register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup- Raido   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
No senikaua kui ma ühtegi sõitu reaalselt sõitnud pole, oleks nagu naljakas rusikaga vastu rindu ka taguda ja ähvardada et mehed hoidke alt, siit ma nüüd tulen. :D
Peale laupäeva oleme targemad. Kodutööd on selle autoga umbes- täpselt 19+31+23=73 ringi koos soojenduste ja jahutustega. Ma siis rohkem enne laupäeva ei räägi, muidu peate imelikuks.:D :D :D
26.08.2009 at 17:56
ICE
  
BMW 325 Cup- Raido
Ma arvan ka, et las inimene sõidab nüüd reaalselt mees mehe vastu võidu ka. Netikuld on küll ilmselgelt käes juba :P

____________________________
Petrolheads.ee
26.08.2009 at 18:11
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Esimene võistulus siis seljataga ja auto sõitis ka ilusasti Tallinna tagasi. :) Heeeh, ei oskagi kohe kusagilt peale hakata- emotsioone on nii palju, et ilmselt osa neist jõuab tükk maad hiljem kohale. :)
Kokkuvõttes oli väga lahe päev. Ehkki ma püüdsin selleks sõiduks kuidagi vaimselt valmistuda, tuleb tõdeda, et seda ilmselt ei ole siiski võimalik teha. Reaalne kogemus on ikka hoopis midagi muud kui peas mingi olukorra valmis mõtlemine. Kui esimese sõidu lugematud väljasõidud kõrvale jätta, siis võis enam- vähem oma sõiduga rahule jääda (alati saab muidugi paremini). Olgem ausad, ega esimese otsa vennad on ikka esialgu veel püüdmatus kauguses ja reaalne koht ongi seal 6 ja ülespoole. Teises sõidus võtsin rahulikumalt aga nagu Lauri ilusasti ütles, et natuke liiga palju rahulikumalt. :D Järgmisel aastal näeme! :D
29.08.2009 at 21:18
Umbertto
 
BMW 325 Cup- Raido
quote:
Honda:Olgem ausad, ega esimese otsa vennad on ikka esialgu veel püüdmatus kauguses ja reaalne koht ongi seal 6 ja ülespoole. Teises sõidus võtsin rahulikumalt aga nagu Lauri ilusasti ütles, et natuke liiga palju rahulikumalt. :D Järgmisel aastal näeme! :D

Aga tänud, et veidi rahulikumalt võtsid ! Muidu oleks mul mõlemad sõidud tulnud "Nationali klassi esinadajana" sõita. Tubli ja liiga kiire oled !
29.08.2009 at 22:43
Umbertto
 
BMW 325 Cup- Raido
quote:
Honda: Esimene võistulus siis seljataga ja auto sõitis ka ilusasti Tallinna tagasi. :) :D

PS- vales kohas oled, kohe läheme Sugarisse !!! SEAL ON AFTERRACE !
29.08.2009 at 22:45
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Vahepeal Amperis pandud uued piduriklotsid (DS2500), esimesed kettad (ATE soontega) ja bensufilter. Martin lappis natuke väljalaset ka ja teipis selle taas ilusasti sisse, eks näis kauaks seda teipi seekord siis. :) Splitter (minu jaoks põhjakaitse :) ) on omadega suht õhtal, seega teeb Kaspre selle uue. Käisin täna korraks Tabasalus ka, no üldse ei saanud hakkama, pidur haakis ka nii hästi, et pidevalt tahtis loha minna. Parimaks jäi 47,4 mis on ikka väga nõrk ja korra suutsin muidugi sirge lõpus välja ka sõita. Õnneks midagi katki ei läinud aga rohkem ma ilma splitterita rajale ei roni- see ikka kaitseb auto esiosa altpoolt väga tõhusalt.
12.09.2009 at 20:30 1 edit. Last edited 12.09.2009 at 20:32 by Ivalo
charger
BMW 325 Cup- Raido
Kuidas see splitteri ja põhjakaitse funktsioon tehniliselt omavahel ühendatud on? :)
12.09.2009 at 23:37
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Kõik ongi ühes tükis ehk kui sa mu auto pilti vaatad, siis see sama üks suur plaat läheb eest kuni esirataste taha serva välja.
13.09.2009 at 14:45
puzup
BMW 325 Cup- Raido
Lisaks aerodünaamilistele omadustele toimib ta ka nö. kelguna...
Tekib soov muru niita, siis vähemalt ei tee seda karteripõhjaga :P
14.09.2009 at 15:30
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Ega kellelgil 17" valukaid laenata või müüa pole, prooviks korra täisslikiga kah ära enne kui lumi maha tuleb? :)
5x120, keskava on vist 73mm, ET15 ja laius peaks olema mingi 8"-9".
14.09.2009 at 22:16
jaan tatikas
 
BMW 325 Cup- Raido
Originaalvelje mõõdud - Light alloy rim 8 1/2J X 17 ET:41 .
14.09.2009 at 22:59
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Pole ammu midagi kirjutanud. Ega vahepeal suuri muudatusi olnud polegi. Pea käis kontrolliks maas ja seoses sellega sai ka mõned asjad lastud üle vaadata.
Vanos hooldati, väljalaske klappide pesad lõigati üle, klapid kontrolliti ning kaane pind lihviti üle. Sellega seoses läksid vahetusse ka
kaanetihend, klapikambri, sisse- väljalaske, gaasiklapi, klapisääretihendid. Lambda anduri keraamiline element oli sees lahti ja see vahetati samuti.
Väljalase tehti ka ümber nii, et rohkem kere ligi oleks ja alt nii palju välja ei ripuks.
Õli (Motul 300V Racing 15W-50) ja jahutusvedelik (Premium Longlife) said samuti uued.
Kolmapäeval on TKTK dünosse minek, eks siis ole näha, mitu hobust seal alles on. :)
Tööd teostatud Amperis ja kaas käis Windorfis. Tunde jägi liigub enam- vähem sama moodi nagu varem, ehk siis Peebu auto 108 kw võiks ikka vähemalt olemas olla.:D
24.11.2009 at 02:14 1 edit. Last edited 24.11.2009 at 02:15 by Ivalo
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup- Raido
Kui võimalik, siis pane graafik siia üles, tahaks näha milline ta töötava vanose korral on ?
24.11.2009 at 10:22
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Kas on ok, kui ma panen meie kõigi kolme graafikute overlap pildi üles siia, kui ei, siis koristan teie omad ära ja jätan ainult enda oma.
Üldiselt võib öelda, et mootor on ok, lihtsalt mõnel on veel parem. :) (Punane siis minu, must Peep ja oranž Indrek.)
Mul oli väände max praktiliselt sama mis Indrekul ja võimsuse max 117,5Kw.

Siin siis kõigi nelja tõmbe segu graafikud (kaks tõmmet kolmandaga ja kaks neljandaga- alguses oli mootor suht külm, viimased neljandaga tõmbed, oli mootor juba soe ja need on ka suht ühte auku).

25.11.2009 at 12:42 7 edits. Last edited 03.12.2009 at 13:32 by Ivalo
HoCi
  
BMW 325 Cup- Raido
Siit võib näha, et jõu taha su võidud jääda ei saa vähemalt :)

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
25.11.2009 at 12:53
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Just just. :)
25.11.2009 at 12:53
Silwer
BMW 325 Cup- Raido
No vot, kevadel peate hakkama Peepu kartma kui ta korras vanosega rajale tuleb... :)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
25.11.2009 at 14:01
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
Peaks vist kah selle vanose ikka minema viskama, mingit eelist see justkui küll ei näi andvat, lisaks veel ebatöökindel ja vajab hooldust.

25.11.2009 at 14:31
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup- Raido
Minagi eeldasin, et eksisteerib tajutav erinevus nende kahe mootoritüübi vahel.
25.11.2009 at 14:49
HoCi
  
BMW 325 Cup- Raido
Indreku auto on ilma vanoseta siis? Aga sa ei saa ka väita, et kui sa vanose ära võtad, siis sul vähemaks ei lähe jõudu :)

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
25.11.2009 at 18:26
amblik
 
BMW 325 Cup- Raido
Just nii, Indreku auto on ilma vanoseta.
25.11.2009 at 20:45 1 edit. Last edited 25.11.2009 at 20:46 by amblik
Ivalo
 
BMW 325 Cup- Raido
quote:
HoCi: Indreku auto on ilma vanoseta siis? Aga sa ei saa ka väita, et kui sa vanose ära võtad, siis sul vähemaks ei lähe jõudu :)
Mootorid ju kõik praktiliselt originaalid, seega ma eeldan, et kui vanose maha korjan midagi oluliselt hullemaks minna ei tohiks, kui just Indrekul mingit väikest turbot installitud pole. :D
25.11.2009 at 23:46
puzup
BMW 325 Cup- Raido
quote:
HoCi: Indreku auto on ilma vanoseta siis? Aga sa ei saa ka väita, et kui sa vanose ära võtad, siis sul vähemaks ei lähe jõudu :)

Seoses "Vanos"-e eemaldamisega vahetatakse veel detaile ära, mille tegemata jätmisel "läheb jõud kindlasti vähemaks".
"Vanos"-e hoolduse ja töökindluse koha pealt niipalju, et tõenäoliselt vajab ka 16 issanda aastat töötanud mehhaaniline liikuv element vähemalt korra hooldust ;)
27.11.2009 at 22:20
amblik
 
BMW 325 Cup- Raido
quote:
puzup:
quote:
HoCi: Indreku auto on ilma vanoseta siis? Aga sa ei saa ka väita, et kui sa vanose ära võtad, siis sul vähemaks ei lähe jõudu :)

Seoses "Vanos"-e eemaldamisega vahetatakse veel detaile ära, mille tegemata jätmisel "läheb jõud kindlasti vähemaks".
"Vanos"-e hoolduse ja töökindluse koha pealt niipalju, et tõenäoliselt vajab ka 16 issanda aastat töötanud mehhaaniline liikuv element vähemalt korra hooldust ;)

Martin, kõik mis liigub, see kulub, see on siililegi(loe lollilegi) selge, aga samas ei ole see vanos tõesti peale 16 aastat oma jätkusuutlikust tõestada suutnud, kui kõik ülejäänud sõlmed on üldjuhul kaasa teinud. Seega mina arvan küll, et se vanos ei ole mingi eriline õnnistus. Ja ei mäleta ka seda, et oleksin pidanud vanose eemaldamisega seoses kardinaalseid muudatusi tegema ülejäänud mootori juures. OK üks kaaneke vanose asemele, lisaks sellele aju, mõned teistsugused tihendid ja üks nukkvõll, paranda, kui midagi olulist kahe silma vahele jäi.
Üks asi tuli veel meelde, see on see maasikas kirsi peal, tänu millele minul oleks üks võidusõit peaaegu sõitmata jäänud;)
28.11.2009 at 03:50 1 edit. Last edited 28.11.2009 at 16:40 by amblik
puzup
BMW 325 Cup- Raido
Siilide üleüldist intelligentsitaset hindama vast siinkohal ei hakka :D, aga neidsamu muudatusi ma silmas pidasingi pluss loomulikult veel see suursugune maasikas ;)
Ja kahe silma vahele jäi õhulugeja :)
Ei hakka nüüd promoma, et Vanosega süsteem on parem, numbrid näitavad oma asja. Samas kui vaadata graafikut, siis alumine ots on vanosega parem kuni 2800 rpm, sealt edasi ühtivad graafikud. Samas 3400 - 4500 rpm on Vanosega jõudu rohkem.
Raja aeglasemates kohtades toimubki enamus selles pööretevahemikus. Kiiremates osades on eelis jälle ilma Vanoseta mootoril.
Mine võta nüüd kinni mis on täpselt parim variant :)

Peebu auto graafikut vaadates tekib tunne nagu oleks Vanos kuskil keskasendis kinni, mis tehniliselt ei tohiks olla võimalik. Aga teisest küljest tundub nagu tekiks jubedam kütusenälg mootoril.

Raido, kas dünos mõõdeti lairibaga ka kütusesegu dünomise ajal ?
29.11.2009 at 18:15
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup- Raido   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.