register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
amblik
 
OT XXVII järelkaja
Selgitate äkki, miks segavad teid võistlusautod, või mis see antud intsidenti puudutab, tänage õnne, et autol, millele paar tonni USA rauda selga tuli oli puur sees. Samas paiknes ta samal ajal raja nii paremas servas, kui vähegi olla sai, mööda peaks ju loogiliselt võttes vasakust servast sõitma.
Enamus rajal käivatest võistlusautodest sõidab suht tagasihoidlikku aega võrreldes esikümnes olevate nn tänavaaotodega.
Mina isiklikult ei pea tõesti OTl sõitma, kui sellest tingituna mingi mõtetu mokalaat lahti läheb, seni lihtsalt jäi mulje, et sinna on kõik huvilised oodatud.
Ja mis puudutab väljendid "rajal lammutamiseks mõeldud", siis no andke andeks, meie võidusõiduautod maksavad ka midagi ja nendesse on paljud hukanud enamuse oma vabast ajast ja ka rahast ja ei lähe neid mitte keegi rajale lammutama.
Terv.
Indrek
27.09.2009 at 21:35
hall
 
OT XXVII järelkaja
Mul tekkisid täpselt samad mõtted mis Indrekul.

Ja mis võidusõitjatesse puutub, siis meil siin Eestmaal on ehk paar meest, kellele praeguses kontektis saaks tiitli "võidusõitja anda". Ülejäänud on ju tegelikult samasugused hobikorras kihutajad, kes käivad muu hulgas oma mingite konkreetsete reeglite järgi ehitatud autodega mõnikord sõitmas sellistel üritustel, kus on ühised stardid ja punktiarvestus. Kui mõni neist üksikutest kohalikest võidusõitjatest tegelikult kohale ilmuks, oleks see teiste osalejate jaoks ilmselt pigem väga huvitav võrdlus- ja õppimisvõimalus.

Ps. See jutt rinkaauto lammutamisest võrreldes tavaautoga on ikka ilge BS. Kui auto ehitamisega on palju vaeva nähtud ja eesmärgiks on normaalne tulemus võistlustelt, ei ole küll vist keegi valmis oma rinkaautot tänavaautost rohkem lammutama. Rinkaautoga on lihtsalt kiiresti palju mugavam sõita kui ka üle keskmise tavaautoga.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.09.2009 at 22:03
Umbertto
 
OT XXVII järelkaja
quote:
serõi:

Ja mis võidusõitjatesse puutub, siis meil siin Eestmaal on ehk paar meest, kellele praeguses kontektis saaks tiitli "võidusõitja anda". Ülejäänud on ju tegelikult samasugused hobikorras kihutajad, kes käivad muu hulgas oma mingite konkreetsete reeglite järgi ehitatud autodega mõnikord sõitmas sellistel üritustel, kus on ühised stardid ja punktiarvestus. Kui mõni neist üksikutest kohalikest võidusõitjatest tegelikult kohale ilmuks, oleks see teiste osalejate jaoks ilmselt pigem väga huvitav võrdlus- ja õppimisvõimalus.

Väga Andresega nõus, sest vahe võistlusauto (ja juhi) ja paljude kiirete OT tänava autode vahel on selles, et kes-mis üritustel on otsustanud osaleda. Nii mõnigi osaleb mõlemal üritusel. Oma "võistluskogemuse" ja tulemuste põhjal olen kindel, et nii paljud OT sõitjad on tunduvalt paremad (=kiiremad) kui mina..... Ei hakka ma sellepärast neid süüdistama, see minu sõiduoskust ei parandaks, suhteid rikuks küll... Ja see oleks praegu vist kõige rumalam, kui siit tekib mingi "vaen" OT ja võistlusautode sõitjate vahele....

Kokkuvõtteks - väga kahju et nii juhtus, hea et inimese terveks jäid.
Peep - loodan, et see juhtunu ei vähenda sinu autofanni innukust, ehitad üles järgmise ja veel uhkema auto !
27.09.2009 at 22:32
jõmm
 
OT XXVII järelkaja
Minu jaoks oli see esimenekord olla OT-l ja tulin sinna just oma võidusõiduautoga kuna mul polegi korralikku tänavaautot kui see just pole 66kw golf 3.Mis puutub nüüd rinkaautode lammatamiset rajal siis minu ringraja golf on saanud oma kueaastase staasi juures ainult juhipoolse uue ukse ja rohkem ma teda lõhkunud pole,seekord vedas lihtsalt käiguhovastik alt.
Nii et pole meil mingit lammutamist seal rajal sest autod on väga kallid nii rahalises mõttes kui moraalsest sest olen sinna infesteerinud nii oma aja kui enamus söögirahast.
See mis puutub antud intsitenti arvan et tegijatel ikka juhtub,sest alati võib ju kodus kabet mängida!
Terv.
Raul
27.09.2009 at 22:32
Silwer
OT XXVII järelkaja
Tänage jumalat et selles rohelises BMW's puur sees oli. Muidu oleks see auto päris pannkook olnud. Puur oligi see mis seal inimvigastused ära hoidis, see kaheksakümnendate alguses disainitud kolmesajase bemmi kere originaalis poleks küll seda pauku vastu pidanud.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
27.09.2009 at 22:58
BlueStang
 
OT XXVII järelkaja
kuidagi ei maandu ära, mida siin räägitakse - kogenumad OT-kad mäletavad, et kunagi esimeste OT-de aegu käisid ka Murakad oma evode ja kummisoojenditega ja olid jah tolle aja kohta sellisel üritusel nagu tulnukad, aga see ei tähenda kuidagi et võistlusautoga ei peaks võima osaleda - reeglid on olemas ja kehtivad kõigi jaoks ühtemoodi niikaua kui neid pole muudetud (ei näe ka põhjust neid muuta), lihtsalt iga osaleja (nii mööduja kui ka möödutav) peaks sõidu ajal pidevalt endale aru andma, et ta on nende reelitega ja vastutusega tuttav ja et on seda kinnitanud ka oma "kolme x-ga", seega arvan endiselt, et mitte korraldus ega reeglid ei vaja muutust vaid et osalejatel on endil midagi edasiseks õppida (kui peegleid ja suundi pole* - ära roni üritusele, kui taga on kiirem - jälgi ja lase mööda, kui ees on aeglasem - ära trügi enne, kui pole "diili" jne) - simpel

______
* - laiendatav tervele tehnikaosale
27.09.2009 at 23:03 1 edit. Last edited 27.09.2009 at 23:11 by BlueStang
charger
OT XXVII järelkaja
Kuigi kaasa sõitsin sellel OT-l esimest korda, olen neid varem ikka vaatamas käinud. Osalejate ring on nii kitsas, et piirata polegi nagu midagi. Seekord ei tulnud 50 autotki täis ja rajale mindi tavalise 10 asemel 8 korrga. Oleks pidanud seega üks turvalisemaid üritusi olema.
Ma ei saa sellest aru, kas suunatulede ja peeglite paigaldamine kasvõi OT-l osalemise tarbeks on võistlusautode ehitajatele ülejõukäiv? Pooldan seisukohta, et nende olemasolu ja kasutamine võiks elementaarne olla ning selle kontrollimiseks pole vaja suurt tiimi palgata.
Mitu viimast OT on sõnu lendu lastud, et seni pole midagi hullu juhtund, eks ükskord peab see tulema....loogiline jah, tegijatel ju vahel ikka juhtub. Väga kahju, et just sedamoodi, kuid loodan, et osalised saavad omavahel aumehelikult klatitud.
27.09.2009 at 23:55
uzzac
 
OT XXVII järelkaja
mina arvan et saab ilma tuledeta ka hakkama ja vaevalt et mõni kogenum rajahunt ei suudaks piisava ohutusega mööduda või siis mööda lasta kedagi.
27.09.2009 at 23:58
BlueStang
 
OT XXVII järelkaja
charger - ma just tahtsin hoopis öelda seda, et mitte reeglites või kontrollis pole asi vaid osalejates endas
28.09.2009 at 00:07
Levo.
OT XXVII järelkaja
No ma ei saa mitte olla.....

Mis teil viga on?
Ma ei olnud seal ja ma ei näinud ,aga mis toimub?
KAs see mees kes Peebu Viperi banaaniks sõitis on enamusele jumal,iidol või kes?
Viper ,mida roolitakse süüdimatult,alaelaline kõrvalistmel .see on õige eks.

Tänage õnne et Viper on nii faking raske ja madal ja lai. Katusele kukkudes oleks asjad väga halvad.
Pauli suhtes jumala õige, et sõitis puuriga autos.Originaal rullika puhul võiks sulle juba lilli tuua ja postuumselt medali anda.

____________________________
Viper SRT10 Supercharger.2006

G400
28.09.2009 at 00:15
joonas
OT XXVII järelkaja
Kuna kõik jäid terveks, siis on kõik ok. Reeglid on ilusti kirjas ja piisavalt head.

Loodame, et asjad lahenevad aumeeste kombel ja elu läheb ilusti edasi.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
28.09.2009 at 00:19
Silwer
OT XXVII järelkaja
quote:
Levo.: Mis teil viga on?

Ma arvan et enamusel oli juba eile oma arvamus asjast olemas ja vaevalt et ka siin kedagi jumalaks peetakse. Minu meelest ei ole lihtsalt kohane oma arvamust asjast esitleda seni kuni asjaosalised ise pole veel oma kommentaare juhtunu kohta andnud. Kena oleks kui need asjaosaliste kommentaarid tuleksid siia avalikkuse ette koos teatega et tekkinud materiaalsetele probleemidele on ka pooli rahuldavad lahendused leitud.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.09.2009 at 01:28
tehnik
  
OT XXVII järelkaja
Selline tänavaautode ja võistlusautode ühistreening tegi minu arvates ürituse päris atraktiivseks. Üldsegi mitteigav oli vaadata tänavaauto möödumist võistlusautost ja vastupidi, mitmeid fotograafe ja kaameramehi, kohtunikke, boksi alal võistlusautode varjualuseid kõrvuti tänavautode paari riistakasti ja rehviga, häid roogasid pakkuvat puhvetit, elujõulisi inimesi ja väga sportlikke autosid koos väga ilusate autodega.

Sellised adrenaliini tootvad rajapäevad on vist midagi sellist nagu "arstid ütlevad, et see adrenaliin mida organism ise toodab, on südamele ja üldse tervisele kõige parem".

Õnnetusi on juhtunud ja võib juhtuda alates "hallist ja igavast" tavaliiklusest kuni tugevalt meeli kütvate maailma tipptaseme võidusõitudeni ning alati on neid väga halb vaadata ja ette kujutada ennast sellistes olukordades. Kuid vaatamata sellele ei loobu mina praegu veel ringrajast, sest vajan veel harjutamist, loomulikku adrenaliini ja kuna see pole veel igav.

Korraldajatele ikka jõudu ja tahet ka edaspidiseks !!!


http://toru.ee/view/743458afd021
28.09.2009 at 06:09
Vigri
 
OT XXVII järelkaja
Kurb oli näha, et selle aasta viimane OT sellise sündmusega lõppes, aga ega siin midagi väga imestada ka pole, kui kõiki asjaolusid arvesse võtta.
Sõitsin ise samal sessioonil alguses selle sama BMW taga ja olin ka ise hädas, sest mingit märguannet mulle möödumiseks ei antud ja sõidustiili arvestades, siis ilmselgelt polnud eesoleva auto juhil minust olemasolust mingisugust aimu. Hea, et mul oli piisavalt kannatus ja oidu, et mitte minna kuskil pimesi üritama. Mööda sain ainult tänu eessõitja eksimusele. Seda et antud autol peeglid puudusid, sain alles hiljem teada.
Täiesti arusaadav, et kui oled eesõitavst autost 5 sekundist ringile kiirem, siis tekib tahtmine mööda sõita, aga seda peaks siiski tegema nii, et eessõitja ka sinu olemasolust teadlik on. Seega on minu arust täiesti passlik, et tulevikus peaks reeglitesse sisse kirjutama peeglite ja suunatulede olemasolu kohustuse ja seda tuleks ka reaalselt kontrollida.

____________________________
Maserati 222 SR
28.09.2009 at 09:01
Maku
OT XXVII järelkaja
quote:
Vigri: Seega on minu arust täiesti passlik, et tulevikus peaks reeglitesse sisse kirjutama peeglite ja suunatulede olemasolu kohustuse ja seda tuleks ka reaalselt kontrollida.
Kui seda pole palju palutud, siis näiteks minu arvates tuleks reeglitesse sisse kirjutada veel nii mõnigi asi. Näiteks juhi riietus jms. Ei mõtle küll ulme peeneks asja ajada, kuid neid basic asju võiks järgida.
28.09.2009 at 09:16
BlueStang
 
OT XXVII järelkaja
quote:
Maku:
quote:
Vigri: Seega on minu arust täiesti passlik, et tulevikus peaks reeglitesse sisse kirjutama peeglite ja suunatulede olemasolu kohustuse ja seda tuleks ka reaalselt kontrollida.
Kui seda pole palju palutud, siis näiteks minu arvates tuleks reeglitesse sisse kirjutada veel nii mõnigi asi. Näiteks juhi riietus jms. Ei mõtle küll ulme peeneks asja ajada, kuid neid basic asju võiks järgida.

Kmoon - idioodiks ei tasu ka ikka minna, ega see mingi profisari ei ole - reeglites on ju selgelt kirjas, et tahavaatepeegleid peab jälgima. Järelikult peaks nad siis ka olemas olema. Samuti on reeglites kirjas, et aeglasem auto hoidku rajaserva ja andku möödumiseks suunatulega märku - järelikult peaks ka suunatuled vähemalt olema.

Jääb mulje nagu enamik vendi pole kunagi kuulnudki reegilte olemasolust veelvähem neid lugenud.

Seal on väga konkreetselt kõik sellele ürituse formaadile vajalik miinimumreeglistik kirjas.

Panen igaks juhuks uuesti siia üles:
http://opentrack.pri.ee/reeglid.html

28.09.2009 at 09:37 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 09:38 by BlueStang
Maku
OT XXVII järelkaja
quote:
lordvampire: mööda sõitja peab veenduma, et mööda sõit on ohutu,... "mingi aku kinnitus" siin ei ole teemaks, mõtetu läbustada. mehed teavad ise mis tegid. Iga mees teeb oma osa et asi oleks tema vaatevinklist ohutu endale kui teisteistele. Kõik on öeldud.
Kuna ise kohal ei viibinud, siis antud õnnetuse kohta sõna ei soovi võtta. Kuid sooviksin hr lordvampire käes küsida, miks aku kinnitus ei ole teemaks? Kui mõtlesid konkreetset juhtumit, siis jah, kuid üldises plaanis ka selle nõude sissekirjutamine ei ole paha mõte. Omadest kogemustest võin öelda, et see on väga ebahuvitav situatsioon, kui aku klemm maha tuleb. Eriti veel ringrajal ja kui keegi sul parasjagu järgi sõidab (minul õnneks ei olnud see rinkal ja enda vabanduseks võin öelda, et see aeg käis aku klemm pidevalt maha-peale). Sõitjal endal on adrenaliin laes ja on keskendunud trajektoorile, kui mingil hetkel auto muutub pmst juhitamatuks. Loodan, et seda kunagi ei juhtu. Kui keegi soovib öelda, et Maku, mis sa nalja teed, aku ja selle klemmid on ju nii basic asi, et see on kõigil kinni, siis ma vastan, et kahjuks nii see pole. Ma ei mäleta vist ühtegi kiirendusvõistlust, kus ma pole lahtist akut või selle klemmi leidnud (ja sinna tulevad ka paljud selleks otstarbeks ehitatud autod).
28.09.2009 at 09:38
Maku
OT XXVII järelkaja
quote:
BlueStang:
Kmoon - idioodiks ei tasu ka ikka minna, ega see mingi profisari ei ole - reeglites on ju selgelt kirjas, et tahavaatepeegleid peab jälgima. Järelikult peaks nad siis ka olemas olema. Samuti on reeglites kirjas, et aeglasem auto hoidku rajaserva ja andku möödumiseks suunatulega märku - järelikult peaks ka suunatuled vähemalt olema.

Hr BlueStang, mina ei räägi profisarjast või rajal käitumiseks, räägin tavalisest ohutusest, mida annab enne üritust ära teha. Riietuse all ma ei mõtle homologeeringuga riideid, vaid et sõitja ei oleks lühikeste pükstega jms. Ja reegleid ei ole mulle mõtet pasteda, need on mul korduvalt läbi loetud (ka siis, kui isegi aasta alguses osalesin).
28.09.2009 at 09:46
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
Reaalne olukord Tehniku antud lingi http://toru.ee/view/743458afd021 algusminuteil.

Video algusest kohe ongi see minu ennistmainitud situatsioon, kus kollane Golf ei taha mööda lasta tagantulijaid, eriti valget Toyotat, kes istub sabas video algusest saati.
Boxsteri laseb Golf sirgel mööda ja Toyotale lõikab kohe ette tagasi (1:41), ja siis natuke hiljem (2:00), tekib mees-mehe vastu võistlus, kus nad sõidavad stardieelse kurvi kõrvuti. Mina esiti mõtlesin, et sõidavadki mees-meest, mõlemad ju võistlusautod, teevad äkki mingit treeningut --- pärast oli muidugi selge, et Toyota juhil viskas lihtsalt üle ja ta otsustas minna ohtlikule manöövrile.
Mina sõitsin seal 4 ringi lõpuni kenasti taga, loobusin möödaminekust kuna oli selge, et mind ei ole märgatud ja see pole ohutu tegevus.

28.09.2009 at 10:26
raimo_r
OT XXVII järelkaja
Golfile oleks tulnud võibolla tõesti sinist/musta lippu näidata aga OT reeglite ja hea tava kohaselt oleks võinud Toyota juht korra gaasi maha lasta. Ei pea iga hinna eest mööda pressima.

EDIT:
kuna Golf ja Toyota olid suht võrdsed, siis oleks pidanud Toyota juht lihtsalt gaasi maha laskma korraks.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
28.09.2009 at 11:14 1 edit. Last edited 28.09.2009 at 11:28 by raimo_r
uzzac
 
OT XXVII järelkaja
ei olnud seal mingit lõikamist ja nii sõidetaksegi mööda päriselus ringrajal. kõik aus ja mõlemad sõitjad teavad kuidas mööduda nii et kokku ei sõida. kui üldse siis raul on üks ettavaatlikumaid sõitjaid ja temaga on alati tore pusida sest me mõlemad ei ole altid kontaktselt sõitma. usun et ta oleks su samamoodi mööda lasknud nagu anderi kui sa oleks küsima läinud mitte hiljem rajakõrval pahandanud.
28.09.2009 at 11:15
James Herne
OT XXVII järelkaja
quote:
lauri911: Golf ei taha mööda lasta tagantulijaid
Neid egoiste on tavaliselt rohkem kui üks, kes arvavad, et nad 400 kr. eest on ringraja endale ostnud. Selline (teistega mittearvestav) juht on kindlasti halb juht ka tavaliikluses.

____________________________
jamesherne.com
28.09.2009 at 11:17
BlueStang
 
OT XXVII järelkaja
quote:
uzzac: ei olnud seal mingit lõikamist ja nii sõidetaksegi mööda päriselus ringrajal. kõik aus ja mõlemad sõitjad teavad kuidas mööduda nii et kokku ei sõida. kui üldse siis raul on üks ettavaatlikumaid sõitjaid ja temaga on alati tore pusida sest me mõlemad ei ole altid kontaktselt sõitma. usun et ta oleks su samamoodi mööda lasknud nagu anderi kui sa oleks küsima läinud mitte hiljem rajakõrval pahandanud.

nonii, siit see pihta hakkabki - OT ei ole koht, kus pusida ja sõita mööda nagu päriselus ringrajal
28.09.2009 at 11:23
wirx
  
OT XXVII järelkaja
Äripäev näitab ka oma kollast külge jälle http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=1c3e8dd0-955f-425a-b750-b17fbbd2da78&open=four ja delfi ka http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/advokaat-tarmo-sild-soitis-ringrajal-dodge-viperi-puruks.d?id=25932029
Aga olin minagi mõned korrad hädas rohelisest BMW-st möödumisega ja läks üks parimaid ringe samuti selle nahka...aga ei võtnud riski mööduda. Selle rohelise BMW suurim häda oligi see, et kurvides ta ei liikunud ja jäi jalgu ning sirgetel oli tegemist siiski kiirendus võistluse karika omanikuga, ehk siis mööda sai temast ainult kurvides. Samuti tundus mulle ka, et kleepsudega kaetud autod ei tahtnud eriti mööda lasta, kuna võidusõidus tähendab kellegi möödumine siiski koha kaotust, samas mulle igati meeldib näha neid samu autosi opentrackil ning hiljem omanike siin foorumis nõu andmas. Ise olen ka selle poolt, et suunatule näitamise kohustus(mida ka kontrollitakse) võiks olemas olla küll. Käisin Peebule ütlemas viimasel sõidul, kui ta mu taha jäi stardi rivis, et ärgu minust enne möödugu, kui mul suund sees, sest mul üks peegel lendas minema ja pole uut veel saanud...turvapuuriga autos ehk ei olegi nii väga hirmutav, kui keegi küljepealt sisse sõidab...estfieldis aga küll. Võta nüüd kinni kas see turvapuur on kasulik või mitte, kindlasti turvalisus on A ja O ja inimese tervis kõige tähtsam, kuid samas võetakse turvapuuriga suuremaid riske ning õnnetusi juhtub just turvapuuriga masinatega rohkem(mitmed, kes saanud puuri sisse on suht kiirelt mõne katuse vms teinud ntx tulevad kohe meelde Silwer ja Peep E36-ga)
Selle möödasõidu küsimise kohapealt, Estfieldil ei ole ABS-i ning ma ei ole sugugi kindel oma pidurdus oskustes, ehk siis ei roni ma sellega kunagi kellegile väga per*e, et tal tekiks arusaamine minu möödasõidu vajadusest ja vaevalt, ma ainus olen, kes pigem sõidab mitu ringi 50m kaugusel autost maas ohutuse nimel, kui asja ohlikuks tegema hakkab.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
28.09.2009 at 11:25 3 edits. Last edited 28.09.2009 at 11:52 by wirx
HoCi
  
OT XXVII järelkaja
See teema on terve opentracki foorumi elama pannud, kui vaadata pealehel hetkel aktiivseid kasutajaid. Jätkake...vaidlustest selgub tõde :) Tegelikult on siin päris mitmeid häid mõttekillukesi OT'i parendamiseks. Korraldajad nopivad need kindlasti tekstist välja ja iga järgmine OT saab kindlasti olema paremini organiseeritud, kui eelmine. Minuarust see diskussioon siin on väga teretulnud. Mõni läheb küll siin pöördesse aga see on juba inimese iseloom :)

Mina igatahes olen kümne käega Opentracki poolt, kuna iga uue autoga olen just seal õppinud auto äärmusi tundma. Kujutan ette, et korraldajatel praegu on tiba masendus kõige selle pärast, mis siin praegu toimub aga loodan, et nad sellepärast korraldamist ei lõpeta. Alati leidub irisejaid ja hulle...aga kordades rohkem leidub neid algajaid juhte, kes ikkagi tahaksid oma taskuraketti ka rajal õppida tundma. Opentrack annab selleks väga head võimalused (väga suur pluss on see, et saad kellegi kogenuma kõrvale kutsuda...nii õpib 10x kiiremini, kui omapäi teisipäeviti pusida seal ja valesid trajektoore pähe õppida).


____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
28.09.2009 at 11:30 2 edits. Last edited 28.09.2009 at 11:31 by HoCi
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.