register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
hall
 
OT XXVII järelkaja
quote:
Silwer: Lauri - ei eelda. Möödasõitu sooritav juht ei saa möödasõidetava juhi eest mõelda. Kui suunatuld ei ole (mis iganes see põjhjus ka on) siis autost mööda ei sõideta ja nii lihtne see ongi. Meil ei ole OT raames üldse mingit hädavajadust möödasõite teha...


No tegelikult ikka on vaja teha möödasõite küll, sest kiiruste erinevus on kohati meeletu ja kiirel autol aeglase taha passimajäämine muudaks ürituse kiiremate jaoks suhteliselt mõtetuks. Arvan, et avariide riski likvideerida selliselt, et kiiresti sõitmise põhimõte säiliks, pole hästi võimalik. Küll tuleb ilmselt piirata publiku juurdepääsu kiire kurvi vallipealsele. Mulle on seda piiramise asja kunagi ohutusest tulenevalt ka räägitud, aga pidasin seda tol korral liialduseks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.09.2009 at 09:08
Silwer
OT XXVII järelkaja
Sa ei pea ju aeglase taha passima jääma. Võtad hoo maaha, võid ka peaaegu seisma jääda ja siis kui vahe eessõitjaga on juba uuesti sees hakkad uuesti vajutama. Kui sinu taha jõuavad ootamise tõttu juba järgmised juhid/autod siis nemad jäävad samuti ootama kuni vahe on parajaks muutunud ja alles siis sõidavad edasi. Ma ei usu et ühe sessiooni jooksul sellist asja rohkem kui ühe korra saab juhtuda. Kui juhtub siis on järelikult keegi valest reast startinud ja sõidab aeglaste rivi jaoks liiga kiiresti või siis kiirete rivi jaoks liiga aeglaselt.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
27.09.2009 at 09:19 1 edit. Last edited 27.09.2009 at 09:20 by Silwer
Cardo
 
OT XXVII järelkaja
Väga kurb lugu, loodan, et leitakse juhtide poolt mingi kompromiss ja hea, et kõik terved on, see ongi põhimine, väärt autosid saab alati uusi osta ja teha.
Rääkides nendele möödasõitudele kaasa, siis alati on olnud rajal nn kohtunikud, lipumehed, misiganes, tuleb käiku lasta sinise lipu näitamine. Kasvõi stardisirgel võib kiirem täistuledega märku anda ja lipumees annab sellest eessõitjale teada ja vähemalt ennem S-i või minuarust hea koht on ka ennem teist kurvi, see mis eelneb S-ile peab aeglane võtma suunda näidates tee paremasse serva ja kiirema mööda laskma, muidu on järgmisel ringil näiteks must lipp. See selline toores pakkumine, eks pädevamad võiks ju seda täiendada. Samas vajaks täpsustamist ka asi, mitu autot korraga mööda peab laskma, et jälle ei tekiks olukorda, et sõidetakse kiiremale ette... eks see selline lõputu teema ole, tänavaliikluses tuleb ju ka avariisid ette, selle asja nimi on liiklusõnnetus ja see tähendabgi , et tegu on õnnetusega, ei usu, et seegi avarii tekkis kellegi suurest tahtest autode turvalisust proovile panna.
27.09.2009 at 10:25
T.K
OT XXVII järelkaja
väga kahju, et asi nii lõppes. pildi järgi tundub viper veel taastatav, kuigi odav see lõbu olema ei saa. selleks oleks mõistlik välja selgitada omavahel õnnetuse asjaolud, ning kes eksis ürituse reeglite vastu ja vastavalt sellele on võlaõigusseaduse järgi võimalik kahju põhjustajalt raha välja nõuda. kui kokkuleppele ei saa, siis kohtu korras. kogu see protsess on kindlasti väga ebameeldiv. aga see on lihtsalt üks võimalustest asja klaarimiseks.
möödasõitudes rääkides, siis tuli omal kahe sõidetud sessioonil neid üsna palju teha. enne kui märguannet ei näinud eessõitjalt, seda ei teinud ka. sellega veendusin manöövri ohutuses ja alles siis sooritasin selle. ringiajad küll kannatasid aga ega seal rajal ei pea hulluks minema neid kümnendikke taga ajades. see ei ole ju mõisa peale sõit.
27.09.2009 at 10:49
pprz
 
OT XXVII järelkaja
Selle sessiooni ajal olin stardijärgses kurvis künka peal. Oli kuulda pauku, nägin bemmi maandumas, tuli auru ja tossu. Paari hetke pärast sain alles aru, et juhtus midagi tõsist. Auto oli käepärast, võtsin finišikohtunikud peale ja minek...

Üks ring enne:


Sama ringi peal:




Ja trajektoor:


____________________________
sergeizjuganov.com
27.09.2009 at 11:19
rolantsik
OT XXVII järelkaja
Sellise koha peal väljasõit on ka suht uskumatu lugu.Kuid nagu see aasta on näidanud,võib ka kõige uskumatutes kohtades juhtuda.
Minu arust on antud juhtumis süüdi võrdselt mõlemad osapooled.Sõidureeglites on vist ikka sees see punkt,et möödasõitja peab olema veendunud,et ikka eessõitja saab tema manöövrist aru?

Suunatuledest.
Üks eeskirjutaja kirjutab siin ilmse vaenulikusega sellest - sõitsid ka mõned autod,millel puudus üldse suunatule kang... -

Ma kirjutaks nüüd vastu,et üks suunatuledeta auto oli kindlasti NR 41-ga sõitnud VW Golf ja teadupärast on tegemist võistlusautoga,kus on olemas kõik vajalik turvavarustus k.a. tulekustussüsteem.

Mida Teie kodanik Lauri911 olete selleks teinud,et 1,02 aega sõites autoga avarii tehes Teist hakkliha ei saaks?
27.09.2009 at 12:14 1 edit. Last edited 27.09.2009 at 12:26 by rolantsik
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
serõi:
No tegelikult ikka on vaja teha möödasõite küll, sest kiiruste erinevus on kohati meeletu ja kiirel autol aeglase taha passimajäämine muudaks ürituse kiiremate jaoks suhteliselt mõtetuks. Arvan, et avariide riski likvideerida selliselt, et kiiresti sõitmise põhimõte säiliks, pole hästi võimalik. Küll tuleb ilmselt piirata publiku juurdepääsu kiire kurvi vallipealsele. Mulle on seda piiramise asja kunagi ohutusest tulenevalt ka räägitud, aga pidasin seda tol korral liialduseks.

Olen sama meelt, möödasõite tekib igal juhul. Seepärast ongi vaja asja reguleerida - nii palju kui vajalik ning nii vähe kui võimalik.

Reeglite puhul on muidugi tähtis konkreetsus ja üheselt mõistetavus. Konkreetse ettepanekuna minu poolt ikkagi see, et mööda võib sõita AINULT siis, kui teine näitab suunatuld ja see peab automaatselt tähendama ilma eranditeta seda, et kui keegi seda reeglit rikub, siis samal päeval enam rajale ei saa. Reegel ei saa olla umbmäärane --- sealt tekivad eeldamised a la "ma arvasin, et ta nägi mind" ning eeldamine on kõikide fuckuppide ema.

Üldiselt "avatud raja" formaat muidugi eeldab kollektiivset vastutust ja suurt vabadust rajal, seepärast kordaks - reguleerida nii palju kui vajalik ning nii vähe kui võimalik.

Publiku piiramine on tõepoolest teema, enne kui midagi tõsisemat juhtub... ptüi,ptüi,ptüi... aga see tähendab juba korraldajatele rohkem tööd ja ilmselt ka OT hinnatõusu.
27.09.2009 at 12:24 1 edit. Last edited 27.09.2009 at 12:31 by lauri911
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
rolantsik: Sellise koha peal väljasõit on ka suht uskumatu lugu.Kuid nagu see aasta on näidanud,võib ka kõige uskumatutes kohtades juhtuda.
Minu arust on antud juhtumis süüdi võrdselt mõlemad osapooled

Süüdlane on OT-l alati möödasõitev auto, see sai üle rõhutatud ka koosolekul.
27.09.2009 at 12:25
lordvampire
OT XXVII järelkaja
mööda sõitja peab veenduma, et mööda sõit on ohutu,... "mingi aku kinnitus" siin ei ole teemaks, mõtetu läbustada. mehed teavad ise mis tegid. Iga mees teeb oma osa et asi oleks tema vaatevinklist ohutu endale kui teisteistele. Kõik on öeldud.
27.09.2009 at 12:30
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
rolantsik: Sellise koha peal väljasõit on ka suht uskumatu lugu.Kuid nagu see aasta on näidanud,võib ka kõige uskumatutes kohtades juhtuda.

1) Suunatuledest.
Üks eeskirjutaja kirjutab siin ilmse vaenulikusega sellest - sõitsid ka mõned autod,millel puudus üldse suunatule kang... -

2) Mida Teie kodanik Lauri911 olete selleks teinud,et 1,02 aega sõites autoga avarii tehes Teist hakkliha ei saaks?


1) Vaenulikkust ei ole, lihtsalt arutluskäik, vabandan kui tunned ennast puudutatuna. Selge see, et võistlusautod sobivad omavahel sõitma ja tänavasõiduautod omavahel. Vahe on kindlasti ka kogemustes --- võistlusauto juht on ilmselt kogenum. OpenTracki formaadis sõidavad amatöörid, seega mulle isiklikult tundub, et suunatuled on vajalikud.

2) Asjakohane küsimus. Esiteks, ei ole sooritanud ühtegi möödasõitu ilma, et eessõitja näitaks suunatuld (näiteks 4 ringi tiirutasin ühe võistlus-Golfi taga kes ei näidanud suunatuld, kellel, nagu hiljem selgus, oli ka peeglitega väike probleem ning tema ei teadnud minu olemasolust midagi). Teiseks ei sõida maksimumi, ei kasuta kogu teed äärest ääreni, jätan turvaliselt mõned meetrid kurvis selle tarbeks kui libisema peaks minema. Üldiselt ma ei ole riskija tüüp, sõidan rahulikult, mul pole kuhugi kiiret. Mainitud 1.02 tuleb sellest, et auto on lihtsalt niivõrd hea, hea sõitja nagu Sina, kes sõidab alla 1.04 Golfiga sõidaks tõenäoliselt selle autoga tänavaslikkidega aja 1.00. Kolmandaks on auto heas tehnilises korras. Juhul kui näiteks velg peaks purunema, siis muidugi olen hakkliha seisus...


27.09.2009 at 12:45
amblik
 
OT XXVII järelkaja
Võidusõiduautodest on palju julgem ja lihtsam mõõda sõita, on tal siis suunatuled või kangid või ei ole, erik näitas käega salongist, et mine mööda, kõik oli ok.
OT l sõitvatest tänavaautodest sõidan mööda teatava ettevaatlikkusega ka siis, kui suund sees, sest kust mina tean, kas see suund on sees üleeelmise kurvi rooliga rahmeldamisest või tõesti minu mööda laskmiseks.
Üks on igatahes täiesti selge, plokkis ratastega ei ole liiga lihtne mööda sõita isegi sirgel mitte, see, et seekord kõik terveks jäid on ikka väga suur õnn.
27.09.2009 at 13:17
imre
OT XXVII järelkaja
Autodel peaks alati tuled põlema. Tunduvalt lihtsamini paneb peeglist tagantulijat tähele, eriti sellise sombuse ilma korral nagu eile. Algajatel võiks olla ka algaja märk tagaosal, mööduja oskaks olla ekstra ettevaatlik (enamus foorumikasutajaid teab, kes on uus ja kes vana sõitja, kuid on ka sõitjaid, kes ei satu tihti foorumisse).
27.09.2009 at 13:46
hall
 
OT XXVII järelkaja
quote:
lauri911: ... hea sõitja nagu Sina, kes sõidab alla 1.04 Golfiga sõidaks tõenäoliselt selle autoga tänavaslikkidega aja 1.00.


Tegelikult on Roland nii hea, et on minu mälu järgi sõitnud 1.6 Golfiga 1.01,2xx ;)


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.09.2009 at 14:28
lordvampire
OT XXVII järelkaja
quote:
imre: Autodel peaks alati tuled põlema. Tunduvalt lihtsamini paneb peeglist tagantulijat tähele, eriti sellise sombuse ilma korral nagu eile. Algajatel võiks olla ka algaja märk tagaosal, mööduja oskaks olla ekstra ettevaatlik (enamus foorumikasutajaid teab, kes on uus ja kes vana sõitja, kuid on ka sõitjaid, kes ei satu tihti foorumisse).


Mööda sõitmine on iga mööda sõitja vastutus. Väga selgelt on öeldud et mees-mehe vastu sõitmine on selgelt keelatud. Ei maksa asja keeruliseks teha... tekitab rohkem segadust. Mingi Extra märgid ja tulukesed... on juba aeglane rida ja kiire rida... kui sõitja teeb nagu ta teeb, ei näe korraldajate tegemata tööd. Kui midagi siis, VEEL kord rääkida ned samad reeglid üle. Mida on tehtud iga jumala kord, ja mida on ka rõhutatud iga kord. See on time-attack, eesti on nii väike konnatiik, et me võiks kuidagi siin loogiliselt hakkama saada.
27.09.2009 at 15:02
inz19
OT XXVII järelkaja
Mõned klõpsud siis.

http://pilt.delfi.ee/album/146215/

27.09.2009 at 16:22
imre
OT XXVII järelkaja
quote:
quote:imre: Autodel peaks alati tuled põlema. Tunduvalt lihtsamini paneb peeglist tagantulijat tähele, eriti sellise sombuse ilma korral nagu eile. Algajatel võiks olla ka algaja märk tagaosal, mööduja oskaks olla ekstra ettevaatlik (enamus foorumikasutajaid teab, kes on uus ja kes vana sõitja, kuid on ka sõitjaid, kes ei satu tihti foorumisse).


Mööda sõitmine on iga mööda sõitja vastutus. Väga selgelt on öeldud et mees-mehe vastu sõitmine on selgelt keelatud. Ei maksa asja keeruliseks teha... tekitab rohkem segadust. Mingi Extra märgid ja tulukesed... on juba aeglane rida ja kiire rida... kui sõitja teeb nagu ta teeb, ei näe korraldajate tegemata tööd. Kui midagi siis, VEEL kord rääkida ned samad reeglid üle. Mida on tehtud iga jumala kord, ja mida on ka rõhutatud iga kord. See on time-attack, eesti on nii väike konnatiik, et me võiks kuidagi siin loogiliselt hakkama saada.

Leian, et tulede kasutamine ei ole isegi Eesti taolises konnatiigis loogikavastane. Mida varem sõitjad üksteisest teavad, seda ohutum ja pingevabam on sõit. Novice kleps ei ole extra märk ega tuluke, mille ma ise välja olen mõelnud. Kui Sa arvad, et OT on time-attack, siis soovitan Sul teinekord sõitjate koosolekul olla või lugeda seda .
27.09.2009 at 17:22
Cardo
 
OT XXVII järelkaja
Meenus veel see kurb tõsiasi : minupoolne kaastunne Peebule, kes teist hooaega järjest peab ühe sõiduki maha kandma :( RIP . Kolmas hooaeg, kas vanarahva tarkust tuleb juba sõnasõnalt võtma hakata ?
27.09.2009 at 17:36
hall
 
OT XXVII järelkaja
Kui muuta tuledega (lähi-, kaug- või suunatuled) signaliseerimine kohustuslikuks peavad osalevad autod selleks ka võimelised olema. Mitte kõik seni OT-del osalenud autod seda olnud ei ole.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.09.2009 at 17:40
Jesper
 
OT XXVII järelkaja
Ma ei saa aru millele baseeruvalt sa oma postitusi kirjutad, aga OT reeglid on ju aegade algusest peale paigas ja kättesaadavad olnud ( http://opentrack.pri.ee/reeglid.html ):

* Kõikidel osalejatel peab olema ette näidata juhiluba, auto tehniline pass, volitus (vajadusel) ja kehtiv kohustusliku liikluskindlustuse poliis.
* Möödasõit. Tahavaatepeeglit peab jälgima!
* Aeglasem auto - ära tee mingeid järske manöövreid. Taga sõitva kiirema auto möödalaskmiseks hoia paremale rajapoolele, näidates samaaegselt parempoolset suunatuld .

See, et Avo ja Peep ei käi sulle või teistele võidusõiduautodega kodanikele neid reegleid saksa täpsusega peale määrimas, on lihtsalt tervest mõistusest tulenev vastutulek - suure tõenäosusega on tegevvõidusõitjate puhul tegu vastutusvõimeliste isikutega ja korraldamise ning oma sõitude kõrvalt ei ole alati aega kah. Ja kas peakski üldse kontrolli tõhustama, kui pargis on näiteks silt et "koerte jalutamine keelatud", siis härrasmeestele sellest üldjuhul piisab, ei ole vaja linna palgatud püssimeest sinna kõrvale korda valvama.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.09.2009 at 18:06 2 edits. Last edited 27.09.2009 at 18:13 by Jesper
hall
 
OT XXVII järelkaja
Kui see nüüd mulle oli suunatud, siis lihtsalt infoks, et ma pole kordagi ühegi rinkaautoga OT-l sõitnud. Registreerumised on jäänud vaid üritusteks - ühel korral oli vihmane ning testimiseesmärki polnud võimalik täita ja teisel korral ei saanud auto piisavalt valmis.

Vabandust läbu pärast.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.09.2009 at 19:24
lauri911
 
OT XXVII järelkaja
quote:
Jesper:
See, et Avo ja Peep ei käi sulle või teistele võidusõiduautodega kodanikele neid reegleid saksa täpsusega peale määrimas, on lihtsalt tervest mõistusest tulenev vastutulek - suure tõenäosusega on tegevvõidusõitjate puhul tegu vastutusvõimeliste isikutega ja korraldamise ning oma sõitude kõrvalt ei ole alati aega kah. Ja kas peakski üldse kontrolli tõhustama, kui pargis on näiteks silt et "koerte jalutamine keelatud", siis härrasmeestele sellest üldjuhul piisab, ei ole vaja linna palgatud püssimeest sinna kõrvale korda valvama.

Sinu märkuses on ainult tõde, kõik on tõepoolest reeglites kirjas.
Samas reegleid, mida ei kontrollita ja millele ei järgne karistust, üldjuhul lihtsalt ei täideta (isegi ei loeta mitte). Jutt üldiselt käibki asjade üle, kas ja mida peab hakkama kontrollima.
Kõik see kontrollimine (rajakohtunikke rohkem jne.) võtab muidugi aega ja raha.
27.09.2009 at 20:27
James Herne
OT XXVII järelkaja
Kuna siin igaüks juba soovitab midagi, siis mulle pole kunagi meeldinud, et võidusõiduautoga OT-l osaleda saab. See võiks olla puhtalt tänavasõiduautode üritus. Iga inimene, kes sama autoga esmaspäeval tööle sõidab, võtab turvalisust tõsisemalt kui see, kellel on auto spetsiaalselt rajal lammutamiseks ehitatud. Pole mingit kahtlust, et võistlusauto juhi ainus eesmärk on igal ringil olla kiirem kui eelmisel.

Kui reeglite järgi peaks sõitma 100% tänavasõiduautoga, siis tekib muidugi probleem, et slikiga ei tohiks sõita. Selle koha pealt ei oska ma midagi arvata (mul ükskõik). Ilmselt sliki kasutamine ei kahanda turvalisust (ehk hoopis parandab). Samas Toyo R888 ja Michelin Cup on piisavalt head rehvid amatööridele (kellele OT ju on, vist).

____________________________
jamesherne.com
27.09.2009 at 20:58
JustMe
OT XXVII järelkaja
Väga kurb, et nii juhtus. Põhiline, et inimvigastusi ei olnud, sest vähemalt üks masinatest oli ilma turvapuurita.

Küll aga mõtlemisainet järgmiseks aastaks, et ikkagi lasta korraga rajale vähem autosid ning kindlasti tuleks jälgida, et ikkagi oleks ühtlase kiirusega autod rajal. Vähendab möödasõitudest tulenevaid riske.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
27.09.2009 at 21:09
kronja
 
OT XXVII järelkaja
quote:
James Herne: Kuna siin igaüks juba soovitab midagi, siis mulle pole kunagi meeldinud, et võidusõiduautoga OT-l osaleda saab. See võiks olla puhtalt tänavasõiduautode üritus. Iga inimene, kes sama autoga esmaspäeval tööle sõidab, võtab turvalisust tõsisemalt kui see, kellel on auto spetsiaalselt rajal lammutamiseks ehitatud. Pole mingit kahtlust, et võistlusauto juhi ainus eesmärk on igal ringil olla kiirem kui eelmisel.




siit võib saada alguse see teada-tuntud-vana flame, et kas gt3 on tänavasõiduauto või mitte? :) ja kas üldse enamuse eesmärk pole mitte "igal ringil olla kiirem kui eelmisel" - olgugi et paljud seda eitavad :)


imho seekord juhtus see, mis niikuinii pidi juhtuma - aja küsimus lihtsalt, millal ja kellega. ja meil väga vedas, et keegi tõsiselt vigastada ei saanud (just MEIL kõigil, sest et kui laks oleks mõne osaleja surmaga lõppenud pandaks suure tõenäosusega kogu muusika ilusti kinni ja edaspidi sõidaksime vaid oma märgades unenägudes, või soomes/lätis/saksas/saurixis kardirajal).

adrekas, kiirus, natuke liiga palju julgust ja tulemus käes - nii lihtne see ongi.. ja see kas tegemist on peeglisuunatulevaba võistlusauto või iz-kombiga mängib asja juures kõige väiksemat rolli. oluline on, mida mõtleb rajal roolis olev inimene, mitte see, millise autoga ta sõidab.

seega - meil kõigil vedas, me oleme nüüd targemad, ja korraldajad - loodame, et nad ei loobu korraldamisest - edaspidi oskavad veelgi rohkem sõitjate tähelepanu juhtida asjaolule, et autoga kiiresti sõitmine ka kinnisel rajal on väga ohtlik, ja rahvas oskab vaadata pilte, teha järeldusi, ja käituda vastavalt...

imho, muidugi

____________________________
http://kronja.com
27.09.2009 at 21:15
sfinx
 
OT XXVII järelkaja
quote:
James Herne: Kuna siin igaüks juba soovitab midagi, siis mulle pole kunagi meeldinud, et võidusõiduautoga OT-l osaleda saab. See võiks olla puhtalt tänavasõiduautode üritus. Iga inimene, kes sama autoga esmaspäeval tööle sõidab, võtab turvalisust tõsisemalt kui see, kellel on auto spetsiaalselt rajal lammutamiseks ehitatud.

Sekundeerin. Viimase ürituse põhjal tundub, et see on selgelt süvenev tendents - iga korraga tekib rohkem puuriga võistlusautosid rajale ja kuidagi on ka õnnetused järjest tõsisemaks läinud. Kui algaja / vähema kogemusega juht tuleb rajale ja vaatab, et rajal käib meeletu andmine, sekundite tagaajamine siis see tekitab automaatselt sunduse ka ise "täiega panna"..

edit: mitte, et antud intsidendis oleks kogemused küsimuseks - nii põhimõtteliselt, et adrenaliin läheb lakke, kui püütakse 101% rajal.

Ilma igasuguse vaenulikkuse ja muu jututa - minu jaoks tundub võidusõitjate osalemine Open Trackil täis rajaautodega kuidagi kontekstiväline ja ebaproffesionaalne. Harjutamiseks on ju võimalik rajal käia ka siis kui on selgelt vähem autosid rajal kui 60 (kellest võimalik, et osa on väga vähese rajakogemusega)... aja võtmiseks on olemas seadmed, mis piisava täpsusega seda teevad. Minu jaoks jääb selline asi OpenTrackil nats arusaamatuks tegevuseks - seltskonna poolest väga lahe üritus, aga kui seltskonna pärast tulla siis ei tohiks 1.02 või 1.04 tegelt oluline ju olla ja võiks ju ka lihtsalt tänavaautoga osaleda.
27.09.2009 at 21:19 1 edit. Last edited 27.09.2009 at 21:31 by sfinx
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XXVII järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.