register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Esirataste külgkaldepoldid   1 2 3  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Esirataste külgkaldepoldid
Kui latt on esisillast eespool siis kaasneb sellega lahkujooks mis üldjuhul aitab ringrajal sõidule kaasa - vähemalt tagaveolise puhul.
29.04.2009 at 16:40
devilc
Moderator
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
HoCi: Äkki kellelgi hea kogemus juba olemas, et mis kaldest a la 1300kg auto puhul hakkab juba silmnähtavalt rehvi sisekülge rohkem kulutama. kas 1,5-2kraadi oleks mõeldav igapäevasõiduks mõeldud auto puhul?
Ehhee, seda küsimust küsitakse vist küll iga kolme nädala tagant siin foorumis :)

Üldistada võiks nii, et -1.5 on igapäevasõiduks täitsa OK, -2 on piiri peal, aga kui auto on sellises sportlikus igapäevakasutuses, kus hooaja jooksul 5-6 rajapäeva tuleb, pole probleemi.
29.04.2009 at 17:19
jura
Esirataste külgkaldepoldid
Minu kogemus EVO-ga -1.5 kraadise kaldega ees, oli see, et siseservad kulusid suts kiiremini... mul on jäänud mulje, et esimesed rehvid kuluvad rohkem pidurdades, kui kurvisõidul (kui neid just pole komme kurvis risti keerata) - oskab keegi mu sellist väidet kommenteerida?
29.04.2009 at 17:25
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
Kannatage nüüd veidi, mul on 3 kraadi kallet ees, varsti võin teile öelda, kui kiiresti rehvid kuluvad. :) Ma saan imelihtsalt kalde panna originaaliks tagasi nende reguleeritavate šarniirdega aga siis on vaja jah uuesti kokkujooks ka paika sättida. Ega keegi lähiajal Tabasallu ei plaani minna, teeks mõned kiiremad mõni õhtu?
29.04.2009 at 18:30
hall
 
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
jura: Minu kogemus EVO-ga -1.5 kraadise kaldega ees, oli see, et siseservad kulusid suts kiiremini... mul on jäänud mulje, et esimesed rehvid kuluvad rohkem pidurdades, kui kurvisõidul (kui neid just pole komme kurvis risti keerata) - oskab keegi mu sellist väidet kommenteerida?


Esiratastel töötab caster kurvisõidu korral ju rehvide ühtlasema kulumise nimel. Kuna pidurdamisest toimub enamus sirgelt (caster ei avalda mõju), siis on loogiline, et pidurdamisel (õigemini küll otsesõites pidurdades) saavad siseservad rohkem vatti.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.04.2009 at 18:56
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
Järelikult ei tohi nii palju pidurdada. :)
29.04.2009 at 21:35
HoCi
  
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
HoCi:
quote:
peep: Kas kiirelt regullitavad ülemised kinnitused poleks lahenduseks, saaks rajale kõvasti peale keerata kallet ja tänava jaoks jälle otseks.

Teoreetiliselt saaks aga kokkujooks läheb jah paigast sellega.

Vist söön oma sõnu. Tuli meelde, et Type-R'il ju kinnitub roolilati varras amordi külge hoopis. Siis vist poltidega camberi regullimisel ei tohiks eriti kokkujooks muutuda?
Näide ka:



quote:
rustang: Kui latt on esisillast eespool siis kaasneb sellega lahkujooks mis üldjuhul aitab ringrajal sõidule kaasa - vähemalt tagaveolise puhul.

Vähemalt Hondadel pole ma näinud, et latt esisillast eespool asetseks(valdavalt on nad esiveolised ka muidugi).

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
30.04.2009 at 09:31 1 edit. Last edited 30.04.2009 at 09:32 by HoCi
VaikoK
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
HoCi:
Vist söön oma sõnu. Tuli meelde, et Type-R'il ju kinnitub roolilati varras amordi külge hoopis. Siis vist poltidega camberi regullimisel ei tohiks eriti kokkujooks muutuda?

Ma ei oska eelmise põlvkonna Type-R'i poltidega camberi regulleerimise kohta midagi öelda, aga uue põlvkonna Type-R'il muutus camber poltide paigaldamisel kokkujooks ikka korralikult. Kui esirataste külgkalle oli max asendisse paika saadud, minu puhul -1.2 kraadi, siis kui ma õigesti näitas stend kokkujooksuks ca +5. Seejärel sai kokkujooks reguleeritud tagasi tehase poolt ette nähtud 0'le.
30.04.2009 at 09:57
HoCi
  
Esirataste külgkaldepoldid
Roolivarras kinnitub samamoodi amordi külge?

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
30.04.2009 at 10:14
hall
 
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
HoCi:
Vist söön oma sõnu. Tuli meelde, et Type-R'il ju kinnitub roolilati varras amordi külge hoopis. Siis vist poltidega camberi regullimisel ei tohiks eriti kokkujooks muutuda?


Vahet pole, kas roolivarras kinnitub amordi või käändtelje külje, tulemus on ju sama. Roolivarda kinnitumise koht mõjutab vaid seda, kas kokkujooks liigub ühes või teises suunas ning kui palju camberi muutmine kokkujooksule mõju avaldab.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.04.2009 at 13:54
rustang
  
Moderator
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
serõi:
Vahet pole, kas roolivarras kinnitub amordi või käändtelje külje, tulemus on ju sama.

Ei ole. Kokkujooks jääbki paika, sa liigutad ratast Mcphersoni püstaku suhtes erineva camberi nurga alla aga püstak ise koos seda mõjutava roolivardaga jääb paika ja kokkujooks ei muutu.
Edit: seal ei muudeta mitte amordi ülemise otsa kinnitust vaid alumise nurka.
30.04.2009 at 13:57 1 edit. Last edited 30.04.2009 at 13:58 by rustang
uzzac
 
Esirataste külgkaldepoldid
on siis amordi-käämiku kinnituses mängumaad et saad polte nihutada piisavalt? targem oleks ikkagi veenduda et asi saab õige
30.04.2009 at 14:56
HoCi
  
Esirataste külgkaldepoldid
Selle jaoks saabki pandud Camber poldid.


____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
30.04.2009 at 15:19
HoCi
  
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
Honda: Tänud juhtnööride eest, käisin Mart Pere juures küll juba täna ära. Sild paigas ja ise rahul aga eks järgmine kord võiks ju huvi pärast ise proovida pusida, Mardi käes tundus see lihtsalt käivat. :)
Nüüd vaja veel Tabasalus käia ära proovimas, kas midagi kasu ka oli kogu sellest kallete jamast ja saab alla 44seki või mitte. :) Muide kalle oli täpselt 3 kraadi max asendis nagu tootja andmetes lubas.

Oled jõudnud ära käia Tabasalus?
Otsisin välja enda auto sillastendi tulemused, mis on esinduses tehtud ja mul tõesti on orig.vedrustusega camber lausa positiivne. Taga on juba originaalis negatiivne.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
06.05.2009 at 09:10
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
Kui ilm ok, siis homme (krt nüüd juba täna ma vaatan, aeg lendab) lähen teen paar ringi. Eks annan teada, kas on parem või mitte.
07.05.2009 at 00:48 2 edits. Last edited 07.05.2009 at 12:07 by Ivalo
HoCi
  
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
Honda: Sel aastal siis esimest korda rajal käidud. Ei tulnud olulist aja parandust, sügisel oli 44,7, täna 44,4. :( Kuidagi kesine, ilmselt on oskused roostes. Seekord oli paak ka pilgeni täis võrreldes sügisese peaaegu tühjaga aga see on ~50kg. No mine sa tea, nõrga mootoriga auto puhul võibolla isegi mängib mingit rolli. (Vahepeal siis esirattad 3kraadi lääpa lastud, muud ei midagi.) Aga muidu oli lõbus.
Edit. 44,4 siiski nagu lähemal uurimisel selgus.

Kuidas tunnetus oli võrreldes orig. kaldega?

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
07.05.2009 at 21:31
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
Tunnetus on kogu aeg hea olnud (või noh nii hea kui ta sellisel raskel kolakal olla saab), nüüd on tiba veel parem, kurvides peab ehk nõksu rohkem (pean logisid võrdlema) aga mis põhiline, rehvi külg ei käi enam maas.:) Eks mingi päev lähen korra uuesti, siis kui paak tühjem. 44jast peab ju ometi jagu saama selle pereautoga.:)
07.05.2009 at 22:33
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
Peale esirataste kallete muutmist on Tabasalus tehtud umbes 40 ringi ja linnatänavatel sõidetub mingi 50km ehk. Tulemuseks parempoolsel (kunde poolne) esimesel rehvil seestpoolt traadid väljas.
Kokkujooks on 0, kalle 3 kraadi. Kuna ma vahetult peale Tabasalus käimist rehve ei kontrollinud, siis pole kindel, kas traadid tulid välja juba Tabasalus või hiljem linnasõidul. Keegi targem võiks nüüd öelda, kudas see võimalik on, kas tõesti Tabasalus kurve võttes saab nüüd see sisemise rehvi sisemine serv nii palju rohkem koormust, et selliselt ära kulub? Info mõttes olgu veel märgitud, et tegu oli otsakorral olevate nn. PrügiSlikkidega nagu Peep siin tabavalt ütles- ehk siis rehvi muster oli nagunii juba praktiliselt otsas, küll aga on fakt, et kulumine on olnud ebaühtlane ja kui varem läksid pigem välisservad, siis nüüd kadus siseserv ja seda päris kiiresti.:)
24.05.2009 at 17:31
Jesper
 
Esirataste külgkaldepoldid
Slikiga sõitsid linnavahel või? Ma pole küll mingi ekspert, aga tüüpiline linnatänav peaks olema ikka kordades abrassiivsem kui ringrada.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
24.05.2009 at 17:38
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
quote:
Jesper: Slikiga sõitsid linnavahel või? Ma pole küll mingi ekspert, aga tüüpiline linnatänav peaks olema ikka kordades abrassiivsem kui ringrada.
Juhtus nii jah, et sõitsin natuke linnas. On kindlasti abrassiivsem, aga miks ainult üks rehv? Hetkel keerasin tänavarehvid alla aga ma ei tahaks nendest ühte 100km pärast prügikasti visata, sellepärast küsingi.
24.05.2009 at 17:49
HrHunt
Esirataste külgkaldepoldid
Enda auto juures on jäänud mulje et kõige suurema ebaühtlase kulumise osaliseks saab suurima kaldega sisekurvi poolne rehv. Kui auto tõstab kurvis "käpa üles" saab see siseserv "punktnühkimise" osaliseks ja mida suurem miinus-kraad seda rohkem nühib.

____________________________

24.05.2009 at 18:05
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
See teooria sobiks mulle väga hästi iseenesest. :)
24.05.2009 at 18:26
valge välk
Esirataste külgkaldepoldid
Tabasalu rada on minu teada varustatud suure hulga paremkurvidega (kui sa seda ikka päripäeva sõitsid) ja seega see parempoolse rehvi välisserv ei saagi töötada ja samas siseserv töötab kogu aeg (tänu negatiivsele külgkaldele veel oluliselt rohkem). Kiired 40 kurvi "pürigkastislikiga" teevad oma töö...
24.05.2009 at 22:00
Ivalo
 
Esirataste külgkaldepoldid
Tundub tõesti kõige reaalsem variant. Aga mis võiksid teoreetilised lahendused olla, kalded väiksemaks ja auto jäigemaks?
24.05.2009 at 23:10
HrHunt
Esirataste külgkaldepoldid
No mul on -1 ees ja -1.5 taga ning kergelt kipub tagarehvi näsima, ees ideaalkulumine. Isegi ebainimliku lamellipõletuse käigus Raplas ei pannud esimesed "külge maha". Samuti ju LSDga esiveoline japs. Kui erinevad nad ikka on... Ma arvan see -3 on täielik overkill. Kui tänaval ka sõidad säti ette -1.5 ja vaata mis toimuma hakkab.

____________________________

25.05.2009 at 00:03 1 edit. Last edited 25.05.2009 at 00:04 by HrHunt
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Esirataste külgkaldepoldid   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.