register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : $50 Paint Job  
Poster Message
joonas
$50 Paint Job
http://www.rickwrench.com/50dollarpaint.html

Kas Eestis ka mõni rulli spets on? Rajal saavad autod kannatada, siis nii saaks odavalt välimust taastada :)

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
05.12.2008 at 17:34 1 edit. Last edited 05.12.2008 at 17:35 by joonas
-XR-
$50 Paint Job
quote:
joonas: http://www.rickwrench.com/50dollarpaint.html

Kas Eestis ka mõni rulli spets on? Rajal saavad autod kannatada, siis nii saaks odavalt välimust taastada :)

Ajakulu on ju nii suur.
Kui on rullispets, siis küll ta võtab spetsile vastavat tasu kah.
Mõtle kui kaua aega võtab sellise väikse rulliga rullitamine.
05.12.2008 at 18:04
raimo_r
$50 Paint Job
Odav on ta ikka ise tehes.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
05.12.2008 at 18:07
wax
 
$50 Paint Job
Mul on ka üks rulliga värvitud auto. Kui kasutada korralikku autovärvi ja ilusti poleerida, siis mingit vahet küll pole. Arvestades kokku aja- ja materjalikulu, ma kahtlen kas rullitamine pihustamisest ikka odavam on. :)
08.12.2008 at 10:14
hall
 
$50 Paint Job
Mis selle rullitamise mõte on? Säästa raha värvipüstoli ja kompressori mittekasutamise arvelt?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.12.2008 at 11:24
Lembit
$50 Paint Job
Eks selle mõte on vast siis, kui kompressorit ja värvipüstolit kusagilt mõistlike kuludega laenata ei õnnestu või kui ei ole kohta, kus saaks värvipritsiga tolmutada.
Muid põhjuseid ma ei oska pakkuda.
Sissekastmisega värvides saab kah teinekord väga ilusa pinna :)
08.12.2008 at 11:57
Cardo
 
$50 Paint Job
Kui kasutada ikka autdele mõeldud värvi, nn odavamat kraami nagu veokavärv, tööstuslik värv jne, siis ega ta enam väga odav ei ole, võibolla USA-s on odav, aga EU normatiivide järgi enam mitte. Kujutan ette värvikulu kui kannad seda püstoliga, noh 3L näiteks autole, siis rulliga läheb seda maeitea 10L kindlasti. Pärast poleerid ka end veel haigeks. Mina küll ei usu sellise tehnoloogia odavusse ja mingisse võitu. Vana sapaka võib jah nii üle võõbata.
Teisalt ära kunagi usu piltidesse mida näed monitoril. See võib täpselt nii olla, et vaatad ...vohhh.... viimasepeal , ilus kena jne... ja siis kui oma silmaga näed, siis saad aru, et tegelikkuses kannatab seda 10m kauguselt vaadata, lähedalt on nagu kuratteab mis jõle, kole ja jube.
08.12.2008 at 11:58
Jesper
 
$50 Paint Job
A värvi pealekandmise tehnoloogiat kõrvale jättes, mis siis on kõige parema bang for buck suhtega värvimise/aluspinna ettevalmistamise materjalid/töövõtted? Ma kujutan ette et pahtliga pole mõtet mässata nii kaalu kui üldise mõttetuse tõttu (st eeltööks kulunud ajaga on targematki teha), samas pole ruumi ja muu sellisega mõtet ju liiga palju vaeva näha, sest isegi kui on mõned tolmuterad siinseal, siis igale poole lähevad ju kleepsud peale ja no kesse ikka su kähkusõiduautot luubiga uurima tuleb. Rooste relakaga maha, garaažipõrand märjaks, kiled seintele ja mingi krunt ja odav matt veokavärv pritsiga peale?

Pmst kompressori saab ju laenutusest võtta (nädalavahetus tavaliselt 1 päeva hinnaga), ainult korralik värvipüstol on suht kallis ja ma ei tea kas neid kuskil laenutatakse.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.12.2008 at 13:17
mart154
 
$50 Paint Job
Ilus tuulevaikne ilm.
Otsid õues vilu koha, et päike selga ei paistaks,
Kastekannuga maa üle ja hakka aga uhama :)

Kindlasti soovitaks seda püstoliga siiski uhada, mitte rulliga :)

NB. Veenduda kohavalikul, et võililleväli lähedal poleks :D

Mart@ühe auto võililleudemetega pehmeks "värvinud" :finger


Kusjuures. sarnase tehnoloogiaga. Ok, kilest seinad olid ka... on värvitud üks põrnikas, mis on ikka väga talutava kvaliteediga!
08.12.2008 at 14:03
ICE
  
$50 Paint Job
Ei maksa ka unustada, et kompressor peab olema päris võimas, et keset töötegemist jaks otsa ei saaks. Ning kileruum tekitada pole teab mis keeruline. Kõrvaltvaadates on seal muid keerulisemaidki nüansse, näiteks ikkagi see eeltöö. See on nagu vundament tervele värvimisele ju.
08.12.2008 at 14:28 1 edit. Last edited 08.12.2008 at 14:29 by ICE
Jesper
 
$50 Paint Job
No ma just mõtlesingi, et kui igasugu maanoored kütavad ringi autodega stiilis "kuule karestasime sõbraga koos alt ära ja tuiskasin värvi peale ja vhea jäi nüüd paneme woofrit sisse" ja värv ei kukugi esimesest august läbi sõites ära, siis idee kohaselt ei tundu see eeltöö ju midagi üle mõistuse hullu? Arvestades et iga kell võib auto näiteks Raplas mõnd tünni tabada, ei tundu mõttekas teha mingit showkvaliteediga asja, lihtsalt selline et ei roostetaks ja näiteks kleepsu eemaldamise peale kohe ära ei tuleks.

Eelnev jutt on kõik muidugi mõeldud hüpoteesi või küsimuse vormis teadjamatele - ma ei tea värvimise peensustest suurt midagi, aga tundub et talve jooksul tuleb üht-teist siiski ette võtta, sest mul tekib juba mitut bemmi paneeli vaadates küsimus, et mitu protsenti võib mingi jupp termini "modifitseerimata originaalosa" alla mahtumiseks ära roostetanud olla :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.12.2008 at 14:40
mart154
 
$50 Paint Job
üldiselt, You are Correct :)

Ja kui enda omaga valmis saad, võta mu e30 ette :D

Värviks paluks British Racing Greeni
08.12.2008 at 14:46
wax
 
$50 Paint Job
quote:
mart154: Ilus tuulevaikne ilm.
Otsid õues vilu koha, et päike selga ei paistaks,
Kastekannuga maa üle ja hakka aga uhama :)

see töötab ainult varakevadel, kui putukad veel kookonis :)
08.12.2008 at 14:55
Lembit
$50 Paint Job
Üks paremaid bang for buck värve on IMO Sadolini autovärv. 1 purgiga saab VAZ suurusele autole ringi peale, kui tooni ei vaheta (mõned neist katavad paremini , teised halvemini tumesinine kattis näiteks üsna hästi). Kunagi sai Toyota värvitud helesinisest tumesiniseks ühe purgiga Peaaegu terve auto sai kaks kihti värvi selga (üks C-piilar ei saanud).
Oma kollakaspruuni Lada lasin kah värvida Sadoliniga. Siis oli töö hind koos materjalidega 800.- Ise matistasin, pahtlit määris maaler. Pidas ca 4-5 aastat vastu enne, kui rooste uuesti läbi tulema hakkas. Eeltööle ja värvimisele kulunud aeg kokku oli ca 8 tundi koos kinnikatmistega.
08.12.2008 at 15:20
joonas
$50 Paint Job
Esimeses postituses toodud lingile viidates, siis milline oleks selle Rust-Oleum värvi Eestis saadav variant. Seal lehel on ka viide uuele värvile, mis on mingi paadivärv.
Interlux Brightsides marine top paint seems to be the paint of choice. It is a single stage polyurethane paint with UV inhibitors and self leveling/flow additives.

Järsku mõni värvispets oskab rääkida. Kui mitte auto jaoks, siis metallaia vms. värvimiseks.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
08.12.2008 at 21:56
matukas
  
$50 Paint Job
Pole küll 50 taala teema, kuid mälusopist meenub selline kõva tegija suruõhuta värvimise vallast. Power Painter tooteseeriast siis leiab vajaliku.

EDIT: Ise mõtlesin kunagi ära proovida

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
08.12.2008 at 22:44 1 edit. Last edited 08.12.2008 at 22:45 by matukas
rolantsik
$50 Paint Job
Ehee,meil oli kevadel suur värvimise töö soolas Balti Laevaremondi tehases ja siis sai neid välitingimusi katsetatud igatepidi-ringraja BMW peal :D

1 kord(valge) sai proovitud temperatuuri taluvust,värvimine väljas,ca +5.
Jäi jäle karvane,kuna alt märjaks ei kastetud.Auto peale värvimist garaazi.Muidu ok,värv seisis peal küll.
2 kord(kollane) sai katsetatud situatsiooni,kus värvimine toimub õhtul ca 9 ja ööseks välja.
Putukad,prahti nac ja muidu kuivas ära ilusasti,kuid kaste rikkus kõige ilusama läike ära.
Jällegi värv ilusasti peal kinni ja puha.
3 kord triibud(valge+must) sai katsetatud reaalset situatsiooni,keset päeva,väljas,norm surved jne.
Metsikult prahti,sitikaid ja mingeid tolmlemise jäänuseid.

Kõiki kihte sai pärast muidugi töödeldud,nii hea kui ka kurjaga :D

Eks tulemit nägite isegi kõik.

Saab ka väljas tehtud asjad ära.
08.12.2008 at 23:00 1 edit. Last edited 08.12.2008 at 23:01 by rolantsik
Silwer
$50 Paint Job
Mul sõber töötas kunagi selle firma Eesti esinduses: http://www.hempel.com Tegutsevad siis laevade jaoks mõeldud värvide ja muu sarnase müügiga. Kunagi sai nende värvidega ka paar autot värvitud. Värv jäi kena ja läikiv. Roostesurmaga laeva krunt läks värvile alla ja mina küll ei mäleta et mõnel värvitud autol oleks rooste kusagilt tahtnud välja tulla.


____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
09.12.2008 at 00:58
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : $50 Paint Job  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.