register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
uzzac
 
OT XXVII järelkaja
quote:
BlueStang:
quote:
uzzac: ei olnud seal mingit lõikamist ja nii sõidetaksegi mööda päriselus ringrajal. kõik aus ja mõlemad sõitjad teavad kuidas mööduda nii et kokku ei sõida. kui üldse siis raul on üks ettavaatlikumaid sõitjaid ja temaga on alati tore pusida sest me mõlemad ei ole altid kontaktselt sõitma. usun et ta oleks su samamoodi mööda lasknud nagu anderi kui sa oleks küsima läinud mitte hiljem rajakõrval pahandanud.

nonii, siit see pihta hakkabki - OT ei ole koht, kus pusida ja sõita mööda nagu päriselus ringrajal

jäta jutt. sa vist lugesid kellegi teise teksti sest ma omaarust väljendasin ennast piisavalt selgelt. kogemustega sõitja ei vaja tervet rada möödasõiduks. raul jättis ideaali kurvis vabaks ja oligi kõik õige. kui lauri oleks sõitnud samamoodi nagu seda ander tegi siis ei kahtle et raul oleks ta ka kenasti suure kaarega mööda lasknud. punkt.
28.09.2009 at 11:33
rustang
  
Moderator
OT XXVII järelkaja
quote:
HoCi: Tegelikult on siin päris mitmeid häid mõttekillukesi OT'i parendamiseks. Korraldajad nopivad need kindlasti tekstist välja


HoCiga nõus, loeme hoolega aga olukorras kus kollane press asja vastu aktiivselt huvi tunneb ei tahaks korraldajapoolseid ennatlikke avaldusi ja järeldusi teha. Mõned infokillud on veel puudu, et tervikpitl juhtunust kokku panna.

Reeglimuudatused tulevad aga õnneks on nendega veidi aega. Ideid on palju aga kõik siin elus on kompromiss, absoluutset turvalisust ringrajal ei ole olemas ja igasugu kontrollide ning reeglitega üle pingutades kaob ära asja esialgne idee.

Arvamused ja ettepanekud on teretulnud ka foorumiväliselt, minu kontaktid on kõigile teada.

28.09.2009 at 11:43
HrHunt
OT XXVII järelkaja
See et varem või hiljem kõvad paugud hakkavad käima oli selge juba varem, millest ka juba varem käinud turvateemalised jutud mis paljude poolt välja naerdi. Kommentaaride järgi ei mahu aga ka nüüd osadele elementaarsed asjad pähe:

- eesti inimene on tavaliikluses juba treenitud sellega et kõigel kiiresti liikuval on tuled, tagant 200jaga tulevat ilma tuledeta autot märkab kindla peale ainult professionaal
- samamoodi see möödumise teema, lihtsalt tee äärde tõmbamine ilma suuna või "vehkimiseta" jätab alati mingi % et tegemist on juhusliku manöövriga ning möödujat pole märgatud

Osalejatel piki parklat ringi konnata ja möliseda et lülitage see kuradi tulede lüliti ON asendisse on kah nagu imelik.
Ma ei näe siin muud varianti kui rangem reeglite järgimise kontroll.

Isiklikult olin kindel et sel OTl käib kõva mats ja kaalusin isegi ekstra selle pärast vaatama tulemist.
Põhjuseks pole selgeltnägemise võime vaid hiljuti läbitud statistika kursus.

____________________________

28.09.2009 at 11:56 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 11:57 by HrHunt
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
uzzac:
quote:
BlueStang:
quote:
uzzac: ei olnud seal mingit lõikamist ja nii sõidetaksegi mööda päriselus ringrajal. kõik aus ja mõlemad sõitjad teavad kuidas mööduda nii et kokku ei sõida. kui üldse siis raul on üks ettavaatlikumaid sõitjaid ja temaga on alati tore pusida sest me mõlemad ei ole altid kontaktselt sõitma. usun et ta oleks su samamoodi mööda lasknud nagu anderi kui sa oleks küsima läinud mitte hiljem rajakõrval pahandanud.

nonii, siit see pihta hakkabki - OT ei ole koht, kus pusida ja sõita mööda nagu päriselus ringrajal

jäta jutt. sa vist lugesid kellegi teise teksti sest ma omaarust väljendasin ennast piisavalt selgelt. kogemustega sõitja ei vaja tervet rada möödasõiduks. raul jättis ideaali kurvis vabaks ja oligi kõik õige. kui lauri oleks sõitnud samamoodi nagu seda ander tegi siis ei kahtle et raul oleks ta ka kenasti suure kaarega mööda lasknud. punkt.


Üks oleks ajab teist taga. Rajal olles on asi teine, siinkohal ma ei nõustu ühegi oletusega.
Juhul kui sa näed ees ohtlikke situatsioone, siis ei lähe sinna torkima --- seda äsja mainis ka Wirx kellel oli samalaadne kogemus.

Samas ma ei ütle, et kollase Golfi juht ilmtingimata midagi valesti tegi (ma kindlasti ei süüdista teda) --- lihtsalt sobivate asjaolude korral kukkus see nii välja, situatsioonid ei ole must-valged.
Eesmärk ongi konstruktiivsete aruteludega/ettepanekutega neid asjaolusid teha paremaks.
28.09.2009 at 12:00 2 edits. Last edited 28.09.2009 at 12:07 by lauri911
rolantsik
OT XXVII järelkaja
quote:
lauri911: Reaalne olukord Tehniku antud lingi http://toru.ee/view/743458afd021 algusminuteil.

Video algusest kohe ongi see minu ennistmainitud situatsioon, kus kollane Golf ei taha mööda lasta tagantulijaid, eriti valget Toyotat, kes istub sabas video algusest saati.
Boxsteri laseb Golf sirgel mööda ja Toyotale lõikab kohe ette tagasi (1:41), ja siis natuke hiljem (2:00), tekib mees-mehe vastu võistlus, kus nad sõidavad stardieelse kurvi kõrvuti. Mina esiti mõtlesin, et sõidavadki mees-meest, mõlemad ju võistlusautod, teevad äkki mingit treeningut --- pärast oli muidugi selge, et Toyota juhil viskas lihtsalt üle ja ta otsustas minna ohtlikule manöövrile.
Mina sõitsin seal 4 ringi lõpuni kenasti taga, loobusin möödaminekust kuna oli selge, et mind ei ole märgatud ja see pole ohutu tegevus.




Mis tähendab ei taha mööda lasta,silmaga on ju videost näha,et pole jõudu mööda minemiseks.
Stardisirgele minekul on Toyota ilusasti ideaali peal ja kuidas ta sinna sai?
Sai niimoodi,et Golf laskis ta sinna.

See,et inimesed,kes ei ole kunagi osalenud võistlustel hakkavad targutama on muidugi natuke naljakas.Suvalises kohas mööda lasta võib möödasõidetav auto sattuda mustale rajaosale kurvis ja ise auto üle kontrolli kaotada.

See,et mõni auto seal ilma peegliteta üldse sõitis,on muidugi vitsa väärt.
28.09.2009 at 12:03 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 12:05 by rolantsik
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
rolantsik:

Mis tähendab ei taha mööda lasta,silmaga on ju videost näha,et pole jõudu mööda minemiseks.
Stardisirgele minekul on Toyota ilusasti ideaali peal ja kuidas ta sinna sai?
Sai niimoodi,et Golf laskis ta sinna.

See,et inimesed,kes ei ole kunagi osalenud võistlustel hakkavad targutama on muidugi natuke naljakas.Suvalises kohas mööda lasta võib möödasõidetav auto sattuda mustale rajaosale kurvis ja ise auto üle kontrolli kaotada.
....


Selgelt sõidab ju Toyota enne kurvi tasapisi kõrvale (just, jõudu ei piisa kui teine ka täiega annab), mõlemad sõidavad täisgaasiga ning kurvis teda märgataksegi. Raske on oletada, aga taga sõites tundus see ääretult ohtliku olukorrana. Eks asjaosalised ise teavad, ei tahaks siin rohkem oletada aga üldiselt möödalaskev auto võtab hoo maha. Tegemist EI OLNUD võistlusega.
28.09.2009 at 12:12
Kaido
OT XXVII järelkaja
Minu meelest on OT-tänane formaat igati toimiv ning reeglid mõistetavad - tuleviku osas peaks ehk tegema sellise paberi, kus kõik sõitjad kinnitavad, et on reeglitega tutvunud, kohustuvad neid täitma ja osalevad omal vastutusel (+ kannavad enda poolt põhjustatud kulud - kuidas see aga juriidiliselt välja peaks nägema, seda ei kujuta täpselt ette). Inimlik faktor jääb alati kaarte segama, me võime panna lipumehi 27sse kohta raja veeres ning lõppkokkuvõttes ei suudaks huvilised enam osavõttu kinni maksta ning üritus ennast majandada. lisaks oleks see ka oluliselt ohtlikum - lipumeestele.

Mul pole ürituse ohutumaks muutmise vastu midagi - kahe käega poolt. Võistlusautod ja tänavaautod ei kujuta segamini endast mingit suuremat riski, asi on siiski vaid sohvrite mõtlemises kinni. Kahju et Motors24 uudistelaviini vallandas, üks juhtumi osapool on pressile nagu issanda kingitus hapukurgihooajal - loodetavasti ei lase ta end sellest ülemäära segada ja hea et inimesed terveks jäid. Rajal ärge tehke teistele seda, mida ei taha endale tehtavat ja kõik sujub.
28.09.2009 at 12:13
devilc
Moderator
OT XXVII järelkaja
Jätke nüüd nende võidusõiduautode ja -sõitjate tümitamine, IMO on just nendest kõige parem mööda sõita, kuna erinevalt paljudest muudest osalejatest ei satu nad ärevusse, kui peeglis teist autot näevad, oskavad sõita ka mujal, kui ideaaltrajektooril ja teevad reeglina vähem vigu. Mina sain küll selgelt aru, kui mööda lasti.

Muus osas kehtib see, mis Lauri rääkis, kui kindlust pole, ei tasu torkima minna. Samas jällegi ei lase ka mina reeglina kedagi mööda, kes mul peeglites lähedal ei ole ja/või hirmsa kiirusega ei lähene: ei tea ju, kas 50+ meetri kaugusel tiirutava auto juht otsustaski tempot alandada või tegi ta seda selleks, et tahaks mööda minna, aga mina ei taba seda nii kaugelt ära.
28.09.2009 at 12:13
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
See, et Äripäev sellest kirjutab, on täiesti haige... Äripäev minu silmis langes mitu palli.
28.09.2009 at 12:14
devilc
Moderator
OT XXVII järelkaja
Kaido, see paber on juba pikka aega olemas.
28.09.2009 at 12:14
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
devilc: Jätke nüüd nende võidusõiduautode ja -sõitjate tümitamine, IMO on just nendest kõige parem mööda sõita, kuna erinevalt paljudest muudest osalejatest ei satu nad ärevusse, kui peeglis teist autot näevad, oskavad sõita ka mujal, kui ideaaltrajektooril ja teevad reeglina vähem vigu. Mina sain küll selgelt aru, kui mööda lasti.

Täpselt, nõus. Spetsialist (devilc) saab aru, amatöör (mina) mitte. Seepärast on OT-l ohutum, kui on üheseltmõistetav reegel, mis puhul toimub möödasõit.

28.09.2009 at 12:17
Jesper
 
OT XXVII järelkaja
Lauri911, algseemne pani ikka Motors24 mulda, ilma selle ilusa referaadita oleks nõudnud ikka ÄP-le ülejõukäivat uurivat ajakirjandust, et otsad kokku viia. Delfist rääkimata. Mis nad sellega võitsid või saavutada üritasid, jääb pehmelt öeldes arusaamatuks...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.09.2009 at 12:20
Kaido
OT XXVII järelkaja
Vabandust - on jah - mul vähe pikem auk sõitmises sees. Kuid mõte jääb samaks - OT korraldajad on seni teinud minu meelest supertööd ja ma ei näe võimalust tänase eelarve juures teha korralduses mingit kvalitatiivselt suurt hüpet. Rajal sõidetakse üsna kiirelt ning võimalik halb stsenaarium mängiti kõigile seekord ette - teised võiks sellest ainult õppida.
28.09.2009 at 12:23
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
Jesper: Lauri911, algseemne pani ikka Motors24 mulda, ilma selle ilusa referaadita oleks nõudnud ikka ÄP-le ülejõukäivat uurivat ajakirjandust, et otsad kokku viia. Delfist rääkimata. Mis nad sellega võitsid või saavutada üritasid, jääb pehmelt öeldes arusaamatuks...

Delfi sunnik jah veel, Delfi kommentaarium on ju eriti kõrge IQ-ga.

Ma tahaks loota, et siin foorumis emotsioon ei summuta mõistuse häält ning ikkagi ettepanekud jätkuvad.
28.09.2009 at 12:42 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 12:42 by lauri911
I.V.B
OT XXVII järelkaja
Praegu on selleks kindlasti liiga vara, aga väga õpetlik kõikide osalejate seisukohast oleks edaspidist silmas pidades rääkida ka sellest, kuidas toimub kahjude hüvitamine/kindlaksmääramine jne. Tõenäosusteooria on päris vettpidav ja ringrajal kihutamine päris ohtlik ja nagu keegi juba eespool mainis, siis taolisi asju juhtub kunagi kindlasti veel.

Möödasõitude kohta käiva vaidluse võtab kõige paremini kokku lauri911 poolt öeldu: "eeldamine on kõigi fuckuppide ema"
28.09.2009 at 14:23
joonas
OT XXVII järelkaja
quote:
Kaido: Minu meelest on OT-tänane formaat igati toimiv ning reeglid mõistetavad - tuleviku osas peaks ehk tegema sellise paberi, kus kõik sõitjad kinnitavad, et on reeglitega tutvunud, kohustuvad neid täitma ja osalevad omal vastutusel (+ kannavad enda poolt põhjustatud kulud - kuidas see aga juriidiliselt välja peaks nägema, seda ei kujuta täpselt ette). Inimlik faktor jääb alati kaarte segama, me võime panna lipumehi 27sse kohta raja veeres ning lõppkokkuvõttes ei suudaks huvilised enam osavõttu kinni maksta ning üritus ennast majandada. lisaks oleks see ka oluliselt ohtlikum - lipumeestele.

Mul pole ürituse ohutumaks muutmise vastu midagi - kahe käega poolt. Võistlusautod ja tänavaautod ei kujuta segamini endast mingit suuremat riski, asi on siiski vaid sohvrite mõtlemises kinni. Kahju et Motors24 uudistelaviini vallandas, üks juhtumi osapool on pressile nagu issanda kingitus hapukurgihooajal - loodetavasti ei lase ta end sellest ülemäära segada ja hea et inimesed terveks jäid. Rajal ärge tehke teistele seda, mida ei taha endale tehtavat ja kõik sujub.

Sellisele paberile panid kõik osalejad oma allkirja.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
28.09.2009 at 14:24
James Herne
OT XXVII järelkaja
quote:
lauri911: See, et Äripäev sellest kirjutab, on täiesti haige... Äripäev minu silmis langes mitu palli.
Äripäev on juba pikki aastaid Õhtuleht nr.2 olnud. Asjalikku lugemist oli seal viimati 10.a. tagasi.

____________________________
jamesherne.com
28.09.2009 at 14:48
James Herne
OT XXVII järelkaja
quote:
Kaido: Kahju et Motors24 uudistelaviini vallandas
Ilmselt Motos24 mehed ise OT-l ei osale, sest nende tegevus on OT jätkusuutlikkuse vastane.


____________________________
jamesherne.com
28.09.2009 at 14:50
James Herne
OT XXVII järelkaja
Nagu tuleb nõustuda paljude eelpoolkõnelejatega, siis üks kord pidi midagi juhtuma. Hea et inimesed viga ei saanud. Tehnika on alati asendatav. Peaasi, et osapooled omavahel asjad ära klaarivad ja sellega võiks teema lõppenuks lugeda. OT reeglites on kõik vajalik ilmselt olemas ja tuleks lihtsalt järgida nende reeglite täitmist. Rohkem ilmselt pole võimalik teha õnnetuste ärahoidmiseks, mis vahel ikka juhtuvad.

27 Open Tracki on tootnud Eesti teedele sadu paremaid autojuhte, millega on kindlasti ära hoitud õnnetusi, mis kaaluvad praeguse kaotuse summasummarumina üles.

OT4EVER!

____________________________
jamesherne.com
28.09.2009 at 14:57
wirx
  
OT XXVII järelkaja
helistati just õhtulehest ja sooviti panna minu pilte ajalehte...keeldusin just seetõttu, et see ei aitaks kuidagi opentracki käekäigule kaasa(kuuldavasti oli neid teisigi, sest ma polnud esimene kellega ühendust võeti), sellesuhtes motors24 oma ametliku artikliga pani jah suht kena käula maha populismi ja kliki eesmärgil
Ja olen Jamesiga igati nõus, mind on OT-l kogutud kogemused mitmeid kordi halvimast päästnud ning liikluses ei viitsi ka enam kihutada, sest sealt tulev adrenaliin on nagunii väike köömes võrreldes rajalt saadavaga :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
28.09.2009 at 14:59 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 15:00 by wirx
BlueStang
 
OT XXVII järelkaja
Gsinut -ist poleks jah sellist jama oodanud, kas asjaosalistega oli kooskõlastatud loo avaldamine??? vaevalt küll:(
28.09.2009 at 15:04 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 15:04 by BlueStang
uzzac
 
OT XXVII järelkaja
kas ajakirjaduses on kunagi nii olnud et ennem artikkli ilmumist asjaosaliste nõusolekut küsitakse? i don't think so. vähemalt tegi otsa lahti motors24 mitte mingi jumalteab mis mootorispordist kauge asutus.
28.09.2009 at 15:08
James Herne
OT XXVII järelkaja
Teades Avot, siis ta tunneb end kindlasti räbalasti kuigi EI PEAKS (foorumlased, ehk rõhutate seda talle!)
See mees on väärt riiklikku tunnustust liikluse turvalisemaks muutmise eest.

____________________________
jamesherne.com
28.09.2009 at 15:22
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
James Herne: Teades Avot, siis ta tunneb end kindlasti räbalasti kuigi EI PEAKS (foorumlased, ehk rõhutate seda talle!)
See mees on väärt riiklikku tunnustust liikluse turvalisemaks muutmise eest.

Kolm õiget märkust!

OT on arenev üritus ning iga evolutsioon viib revolutsioonini. Nüüd on ilmselt see koht, kus OT liigub järgmisele tasemele - näiteks tehakse kerget tehnilist kontrolli, piiratakse lindiga publikuala, karistatakse reeglite rikkujaid vms. ja see on täiesti normaalne areng kuna ka autod on muutunud võimsamaks, rehvid paremaks, ringiajad kiiremaks jne.

Kindlasti soovin jõudu ja kindlat meelt korraldajatele järgmiste OT-de korraldamisel.

28.09.2009 at 16:18
James Herne
OT XXVII järelkaja
Tänud kõikide OT-de eest lähevad muidugi ka Peebule!

____________________________
jamesherne.com
28.09.2009 at 17:16
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.