register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
puzup
OT XXVII järelkaja
quote:
BlueStang: Gsinut -ist poleks jah sellist jama oodanud, kas asjaosalistega oli kooskõlastatud loo avaldamine??? vaevalt küll:(

Raul, varem või hiljem oleks see intsident ajakirjanduses kajastunud ning jumal tänatud, et Ardo selle artikli kirjutas, sest arvestades kuidas toimub "kollases ajakirjanduses" praegu klikkide tagaajamine, siis tõenäoliselt oleks artikkel välja näinud umbes nii, kuidas purjus rullnokad kihutasid mööda ringrada tagurpidi, loopisid üksteist kurat teab millega, näitasid juhuslikult sündmust pealtnäinud kodanikele läbi esiakna paljastatud tagumikku ja lõpuks sõitsid 300 km/h üksteisega kokku nii, et kõik kohad olid laipasid, verd ja soolikaid täis ning kõik autospordi ja muu analoogse tegevusega isikud oleks jälle kõige halvemad. Jah, Ardo selle kirjutas, kuid ürita lugeda kuidas tahad seda - täiesti objektiivselt kajastatud artikkel on. Nii et pigem on see ettenägelik käitumine, sest mis siis et sina tead kuidas kõik juhtus, täiesti valesti kirjutatud artiklit on ikka endal sitt lugeda. Kui nüüd kodanikud foorumlased loeks läbi ka kõikide muude väljaannete kommentaarid ja artiklite sisu, siis mitte kuskil ei ole öeldud mitte ühtegi halba sõna OpenTracki kohta.
Sellele, kes väitis, et "Motors24 mehed" ei tea opentrackist ja asjadest midagi ega pole seal eales sõitmas käinud, võiks ennem ütlemist ka miskit mõelda. Ardo ise näiteks oli samal sessioonil rajal, mida saate ka ajavõtulogidest ilusti välja lugeda.

Minul, kes ma olin tagasirge esimesel kolmandikul kui intsident juhtus, oli "esimese rea koht" ning minul on oma seisukoht olemas ja mitte ainult tänu kiire kurvi intsidendile. Aga niikaua kuni osapooled pole jõudnud tulemini mis kõiki rahuldaks, siis ei leia, et peaksin netikommentaatorite, kes igaüks mingit muud jama sinna mõnuga juurde lisab, rõõmuks neile infot jagama. See info lekib nagunii ajakirjandusse nii et lõpuks tuleb sealt maailmate sõda välja.
Omalt poolt soovitan natuke tolerantsust inimestele, mitte niisama seletada, kus üks ja teine on süüdi. Juhtus siis juhtus, elu ei jää seisma, kuid toetudes reeglitele, siis on nii...eks igaüks loeb välja mida tahab.

Avole ja Peebule soovin aga jõudu ja jaksu selle kõige jaoks :)
28.09.2009 at 18:06
TCOFF
OT XXVII järelkaja
Lugesin ise ka eraldi motors24 artikli läbi ja täitsa asjakohane on. Kui oled ise valinud endale ühiskonnas koha avaliku elu tegelasena, siis on paratamatus see, et ajaleht ei keskendu mitte sellele, et tehti kalli autoga avarii , vaid sellele kes auto roolis oli.

Kui õnnetusest rääkida, siis minu seisukoht on küll selline, et süüdlaste otsimine oleks viimane, mis OT mainele hästi mõjuks. Igaüks sõidab omal vastutusel. Kui sul pole tahtmist kedagi mööda lasta, siis pead olema arvestanud sellega, et võid avarii põhjustada, autost ilma jääda, viga saada jne. Juhul kui oled möödasõitja rollis, siis peaksid enne möödumist samaga arvestama.
Teades, mis häält see roheline BMW tegi, siis on ilma peegliteta sõit täielik ehku peale minek, ei kuule tagant lähenevaid autosid, ei näe, jääbki üle ainult kompimise teel see auto leida või siis loota, et ehk ei sõida keegi otsa. Sellega oleks muidugi pidanud ka Viperi juht arvestama aga sõiduhoos üldjuhul selliseid asju ei märka.
Loodan, et see intsident ei võtnud kummaltki juhilt ära sõiduisu ja ei tekitanud nende vahel konflikte ning neid näeb koos sõitmas ka järgmistel sõitudel.
28.09.2009 at 18:29
Stuuf
OT XXVII järelkaja
quote:
lauri911:
quote:
rolantsik:

Mis tähendab ei taha mööda lasta,silmaga on ju videost näha,et pole jõudu mööda minemiseks.
Stardisirgele minekul on Toyota ilusasti ideaali peal ja kuidas ta sinna sai?
Sai niimoodi,et Golf laskis ta sinna.

See,et inimesed,kes ei ole kunagi osalenud võistlustel hakkavad targutama on muidugi natuke naljakas.Suvalises kohas mööda lasta võib möödasõidetav auto sattuda mustale rajaosale kurvis ja ise auto üle kontrolli kaotada.
....


Selgelt sõidab ju Toyota enne kurvi tasapisi kõrvale (just, jõudu ei piisa kui teine ka täiega annab), mõlemad sõidavad täisgaasiga ning kurvis teda märgataksegi. Raske on oletada, aga taga sõites tundus see ääretult ohtliku olukorrana. Eks asjaosalised ise teavad, ei tahaks siin rohkem oletada aga üldiselt möödalaskev auto võtab hoo maha. Tegemist EI OLNUD võistlusega.



Golf ei sõitnud täis gaasil.. ja ohtlik polnud mu möödumine mitte mingil juhul, autode kiirused olid väga väikesed!
28.09.2009 at 19:23 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 19:24 by Stuuf
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
Stuuf:
quote:
Golf ei sõitnud täis gaasil.. ja ohtlik polnud mu möödumine mitte mingil juhul, autode kiirused olid väga väikesed!

Jah, võidusõitjate jaoks olid kiirused väikesed :)
See selleks, ma ei süüdista kedagi, nothing personal, lihtsalt tõin näiteks just selle olukorra, kus asi oli minu kui amatööri jaoks arusaamatu. Igal juhul pidin 4 ringi sõitma aeglasema järgi, see räägib seda, et ma pidasin möödumist peale selliseid manöövreid ohtlikuks ja see on fakt. Ka Golfi juht tunnistas peale seda, et peegel polnud õieti --- ma ju kohe pärast seda läksin küsima.
Toon näitena paralleeli: Sinu poole jookseb pargis haukudes suur dogi ja peremees jookseb kaugemal koera nime karjudes tema järel. Sinu juurde jõudes istub koer kenasti maha ning peremees tuleb jooksuga ja seletab "et ma ei kartnud hetkeksi, et koer Teile viga teeb, see koer ei tee kärbselegi liiga". Selge on see, et sellel hetkel kui tilgad püksi tulid, polnud nende kahe inimese jaoks situatsioon üheselt mõistetav :)

Kokkuvõtlikult: möödumine peab olema kõigile üheselt mõistetav.
Õnnetusi ära hoida ei ole võimalik aga vähendada ja tagajärgede raskust muuta saab küll.
28.09.2009 at 19:41
ICE
  
OT XXVII järelkaja
quote:
et süüdlaste otsimine oleks viimane, mis OT mainele hästi mõjuks

Ega keegi ei otsigi süüdlast vaid pigem käib elav arutelu, et kuidas tulevikus ohtlikke intsidente vähendada (just vähendada, sest 100% õnnetustevaba ringrada pole olemas- olgu roolis profid või amatöörid).

____________________________
Petrolheads.ee
28.09.2009 at 19:43
amblik
 
OT XXVII järelkaja
quote:
ICE:
quote:
et süüdlaste otsimine oleks viimane, mis OT mainele hästi mõjuks

Ega keegi ei otsigi süüdlast vaid pigem käib elav arutelu, et kuidas tulevikus ohtlikke intsidente vähendada (just vähendada, sest 100% õnnetustevaba ringrada pole olemas- olgu roolis profid või amatöörid).

Minu meelest ei otsita siin süüdlast ja ka arutelu on teisejärguline, vaid süüdistatakse lihtsalt üht õnnetuses osalenud juhti erinevate puuduste tõttu. Loomulikult peaksid kõikidel autodel olema peeglid. Sama ei arva suunatulede kohta, kuid andke andeks, kas te ka tegelikku olukorda nägite?
Mis kuradi kasu on sul peeglisse vaatamisest, kui paikned ise raja paremas servas enne kurvi ja näed peeglist vähemalt 50 km/h kiiremini, kummide suitsemas lähenevat teist autot. Värvid huuli, et peale pauku fotograafide jaoks hea välja näha?
Vabandan sarkasmi pärast, aga jube imal on lugeda seda juttu siin.
28.09.2009 at 20:14
Garfield
  
OT XXVII järelkaja
quote:
amblik: Mis kuradi kasu on sul peeglisse vaatamisest, kui paikned ise raja paremas servas enne kurvi ja näed peeglist vähemalt 50 km/h kiiremini, kummide suitsemas lähenevat teist autot.
Sinu näite puhul ei ole enam tõesti kasu, sest õige moment on maha magatud. Juba ennem oleks pidanud vaatama peeglitesse.
Peeglitesse peaks aeglasemad sõitjad ikka rohkem vahtima, kuid eks algajatel on oma sõiduga niipalju tegemist, et sinna enam tähelepanu ei jätku. Kuna me omal ajal alati kiirema klassiga koos sõitsime, siis oskasin juba kaugel asuvat kiiremat autot "hinnata" ja teadsin juba ette umbes-täpselt seda kohta, kus ta mulle järgi jõuab. Rajal olles pead kõigega kursis olema, ka sellega mis selja taga on ja oskama seda hinnata.
Igatahes kaastundeavaldus Peebule ... ilus auto oli.


____________________________
Focus RS
28.09.2009 at 20:26
amblik
 
OT XXVII järelkaja

Sinu näite puhul ei ole enam tõesti kasu, sest õige moment on maha magatud. Juba ennem oleks pidanud vaatama peeglitesse.


Isegi võidusõidus minnakse "kiires" möödasõidule ainult äärmisel vajadusel/juhul, OTl peaks see täiesti välistatud olema. Ja mida siis oleks pidanud sinu arvates tegema, keset sirget ootama, et äkki keegi sõidab mööda? Ja samas, taganttuleval juhil on ju ometi terve pikk pikk sirge aega olukorda hinnata? Äkki on pisut objektiivsem mõtlemine siinkohal abiks?
28.09.2009 at 20:36 2 edits. Last edited 28.09.2009 at 20:46 by amblik
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
ICE:
quote:
et süüdlaste otsimine oleks viimane, mis OT mainele hästi mõjuks

Ega keegi ei otsigi süüdlast vaid pigem käib elav arutelu, et kuidas tulevikus ohtlikke intsidente vähendada (just vähendada, sest 100% õnnetustevaba ringrada pole olemas- olgu roolis profid või amatöörid).

See on puhas tõde.
Teiseks on süüdlane ka ilmselt selge kuna OT reeglid on selle koha pealt ühemõttelised. "Ilmselt" seepärast, et pole teada täpset õnnetuse kulgu.
Süüdlase tümitamine ei anna midagi ja see polegi oluline.

Sarkasm ja emotsioonid muidugi arendavad teinekord arutelu aga pole ilmtingimata vajalikud kuna teevad lugemise, nagu eelpool mainitud, imalaks.
Imalaks ei tee konkreetsed ettepanekud turvalisuse tõstmiseks.
28.09.2009 at 20:51
lordvampire
OT XXVII järelkaja
to maku. Aku peab loomalikult korralikult kinni olema, eriti kui katus veel juhtub tulema. Ma tõin näite lihtsalt selleks et asjadest õigete nimedega räägitaks. Seal olid põhjused mujal. Juhtub, juhtub igal alal, mägironijatel juhtub väga suur % õnnetustest siis kui nad liiga lohakaks lähvad. Just asi on inimeste enda käitumises. Ja tegelikult neid mööda-sõite nii tormiliselt pole vaja teha, nagu silwer ütles pole teoreetiliselt üldse vaja teha. Lased piisava pikivahe sisse ja lähed jälle. Kui on selge kooskõla, on märku antud, olgu.



28.09.2009 at 20:59 3 edits. Last edited 28.09.2009 at 21:21 by lordvampire
zeke
OT XXVII järelkaja
Kas selle OT ohutumaks muutmise jutu võiks splittida. Minu paar mõtet(mis juba on mainitud aga siiski väga lihtsad asjad mis suurendavad ohutust). Need mõtted olid peas juba ennem seda intsidenti.
Kõigil autodel peaks olema esituled(rajal olles põlema), suunatuled ja nii sise kui välispeeglid. Tegemis on siiski ju üritusega mis on mõeldud tänavaautodele ja tavajuhtidele. See et võistlusautod peale lastakse ei ole probleem omaette aga lihtsalt kõik autod võiksid olla varustatud eelnimetatud seadetega kuna need on tänavautol küljes ja inimesed on nendega harjunud. Lisaks saab aeglasemale taha jõudes ju täistulede vilgutamisega märku anda, et ole hea lase mööda ma ole kiirem.
Võistlustel kaasalöövad juhid on tavaliselt kogenumad OT'l trajektoore ja möödumisi arvestama AGA tuleks meeles pidada, et tavaline OT juht on ju siiski tavaline liikleja kellel puudub mees mehe vastu sõidu kogemus ja lisaks ta ei soovi ka seda oma igapäeva autoga kogeda.

Teiseks küsimus. Kuidas toimub üldse kahjude korvamine õnnetuse puhul kui ma kellegile vastu puutun/sõidan? Kindlustus ei kehti ju. Et iga mees lakub ise oma haavad? See on tõsine küsimus kunagi ei tea mis juhtub ja mina küll näiteks kellegi uut 911't kinni ei jõua maksta.

____________________________
MX-5, 116
28.09.2009 at 22:14 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 22:15 by zeke
pprz
 
OT XXVII järelkaja
Vahelduseks veel mõni illustratsioon ürituselt:



S

____________________________
sergeizjuganov.com
28.09.2009 at 22:44
wirx
  
OT XXVII järelkaja
viperil peaks ju ABS olemas olema?
http://sergeizjuganov.com/yritused/2009_09_25_ot/images/_MG_5366small.jpg

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
28.09.2009 at 23:40
LaSa
 
Moderator
OT XXVII järelkaja
quote:
wirx: viperil peaks ju ABS olemas olema?
http://sergeizjuganov.com/yritused/2009_09_25_ot/images/_MG_5366small.jpg
Viperile tuli ABS alles 2001. aastal.
28.09.2009 at 23:45
-XR-
OT XXVII järelkaja
Võtame näiteks Nürburgringi, kus sõidetakse autosid sodiks suht iga nädal.
Seal ei teki iga nädal väga suurt arutelu selle üle, kuidas teised omavahel asju klaarima peaksid.
Ma millegi pärast arvan, et osapoolte jaoks on antud õnnetus väiksema tähendusega kui kõikidele kommenteerijatele.
Juhtus õnnetus. Tekkisid materiaalsed kahjud. Osapooled ajavad omavahel asjad selgeks.

Kõige tähtsam on mu meelest see, et kõik inimesed on elus ja vigastatuid polnud.
See oleks ikka päris jamasti olnud, kui mõni neist, kes "just läksid" valli pealt eemale oleks suuremaid vigastusi saanud või elu kaotanud.
Uskuge mind, õnnetused võivad juhtuda just Teie endiga. Ei ole nii, et õnnetused on ainult kuskil uudistes ja mingite tundmatute inimestega.
Ka just teie (lugejad) võite järgmised olla, kellega õnnetus juhtub. Ärge kujutage ette, et te mingid üliinimesed olete.

Ja lõpetage ära see raha kummardamine ja tõesti olge õnnelikud, et kõik terved on.
Ma ei näe küll mingit vahet, kas katki sõideti kaks suhteliselt kallist autot või kui katki oleks läinud 2 ronti.
Kui sa kalli autoga rajale tuled, siis sa pead ka arvestama sellega, et kahjud kannad ise ja katki sõitmise oht on vägagi reaalne.

Mootorisport peaks ju teoreetiliselt päris ohtlik olema või mis?
Mu meelest on Eesti Opentrackil ikka väga hea ja puhas ajalugu, midagi pidi varem või hiljem juhtuma.
Minu poolt igatahes kiitus organiseerijatele ja ärge esimese tõsisema õnnetuse pärast orgunnimist pooleli küll jätke
või mingeid üritust pärssivaid reegleid tehke.
29.09.2009 at 00:01 4 edits. Last edited 29.09.2009 at 00:14 by -XR-
memphis
OT XXVII järelkaja
Räägiks vahepeal üritusest natuke rõõmsamates toonides ka ja teemakohasemalt.
Kas Pprz'i piltidel on tõesti tegemist ka Viper ACR'ga?
29.09.2009 at 00:08
Moss
 
OT XXVII järelkaja
quote:
memphis: Räägiks vahepeal üritusest natuke rõõmsamates toonides ka ja teemakohasemalt.
Kas Pprz'i piltidel on tõesti tegemist ka Viper ACR'ga?

On
29.09.2009 at 00:23
malloc
OT XXVII järelkaja
Möödasõitja vastutab ohutuse eest, nii on alati olnud ja jääb tõenäoliselt ka. Kahju, et juhtus, kuid super, et kõik terveks jäid. Ei tahaks küll mõelda, mis oleks juhtunud, kui seal e30-s poleks turvapuuri olnud.

Ehk oleks mõistlik edaspidi kehtestada möödasõitudeks mingid kindlad kohad, kus kiirused niiguinii väiksemad ja rajal mitu trajektoori, või lihtsalt rohkem ruumi, kuhu ka siis panna sinise lipuga mehed seisma. Piisaks 2-st kohast, sest aeglase ette jäämise korral on niiguinii ringiaeg rikutud.

Kas kollaste tuledega Cabrio e30 ka sõitis? Peaks tehnilise poole pealt tegu olema väga võimeka aparaadiga.
29.09.2009 at 02:49 2 edits. Last edited 29.09.2009 at 02:53 by malloc
tmac
 
OT XXVII järelkaja
Motorsi artikkel on väga õige ja optiline ajakirjandus. Keegi ei jahi mingeid klikke, vaid see oli motorsporti puudutav uudis. Sai Pauliga veidi vesteldud. kõige kohad pidid jube valusad olema ,aga suuremaid vigastusi tundub ,et ei ole. See on kõige tähtsam antud situatsioonis ma arvan. Auto saab uuesti ehitada või osta. Inimest ,aga ei ehita. Rohelisest kui Legendaarsest autost on muidugi ääretult kahju, aga vähemalt ta läks seal kuhu ta oli loodud ehk siis rajal mitte ei surnud vanadusse kuskil aia nurgas sammalt kogudes. Elu läheb edasi ja õppida on meil sellest õnnetusest kõigil

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
29.09.2009 at 02:52
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
malloc:
Ehk oleks mõistlik edaspidi kehtestada möödasõitudeks mingid kindlad kohad, kus kiirused niiguinii väiksemad ja rajal mitu trajektoori, või lihtsalt rohkem ruumi, kuhu ka siis panna sinise lipuga mehed seisma. Piisaks 2-st kohast, sest aeglase ette jäämise korral on niiguinii ringiaeg rikutud.


Igaks juhuks tooks ka peegli teise poole: sel juhul võib tekkida olukord, kus nendes kahes kohas tekib mitu möödasõitu korraga ning see ei pruugi olla enam turvaline.
29.09.2009 at 07:59
joonas
OT XXVII järelkaja
quote:
zeke:

Teiseks küsimus. Kuidas toimub üldse kahjude korvamine õnnetuse puhul kui ma kellegile vastu puutun/sõidan? Kindlustus ei kehti ju. Et iga mees lakub ise oma haavad? See on tõsine küsimus kunagi ei tea mis juhtub ja mina küll näiteks kellegi uut 911't kinni ei jõua maksta.

Loe ürituse juhendit ja reegleid OT lehel. Kui oled üritusel osalenud, siis oled sellisele paberile ka allkirja andnud.

Kes mööda sõidab, see vastutab. Kui vastutust ei taha, ära mööda sõida, vaid lase vahe sisse. Lihtne ja loogiline.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
29.09.2009 at 10:05 2 edits. Last edited 29.09.2009 at 10:06 by joonas
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
joonas:
quote:
zeke:

Teiseks küsimus. Kuidas toimub üldse kahjude korvamine õnnetuse puhul kui ma kellegile vastu puutun/sõidan? Kindlustus ei kehti ju. Et iga mees lakub ise oma haavad? See on tõsine küsimus kunagi ei tea mis juhtub ja mina küll näiteks kellegi uut 911't kinni ei jõua maksta.

Loe ürituse juhendit ja reegleid OT lehel. Kui oled üritusel osalenud, siis oled sellisele paberile ka allkirja andnud.

Kes mööda sõidab, see vastutab. Kui vastutust ei taha, ära mööda sõida, vaid lase vahe sisse. Lihtne ja loogiline.

Siin muidugi on nüansse.
Näiteks minust sõidab keegi mööda (ja mina kenasti lasen ka) aga mul puruneb rehv sellel ajal ning me paneme kokku. Siis nagu pole ju möödasõitja süüdi? Ilmselt tuleb lugeda seda siis õnnetuseks ning kõik lakuvadki oma haavad. Sellistele olukordadele on raske lahendust ette mõelda aga proovida võib --- vaja käia läbi võimalikke situatsioone.
29.09.2009 at 10:25
-XR-
OT XXVII järelkaja
No siis hea teada, et kui on vaja autost lahti saada, siis keera möödasõitjale selga.
Saad hea "müügitehingu" kiirelt tehtud.
29.09.2009 at 10:28 1 edit. Last edited 29.09.2009 at 10:35 by -XR-
Silwer
OT XXVII järelkaja
No siis tuleb lihtsalt:
1) Keelata absoluutselt kõik möödasõidud
2) Kohustada juhte hoidma normaalset pikkivahet
3) Juhid hakkavad stardijärjekorda ise reguleerima selliselt et jalgu jäämise võimalus oleks minimaalne
4) Lasta praeguse 8-10 auto asemel rajale korraga vaid 6 autot
5) Teha üritus tavalise 5-6 tunni asemel näiteks 7-8 tunniseks, ehk siis alustada sõitudega juba umbes kell 10.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
29.09.2009 at 10:59
rustang
  
Moderator
OT XXVII järelkaja
quote:
Silwer: alustada sõitudega juba umbes kell 10.

Tehno algab siis hiljemalt kell 7:30 et 9:30 olla sellega valmis, 9:45 koosolek...

Ausalt öeldes ei ole ma hetkel kindel, et soovin teha Opentracki kus kõiki osalejaid tuleb käsitleda kui lasteaialapsi ning kõik liigutused ette-taha ära teha a-la pudipõlle puhtuse kontroll ja kohustuslik jalutusrihm. Aga mõtleme veel, täna on asi otsustamiseks toores. Koos pesuveega ei tohi last kausist välja visata.
29.09.2009 at 11:24
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.