust saab muidugi sättida alati paremaks.Ei olnud tal siiani kah häda midagi.
Kuid tehnikal võiks mingid piirid ikkagi olemas olla.Minu jaoks on rahvaralli auto täis stock seades.Lisadest siis nac paremad amordid+põhjakaitse.
Isiklikult olen näinud ühte "rahvarallikat".See oli täis kärts-mürts võistlusauto ilma puurita :D
Kui ikka on ehitamise tahtmine on nii suur,siis tuleks edasi kolida suurde sporti.
Raja ja sõidu õppimise jutt on niikuinii BS,sest minu arust on esiotsa kodanikud/teamid aastaid samasugused olnud.

See lihtsalt minu arvamus :):):)
10.11.2009 at 01:40 1 edit. Last edited 10.11.2009 at 01:46 by rolantsik
rolantsik
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Siin puha jutt olemas miks ja milleks,illustreeritud ka rahvaralli pildiga :D
http://www.motorsport.ee/?id=main&n=2860
10.11.2009 at 01:43
Silwer
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Ma olen vast oma arvamusega ebapopulaarne aga minu arvates täiesti normaalsed otsused EAL poolt. Ilma puurita autoga suurtel kiirustel sõita ei olegi väga tervislik. Ja kui keegi tahab edasi sõita puude vahel ja suure kiirusega siis on see ju täiesti võimalik päris rallis.



____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
10.11.2009 at 02:03 1 edit. Last edited 10.11.2009 at 02:03 by Silwer
HoCi
  
Rahvaralli muudatusi alates 2010
quote:
rolantsik:
Ohutust saab muidugi sättida alati paremaks.Ei olnud tal siiani kah häda midagi.
Kuid tehnikal võiks mingid piirid ikkagi olemas olla.Minu jaoks on rahvaralli auto täis stock seades.Lisadest siis nac paremad amordid+põhjakaitse.
Isiklikult olen näinud ühte "rahvarallikat".See oli täis kärts-mürts võistlusauto ilma puurita :D
Kui ikka on ehitamise tahtmine on nii suur,siis tuleks edasi kolida suurde sporti.
Raja ja sõidu õppimise jutt on niikuinii BS,sest minu arust on esiotsa kodanikud/teamid aastaid samasugused olnud.

See lihtsalt minu arvamus :):):)


Seda tehnika piiri asja püüdsin ma mõnede sõitjatega käsile võtta ühe konkreetse autoga kunagi, aga see vaikiti nii hästi lõpuks maha, et ma ei viitsinud isegi edasi seda suskida,..näha oli korraldajate suhtumist "oi, miks te ikka seda protesti sisse annate...kas on ikka väga vaja seda teha".
Mina läksin sinna aastaks sõitma ja tõestasin, et võta üks Civic VTI, vaheta ainult vedrud ära ning hakka andma. Ei pea olema ulmejõud ja vedrustus, et klassi tipus sõita.

Ma isiklikult nägin enda klassis mitu korda selgeid rikkumisi aga kuna teistele ei tundunud see korda minevat ja mul õnnestus neist enamus kordadest ikkagi jagu saada, siis ma isegi ei viitsinud enam ette võtta seda kadalippu pärast ühe protesti metsaminekut. Kui näiteks juba lastakse rajale tavaline Honda CRX, millel on peale torukollektor ja tehniline jääb uskuma omaniku juttu "see on rariteetne mudel jaapanist" , siis millest me enam räägime? Neid igasugu näiteid võiksin rohkemgi tuua aga ma lihtsalt ei viitsi. Näha oli, et midagi ei muutu sellest, kui üks part prääksub omaette.


Kiiruse kohta ütleksin, et kohati mõnel etapil keskmised kiirused tõesti läksid suureks aga üldiselt oli kõik väga kaifitav. Silmas peaks pidama ikkagi seda, et sõitja peab suutma hoida sõidu ajal ka kainet mõistust, et end mitte kasti sõita.
Minuarust opentrackil on suurem tõenäosus end kasti sõita, kui rahvaaladel.


Ei ole üldine arvamus, vaid ainult minu isiklik arvamus praegu toimuvast.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
10.11.2009 at 02:54 1 edit. Last edited 10.11.2009 at 02:55 by HoCi
Jesper
 
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Noh, mis puudutab seda reeglite ja nende järgimise teemat siis kunagi kui ma olin nii umbes 10 aastane oli meil majade vahel jalkaplats, kus ühe värava moodustasid kaks kasvavat puud ja teine tuli maha märkida käepäraste vahenditega, stiilis mütsid või joped vms. Kui läks poolte valimiseks, siis joonistus välja kaks seltskonda - ühed valisid alati puude poolse, kuna siis oli konkreetne värk et kas värav või post ja kerge kaitsta, teised jälle ilma puudeta poole, sest siis sai iga värava puhul 20 minutit vaielda ja hääletada, et kas nüüd oli sees või oli ikka post. Ma vist ei pea mainima millises leeris mina olin :), rahvaralli (ja kiirenduse tänavaklassid ja üldse muud "inimesele tänavalt" mõeldud võistlussarjad) tunduvad minevat sinna teise kategooriasse.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2009 at 03:42
rustang
  
Moderator
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Akki tekib arusaamatusi-vastuolusid seetõttu, et muudetakse korraga liiga järsku ja liiga palju? EAL jaoks on mingi sündmus "viimane piisk karikasse" ja siis keeratakse kruvid järsku palju-palju koomale, ehk oleks loogilisem natukehaaval kogu aeg olukorda järgides ja "kätt pulsil hoides" väikeste muudatustega ala juhtida? Mäletan hästi 5 aasta tagust järsku reeglimuudatust mis minusugusest hoobilt rahvasprindi jaoks autsaideri tegi aga noh, seetõttu sai jälle OTle rohkem rõhku pandud :)

Ehk siis minu ettepanek - muuta-täpsustada igal aastal reegleid natukene mitte iga 5 aasta tagant pooltel osalejatel vaip jalge alt ära tõmmata.
10.11.2009 at 11:15
JustMe
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Kogu asi on saanud alguse siit: http://eal.cma.ee/files/menu//2009110609554141.pdf

Probleemiks on see, et tehakse suuri muudatusi liiga järsult. Võiks vähemalt aastase etteteatamisega tulla, sest paljud inimesed on siiski oma plaane teinud ka järgmist aastat silmas pidades.

Radade ohutusel pole praegusel hetkel midagi viga. Üks mure on see, et rajale ei anta stenogrammi kaasa ning peab sõitma "pimedat". See teeb asja ohtlikuks. Katuseid või tõsiseid õnnetusi on juhtunud rahvarallidel vähem kui nt. opentrackidel minu teada. Ok, ürituse formaadid on erinevad ( ühel ollakse kambakesi rajal ).

Tehnilised tingimused on eraldi teema, eks seal tuleks võibolla tõesti tähelepanelikumalt silma peal hoida aga samas on asju, mida ei olegi võimalik lihtsate meetoditega kontrollida, siis need on ka nn. vabaks jäetud praeguseni.

Ühe näitena EAL võiks ju teha nt. lobitööd turvakaarte või poltpuuride lubamiseks ning teha siis veel nn. vaheklass.

See jutt, et kes tahab autot ehitada, siis mingu sportrallisse, ei kõlba kassisaba alla ka! Sest eelarve vahed on ikka meeletud! Olgugi, et kilomeetri, adrenaliini ja raha suhe on eeldatavasti sportralli kasuks, siis kogusumma on ikkagi seal kordades suurem.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
10.11.2009 at 12:11 1 edit. Last edited 10.11.2009 at 12:17 by JustMe
Gsinut
Rahvaralli muudatusi alates 2010
No ma olen midagi rääkinud nende EAL-i poolsete meestega, nende põhiargument on ikka see et asi on liialt ohtlik. Sõidetakse samu radasid mis rallis, aga ilma turvavarustuseta. Rahvaralli algne mõte, kui see kunagi väga ammu loodi, oli ikka midagi muud, kui see mis ta praegu endast kujutab.
Mulle isiklikult (ei osale ega võta ka mingi organisatsiooni poolelt sõna, lihtsalt isiklik arvamus) tundub, et see turvavärk seal natuke lonkab küll. Midagi proovitakse ära hoida, kui keelati korvid jne. Natuke häirivad mind ka ümberehitusi keelavad seadused. Kui autot kiiremaks ehitada ei tohi, aga poodi võib minna ja neli korda kallimalt jube kiire auto osta ja sellega osaleda. Ei saa nagu sellest poindist eriti aru, soosime siis rikkamaid, kes jaksavad kohe endale raibetamiseks Cupraid jms. osta. Juba aastaid käib võistlejate ja kohtunike vahel ka mingi meeletu nõiajaht plokkdiffritele. Protestitakse, vaieldakse ja minnakse omavahel tülli, aru ma ei saa milleks. Keelata vaesematel kodanikel see enda künale osta ja paigaldada, kui rikkam võib minna poodi ja osta kiire auto kus see juba sees on ja siis on ka lubatud. Pointless, lubagu siis juba kõigile.
Kui ohutus kõrvale jätta, siis pean tunnistama, et kui veel masinaid ehitada lubati, oli jube lahe neid võistlusi vaadata, kärtsu ja mürtsu oli palju.
10.11.2009 at 13:37
rolantsik
Rahvaralli muudatusi alates 2010
See jutt, et kes tahab autot ehitada, siis mingu sportrallisse, ei kõlba kassisaba alla ka! Sest eelarve vahed on ikka meeletud! Olgugi, et kilomeetri, adrenaliini ja raha suhe on eeldatavasti sportralli kasuks, siis kogusumma on ikkagi seal kordades suurem.


Huvitav kelle jaoks neid vanu vale rooliga kärts-mürts Evosid ja Sti TypeR-re siia metsikus koguses veetakse?

Mootori ja kasti tegijad ei kurda üldse tööpuuduse üle.Kõik rahvasporti :D
Ja hindu teades - kus on siis vahe ?

Võrreldes summadega,mis kulutatakse muude asjade arendamisele,on turvapuuri maksumus ca 20 k küll puru p___i nurgas.

Youtubest rahvaralliga seonduvaid videosid vaadates ei tundu mulle küll,et OT asju rohkem oleks juhtunud.
10.11.2009 at 13:45
HoCi
  
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Gsinut, rallirajad võivad olla rahvarallis ka osaliselt isegi aga keskmised kiirused on oluliselt rohkem alla tõmmatud(arvukate shikaanidega). Kui rahvasportlased laseks keskmiselt 100-130km/h kiirusega ilma puurideta, siis oleks tõesti asi väga ajuvaba. Minu jaoks oli juba 2wd klassis kruusal 75km/h keskmine kiirus selline, et veri enamvähem ninast väljas juba..adrekas oli ikka ülimalt püsti. Tegelikult on püütud keskmisi hoida ikkagi sinna 50km/h kanti. Aga väide, et rahvasportlased lasevad sama rada, mis rallivennad, see on vale väide.

Roland, videodest jääb sulle selline mulje, sest ühes aastas tehakse OT'e u. 5tk (40-60 sõitjat ja see pole võistlus!). Rahvasprinte on aastas vähemalt 20tk (enne masu polnud 100 võistlejat ühel võistlusel mingi eriline asi ja rahvasport on võistlus karikatele). Statistika pigem ikkagi räägib rahvaspordi suunas, et see on ohutum. Tõsiseid matse mina ei mäleta, et oleks olnud. Ainukesed videod, mis mulle meelde on jäänud, on:

Avaral platsil on ka võimalik end surnuks sõita...hullud leiavad kõik võimalused üles. Äkki tuleks lihtsalt teha süsteem, et kes ikkagi end piisavalt ei suuda tagasi hoida, et rajal püsida, need saavad hoiatuse...kogud oma nimele ntx 2-3 hoiatust hooaja jooksul ja saadetakse sind sundpuhkusele kuni uue aastani...las mõtlevad järele.

ja autode tuunimine ja "puurita rallikateks" ehitamine on lihtsalt EAL'i tegemata töö. Ma ei saa aru, miks nad midagi ette ei võta. Ilmselgelt on näha, et 1-2x aastas diffrikontroll pole piisav, et asja piirata.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
10.11.2009 at 13:59 4 edits. Last edited 10.11.2009 at 14:05 by HoCi
rolantsik
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Kui nii hakata arvutama,siis tõesti on rahvasport ohutum.

See teine video Golfiga peaosas oli küll vahva :D:D
10.11.2009 at 14:10 1 edit. Last edited 10.11.2009 at 14:11 by rolantsik
kronja
 
Rahvaralli muudatusi alates 2010
seda juttu, et "pärisralli pole eriti kallim rahvaspordist" ei kõlba jah kassisaba alla. mina käin oma subaruga poes, tööl ja sprinte sõitmas. peres on kaks autot ja vähemaga väga hakkama ei saa.

kui ma tahaksin "pärisrallisse" minna see tähendaks veel ühe auto ostmist (ja ikka subaru, sest et kes korra 4wd'ga kruusal sõitnud on see pooleveolise rooli väga ei kipu enam), ja see pole rahaliselt mitte kuidagi võimalik... seega palun jätke see jutt, et "II liiga pole üldsegi nii kallis"...


ohutuse seisukohalt - loll saab kirikus ka peksta. kui mõistust pole siis kurikate asemel korraldatakse endale illegaalne võidusõit metsavahel ja sõidetakse end seal kasti... nii lihtne see ongi...

____________________________
http://kronja.com
10.11.2009 at 15:03
rolantsik
Rahvaralli muudatusi alates 2010
kui ma tahaksin "pärisrallisse" minna see tähendaks veel ühe auto ostmist (ja ikka subaru, sest et kes korra 4wd'ga kruusal sõitnud on see pooleveolise rooli väga ei kipu enam), ja see pole rahaliselt mitte kuidagi võimalik... seega palun jätke see jutt, et "II liiga pole üldsegi nii kallis"...


Ei tasu ikka tipptiimide eelarvet arvestama hakata enda eelarve koostamisel.
Mina olen ka Lambo Gallardoga sõitnud,enam ei kipuks ühegi teise auto rooli üldse,kuid elu seab oma korrektiivid kahjuks.

Kuluaaridest oli kuulda,et ohutus on probleemiks muutunud rahvarallil just sellepärast,et on palju väga kiireid autosid tekkinud.Reeglite tegemisel ei oldud seda ette nähtud.

10.11.2009 at 16:15
charger
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Point on selles, et kui puuri juba sisse paned, siis selle autoga enam poes piima järel käia ei saa, nagu kronja seda praegu teeb :)
10.11.2009 at 16:59
Juhan Tuhk
Rahvaralli muudatusi alates 2010
mälutreeninguks: kaevake oma arvutites umbes-täpselt aasta (või isegi 2-e) taguseid EALi teemasid ning te leiate, et nüüd tehtud muudatustest anti hoiatus juba ammu. Lihtsalt kõik lasid kõrvust mööda lootuses, et see pole tõsi.
Ja veel: need kommijad, kes tunnevad, et nende isiklikke piiramatuid teadmisi kõikide automarkide suhtes ei panda tähele- tehke Eesti autospordile (see on ju teie lemmikala!) teene, jätke vahele 1 hooaeg, sülitage "teiste ebaaususega" võidetud tiitlite tõttu teile osaks langenud 4.-le ja kehvematele kohtadele ning tulge appi organisaatorile ja kohtunikele ning rakendage oma põhjatuid teadmisi ja ausa spordi põhimõtteid kohtunikuna. Tehke ise paremini kui senised tegijad! (loomulikult tasuta, et korraldajal kaoks põhjus alusetult kõrget stardimaksu küsida)
10.11.2009 at 23:38
matukas
  
Rahvaralli muudatusi alates 2010
quote:
Juhan Tuhk:... ning tulge appi organisaatorile ja kohtunikele ning rakendage oma põhjatuid teadmisi ja ausa spordi põhimõtteid kohtunikuna. Tehke ise paremini kui senised tegijad! (loomulikult tasuta, et korraldajal kaoks põhjus alusetult kõrget stardimaksu küsida)
Kindlasti teevad kohtunikud ise ka sel juhul seda tööd tasuta...

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
11.11.2009 at 00:12
que
 
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Ma siin lihtsalt rõõmustan, et korragi sain käe valgeks vanade reeglitega aastal 2005 kui veel polnud puure jms. ja mees tänavalt tavakasutuses oleva 10a. vanuse universaal Fordiga lasti ilusti rajale lõbutsema.
Kusjuures kui keegi ütleb, et seda oli ette näha - siis ma väidan vastupidist, polnud siin midagi ette näga, et rahvaviguriks asi läheb - 2006 aasta reeglimuudatused pigem tegid asjast rohkem ralli, sest tegid puuri kohustuslikuks - seega jäi ala ainult spetsiaalsetele autodele.
11.11.2009 at 10:28
kronja
 
Rahvaralli muudatusi alates 2010
quote:
Juhan Tuhk: mälutreeninguks: kaevake oma arvutites umbes-täpselt aasta (või isegi 2-e) taguseid EALi teemasid ning te leiate, et nüüd tehtud muudatustest anti hoiatus juba ammu. Lihtsalt kõik lasid kõrvust mööda lootuses, et see pole tõsi.

ja siis?

ma loodan siiamaani, et on toimunud mingi arusaamatus või möödarääkimine. kuidas muidu saaks põhjendada hästi toimiva ja osalejatele/pealtvaatajatele huvi ja fun'i pakkuva ala lõhkumise plaane? absurd ju..

____________________________
http://kronja.com
11.11.2009 at 12:25 1 edit. Last edited 11.11.2009 at 12:40 by kronja
riisiveski
Rahvaralli muudatusi alates 2010
quote:
que: Ma siin lihtsalt rõõmustan, et korragi sain käe valgeks vanade reeglitega aastal 2005 kui veel polnud puure jms. ja mees tänavalt tavakasutuses oleva 10a. vanuse universaal Fordiga lasti ilusti rajale lõbutsema.
Kusjuures kui keegi ütleb, et seda oli ette näha - siis ma väidan vastupidist, polnud siin midagi ette näga, et rahvaviguriks asi läheb - 2006 aasta reeglimuudatused pigem tegid asjast rohkem ralli, sest tegid puuri kohustuslikuks - seega jäi ala ainult spetsiaalsetele autodele.
Oot - 2006. a reeglimuudatustega tehti just vastupidi - illegaalsed puurid kõrvaldati ja peale saabki ainult ilma puurita autoga. Alates 2006. aastast oligi taas mees tänavalt tavakasutuses oleva 10. a vanuse universaal Fordiga see, kes rajale lõbutsema lasti.

____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.
11.11.2009 at 12:46
rustang
  
Moderator
Rahvaralli muudatusi alates 2010
Siin on teema kohta päris palju kommentaare, peaasjalikultk sõitjate poolelt, mõned rohkem mõned vähem asjalikumad. Ehk siiski saavutatakse mingi kompromiss EAL ja sõitjate vahel.
12.11.2009 at 17:27
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Rahvaralli muudatusi alates 2010   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.