register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : VW Golf 4 Super 1600 - seroi   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Lembit
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
peep: Jaa, kirjelduse järgi tundub päris pingeline. Ma loodan, et bemmi klass on natuke lihtsam tehnika poole pealt...
Noh, alguses ehk on. Samas selle pingelisuse loob ennekõike situatsioon, et on tuldud kodust 600 km kaugusele, makstud hulk igasuguseid makse, vaieldud Leedu tehnilise komisjoniga (kes on autode kohapealt üllatavalt ebapädevad, aga paberite kohapealt üliagarad), ja kui siis mingi komponent järgi annab, siis tuleks ikka anda parim, et need kulutused ja asjad ei oleks olnud asjata.

Mis puudutab võidusõiduautode lagunemist, siis see on enamasti kompromiss võimsuse/hooldusvajaduse/hinna jms omaduste vahel. Jah, teinekord on oma suur sõna öelda ka õnnel, aga väga paljud vead on välditavad. Võiks öelda, et isegi enamus. Võtad aga peale võistlust auto pulkadeks laiali, puhastad kõik pulgad ära, kontrollid vastavust tolerantsidele ja laod kokku. Nii saab valdava enamuse tehnilistest probleemidest ennetada, aga see on väga töömahukas ja neelaks ka päris hulga raha.

BMW vastupidavus sõltub kindlasti väga paljudest asjadest ja on väga raske ette ennustada. Mootor saab suure tõenäosusega vastupidavam, kuna liitrivõimsus tükimaad väiksem. Kuidas käiguosa seda kangutamist kannatab - eks see veel paistab. Roland Riias mainis, et esiõõts on ilmselt kuluosa. Võistlus ja õõtsakomplekt. Ta sõitis seal küll slikiga ja ehk selle Barum'ga kestavad nad paremini, aga arvestama sellega ilmselt peab. Ja eks selliseid detaile tule välja teisigi + veel kõik need, mis on toorikauto koosluses hangitud ja on ülekontrollimata/väljavahetamata külge läinud.
Kõrvalboksis oli Lätlaste rahvusliku klassi E30. Laupäeva õhtul, kui meie juba hotelli poole läksime, jäid naabrid veel auto kallal pusima ja nende tehnilised reeglid on enam-vähem sama "kinni", kui meie E36 cup.
19.05.2008 at 13:15
ICE
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
Kui sõidab, siis on 2 sekundit kiirem kui järgmine masin, ehk pole nii põlveotsas kokkuklopsitud midagi

Ma ei pidanudki konkreetseid autosid silmas vaid üldse Golfe alates nendest esimese seeria masinatest, mis meie radadel paugutanud :) Aga ma räägin, see tunne võib lihtsalt petlik olla :)

____________________________
Petrolheads.ee
19.05.2008 at 13:34
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
DC ICE:
quote:
Kui sõidab, siis on 2 sekundit kiirem kui järgmine masin, ehk pole nii põlveotsas kokkuklopsitud midagi

Ma ei pidanudki konkreetseid autosid silmas vaid üldse Golfe alates nendest esimese seeria masinatest, mis meie radadel paugutanud :) Aga ma räägin, see tunne võib lihtsalt petlik olla :)

See tunne on petlik.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.05.2008 at 14:09
ardi
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Kui nüüd serõi andestab siis räägin tema teemas veits endast (äkki teeks teema: B3 Racing tegemised;)
Mina võtsin kindlalt viimase koha. Kahjuks oli minu kaasreisijaks hirm - mis ilmselgelt on eduka autosportlase vaenlane. Enda vabanduseks võin öelda, et
1. viimatised kähkusõitmise meetrid/sekundi kümnendikud olid suht ektsreemsed ja maksid väga palju (s.h rahalises mõttes)
2. kui sõidad rajal mis on "kõige karmim" millel eales sõitnud
3. kui uneajast on autosse maetud oi kui palju tunde - mille tulemusel võidusõitu minnes (rajale saamise järjekorras) tahatis roolis tukk peale tulla!!
siis vähemalt minu puhul läheb veits aega enne kui gaasi täiesti põhja julgen surun. Liiatigi Riia kogemus näitas seda, et väheste kogemuste korral ei tohi liiga järsku tempot tõsta. "Üle kuudi" panin siis kui olin ca 3 ringi järjest oma viimast parimat ringi aega parandanud 2-3 sekki ja viimasel täisringil olin n.ö konkurentsivõimeliset ajasta ca 3-4 sek kaugusel.

Mis tehnika vastupidavusse puutub siis mõned tähelepanekud:
1. Golf on meil üks enim kasutatud rinkaauto seega absoluutnumbris ka enim lagunenud Golfe.
2. Kui võrrelda minu ja Andrese autot siis Andrese auto on oluliselt keerulisem (dataile rohkem). Teoorias on mingi masina töökindlus võrdne kõikide komponentide töökindluse korrutisega (ku ühe komponendi töökindlus on alla 1-he). Mida rohkem komponente seda väiksemaks läheb töökindlus. Ühesõnaga mida tahan öelda - minu auto tundub olevat töökindlam aga tõenäoliselt ka aeglasem...
19.05.2008 at 16:20
rolantsik
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Müts maha :)

Veel tund enne starti jättis auto küll sellise mulje,et sõitma minek on homme :)
19.05.2008 at 17:18 1 edit. Last edited 19.05.2008 at 18:28 by rolantsik
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
ardi:
Ühesõnaga mida tahan öelda - minu auto tundub olevat töökindlam aga tõenäoliselt ka aeglasem...

Ma poleks selles kiiruse asjas isegi väga kindel, sest kg/hj suhe on üsna võrdne. Ja datalogimine näitas, et sinu auto kiirendas ju paremini :)

quote:
ardi:
3. kui uneajast on autosse maetud oi kui palju tunde - mille tulemusel võidusõitu minnes (rajale saamise järjekorras) tahatis roolis tukk peale tulla!!


Nii uskumatu kui see ka ei tundu, aga ka mul tahtis esimese sõidu soojendusringil olles silm kinni vajuda :D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.05.2008 at 17:24 1 edit. Last edited 19.05.2008 at 17:34 by hall
ICE
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Tundub jõle ohtlik see väsimusega võitlemine alal, kus vigasid tihti ei andestada. Rääkimata materjaalsest poolest.
Aga eks see tehnilises amatöörspordis üks möödapääsmatu fakt ole, kui just raha jalaga segada ei ole. Ja ometi kuulub see osaliselt sellest tegevusest saadava kaifi hulka (võrlden hetkel teemat oma ala ehk (optilise)tuuninguga, kus samuti näiteks enne näitust võid unest unistada aga pärast on fantastiliselt kaif tunne kui karikas laual). Igatahes edu, edu ja veelkord edu.

____________________________
Petrolheads.ee
19.05.2008 at 18:12
Kaido
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Ükskord võiks see B3-racingu ebaõnne jada juba läbi saada, seevastu on Andrese pressiteated põnevad lugeda, varsti võib kriminulli ka proovida. Ei tahaks õnnetust kraaksuda, aga Lembitul on ilmselt teistelt nõgininadelt kambakas soolas: konkurendid hakkavad veel arvama, et 3 tunni jooksul kaks kasti legoks, üks kokku tagasi koos auto starti veeremisega ongi normaalne tempo.
19.05.2008 at 22:58
Lembit
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
Kaido:... 3 tunni jooksul kaks kasti legoks, üks kokku tagasi koos auto starti veeremisega ...
Nii hull see asi nüüd ka ei olnud. Varukast oli lahtivõetuna kaasas ja seda, mis alt ära tuli, me lahti ei võtnudki. Aga kuna Riia üritusel saime jagu ka kasti korpusest, siis tuli korpuse kannatadasaanud pool ära vahetada ja VW 02A käigukastil käib laagrite eelpinge reguleerimine distantsseibidega laagri taga. Nende paikasaamine oli paras tükk eksperimenteerimist kahe erineva distantsseibi ja kolme erineva laagri kombinatsioonide läbiproovimisel ja seda nii peaülekande, kui ka veetava võlli kohta. Sisendvõlli eelpinge sobis õnneks esimesel katsel. Edasi oli kõik juba üsna lihtne poltide keeramine.
20.05.2008 at 10:21
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
ardi:
1. viimatised kähkusõitmise meetrid/sekundi kümnendikud olid suht ektsreemsed ja maksid väga palju (s.h rahalises mõttes)


Ja välja nägid need hetked sellised:


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.05.2008 at 16:27
matukas
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Kas see pilt on tehtud selles peasirgele järgnevas järsus kurvis?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
26.05.2008 at 16:53
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
matukas: Kas see pilt on tehtud selles peasirgele järgnevas järsus kurvis?

Ei, sillale järgneva sirge lõpus olevas kurvis.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.05.2008 at 18:54
matukas
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
No siis mõtleme sama kurvi, kui 'sild' on sissepääsu tunneli peal. Rõhk on sõnal 'järsus'. See paine, kus mõni masin gaasigi maha ei lase, ei kvalifitseeru järsuks. Või on autoraja osas mingi sild? Mina olen kaasa sõitnud motorajal.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
26.05.2008 at 22:03 1 edit. Last edited 26.05.2008 at 22:04 by matukas
ardi
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Kurv kust eelolev pilt pärit on sellel lingil kõige parem/ülemine
26.05.2008 at 23:28
rolantsik
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
matukas: No siis mõtleme sama kurvi, kui 'sild' on sissepääsu tunneli peal. Rõhk on sõnal 'järsus'. See paine, kus mõni masin gaasigi maha ei lase, ei kvalifitseeru järsuks. Või on autoraja osas mingi sild? Mina olen kaasa sõitnud motorajal.


Selles "paines",kus mõni masin gaasigi maha ei lase,oli ka kolm läti Nacional klassi avariid viimasel Riia võistlusel.
Mina,kui asjaarmastaja kiirusekummardaja ning muidu nahahoidja teen samuti seal pidurduse 5 käik - 3 käik.
27.05.2008 at 00:26
matukas
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Nojah, mina mõtlesin seda kõige vasemat ülemist 'järsemat' ning sellele eelnevat 'painet'. Paraku pole oma autoga nii kaugele jõudnud, et Riia OT-l temaga sõita saaks. Muidu teaks rohkem kommenteerida neid kiiruseid. Aga eelmisel OT-l Urmet-i MX-5 kõrvalistmel olles seal kiirust väga ei vähendanud. Aga vbl mulle ka lihtsalt tundus ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
27.05.2008 at 01:33
Jesper
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Hehe no see oleneb autost, ma näiteks ka ei vähendanud. Sellega sai palju nalja et Peep rääkis võistlejate koosolekul mingist meeletust hüpekast ja kergest autost ja mina mõtlesin umbes et hmm, oot kurv juba tuleb, kus see hüpekas nüüd oligi :finger

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.05.2008 at 02:15
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
B3 Racing murdis Pärnus võidusõidujumalate vastupanu

Juunikuu viimasel nädalavahetusel toimus Pärnus 2008 aasta hooaja esimene Eestimaal aset leidnud autode ringrajasõidu etapp. Kuna tegemist oli nö kodurajaga, siis läksime võistlustele suurte ootustega.
Reedel toimunud treeningsõitudes olid Andresel ja Ardil veidi erinevad eesmärgid – Andresel katsetada eelkõige tehnika toimimist ja Ardil leida kiirust. Andrese katsetamine andis tulemustest teada juba üsna kiiresti kui esimese treeningsõidu viiendal ringil purunes käigukast ning auto tuli tee äärde parkida. Ardil õnneks asjad nii kurvad ei olnud ja tal oli võimalus harjutada kiiruse leidmiseks. Kui Andrese olukord oli õnnetu eelkõige seetõttu, et meil polnud mitte ühtegi varukasti, millega purunenut asendada. Oli ilmne, et Andrest vaevas täielik motivatsioonikriis. Kui asja adekvaatselt hinnata, siis on raske mõista, et kui kaua peab üks ebaõnne rada kestma! Auto saabumisel boksi võtsime autol käigukasti maha, seda eelkõige uudishimust, et no mis siis sel korral katkes. Käigukasti lammutamisel selgus, et hukkunud oli kolmanda käigu hammasratas, mis osa oma kehaosadest muu hulgas ka läbi käigukasti korpuse värsket õhku hingama oli saatnud. Pidev ebaõnne jada oli piloodi meelsuse viinud sellisesse staadiumisse, et meeskonna entusiasmist hoolimata sa otsustatud taaskordset ebainimlikku lahenduse otsimist mitte ette võtta ning võistlusele mitte startida. See otsus sündis reede ennelõunal. Õhtul, kui pahameel taaskordsete probleemide üle oli jahtunud ja kõht täis söödud, hakkas aga jällegi pead tõstma võitlejahing – no ei saa ju mitte kuidagi alla anda! Maailma kõige visam meeskond (arvestades eelnevat kolme hooaega võib meid vist nii nimetada küll juna) ei saa konkurentide võistlemist ju lihtsalt kõrvalt vaadata! Umbes kella kümne paiku õhtul otsustasime otsida garaazist vanarauahunnikust üles ühe vana ja kulunud standardkäigukasti hammasrataste komplekti ning asendada sellega purunenud võidusõidukäigukasti sisu. Võrreldes eelmise Kaunase võistlusega oli meil sel korral käigukasti komplekteerimiseks suisa tohutult aega – kvalifikatsiooni alguseni oli ca 12 tundi aega. Kui olime öösel mõningate puuduvate vidinate otsingutel tüüdanud teisi meeskondi ja häirunud nende und (erilised tänud siinkohal jällegi Saksa Auto AMK meestele) saime Andrese auto veidi pärast päikesetõusu hommikul kell pool viis valmis. Hommikuse treeningsõiduni oli tervelt üle kolme tunni aega, mis tähendas isegi väikest magamise võimalust .
Hommikusel treeningsõidul tundus Andrese auto vähemalt liikuvat, kuigi kolmanda käigu lülitamine toimus raksuga ning ilmne oli, et paigaldatud ülekanded ei sobi võidusõitmiseks üldsegi mitte, sest käigud olid liiga „pikad”.
Ennelõunal toimus kvalifikatsioon, kus Andres sõitis tehnika säästmise huvides vaid 7 ringi ning meeskonna suureks üllatuseks saavutas oma klassi viienda stardipositsiooni oodatud viimase-eelviimase positsiooni asemel. Ardi tulemuseks oli kaheksas stardikoht.
Esimene võistlussõit läks kõike arvestades hästi nii Ardil kui Andresel, sest mõlemad suutisid oma positsioone stardiga võrreldes ühe võrra parandada. Olulisem sealjuures oli aga fakt, et mõlemad piloodid parandasid oma ringiaegasid võrreldes kvalifikatsiooniga ca 1,5 sekundi võrra.
Teise sõidu esimene osa õnnestus Andresel eriti hästi – neljandalt stardipositsioonilt õnnestus esimeste ringide jooksul tõusta teisele kohale, kuid esikohta püüda üritades tekkinud väike sõiduviga langetas Andrese sõidu keskel neljandale kohale, mis säilis ka sõidu lõpuni. Rõõmu sealjuures tegid eelkõige ringiajad – Andres sõitis välja oma klassi kiireima ringi ning teenis sellega ka Balti meistrivõistluste arvestuses lisapunkti ning Ardi parandas oma kiireimat aega taaskord ca poole sekundi võrra. Andrese kiireim aeg on väga üllatav eelkõige seetõttu, et kasutusel olid käigukasti ülekanded, mis võimaldasid kasutada ainult teist ja kolmandat käiku, mis tähendas, et mootori võimsust oli võimalik täiel määral kasutada vaid raja üksikutes kohtades. Teoreetiliselt oleks pidanud Andrese ringiaeg olema 3-5 sekundit kehvem sellest, mida ta tegelikult välja sõitis. Seega arvestades kõike, oli Andrese välja sõidetud tulemus üle ootuste hea.
Viimastel hooaegadel oleme olnud pidevalt kas lihtsalt võidusõidujumalate ebasoosingus või oleme valitud mingisugusesse testgruppi uurimaks allaandmise piire. Kui nüüd olime allaandmise piiril, siis ilmselt otsustas uurimisgrupp meie ebaõnne sel korral lõpetada ning anda võimaluse suhteliselt heaks tulemuseks. Ilmselt kogusime möödunud võistluselt kõige rohkem visaduspunkte, sest pärast võistlust ja ka võistluste käigus avaldas nii mõningi konkurent oma lugupidamist meie jätkuvale visadusele. Me suutsime ületada ka raja ääres sõlmitud kihlvedudes tehtud panused Andrese auto kestvusele – meile teadaolevalt oli kõige optimistlikumaks pakkumiseks see, et Andrese auto kestab maksimaalselt neli ringi 
Uuesti oleme võistlusrajal 12.07 Pärnus toimuval meie enda poolt korraldataval B3 Autorent Võiduajamisel, kuhu läheme taaskord suurte ootustega. Eks saab näha, mis katsumused meile sel korral ette veeretatakse.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.07.2008 at 11:13
Silwer
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Järsku ongi sellised pikad käigud siis head? Mina sõidan ka Pärnus kasutades vaid kahte käiku. Muidu sõidan kolmandaga mis on täpselt paras piiraja asukoha poolest ja alles uutest kurvidest välja tulles panen neljanda käigu sisse. Neljas käik on sees kuni stardisirgele eelneva kurvini. Minu autol on muidugi väändemomendi kõver piisavalt lai ja saab sellist luksust lubada.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
08.07.2008 at 11:45
Lembit
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Antud juhul kindlasti see nii ei ole.
Andres võitis konkurendilt lõigul stardijoonest kuni uute kurvide lõpuni pool sekundit ja kaotas selle sirgel tagasi, nii, et ringiajad olid praktiliselt samad. Ja nii 5-6 ringi järjest.
Praegusel juhul kukkus peale käiguvahetust mootor täpselt gaasijaotusmehhanismi negatiivse resonantsi auku, kus vääne ca 30% madalam.
08.07.2008 at 12:31
ICE
  
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
Risustades Andrese teemat avaldan kiitust Ardile, kelle ringiajad aina paranesid (teise stardi parim aeg on juba väga hea). Lisaks mõned efektsed möödasõidud võistluste käigus. Hiljemalt järgmisel hooajal on ta võistlejaterivi esimeses pooles, pange tähele.

____________________________
Petrolheads.ee
08.07.2008 at 13:32
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
Silwer: Järsku ongi sellised pikad käigud siis head? Mina sõidan ka Pärnus kasutades vaid kahte käiku. Muidu sõidan kolmandaga mis on täpselt paras piiraja asukoha poolest ja alles uutest kurvidest välja tulles panen neljanda käigu sisse. Neljas käik on sees kuni stardisirgele eelneva kurvini. Minu autol on muidugi väändemomendi kõver piisavalt lai ja saab sellist luksust lubada.


Ei ole head, sest õige kastiga saab ca 2 sekundit kiiremini sõita.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.07.2008 at 14:32
Silwer
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
No aga teised olid ju veel aeglasemad? Mida need seal siis munesid?

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
08.07.2008 at 17:16
hall
 
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
Silwer: No aga teised olid ju veel aeglasemad? Mida need seal siis munesid?

Kiiretest autodest võeti Eriste musta lipuga maha. Ja ega sel aastal polegi päris kiireid autosid stardis. S1600 parim aeg Pärnus on 1.00,xx, sõidetud Raimo Kulli poolt kolm aastat tagasi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.07.2008 at 17:50
rolantsik
VW Golf 4 Super 1600 - seroi
quote:
serõi:
quote:
Silwer: No aga teised olid ju veel aeglasemad? Mida need seal siis munesid?

Kiiretest autodest võeti Eriste musta lipuga maha. Ja ega sel aastal polegi päris kiireid autosid stardis. S1600 parim aeg Pärnus on 1.00,xx, sõidetud Raimo Kulli poolt kolm aastat tagasi.


See Raimo tehnika on ju kõik sellesama G4 küljes?
08.07.2008 at 18:45
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : VW Golf 4 Super 1600 - seroi   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.