register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E30 M3 - peep   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Poster Message
vvt
  
BMW E30 M3 - peep
quote:
Ivalo: Mis selle kolmeosalise mootoripadja insenerehituslik mõte oli? :)
Ilmselt kui avarii teha, siis säästab see võibolla mootorikäpa purunemisest(vulkaniseeritud osa annab järele),
samas vibratsiooni mõttes ma usun on erinevus täisalumiiniumist padjaga võrreldes marginaalne.


Pildilt vaaadates tundub, et selle mõte võimaldada piiratud "elamist" mootorile.
Skepsist tekitas see padi. Tarvitasin kunagi 535-l neid käigukastipatjadena ja metall eraldus
vähem kui kuu ajaga. Pärast panin ebasportlikud pehmed originaalpadjad ja need peavad
vastu tänini. Üks USA bemmitjuunija ütles taolise asja peale "factory has to be right sometimes".

Võibolla ma mäletan valesti, aga 318iS-l (sellel ka torukolle tehasest) oli parema mootoripadja peal kohe mingi
kuumakaitseplekk juba tehases pandud.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
11.04.2012 at 10:15
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
M3 on tänaseks tagasi Eestimaa pinnal ja projekti see etapp lõppenud. Eesmärk milleks ta ehitati sai kuhjaga täidetud. Auto sobis Nordschleife'le väga hästi, oli ühtaegu kiire ja fun, töökindel, positiivset tähelepanu äratav ja ökonoomne. Kolme suve jooksul sõitsin kokku 300+ ringi ja mitu rajapäeva Spa'l ning kordagi ei jätnud ta mind rajale ega teele. Ulatuslikult ümberehitatud vana auto kohta on see minu arvates väga hea saavutus ja näitab Eiki ning Jörgeni ehk Aamann Racingu töökvaliteeti. Wagner Motorsport, kes teda hooldas ja täiustas viimased kaks aastat, tegi oma tööd samuti kõrgel tasemel, auto oli alati korralikult ette valmistatud ja mistahes probleemid said pädeva lahenduse. Minu poolt siirad tänud neile ! :beer

Parklas peale hiljuti toimunud rajapäeva lõppu, kus sai veelkord peasirgel piirajasse (237 km/h) sõita. Viimane ring on läbi, ülejäänud osalejad lahkunud...time to go home...



Loodetavasti õnnestub veel sel hooajal Pärnus sõita raja avamise OT'l ja kohalikele huvilistele teda reaalses elus näidata.
13.07.2012 at 18:18
mykoloog
BMW E30 M3 - peep
Loodan, et omanik ei pahanda, aga semulast võib leida selise pildi. On lootust ka lõpptulemust näha?

17.08.2012 at 15:32
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Lõpptulemust mis mõttes ? Ma ei palunud Erkkil kompressoriga bigblock'i paigaldada, ta lihtsalt seisab seal ajutiselt. :) Või kui fotokat mõtled, siis vaevalt minu tagasihoidlikku liikurit pildistati - seal on kordades edevamaid pille.
17.08.2012 at 16:11 1 edit. Last edited 17.08.2012 at 16:12 by peep
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Plaan on homme autot Pärnus proovida hetkel toimuva superautode ürituse raames, eks hiljem selgub kuidas tegelikkuses välja kukub ? :) Loodetavasti mind ei saadeta värava taha kui selgub, et tulin kohale E30'ga... :lol
27.08.2012 at 16:01 1 edit. Last edited 27.08.2012 at 16:03 by peep
-XR-
BMW E30 M3 - peep
quote:
peep: Plaan on homme autot Pärnus proovida hetkel toimuva superautode ürituse raames, eks hiljem selgub kuidas tegelikkuses välja kukub ? :) Loodetavasti mind ei saadeta värava taha kui selgub, et tulin kohale E30'ga... :lol

GTR-i mehed pidavat saadetama ;)
27.08.2012 at 17:05 1 edit. Last edited 27.08.2012 at 17:42 by -XR-
veekaheksa
BMW E30 M3 - peep
Näha oli, et üsna ladusalt said hakkama. R4 korralik tärin sinna oli väga hea vaheldus.

____________________________
It's not about the result, it's about the emotion.
28.08.2012 at 21:08
zeke
BMW E30 M3 - peep
Mis kanti sul lõpuks ajad jäid? Stopperiga alguses oli 1:30:xx

____________________________
MX-5, 116
29.08.2012 at 09:33
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Ma ei saanud boksi tööle ehk aegade suhtes täpsemalt ei oska öelda. Kuna ma seal esimest korda sõitsin ja ma pole ka teab mis kiire õppija, siis kindlasti jäi parandamise ruumi, kuigi lõpupoole tundus mingi rütm tekkivat.

Auto toimis muidu väga hästi, eriti kasulikuks osutusid suured pidurid, Nordschleife pole piduri suhtes nõudlik aga sellel rajal saavad nad kogu raha eest tööd teha. Oleksin võinud ilma maha tulemata paagi tühjaks sõita ilma ühegi probleemita. Temperatuurid olid kõik kontrolli all. Isegi tekkis väike probleem, et ma ei saanud õli soojaks, üle 60 kraadi ei läinud. Kas näidiku andur või termostaat ? Ning tagaülekanne peaks olema kindlasti aeglasem, hetke 3.73'ga õnnestus viiendat kasutada vaid mõned sekundid. Rada on nii sile, et amorti kannataks vast jäigemaks keerata aga ei hakanud näppima veel.
29.08.2012 at 10:11
uzzac
 
BMW E30 M3 - peep
On ju mõnus rada? :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
29.08.2012 at 10:37
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Rada oli muidugi 5+, pigem oli roolis kogu aeg tunne, et ei tahaks välja lennata ja marki täis teha.:D See auto on tegelt suhtkoht kiire ja ma olen väikestel radadel rohkem 325 Cup'i kiirusega harjunud ning lisaks esimesed ringid ju seal alles.
29.08.2012 at 16:14
BlueStang
 
BMW E30 M3 - peep
quote:
zeke: Mis kanti sul lõpuks ajad jäid? Stopperiga alguses oli 1:30:xx

ma seal pisteliselt võtsin Peebule ka aega - 1:29:28 oli üks ringidest, mis on vist päris hea aeg, sest ühegi überauto ajaks ma kuidagi alla 1:30-ne ei saanud mõõdetud, Raimo managerid vedasid ka omavahel kihla, et kui ta peaks cupi auto 1:29 sisse sõitma, siis üks neist teeb kükke või kätekõverdusi:)
29.08.2012 at 16:36 1 edit. Last edited 29.08.2012 at 16:37 by BlueStang
jaan tatikas
 
BMW E30 M3 - peep


19.11.2012 at 10:59
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Kurbusega pean teatama, et see auto on lahkunud minu omandusest.:(



Edaspidi sõidab ta ringi Astuurias, Põhja-Hispaanias. Kuigi klassika ja perfektses seisukorras, siis kahjuks ma ei näinud võimalusi teda edaspidi piisaval määral sihtotstarbeliselt kasutada. Lasin ta ehitada vaid ühel kindlal eesmärgil, Nordschleife'l sõitmiseks ning seda ta tegi hästi, isegi väga hästi. Samas mulle ei meeldi takerduda asjade külge mida ma enam ei kasuta. Ja head emotsioonid ei unune, ning see on ju peamine. :)

Igal juhul tänud kõikidele kes kaasa elasid sellele pikale loole.
28.01.2013 at 20:05
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E30 M3 - peep   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.