register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Esirataste külgkaldepoldid   1 2 3  
Poster Message
rookierice
Esirataste külgkaldepoldid
Kas kellelgi 81260 ehk 14mm polte pole üle? Mul oleks ühte komplekti (kahte polti) vaja.

Teine variant, tellida kaugemalt kui oleks veel huvilisi. Usas algavad taolised asjad 18 dollarist, meil üle poole tuhande krooni (või on mõni koht soodsam, info oleks siis teretulnud).
04.06.2010 at 18:54
BlueStang
 
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
HoCi:
quote:
peep: Kas kiirelt regullitavad ülemised kinnitused poleks lahenduseks, saaks rajale kõvasti peale keerata kallet ja tänava jaoks jälle otseks.

Teoreetiliselt saaks aga kokkujooks läheb jah paigast sellega.

hm, et siis caster-camber plaadid on päris vale asi?
05.07.2010 at 20:09
puzup
Esirataste külgkaldepoldid
Ei...
Inimlikku laadi seademuutmiseks on nad kõige õigemad asjad.
Lihtsalt rataste "jooks" muutub.
Vahet pole mida muudad ja kui palju - muudad ühte parameetrit, muutuvad ka teised.
Tuletan meelde, et sillareguleerimine ei käi ainult "rattad otse" asendis.
Selleks et saavutada parim optimaalne sillaseade, tuleb väga palju katsetada, või siis arvutada ja arvutada ja arvutada...
Lisaks erinevate materjalide tihedus ning asendi muutus erineva asend korral ehk siis - puksid.
Parameetreid on piisavalt palju mida arvestada.
Tehased teevad samamoodi. Kõigepealt arvutatakse ja ehitatakse ning seejärel järgneb lugematu hulk testikilomeetreid ning põhjalik analüüs.
Väljatöötatav auto läbib enne müügile tulekut pea kaks korda rohkem testikilomeetreid kui sama mudeli optimaalne kasutusvälp oleks.
Aga seda loomulikult natuke erinevamates tingimustes, kui meie soolakliima siin tavaliselt talveti on.
Kui tuua näitena näiteks üldlevinumate rahvaautode sillad (võtame näitena Mazda 323 Familia ´98+) siis peale kümmet aastat eesti kliimas ei ole nad sõitnud läbi pooltki seda kilometraaži mille läbib testiauto. Küll aga selleks ajaks ainuüksi visuaalsel vaatlusel on näha, et näiteks tagasilla puksid on kõvenenud ja pragusid täis.
Ehk siis julgen väita, et geomeetria on kindlasti muutunud tagasillas. Kindlasti mitte küll palju, aga mõnevõrra märkimisväärselt kindlasti.
Ehk siis jutu mõte on see, et kui muuta tänavaautol ühte parameetrit ning loota, et dünaamika ja massi suhe jääb kooskõlla, siis nii lihtsalt ei pääse.
05.07.2010 at 21:00
rookierice
Esirataste külgkaldepoldid
Ideepoolest olen nõus, puksid ja nende läbipaindumine jne muudavad palju. Samas vaikse ja mugava tänavaauto puhul on nad ka mingil põhjusel seal, mazda 323 taolisel kastil jälle võiks ka mitte olla, niigi on autos sees iga vihmaussi möödaroomamine kuulda. Aga kraadike rohkem külgkallet kurvides kindlasti halba ei tee, natuke ikka aitab. Palju muidugi keerata ei tohi, muidu lähevad poolteljeotsad jubekähku.
06.07.2010 at 23:16
HoCi
  
Esirataste külgkaldepoldid
EDIT: MÜÜDUD

Mul üks paar selliseid camber polte üle...Poldid on uued ja 300krooniga võib need keegi omastada. Täpselt samasugused panin enda 2004a. type-r'ile ülemiste orig. poltide asemele ning lasin regullida -1,4kraadi peale. Originaalis oli rattakalle positiivne isegi :O

http://www.ingallseng.com/81280-16mm-fastcam-bolts_pair.html

09.07.2010 at 16:28 1 edit. Last edited 26.07.2010 at 14:56 by HoCi
jura
Esirataste külgkaldepoldid
Ei hakanud uut teemat tegema. Muutsin FN2 Civic Type R-il taga kaldeid ja kokkujooksu (vastavate vaheliistakatega, mis kokkujooksu puhul 1mm sammuga ja kalde puhul 0.5 kraadi sammuga). Kellegi soovitusel saadetud liistakatega sain praegu sellise tulemuse:
Kalle -0.88 ja -0.92 kraadi - sellega rahul.
Kokkujooks +0.70mm ja +1.60mm (kokku +2.3mm, mis oligi eesmärk)

Küsimus asjatundjatele kokkujooksu kohta - kas selline suhteliselt suur erinevus poolte vahel (0.9mm) annab kuidagi tunda või võib rahulikult nii jätta? Praegu talverehvidega ei saa hästi aru - tundub keeravat mõlemale poole ühte moodi.

Kas peaks vasakule 1mm juurde lisama, siis tuleks kokku +3.3mm, mis natukene palju ehk? Või oleks just õige lüke. Mulle liiga elav tagaots ei meeldi, et paremalt 1mm maha võtta (kokku +1.3mm) nagu ei taha...

Esisild sai praegu:
Kalle -1.02 ja -1.09 kraadi
Kokkujooks -0.02mm ja -0,01mm
22.03.2013 at 23:32 2 edits. Last edited 23.03.2013 at 16:08 by jura
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
Ees kraad on vähe ja milleks taha kokkujooksu vaja? Pooled peaksid ideaalis kindlasti sümmeetrilised olema. Miks sa üldse kokkujookse muutma hakkasid, kas pole auto käitumisega rahul?
23.03.2013 at 00:43
jura
Esirataste külgkaldepoldid
Ainukene asi, mida teada tahaksin - kas see tagasild nüüd teoorias käitub nagu 2.3mm kokkujooksuga sild nii otse sõites, kui kurvides? Või käitub ta ühele poole keerates nagu 1.4mm kokkujooksuga ja teisele poole keerates nagu 3.2mm kokkujooksuga sild? Samas mõtlen ilmselt üle - igal juhul on hetke seis parem, kui 5mm (2.4 + 2.6) kokkujooksu, nagu tehasest tuli...
23.03.2013 at 12:20
hall
 
Esirataste külgkaldepoldid
Minu hinnangul küll liiga suur kokkujooks, oma rajaautodel olen sättinud vahemikku 0,5 kuni 2,0 mm. Ebasümmeetria teeb ilmselt seda, et auto jookseb veidi "koera".

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.03.2013 at 13:29
jura
Esirataste külgkaldepoldid
Koera hakkab jooksma minu teada siis, kui üks pool on lahku ja teine kokku?
Äkki ikkagi on siin foorumis keegi, kes on endale selle geomeetria teema lõpuni selgeks teinud ja oskab mu küsimusele vastata?

Inglane, kes neid autosid palju seadistanud, väitis, et tuleb vaadata terve silla kokkujooksu ja mitte muretseda sümmeetria pärast - tahaks sellele väitele kinnitust... või siis selget/loogilist põhjendust, et see väide on vale.
23.03.2013 at 14:51 1 edit. Last edited 23.03.2013 at 15:04 by jura
hall
 
Esirataste külgkaldepoldid
Mida sa regulliga üldse saavutada tahad? Rehvi vähem kulumine, auto stabiilsus, teravam juhitavus, parem pidurdamine vms?

Lisa: praegune tagasild käitub nagu 2,3mm kokkujooksuga sild.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.03.2013 at 13:14 1 edit. Last edited 24.03.2013 at 13:16 by hall
jura
Esirataste külgkaldepoldid
Mida ühe või teise silla seade muutmine auto käitumises muudab - seda ma enam-vähem tean. Erinevate autodega katsetatud ja infot selle kohta palju. Mille kohta aga ei leia, on just see tagasilla sümmeetria taga ajamise olulisus või mitteolulisus... kas peab selle pärast muretsema või mitte. Praegu naelrehviga just katsetasin (vänderdasin provotseerivalt... küll vedu peal ja maas jne jne) - taguots suht kindlalt maas ja erinevust ühele või teisele poole pöörates ei tunne. Kui suverehviga sama, siis ilmselt kas jätan samaks või ikkagi lähen selle peale, et vähendan paremal 1mm kokkujooksu ja jään u. +1.3mm peale kogu teljel. Saab sümmeetria ka paremaks. Kui tehase poolt ettenähtu on 3-7mm kokkujooksu, siis ma pelgan liiga nulli lähedale minna. Tagaosa stabiilsus esiveolise puhul meeldib (aimatav alajuhitavus).
24.03.2013 at 16:43
hall
 
Esirataste külgkaldepoldid
Enne kokkujooksu muutmist samamoodi vänderdades suutsid tajuda midagi erinevat?

See väike ebasümmeetria ei tekita sulle mingit probleemi. Auto jookseb ikka nii, et sõidu ajal on rataste nurk sõidusuuna suhtes võrdne, st kere jookseb veidi koera. Arvestades asjaolusid on see aga nii väike koer, et seda ilmselt näha pole.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.03.2013 at 20:28
jura
Esirataste külgkaldepoldid
Ma seadeid olen muutnud kahel etapil. Mõni aeg tagasi esisild - vähendasin oluliselt kokkujooksu ja lisasin/ühtlustasin külgkalded. Nüüd tagasild, kus vähendasin ühel pool kallet, et saada pooled võrdsemaks ning vähendasin kokkujooksu u. 2.7mm jagu. Hetkel käitub küll auto teist moodi - on nagu rohkem "vaba" kui enne, keerab kergemini, veereb nagu paremini jne. 16" talverehviga ei saa küll päris lõpuni aru, aga hetkel ei sega peale selle sümmeetria teema peale mõtlemise midagi...
24.03.2013 at 21:17
hall
 
Esirataste külgkaldepoldid
Nojah, mida lähemal on kokkujooksud nullile, seda kergemini auto veereb kuna takistus on väiksem. Samuti kehtib see, et liikudes kokkujooksult lahkujooksu suunas muutub konkreetne sild stabiilsemast teravamaks/närvilisemaks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
25.03.2013 at 00:42
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Esirataste külgkaldepoldid   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.