register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : VW Golf 4 Super 1600 - seroi   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Poster Message
uzzac
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
ma panin oma kaamerale statiivi ja kaamera vahele tüki kummi. läks paremaks.
15.07.2009 at 10:01
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Väike kokkuvõte ka möödunud võistlusest
Hooaja neljas võistlus, mis sarnaselt eelmisele toimus Pärnus, ei täitnud päris kõiki ootusi. Ilmakaardi järgi oli laupäeval oodata vahelduvate oludega ilma, mis tähendas keerulisi valikuid. See vahelduva vihmaga ilm oli tegelikkuses kohal ka.
Enne laupäevast kvalifikatsiooni oli sadanud üsna tugevat vihma, kuid kvalifikatsiooniaja lähenedes vihm lakkas ning tundus, et rada võib hakata kuivama. Vähemalt meile tundus nii. Seetõttu sai hetkel kui konkurendid läksid vihmarehvidega juba kvalifikatsiooniaegasid sõitma, meie autole alla keeratud slikkrehvidega rattad. Esimesed ringid vihmamärjal rajal olid libedad, kohati väga libedad, olenemata Pärnu raja suhtelisest karedusest. Kuigi sõidutrajektoor ilmutas kergeid kuivamise märke, ei jõudnud me seda lõpuni ära oodata kuna autol purunes üks käigukasti kinnituskronstein ning edasine liikumine oli välistatud – tulemiseks oma klassi viimane stardikoht. See kronstein sai küll päris kiiresti ära parandatud, kuid kaasnenud väljalaskekollektori kõveraksväändumisega polnud kohapeal võimalik midagi ette võtta. Kuigi see otseselt sõitmist ei takistanud, on selge, et mootori „hingamist“ ta kindlasti paremaks ei teinud.
Samal päeval toimunud võistluste esimeseks stardiks oli päike väljas ja rada kuiv. Erinevalt tavalisest õnnestus start täitsa hästi – auto sai normaalselt liikuma ning enne teist kurvi õnnestus ka positsiooni koha võrra parandada, kuid seda vaid hetkeks, sest oma sõiduvea tõttu tegi auto pirueti. Ega muud, kui tuli alustada konkurentide püüdmist. Mõne ringi möödudes oli kätte võideldud viies koht ning sõidu viimasel ringil ka neljas, millel sõit ka ruudulipu sai. Esimesest sõidust head ringiaega kahjuks ei tulnud ning teise sõidu stardipositsioon oli seetõttu kolmas.
Teise sõidu start oli traditsiooniline (loe: vaevaline) – stardis möödusid kõik konkurendid. Kuna sel korral polnud pikka vahet vaja tagasi sõita, siis oli kolmas positsioon käes üsna pea, kuid sõidu teises pooles tekkinud kerge alajuhitavus ei võimaldanud teist ja esimest kohta püüda ega rünnata ning leppida tuli kolmanda kohaga. Jätkuvalt on muide autol probleemi võimsuse vähesusega, sest konkurendid on raja kiirematel osadel kiiremad ning seda rohkem on vaja kurvilises osas pingutada, et esimestele kohtadele sõita. Loomulikult rikub palju ära vaevaline startimine, millele üritame enne järgmist võistlust rohtu leida.
Hooaja järgmine võistlus toimub augusti teises pooles Riias, mis sarnaselt möödunud võistlusele on nii Eesti kui Balti meistrivõistluste etapiks.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
15.07.2009 at 11:43
raimo_r
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Täna läks auto treileri peal tallinna poole kui ma ei eksi.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
15.07.2009 at 23:14
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
raimo_r: Täna läks auto treileri peal tallinna poole kui ma ei eksi.

Läks küll jah. Eelkõige selleks, et korra dünos mootorisettingud üle vaadata.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.07.2009 at 09:02
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Kui nädal tagasi sai Riias Rolandiga sõidetud võidu nii (Rolandil siiski esikohad ja parim ringiaeg 1.34.916, minul 1.34,875), et pärast teist sõitu võttis mul 15 minutit, et piisavalt jõudu koguda autost välja ronimiseks, siis lootsin, et saame sama ägedalt sõita ka Pärnus ning pidada maha meistritiitli saatuse ostustamist vääriv võidusõit. Kvalifikatsioon näitas, et hoog oli meil mõlemal kasvanud ja Pärnu raja S1600 rekordid võivad langeda. Paraku jäi meievaheline võistlus väga lühikeseks, kuna stardirüsinas sattusin kokkupõrkesse (vasakust taganurgast müksas mind Eriste, mistõttu põrkasin vasku esinurgaga kokku Leedu piiga autoga) ning esimesse kurvi ei jõudnudki. Purunenud olid velg, rehv, piduriketas, käändtelg ning vasaku nurga keredetailid). Kuna mul käändtelge tagavaraks kaasas ei olnud, oli selleaastane Eesti Meistri tiitel juba esimese sõidu lõpu seisuga Rolandi taskus. Kahju, krdi kahju oli sellest, et finaali vääriline sõit sõitmata jäi...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.08.2009 at 20:09
Raceboy
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
serõi: ......
vasakust taganurgast müksas mind Eriste, mistõttu põrkasin vasku esinurgaga kokku Leedu piiga autoga)
......


Kas selline käitumine rajal on normaalne, et keegi lihtsalt nagu muuseas müksab teist, olemata isegi kurvis (läheb käest ära vms)?

____________________________
www.vems.ee
30.08.2009 at 20:13
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
Raceboy:
quote:
serõi: ......
vasakust taganurgast müksas mind Eriste, mistõttu põrkasin vasku esinurgaga kokku Leedu piiga autoga)
......


Kas selline käitumine rajal on normaalne, et keegi lihtsalt nagu muuseas müksab teist, olemata isegi kurvis (läheb käest ära vms)?

Eks see oli selline racing incident, kus tegelikult kellelgi väga suurt süüd vist polnudki. Ametlikult olin avariis süüdi mina, sest sain selle kokkupõrke põhjustamise eest ka ametliku hoiatuse.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.08.2009 at 20:19
uzzac
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
kahju oli vaadata aga nagu ise kirjeldasid siis tegu racing incidendiga. eriste sai ka karstada, seda küll minu müksamise eest. oleksid ja poleksid tiirlevad peas nüüd pikemat aega. :)
31.08.2009 at 09:33
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Minu autost nägi võistlus välja selline: http://toru.ee/view/7ebe96f3b6f7


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
31.08.2009 at 10:43
matukas
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Kui soovid, võin oma kaamerakomplekti laenata, et näeksid, missugune on pildi vahe ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
31.08.2009 at 11:21
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
serõi: Minu autost nägi võistlus välja selline: http://toru.ee/view/7ebe96f3b6f7


Ja nagu näha videost, ei jäänud palju puudu, et mul oleks õnnestunud pihta saada oma parasjagu SC-ks olnud tänavaautole. See oleks olnud juba täielik jackpot :)


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
31.08.2009 at 12:52
ICE
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
See oli ka mul esimene mõte, kui videot vaatasin. Siis oleksid vist küll korgi maha keeranud? :D

____________________________
Petrolheads.ee
31.08.2009 at 13:05
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
ICE: See oli ka mul esimene mõte, kui videot vaatasin. Siis oleksid vist küll korgi maha keeranud? :D

Kork sai õhtul klubis koos rootslaste ja mõnede eestlastega ikka maha keeratud. Või nagu Peep ütles, et treatloni (korraldamine, võistlemine, pidutsemine) tehtud:) Ei olnud seal mingit karget põhjamaa rahu, svenssonid olid päris rajud peoloomad. Ma polegi nii pulli seltskonnaga ammu möllu teinud.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
31.08.2009 at 13:43
ardi
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
uzzac: kahju oli vaadata aga nagu ise kirjeldasid siis tegu racing incidendiga. eriste sai ka karstada, seda küll minu müksamise eest. oleksid ja poleksid tiirlevad peas nüüd pikemat aega. :)
Ja see, et Eriste mind rajalt rohtu söötma saatis koos lääpas rattaga, ei tasu ilmselt märkimisti...

Aga kurb jah, et tiitel selliselt otsustati.
31.08.2009 at 14:30
uzzac
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
andestust. :)
31.08.2009 at 14:32
ardi
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
uzzac: andestust. :)
Ma pidasin silmas seda mille eest Eriste karistada sai, mitte seda mida sina ütlemata jätsid.
Aga ega ma ei tea mis selles Eriste karistuses kirjas oli.
31.08.2009 at 14:40
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Selleks korraks hooaeg läbi. Viimane võistlus Kaunase küll veidi kiiremini kui plaanis oli. Lõpu tegi kiiremaks esimese stardi esimese ringi lõpus värske õhu kätte hingama tulnud teise silindri keps. Veidi jääb lohutama üsna pingevaba kvalifikatsioonivõit :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.09.2009 at 23:24
uzzac
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
see nüüd küll aus ei olnud :(

juhtub ka parimatel.
20.09.2009 at 22:25
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
uzzac: see nüüd küll aus ei olnud :(

juhtub ka parimatel.


Iga asi jõuab lõpule. See mootor oli ilma rebuild-ta olnudkasutusel kolm aastat, kepsud ise viis (!) aastat. Ilmselt oli omajagu rolli ka selles, et sel hooaja tegn kahel korral käiguvea (viienda asemel kolmas) mis viskas pöörded ca 11k rpm-ni.

Edit: keps lahkus viimasel mäel enne šikaani selles kohas kus ratas korraks maast lahti käib. Pööret on mul selles kohas ~8200 rpm, ehk siis saab olema huvitav, milliseid purustusi tekkinud on.

Seda ka veel, et isa süda tunneb sellised asjad ette ära :) See oli ainus võistlus viimaste aastate jooksul kus ma millegipärast kuidagi kartsin mootori purunemist. Kui laks käis, õlirõhk kadus ja tahavaatepeeglist lendavaid tükke paistis, oli kuidagi veidralt kergendus (ebameeldiv ootus sai läbi) :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
21.09.2009 at 07:49 1 edit. Last edited 21.09.2009 at 09:06 by hall
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Nüüd on mootor maha võetud ja esialgne lahkamine tehtud. Mootorit pole veel lahti jõudnud võtta, aga tundub, et kolb on ühes tükis ja kõik klapid oma kohtadel, ehk siis lootust on, et pea peaks olema suht ok korras. Asi nägi välja selline:







____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.10.2009 at 09:47
rolantsik
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Armas pilt :)
05.10.2009 at 11:06
matukas
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Kas plokki üldse parandatakse? Või on lihtsam uus plokk leida?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.10.2009 at 13:35
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
matukas: Kas plokki üldse parandatakse? Või on lihtsam uus plokk leida?


kindlasti pole mõtet seda parandada, asendustüki saab ju ca 500 krooniga.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
05.10.2009 at 13:45
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Nädalavahetusel toimus mootori defekteerimine.

Kõik kolvid olid ühes tükis (see oli praegusel juhul ilmselt sepistatud kobide eelis valatute ees), teise silindri kolb oli käinud vastu pead nii, et oli veidi kõver, klapid olid visuaalsel vaatlusel mõistliku kujuga, üks keps oli väänanud ennast veidi ussiks :)




Purunenud keps oli lisaks mootoriploki ulatuslikule töötlemisele tuuninud ka vahevõlli jättes oma kohale vaid võlli otsad




Lisaks nägi karteri ja mootoriploki vahel olev plekk välja selline nagu oleks kuulirahe alla jäänud :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
09.11.2009 at 15:57
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Kuna kevad on kohe-kohe käes, hakkavad asjad vaikselt ilmet võtma :)

Selle ploki (mis ei ole värvitud,vaid on klaaskuulide alt läbi käinud haljas alumiinium) sees hakkab lööma minu kähkusõiduauto süda:



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
04.01.2010 at 17:29
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : VW Golf 4 Super 1600 - seroi   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.