register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT Ahvenisto järelkaja   1 2  
Poster Message
lauri911
 
OT Ahvenisto järelkaja
Järgmiste põlvede tarvis ka pisike kokkuvõte siin:

Algas asi kenasti hommikul kell 7 sadamast, kus Tallinkil oli kerge viperus varuks --- nimelt oli ühe pileti peal 9 autot ning neil oli mingi häda pardakaartide tekitamisega. Noor kena näitsik pakkus algatuseks mulle lolli varianti, et palun reastage kõik ühe pileti peal olevad autod kenasti järjekorda, üks teine pakkus veel lollimat, nimelt check-ini hoopis kuskil teisel korrusel (huvitav, kuidas ta seda ette kujutas, läheme 9 autoga sinna vä?). Mõlemad lollused jäid siiski tegemata kuna mul juhtus olema kena nimekiri kaasas ning tüdruk tsekkis kõik autod korraga ära ja andis mulle paar pakki pardakaarte, mis siis sai kiirkorras laiali jaotatud.

Laevasõit oli igav nagu ikka, peale seda võtsime Länsiterminaali juures kenasti ritta ja asusime navi järgi teele. Liiklusolud olid väheke muutunud, ära oli keelatud strateegiline vasakpööre olulisest kohast ning ka järgnevad kolm ristmikku olid navis ja reaalses elus erinevad. Lõppes see asi väikese seiklusega Helsingis ning 10 minutiga saime õige suuna kätte ja täpselt 127 km/h sõit läks lahti.
Ka Ahvenisto rajal oli väike nipp varuks, transponderid ei olevat tagasi jõudnud kuskilt võistluselt ning seega jäid need ära. Kõige eelneva kompensatsiooniks andis taevaisa kena päikesepaistelise ilma ning lubatud vihmast polnud piiskagi. Neli tundi kestnud kihutamine lõppes edukalt, kadusid ei olnud, kõik olid ühes tükis.

Eiki ja Peebu abiga orgunniti kiiresti üks saunaõhtu --- tegemist oli Lempivaara Matkailukeskusega, mis jäi kenasti tagasisõidutee äärde ning kus sai kaks sauna meie tarbeks soojaks aetud. Sauna hind oli mõistlik, 10 EUR/tund ning 2 EUR/rätik. Õlut kohapeal sauna ei tohtinud müüa, peremees palus mul lahkesti poest õlut tuua. Kuna peremees polnud nõus ka nelja silma all ühtegi kesvamärjukest müüma, siis ligidal asuv Valintatalo aitas hädast välja.

Peale 2,5 tundi saunatamist tegime kohalikus restoranis maitsva õhtusöögi ning panime hanereas sadama poole leekima. Teel juhtus väike asja huvitavaks tegev intsident, nimelt Eiki BMW kütus lõppes ootamatult ning Peep sai seejärel näidata, kui kiiresti ta suudab kuskilt kütust hankida. Peale seda said nad mõlemad ennast proovile panna, kuna laevalt mahajäämine oli käega katsutav --- õnneks olid neil kiired autod ning sadamasse jõuti 21:44 ja väravad olid veel kenasti avatud --- see kõik oli juba igaks juhuks sadamas abivalmi teenindajahärraga kokku lepitud.

Tänud osalejatele ning ma loodan, et keegi paneb pilte ka kuhugi üles...

14.08.2009 at 01:23 1 edit. Last edited 14.08.2009 at 10:51 by lauri911
charger
OT Ahvenisto järelkaja
Ei hakkagi siin pikalt ülistama, aga selliseid üritusi võiks olla vähemalt paar korda aastas. Väga mõnus rada! 8-)
14.08.2009 at 10:23
peep
 
Moderator
OT Ahvenisto järelkaja
Sai siis üle pika aja seda rada proovitud ja võib aru saada küll, miks Soome rajapäeva huvilistele meie Pärnu rada nii meeldib. Rada on aeglane ja ilma väljasõidualadeta ehk ei saa korralikult kiirusenaudingut ja vajadus turvavaru jätta tõmbab kiiruse veelgi alla.

Samas plusspoole pealt: rajakate on väga korralik, samuti pidamine, vähemalt kuival rajal. Kõrguste vahed ja rohked kurvide seeriad võimaldavad alguses palju nuputamist, et õigeim tuvastada. Ehk tehnilise poole pealt on ta minu arvates palju huvitavam kui Pärnu. Samuti meeldis äsja soetatud ohutusfooride süsteem, kus eredad LED põhised foorid asendavad lipukohtunikke ja operaator jälgib rada kaameratest. Ohu korral teavitamine on nendega ikka väga efektiivne.

Kardetud müraprobleeme ei tekkinud, ilmselt olid kõik masinad nii vaiksed, et rajaäärne mikrofon ei protesteerinud ja ekstra mingeid mõõtmisi ei tehtud.

Kokkuvõtteks, vaheldusena meie piiratud radade valikusse on sellised väljasõidud teretulnud ehk kord aastas tasub seal kindlasti sõitmas käia.

Lauri tegi ürituse orgunnimisel ära väga hea töö ! :hail
14.08.2009 at 10:53 2 edits. Last edited 14.08.2009 at 10:56 by peep
lauri911
 
OT Ahvenisto järelkaja
quote:

Kardetud müraprobleeme ei tekkinud, ilmselt olid kõik masinad nii vaiksed, et rajaäärne mikrofon ei protesteerinud ja ekstra mingeid mõõtmisi ei tehtud.


Muideks käis rajal Porsche, kellel näitas 100db aga rajabossi sõnul oli kõik OK. Eesti autodest oli valjemad 97db ja 96,5db. Ilmselt on arvestatud asju varuga, näiteks ka seda, et mikrofonist võib mööduda 4 autot korraga (vähemalt võistluste ajal nii juhtus pidevalt) --- kokkuvõtlikult võiks öelda, et mõned detsibellid sinna-tänna õnneks ei loe.
14.08.2009 at 11:05
HoCi
  
OT Ahvenisto järelkaja
Mul siiamaani nägu naerul eilsest. See oli omaette kogemus ja eesti radadega (saugaga) ei anna seda võrrelda eriti. Need kõrguste vahed tegid raja väga huvitavaks ja mõni koht ka närvikõdi pakkuvaks. Kuna Peep on käinud nürburgiringil, siis jah see rada tundub ehk jube tehniline aga minu meelest oli kiireid kohti ka täitsa normaalselt meile, kui suhteliselt algajaile.
Mõned meeldejäävamad hetked olid samuti. Sõidan mäest üles ning mäelt veereb alla vastu tagumik ees MX-5. Siis oli küll selline reaktsioon, et WTF :D (tal oli vist mingi mootori anduri kala aegajalt seal). Siis 3 ja 4 sektori vahelise kurvi eel läks mul tagaratas tiba murule pidurdamisel ja oi mis drift oli läbi selle kurvi. U. 90km/h kiiruse juures polnud üldse lõbus sealt läbi lennata teades, et kui nüüd midagi viltu läheb, siis lõpetan paremal pool seinas, mis polnud üldse kaugel rajast. Pärast ICE ütles ka veel, et oli jah kuulda mingit ilget kummivilinat kuskilt metsast :D Aga emotsioon missugune jälle :). Kaardilugeja kõrval ka ütles, et see oli tema jaoks kõige ägedam hetk rajal.
Kiire kurv stardi eel on ka väga mõnus. Oleks jõudu rohkem, oleks veel lõbusam seal(loe: rohkem kiirust), sest praegu sain põhjagaasiga sealt läbi lasta nii, et vajadusel sai vasakule jätta ka u. 1,5m varu(kiirus oli seal u. 153km/h).
Pidamine oli rajal uskumatult hea. Saugal oleks vist rehvist niite näinud peale sellist sõidupäeva aga peale ahvenistot nägid mu rehvid täitsa normaalsed välja. Proovisin R888'ga sõita kõrgema rõhuga, nagu ühes foorumis soovitati. Rehvirõhk külmalt oli alguses 35-38psi. Paar psi'd lasin allapoole peale rajalt maha tulekut.
Kummardus ilmataadile ja megakummardus Laurile, kes korraldas suurepärase OT'i Ahvenistol.

EDIT: Racechrono parim aeg oli mul 1.37.01 ja ideaalseks ajaks pakkus sõidetud sektoriaegade järgi 1.35.71
Google Earth'is selle kiireima ringi trajektoor: http://www.hot.ee/weix4/fastest_lap.JPG (kuna ma seal ei saanud päris mitmes kohas trajektoorist väga aru, siis äkki kommenteerib keegi, kellel ahvenisto on juba selge. Silmas peaks pidama, et auto on esivedu).

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
14.08.2009 at 11:40 8 edits. Last edited 14.08.2009 at 12:26 by HoCi
Silwer
OT Ahvenisto järelkaja
Ahvenisto rada oli väga äge sõita. Ja seltskond oli ka vägagi tasemel. Tänud Laurile et korraldas sellise toreda ürituse!
Kuid olles seal rajal esimest korda oli alguses ikka tükk tegemist et aru saada kuhu ja kuidas pöörama peab. Proovisin sõita ka mõne Porsche järel aga need tagasilla kohal olevate mootoritega autode trajektoorid mulle nagu kohe kuidagi ei sobinud. Esimene sõit läkski lihtsalt õppimise nahka, sõitsin 9 ringi ja parim aeg oli 1.42,23 viimasel ringil. Siis jõudis kohale Tero kellega hakkasime aju rajal seadistama. Koos Teroga sõites tegime 7 ringi ja parim aeg oli 1.39,35. Järgmises voorus sai sõidetud vaid 4 ringi kuna kütus hakkas otsa saama ja osades kurvides kippus auto juba kuivale jääma, parim aeg tuli sealt 1.38,15. Lõpetuseks sõitsin veel 12 ringi üksinda ja kõrini täis paagiga, parimaks ajaks jäi 1.37,09. Kuna mul oli kindel plaan ikkagi õhtul autoga omal jalal koju saada ja eelmine Pärnu üritus oli veel päris elavalt silme ees siis mingeid riske parema ringiaja nimel ma võtma ei hakanud. Racechrono näitab ideaalseks ringiks lausa 1.34,76, ehk siis parandamiseks on ruumi veel küllaga. Vaja vaid saada natukene enesekindlust tagasi ja rohkem harjutada...

Auto pidas korralikult vastu. Pidurikettad läksid natukene siniseks aga muid probleeme nagu ei olnudki.
Lauri, kas minu auto oli üks nendest valjematest millel üle 95db raja ääres mõõdeti?



____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
14.08.2009 at 11:54
Erkki P.
 
OT Ahvenisto järelkaja
Suurimad tänud Laurile, kes viitsis sellist asja korraldada. Ahvenisto rada on tõesti VÄGA huvitav ja jama, et Eestis midagi sellist pole :( Nagu HoCi juba mainis, siis minule oli kõige põnevam hetk see "väike" drift läbi vasak kurvi. Ma usun, et HrHundil oli päris hea vaade meie tagant :D Kahju on sellest, et Veikol jäi oma eesmark siiski alistamata ja ei sõitnudki aega 1:36:xx, sest ega väga puudu ka nagu ei jäänud. Silwer ja ka teised võiksid oma parimad ondoard videod ka lisada kusagile ;)
14.08.2009 at 13:02 3 edits. Last edited 14.08.2009 at 13:05 by Erkki P.
ICE
  
OT Ahvenisto järelkaja
Tänud Laurile orgunni eest!
Endale oli see juba üpris mitmes kord Ahvenistol kuid seekordne "kaardilugeja" roll erinevates autodes oli ehk kõige meeldejäävam. Erinevad autod, erinevad juhid, erinevad sõidustiilid/maneerid. Kuna ma polnud varem Porschega rada sõitnud (siinkohal tänud Peebule), siis jättis päris sügava mulje, mismoodi saab rada tsiviliseeritult sõita (ei oskagi paremat sõna kirjeldamiseks leida). Kuidagi stiilselt ja mõnusalt, lausa luksuslikult :) Kindlasti pole see rada just parim nende masinate jõu ja juhitavuse nautimiseks (liiga aeglane) aga tunde sai sisse.
Kahju, et ma HoCi ja Silweri kõrvale ei jõudnud, eks jõuab seda viga parandada. Nemad olid minu andmetel ka niiöelda päeva kiireimad. Sinna 1.40-1.42 sisse sõitis muidu päris palju masinaid.

Lauri: Nordenskiöldindkatu pealt pole kunagi saanud vasakpööret teha Mannerheimintie (e12) peale, tuleb üle sõita ja järgmisest väiksest vasakule keerutada peale. :) Aga no nägi vähemalt, kuidas soomlased teetöid teevad :P

____________________________
Petrolheads.ee
14.08.2009 at 13:27 1 edit. Last edited 14.08.2009 at 13:38 by ICE
peep
 
Moderator
OT Ahvenisto järelkaja
Ma ei tea, kas see link oli siin juba kusagil aga peale rajal sõitmist on ta muidugi rohkem abiks, sest kujutad paremini ette, millest jutt ?

http://tak.tky.fi/apache2-default/Motorsport/Ahvenisto/ahvenist.htm
14.08.2009 at 13:49
Silwer
OT Ahvenisto järelkaja

Hiljem panen sinna juurde ka kiirused Racechronost.See on tehtud sõidust kus mul hakkas kütus otsa saama. Parim ring oli eelviimane. Aeg oli sellel 1.38,15.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
14.08.2009 at 17:29 1 edit. Last edited 14.08.2009 at 17:41 by Silwer
uzzac
 
OT Ahvenisto järelkaja
kas asi on minus või on sul heli ja pilti natukene sünkroonist väljas. mudu ilus video
14.08.2009 at 18:26
lauri911
 
OT Ahvenisto järelkaja
quote:
Silwer: Lauri, kas minu auto oli üks nendest valjematest millel üle 95db raja ääres mõõdeti?


Rajaäärset logi mulle ei näidatud, öeldi lihtsalt, et kõik on korras, seega ei saa midagi täpsemalt öelda.

Sinu aeg 1.37 on superaeg !
14.08.2009 at 18:33 1 edit. Last edited 14.08.2009 at 19:38 by lauri911
lauri911
 
OT Ahvenisto järelkaja
quote:
HoCi:
EDIT: Racechrono parim aeg oli mul 1.37.01 ja ideaalseks ajaks pakkus sõidetud sektoriaegade järgi 1.35.71
Google Earth'is selle kiireima ringi trajektoor: http://www.hot.ee/weix4/fastest_lap.JPG (kuna ma seal ei saanud päris mitmes kohas trajektoorist väga aru, siis äkki kommenteerib keegi, kellel ahvenisto on juba selge. Silmas peaks pidama, et auto on esivedu).

1.37 aeg nii väheste hobuste juures näitab, et tegemist on hea sõitjaga :)
(Racechrono sajandikke pole mõtet arvestada kuna need on ebatäpsed, mõõdetakse ju max. 5x sekundis asukohta)

Soomlased ütlesid raja kohta nii, et "oleme igatepidi proovinud sõita ning siin kehtib selgelt reegel --- lühim tee on kiireim tee".
14.08.2009 at 21:50 1 edit. Last edited 14.08.2009 at 21:52 by lauri911
HoCi
  
OT Ahvenisto järelkaja
Järgmine kord peab siis natuke teisiti võtma neid aeglaseid kurve. Praegu püüdsin enda jaoks tekitada võimalikult palju sirgeid, et saaks gaas põhjas teise käiguga läbi lasta. Kui ma sõitsin sujuvalt trajektoore aeglastes, siis muutus auto maru tihti alajuhitavaks. Kirusin raja ääres ja kirun ka siin veelkord teise käigu ülekannet, mis vales kohas koguaeg otsa sai (kuskil 80-90 vahel on vist piiraja) ja kolmanda käiguga muutus auto kohe tuimaks.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
14.08.2009 at 23:01
Silwer
OT Ahvenisto järelkaja

Ning ka heli ja pilt on paremini sünkroonis.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
15.08.2009 at 02:13
priitpo
OT Ahvenisto järelkaja
Alustada tuleb kiidualauluga (suur osa sellest loomulikult korraldajatele ja teine osa rajale, jälle üks linnuke ja kogemus juures) - väga fun oli (mis ju tegelikult peaeesmärk). Kuna olude sunnil ei saanud koos pundiga Tallinnast koos minna siis ehk jäi osa fun'i nägemata....
Rada oli super (nõustudes Peebuga) aga samas väga tehniline ja tegelikkuses ikka suhteliselt aeglane..... fun sellegipoolest... "not that it matters but" isklikuks parimaks ajaks jäi Racechrono (eeldusel, et ma seda nüüd õieti kasutasin) 1:39:5 - puudu jäi eelkõige juhist ja rehvist (täitsa tavaline GY) - ja no need trajektooride katsetamised olid ikka seinast seina (sai ikka kogu Ahvenisto raja asfalt ära proovitud!).
Rajalt viis minu tee edasi mööda Soome parimaid asfaltteid (vähemalt Tuulilasi väitel!) põhja poole ja sealt ringiga tagasi (ca 800km'i väga super sõiduteid) ning kodumaale alles reede hilisõhtul...
õnnelik sõidufriik tänab kõiki vaevanägijaid
15.08.2009 at 09:02
Graabel
OT Ahvenisto järelkaja
Suured tänud korraldajatele väga meeldiva ürituse eest. Rada ise oli väha mõnus, kõrguste vahed ja puha :D Kindlasti tahaks sinna tagasi minna.
Varjutas seda meeldivat kogemust natuke auto tehnilised probleemid mis lasi koos seondusringiga maksimum 4 ringi järjest sõita. Eesmärk oli auto terveks jätta siis sai sõidetud varuga, viimast punnima ei hakanud. Vaatasin enne minekut netist teiste incar videosid rajast ja poleks uskunud kui suured need kõrguste vahed tegelt olid. Tagumised s kurvid olid natuke ebasobivad minu ülekannetel (kolmandaga polnud jõudu, samas teisega oli praktiliselt piiraja lähedal koguaeg)
Sai ka tehtud väike video koos kiirustega. Trajektoore võib alati kommenteerida :)
15.08.2009 at 11:32
HrHunt
OT Ahvenisto järelkaja
Minugi poolt tänud asjaliku ürituse eest. Järgmine aasta võiks Ahvenisto OT graafikusse kohe varakult sisse panna. Nagu Riiaski hakkas mul "looma" alles viimastel ringidel. Poole üritusest sai lihtsalt kombatud rada eri nurga alt, siis keeldus RaceChrono toimimast ja kui lõpuks nö kiireid üritama läksin sai penss otsa. Aja lõpuni oli mingi 20 min ja siis sai kiiver peas pensukasse uhatud ja kohalikele natuke nalja pakutud :)
Nagu ma arvasingi sobisid sealsed kõrgusevahed autole imehästi. Kui kiiremate osade peal ma vähe pelgasin siis seal aeglases "ussis" mis mäest üles läks andsin julgelt talda ja auto kraapis end toore jõuga üles. 3as käik sobis sinna idaalselt ja LSD aitas paueri maha panna. Süvenes veendumus et sellele autole tuleb kindlasti Alpe näidata.
Rehvide osas oli kulumine muidu mõõdukas aga huvitaval kombel tahtis tagumine vasak rehv kogu aeg sulama hakata. Ju jagunevad koormused säärase 3D raja puhul hoopis teistmoodi kui nö tavalistel radadel kus tagarehvide kulumine üldse mingi teema pole.
PS. Kõva sõna et ikka sauna sai - i'le täpiks.

____________________________

16.08.2009 at 11:38 1 edit. Last edited 16.08.2009 at 11:56 by HrHunt
VaikoK
OT Ahvenisto järelkaja
Igati suurepärane üritus oli. Lisanduvad ka minupoolsed tänud Laurile ürituse korraldamise eest. Ahvenisto radal sõitmise teeb eriliseks kõrguste vahe ja rajale väga lähedal paiknevad rajapiirded. Pool ajast sõitsin stabiilsuskontroll sees. Pärast esmastutvust rajaga laenasin Lauri käest PerformanceBox'i ja mõõtsin parimaks ajakas 1.45,0 (rehv oli tavaline tänavasõidurehv Hankook RS-2). Kus juures peab tunnistama, et nii mõneski kohas sai julgus otsa ja seega sai nii mõndagi kurvi päris suure varuga võetud. Muidugi mis mulle mõistatuseks jäi on see, milline on kõige kiirem trajektoor sellel rajal. Nimelt mingi hetk peale PerformanceBox'iga mõõtmist panin autole kaamera peale ja tegin mõningatest ringidest video. Pärast kodus vaatasin, et parimaks on videol ikkagi 1.45.



Kuna mul endal puudub ajamõõteseade, siis on selle kiireima trajektoor leidmine praktiliselt võimatu. Pole lihtsalt mingit pidepunkti millega aegu võrrelda. Seega jõudisn järeldusele, et oleks viimane aeg hankida ajamõõteseade, millega oleks võimalik sektor sektori kaupa katsetada erinevaid trajektoor e katsetada ja kohe näha, kas muudatusest oli kasu. :)

Sain sõita ka Alfa Romeo 159 Q4 kõrvalistmel ja mis väga positiivselt üllatas oli Alfa turvavöö lukustusmehanism. Nimelt erinevalt minu Type-R'st lukustub Alfa'l turvavöö lukku tõmmates niimoodi, et enam lahti ei lähe. Type-R'l lukustub turvavöö senikauaks kuni vööl on surve peal. Seega oli Alfa kõrvalistmes, millel on palju vähem külgtuge kui Type-R'i istmetel, hoopis mõnusam istuda. Järgmiseks aastaks peab midagi Type-R'ga selles osas ette võtama. :p
Kokkuvõtteks oli igat mõnus üritus.
16.08.2009 at 23:54
indro
  
OT Ahvenisto järelkaja
Eelkõnelejad on enamuse juba öelnud, aga tänaks ka Laurit selle toreda ürituse eest.
Enda parimaks jäi 1.41,92, optimaalne oleks Racechrono arvates olnud 1.40,88
Päris palju oli kasu ka Ahto ja Siimu näpunäidetest kui neid kõrvalistmel sõidutasin, tänud.
Minu autole see rada väga ei sobi, suure kõrguste vahe puhul jääb jõudu vajaka.
See oli mul Toyo R888-ga teine kord rajal sõita ja seni olen väga rahul, pidamine on hea ja käitumine etteaimatav.

Sõit Peebu Porche kõrvalistmel oli ka väga huvitav kogemus, suur tänu veelkord selle eest.

16.08.2009 at 23:57
Vigri
 
OT Ahvenisto järelkaja
Kiidusõnad ka minu poolt Laurile. Väga mõnus päev sai Soomes veedetud kokkuvõttes. Esimest korda rajale minnes tekkis tunne, et sellel rajal ei julge üldse kiiresti sõita, sest väljasõidualad olid suhteliselt olematud, siis päeva lõpuks sai rajal juba suhteliselt julge tunde kätte. Palju aitas kaasa ka Peebu õpetussõnade järgi paika seatud rehvirõhk, mis algselt oli liiga kõrge. Kuna ajamõõtmissüsteem endal paraku puudub, siis ei oska enda aegade paranemist päeva lõikes numbrites esile tuua, aga tunne läks küll iga ringiga paremaks.
Mina olen igal juhul igati rahul ja järgmine aasta olen ka sarnasest käigust huvitatud.

____________________________
Maserati 222 SR
17.08.2009 at 21:07
HoCi
  
OT Ahvenisto järelkaja
Ma küsikski, et mis rõhuga rahvas sõitis R888'tega seal rajal üldse. Ma ise olen alati rahvasprintidel ja OT'i laadsetel sõitudel sõitnud madala rõhuga (mingi 1.8-2.0) aga nüüd soomes proovisin ära selle, mida soovitati soojalt proovida. Kui muidu on madalama rõhuga rehvid jubedad süldid(205/50 R15) võrreldes madala tänavarehviga(205/45 R17), siis nüüd sõites rõhuga 2.5(külmalt) ja rohkem oli tunne väga hea ja konkreetne. Kartsin, et sööb keskelt rehvi täiesti ära aga polnudki midagi hullu. Lasin u. 30ringi rajal ja kulumine oli väga olematu võrreldes 30 ringiga audrus. Keskelt küll tiba sõi rohke ära kui äärtest aga see oli suht suva. Tunne oli super hea ja pidas ka väga hästi. "Kaardilugeja" kõrval ei suutnud ka uskuda, et üks odav rajarehv nii hästi peab. Kindlasti oli kasu ka rattakalletest, mis oli -1,4 nüüd (varem oli +0,2).

Ahvenisto jättis igatahes super hea mulje ja kui järgmisel aastal võimalust on, siis tahaks sama autoga proovida seal rajal 1.35 ära sõita. Viimaste sessioonidega oli 1.37 sisse sõitmine juba täitsa tavaline nii, et ei tohiks muret tekitada ka mingi 1,5seki kiiremini sõita, kui saaks mõned trajektoorid paika ning julgust juurde.

Silwer, saatsin sulle meili aga sa ehk pole mingil põhjusel kätte saanud. Ehk saad mulle meili panna oma kiirema ringi racechrono faili.
weix4@hot.ee

EDIT:
Kunagi agent'i poolt foorumisse pandud link, kus on sellest juttu: http://www.nasaforums.com/viewtopic.php?f=45&t=28171

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
17.08.2009 at 21:46 1 edit. Last edited 17.08.2009 at 21:51 by HoCi
charger
OT Ahvenisto järelkaja
Laurile :hail et sellise orgunnimise ette võttis.
Kas Soomes on veel võrreldavaid radasid, võib ju edaspidi erinevaid külastada?

Ahvenisto jättis igast küljest hea mulje, nagu Rohelise Põrgu minivariant :)
Minu raskele autole oli see rada natuke aeglane, maadlesin pidevalt pidamisprobleemidega, isegi ESP ei aidanud
Parim ring 1:45,57 kusjuures sellel ringil pold ühtegi parimat sektoriaega, lihtsalt ühtlane; max kiirus 169 km/h
17.08.2009 at 22:35 1 edit. Last edited 17.08.2009 at 22:39 by charger
ICE
  
OT Ahvenisto järelkaja
quote:
Kas Soomes on veel võrreldavaid radasid

Radasid on aga päris selliste kõrgustevahedega minuteada ei ole. Kõrguste erinevusi on veel Motoparkis http://www.motopark.fi/kuvat/rataesittely.gif
Mõistlikul kaugusel asub veel ka Alastaro (160km).

Veel radasid Soomes:
Artukainen
Kemora
Botniaring

____________________________
Petrolheads.ee
17.08.2009 at 22:53
Silwer
OT Ahvenisto järelkaja
quote:
HoCi:Silwer, saatsin sulle meili aga sa ehk pole mingil põhjusel kätte saanud. Ehk saad mulle meili panna oma kiirema ringi racechrono faili.
weix4@hot.ee

Minu telefoni ja racechronoga tehtud ahvenisto logifailid: http://www.silwer.pri.ee/Ahvenisto.rar
Siin on kolm sõitu. Mis kannab nime "Kostja" on siis Konstantini poolt Subaruga sõidetud. "Silwer 2" on minu poolt päeva lõpus sõidetud. "Ahvenisto silwer 2009" ringid 8-13 sõitis Sergei punase BMW E39 m5-ga, ülejäänud ringid sellest sõidust olid minu sõidetud.

HoCi, pane oma failid ka üles.


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
18.08.2009 at 00:40 1 edit. Last edited 18.08.2009 at 00:40 by Silwer
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT Ahvenisto järelkaja   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.