register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Üleskutse arvutis võidusõitjatele  
Poster Message
Jörm
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Eile Ringrjakomitees tekkis mõte korraldada Pärnus 27-28 juunil toimuva võistluse raames ka eraldi mingi arvutimängu baasil võrgus võidusõitmine, kus samuti võisteldakse karikatele ja ma usun, et parimad saaksid ka pärast võistlust auhinnaks kasvõi bemmiga või mõne muu võidusõiduautoga paar ringi teha. Kui ma õigesti mäletan, siis R Factor mängus on olemas Audru rada, et kas keegi oskab kommenteerida, on seda võimalik võrgus mängida? Ja kas oleks võistlejaid, kes oma riistvara kaasa võtaks? Korraldaja sebiks kusagilt suure tumeda telgi mille all saaks kihutada.

____________________________
Amper Racing
13.05.2009 at 11:07
Jesper
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Kas seda ei saaks mingi lanparty vms võrgumängude seltskonnale, kellel on selliste asjadega aastaid kogemust, terve täiega outsourceda? Äkki on ka mingi arvutifirma huvitatud, paneme plagu telgi peale et "BitLink Computers Online BMW Challenge" ja nad siis saaksid pasunat puhuda oma pressiteadete kaudu ning ühtlasi mainiks ka mokaotsast et mis üritus see on mille raames finaal on?

Põlve otsas muude asjade kõrvalt on seda suht raske orgunnida, olen juhuslikult sama mõtet mõelnud ja väikse teostatavuse uuringu teinud. Vähemalt mingi 2-3 tehnilist inimest peavad sellega jändama kohapeal, kasvõi ainult selleks et seadmeid laiali ei tassitaks.

BTW, Nissan GT Academy võitja sai lausa päris võidusõitjaks sarnase ürituse kaudu: http://www.granturismoworld.com/en/gt_academy/language/index.htm

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.05.2009 at 11:48 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 11:52 by Jesper
rustang
  
Moderator
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
R-Factori Pärnu rada on päris algeline, põnevam oleks sõita mõnel graafiliselt hästi teostatud rajal - Spa, Bathurst vms.
13.05.2009 at 11:55
Jörm
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
See rada ja mäng on tegelt suva, oleks vaid osalejaid ja kuidagi saaks asjale eluvaimu sisse puhuda. Rootsis olla vastav alamkomitee Ringraja komitee alla isegi moodustatud ja üle võrgu pidi tuhandeid mängijaid olema.
Aga äkki sa tunned kedagi Jesper, kes tunneks kedagi, kes tunneks kedagi?

____________________________
Amper Racing
13.05.2009 at 13:01
hendrik
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Ma usun, et kui teha vastav teema www.hinnavaatlus.ee foorumisse siis leviks idee kiiresti edasi ja saaks ka vastukaja.
13.05.2009 at 13:03 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 13:04 by hendrik
uzzac
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
plaan on küll 5+

mõttetalgud olid ikkagi abiks. kohe näha et häid ideid hakkab tulema. võitja saab sõita jah päris autoga kui on öö läbi ekraani vahtinud ja hommikuks elevandipojaga võrdsed kotid silmealla kasvatanud :) (nali)
13.05.2009 at 13:41
tehnik
  
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Mulle tundub praegu, et kui saaks võistelda kodus laua taga, mida olen enda järgi kohandanud, siis võiks ju osaleda. rFactoris peaks koossõitmine võimalik olema, kellegiga olen ma seal võrgu kaudu ka koos sõitnud, kuid pole siiski asja toimimist põhjalikult uurinud. Kuidas aga oleks seda teha kusagil telgis vahendite taga mida ma pole saanud endale sobivalt kohandada ja kohaneda, ei oska öelda.

Ega ma nüüd mingi kirglik mängija ka pole, kuid mõnikord on olnud aega ja viitsimist seda teha. Alla 32 tollise monitori, mis asub minust 30-40cm kaugusel ja 900 kraadise pöörderaadiusega rooli ei tahaks enam mängida, sest poleks piisavalt realistlik.
http://toru.ee/view/fbc2069873d2
13.05.2009 at 15:42
hall
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
quote:
tehnik: Mulle tundub praegu, et kui saaks võistelda kodus laua taga, mida olen enda järgi kohandanud, siis võiks ju osaleda. rFactoris peaks koossõitmine võimalik olema, kellegiga olen ma seal võrgu kaudu ka koos sõitnud, kuid pole siiski asja toimimist põhjalikult uurinud. Kuidas aga oleks seda teha kusagil telgis vahendite taga mida ma pole saanud endale sobivalt kohandada ja kohaneda, ei oska öelda.

Ega ma nüüd mingi kirglik mängija ka pole, kuid mõnikord on olnud aega ja viitsimist seda teha. Alla 32 tollise monitori, mis asub minust 30-40cm kaugusel ja 900 kraadise pöörderaadiusega rooli ei tahaks enam mängida, sest poleks piisavalt realistlik.
http://toru.ee/view/fbc2069873d2


See virtuaalse võidusõidu teema tuli päevakorrale seoses sellega, et korraldada seda koos "päris" võidusõiduga. Eelsõite võiks ju põhimõtteliselt kodudes enne ka teha, aga võistlustel toimuva finaal toimuks ikka ühes kohas.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.05.2009 at 16:24
tehnik
  
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
quote:
serõi: ......... , aga võistlustel toimuva finaal toimuks ikka ühes kohas.
Eks ta nii oleks jah tõelisusele kui publikule lähemal ning atraktiivsem ja üldises plaanis siis ka tasuvam. Seljuhul võiks ennem finaali saada seda ühist simulaatorit ka proovimas käia.
13.05.2009 at 16:54
Jörm
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Ma eriti hästi ei jaga seda teemat, aga kas nii ei saaks, et iga säga tuleb oma arvuti ja rooliga kohale ja kütab nagu jaksab? See ei pea ju ilmtingimata mingi mitme ööpäevaringne andmine olema, saaks ju samamoodi paari tunniga hakkama?

____________________________
Amper Racing
14.05.2009 at 00:09
tehnik
  
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
quote:
Jörm: Ma eriti hästi ei jaga seda teemat, aga kas nii ei saaks, et iga säga tuleb oma arvuti ja rooliga kohale ja kütab nagu jaksab? See ei pea ju ilmtingimata mingi mitme ööpäevaringne andmine olema, saaks ju samamoodi paari tunniga hakkama?
Mina ka ei tea kuidas arenenud maailmas need asjad käivad, kuid oma arvuti ja rooliga kohale tulek võiks sobida kül, see oleks nagu oma autoga tulek mis on enda järgi häälestatud ning kui kõik koos siis võistlevad tulekski ajaliselt nii nagu seda sama tehtaks päriselt. Võibolla peaksid olema ka mingid tehnilised tingimused selleks, et oleks kindlasti rool vähemalt veerandpöörde raadiusega ja 2 pedaali laua all mitte pult või klahvid, et oleks kindlasti monitor vähemalt näiteks 17 tolli. See tähendab et oleks määratud mingi minimaalne reaalsusele vastav tase. Siis võiks võibolla ka määrata kas sõidetakse manuaal või automaat käiguvahetusega. Eks peab ka teistega arvestama ja ka nende võimalikega kellede tehnika tase on veel palju täiuslikum, kuid minu jaoks algab minimaalne reaalsuse tase praegu sellest:
quote:
tehnik: Alla 32 tollise monitori, mis asub minust 30-40cm kaugusel ja 900 kraadise pöörderaadiusega rooli ei tahaks enam mängida, sest poleks piisavalt realistlik.
14.05.2009 at 10:33 1 edit. Last edited 14.05.2009 at 10:35 by tehnik
uzzac
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
eriti tüüne tundub kui oleks süsteem ajaliselt...et igaüks saab proovida sõita samal rajal sama autoga samade asjadega ja siis selgub mingi paremik kes hiljem siis võistluse maha peavad. et esialgu oleks nagu kvall ja hiljem põhivõistlus
14.05.2009 at 10:46
hall
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
quote:
tehnik:
quote:
Jörm: Ma eriti hästi ei jaga seda teemat, aga kas nii ei saaks, et iga säga tuleb oma arvuti ja rooliga kohale ja kütab nagu jaksab? See ei pea ju ilmtingimata mingi mitme ööpäevaringne andmine olema, saaks ju samamoodi paari tunniga hakkama?
Mina ka ei tea kuidas arenenud maailmas need asjad käivad, kuid oma arvuti ja rooliga kohale tulek võiks sobida kül, see oleks nagu oma autoga tulek mis on enda järgi häälestatud ning kui kõik koos siis võistlevad tulekski ajaliselt nii nagu seda sama tehtaks päriselt. Võibolla peaksid olema ka mingid tehnilised tingimused selleks, et oleks kindlasti rool vähemalt veerandpöörde raadiusega ja 2 pedaali laua all mitte pult või klahvid, et oleks kindlasti monitor vähemalt näiteks 17 tolli. See tähendab et oleks määratud mingi minimaalne reaalsusele vastav tase. Siis võiks võibolla ka määrata kas sõidetakse manuaal või automaat käiguvahetusega. Eks peab ka teistega arvestama ja ka nende võimalikega kellede tehnika tase on veel palju täiuslikum, kuid minu jaoks algab minimaalne reaalsuse tase praegu sellest:
quote:
tehnik: Alla 32 tollise monitori, mis asub minust 30-40cm kaugusel ja 900 kraadise pöörderaadiusega rooli ei tahaks enam mängida, sest poleks piisavalt realistlik.



Tavaliselt seatakse ikka maksimumpiirid, mitte miinimumpiirid. Kui keegi tahab 13" VGA kuvari taga klaviatuuri abil võistelda, siis pole ju probleemi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.05.2009 at 12:18
Jesper
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Ehh, ma ei pretendeeri mingile super arvutimänguri tiitlile, aga te natuke valest otsast harutate seda asja.

Sellised üritused, kuhu inimesed tulevad arvutitega kohale ja mängivad võrgus on tõesti olemas, üldnimetus on neil LAN party. Tavaliselt kestavad need vähemalt kaks päeva ja päevadevahelise öö ning toimivad ka rahvale kokkusaamisena, kuhu tullakse muidu ainult virtuaalsete tuttavatega suhtlema. Võistlusmoment on loomulikult olemas, nagu mängudes ikka, aga see ei ole ürituse kandev selgroog, pigem ikka kokkutulek. Arvutimängurite omavaheliste võistluste jaoks ei ole tänapäeval enam vaja füüsiliselt kokku saada, kõik käib üle võrgu piisavalt hästi. Seega "ööpäevaringne andmine" on ikka rohkem just see komm mis rahva kohale toob, paariks tunniks äkki just ei viitsita kola vedada?

Seega ma arvan et selline asi et nüüd Eesti ringrajahuvilistel õnnestub teha midagi nii apetiitset ürituse korralduse poolelt, et kõik mängurid ummisjalu oma arvutitega kohale jooksevad ja võistlema kukuvad, on tiba kahtlane. Kujutlege näiteks ette et Kohtla-Järve Tööstuspark tahab teha ringraja EMV etapi, siis on taustsüsteem enamvähem selge :)

Seega ma ei rõhuks niivõrd sellele et nüüd mõtleme välja mingid reeglid ekraani tollide ja rooli kraadide suhtes, selle jaoks on kindlasti sada korda pädevamaid inimesi. Pigem võiks igaüks pakkuda seda, milles ta hea on - korralduslik pool jätta arvutimängude gurudele (kellega tuleb muidugi kontakte otsida) ning omalt poolt pakkuda osalejatele ja võitjatele võimalust osa saada päris võidusõidu melust, kas siis puhtalt eelpool pakutud auhinnasõidu näol või ka laiemalt. Kui me siin hakkame arutama kraadide, tollide, telgiseinte värvi ja laudade paigutuse üle, siis ei jõua see asi kuhugi.

Mingil LAN partyl käis Asmer mängude võitjaga võidu sõitmas näiteks, ma arvan et sealt poolt on huvi kindlasti olemas.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.05.2009 at 13:41 2 edits. Last edited 14.05.2009 at 13:48 by Jesper
raimo_r
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Sellise ürituse jaoks on vaja palju lauapinda ja ilmselt peab ka mingi katus peakohal olema. Moodsad arvutid tarbivad ka päris palju elektrit: 0,5-1kW per masin. Korraldaja poolt peaks siis olema keskne server ja ilmselt ka natuke arv meetreid võrgukaablit.
Seega oleks tark osalejate arve kuidagi (eelsõitudega?) piirata.

Lisaks peavad mängurid oma kola ka ohutult kohale tassima, seega peavad nad oma transpordiga ilmselt ka boksialasse saama.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
14.05.2009 at 13:55
HoCi
  
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Me honda klubilistega oleme teinud Colin McRae Rally 2 võrgus kaheksakesi..pinge on koguaeg üleval..iga eksimine maksab kohe koha(d) jne. Aga mängime klaviatuuriga.
Sõbraga oleme aegajalt teinud Logitech G25 rooliga Richard Burns Rally't...vot see on tase mäng ja maru reaalne eriti 40tollise teleka taga :)


____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
14.05.2009 at 23:47
tehnik
  
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
Seda kõike võiksid vist jah võimaldada ja korraldada asjatundjad, et mitte "jalgratast uuesti leiutada". Kuigi arvan endiselt et oleneb mida tahetakse saavutada, kas lihtsalt tulemust virtuaalis ükskõik milliste vahenditega, või peaks see saavutus tulema reaalsusele võimalikult sarnase tegevuse läbi. Kui oleks vajalik ka reaalsuse sarnasus, siis liiga väiksed ekraanid ja klahvid oleks vähem reaalsuse lähedased kui vastav rool, kraadid ja monitori suurus. Samuti oleks vähem reaalne näiteks "kahesaja tolline ja 30 cm" kaugusel asuv ekraan, sest siis oleksime nagu "päkapikud" auo ja akna vaate suhtes. Sellised on lihtsalt minu isiklikud arvamused !

Kui teema mõte oli vaid selles et kes on osvõtust huvitatud, siis mind huvitaski millest ma võiksin huvitatud olla.
15.05.2009 at 12:53
Jesper
 
Üleskutse arvutis võidusõitjatele
No fakt on et mingit erilist reaalsust arvutimäng ei paku, pigem ikka meelelahutust :) Seega ei ole neid kraade ja tolle vast vaja nii hullult tõsiselt võtta, aga noh ma muidugi ei ole ekspert, võibolla arvutimängude turniiridel on ka klassid et stiilis Ordi Enduro Cup mis oleks siis nagu meie BMW Cup, Super 1600 kus osaletakse alla 1600 megahertsiste masinatega ja P1 kus võib osaleda ka lahti võetud korpuse ja AMD prosega arvutiga, millel turbonupp on sedasi tehtud et ainult kaks korda tohib seda ringi jooksul vajutada? Aga ma usun et see kõige populaarsem võistluste formaat ja reeglid on vastaval seltskonnal juba välja mõeldud ja paika loksutatud, tõenäoliselt on need ka netist leitavad, kui natuke kaevata.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.05.2009 at 13:47 1 edit. Last edited 15.05.2009 at 13:52 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Üleskutse arvutis võidusõitjatele  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.