register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E30 M3 - peep   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Poster Message
Lembit
BMW E30 M3 - peep
quote:
compact: Mul siin just üks sama ajastu BMW M30 mootor kokku ladumisel (õlipump pmst sama), õlipumba mutri alla läks lihtsalt törts keermeliimi. Nüüd siin hirmuga vaatan, et jutt käib military specs traadist ja kinnikeevitamisest :O, kas nii tõsine lähenemine on tõesti vajalik, ma oma mõistusega ei näe küll mis jõud selle mutri sealt minema keriks. Või on selline oht tõesti reaalne?
Mutri keeravad lahti jõud, mille eestikeelne nimetus peaks olema "väändevõnked". Sisuliselt on väntvõll nagu torsioonvedru, mida mõjutavad kepsude poolt tulnud jõud ja ka hootatas, sidur, käigukast, esimene damper, etc. Kui mingil pöörlemissagedusel läheb süsteem resonantsi, siis murdosa sekundiks võib õlipumba ajam liikuda vastassuunas normaalsele - see keerab mutri vaikselt lahti. Mingis USA foorumis maadlesid sellid BMW M54 mootoriga, mis üle 7400 pöörde kippus ka liimitud mutreid lahti keerama.
05.09.2011 at 17:27
vvt
  
BMW E30 M3 - peep
quote:
compact: Mul siin just üks sama ajastu BMW M30 mootor kokku ladum

Pane googlesse otsing "BMW oil pump nut" ja saad ridamisi vastuseid. Keevitamine on ka heakskiidetud võte (peale traadiga kontreeritud mutri). BMW paadimootoritel (M10 ja M30 on kasutatud kaatrimootoritena) pidi olema kinnikeevitamine lausa tungivalt soovituslik. Tänavasõiduautodel pidi olema karteripõhja eemaldamisega "nice to have" töö. Ehk siis keevitatakse kinni nii ketiratas mutri külge kui mutter võlli külge. Seal võlli peal on mingid immaginaarsed nuudid ka, mille peal istub see plekist hammasratas. Kaatri mootor saab muidugi umbes sellist matsu nagu vabaklassi bagi mootor, murduvad isegi õlivõtjate kronsteinid. Tänavasõiduautodel pidi olema karteripõhja eemaldamisega "nice to have" töö.

http://pelicanparts.com/bmw/techarticles/101-Projects-24-Rod-Bearings/Pic9-01.jpg

Tegelt vabandaks Eiki ees, see pilt paistis kehva rakursi tõttu kangesti poltipoe mutri ja sidumistraadi moodi, tegin mehele ilmaasjata liiga. Sorry.



____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
06.09.2011 at 14:27 1 edit. Last edited 06.09.2011 at 14:28 by vvt
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Hooaeg seljataga ja tuleb rahul olla, ehitatud auto kohta oli probleeme minimaalselt ja sõita sai päris palju. Täpset arvestust ringide üle ei pidanud aga natuke alla 100 ringi Nordschleifel, lisaks Spa rajapäev, F1 rajal terve hulk ringe ja kilomeetrid kohalikel teedel. Viimased on mõnusalt siledad, mägised ja kurvilised ning sobivad ka askeetlikuma autoga sõidu nautimiseks.

Talveks suuri plaane ei ole hetkel, starter läheb vahetusse kuna olemasolev keeldus koostööst hooaja lõpus, lisaks hooldus ja kuluosade vahetus. Piduriklotsid kestsid kaks hooaega, nüüd läheb DS3000 asemel külge PFC01. Rehvi on kulunud hinnanguliselt 1 jooks kahe suvega ehk kuluasjade osas on tegu ökopilliga.

Lõpetuseks pilt talvekorterist:

20.10.2011 at 11:39
raix_
BMW E30 M3 - peep
Kui Sul on auto eesti registris siis kuidas sa vahepeal TÜV'i teed. Kas EU's on see piiranguteta ehk võid omale ülevaatuse teha suvalises liidu riigis või pead auto vahepeal koju tooma?
20.10.2011 at 12:26
Raceboy
 
BMW E30 M3 - peep
Välisriigis pole vist eriti vahet, kas on ÜV või mitte.

____________________________
www.vems.ee
20.10.2011 at 12:34
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Saksas saaksin teha ÜV, kui sooviksin tõestada, et minu auto vastab Saksa tehnonõuetele. Päris kindlasti ei vasta nõuetele iste, rihmad ja käsipidurit ning signaali pole. Ülejäänu peaks ok olema. Saksas pole lubatud tänaval sõita "kõrvadega" istmega ja keeratava lukuga rihmaga, peab olema nupust avatav. Meie reeglitele vastavusest pole mõtet rääkidagi, turvapuuri olemasolu kustutab igasuguse võimaluse selleks. Samas Saksas pole turvapuur mingi probleem.

Palju masinaid rajal on UK numbritega ja seal on regulatsioonid lõdvemad ehk tegelikkuses liigub rajal palju autosid, mis ei vasta Saksa reeglile. Reaalses elus vaadatakse masinale peale ja kui ta on korralik, siis saab sõita ja kui on romu (eelkõige oht vedelike lekkeks) siis sobivad need asjad põhjenduseks miks rajale ei lasta. Rajal kehtib "majaõigus" ehk nad tohivad ise otsustada kes seal sõidab, see on eratee. Umbes nagu ööklubi ukse peal...
20.10.2011 at 14:20 1 edit. Last edited 20.10.2011 at 14:21 by peep
anryo
  
BMW E30 M3 - peep
Aga muudel avalikel teedel? Seal ei tule keegi kontrollima ülevaatuse olemasolu?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
20.10.2011 at 15:30
imre
BMW E30 M3 - peep
Natuke teemaväline, kuid vennas elab Saksamaal ja ütles täna, et Saksamaal hakkab vist ka nüüd debatt, et kas kehtestada
Autobahnidel välismaistele autodele maks v6i mitte.
20.10.2011 at 16:28
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
quote:
anryo: Aga muudel avalikel teedel? Seal ei tule keegi kontrollima ülevaatuse olemasolu?

Jah seda juhtub aga pole ise kokku puutunud. Mitu korda on nurga taga olnud radariga patrull ja hoolimata sellest, et olen ainuke masin nägemisulatuses, on huvi olnud null. Alati on nad kiiruspiirangu alal ja ma üritan hoida madalat profiili ning piiranguid järgida. Muidu on seal väljaspool asulat 100 kmh ja paljudel teedel ei saagi nii kiiresti sõita, nad on liiga kurvilised.

Jutt käib siis väga kõrvalisest regioonist ja maakohast, suurtel teedel ja linnades võib olukord hoopis teine olla.
20.10.2011 at 17:16
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Sügisel tegime Saksas hooaja lõpetamise natuke suurema seltskonnaga ja sellega seoses tekkis minu esimene videokatsetus antud rajal.



See on üks maailma halvimaid klippe seoses kaamera paigutusega aga eks siis on kuhu areneda.:D

Päev oli olude poolest imelilus aga muidu üks nõmedamaid mis ma seal olen kogenud. Tulime juba hommikul vara rajale, et kõik esmakülastajd saaksid paar ringi teha kõrvalistmel. Video on võetud juba päikeseloojangu ajal ning see oli alles kolmas (!) täisring mis õnnestus teha. Eks ta ole paratamatu pühapäeviti ilusa ilmaga, kuid mõned päevad on kohe eriti keerulised. Järgnenud esmaspäeval oli rada tühi, sõida palju tahad !

Video annab ka aimu kuidas oleks tervislik TF'l sõita kaasliiklejate suhtes, kunagi ei tea millise kogemuse ja mõtetega juht seal teises autos istub ? Alati ei õnnestu muidugi nii safe mode's olla aga kui kiiret pole, siis on see soovitatav.

Järgmisel hooajal üritan mõne natuke mõistlikuma klipi salvestada. :)
01.12.2011 at 11:29 1 edit. Last edited 01.12.2011 at 11:29 by peep
que
 
BMW E30 M3 - peep
quote:
peep: Sügisel tegime Saksas hooaja lõpetamise natuke suurema seltskonnaga ja sellega seoses tekkis minu esimene videokatsetus antud rajal.

Mis selle kaamera vahepealse süllevõtmisega on - mingid reeglid?
06.12.2011 at 00:24
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Filmimine on keelatud. Väga paljud filmivad sellest hoolimata aga potensiaalselt võib sellest probleem tekkida kui rajatöötajate nina all seda teha.
06.12.2011 at 10:18
Silwer
BMW E30 M3 - peep
Siiski hea video. Kohe näha, et ei punnita, vaid sõidad mõnuga... :)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
06.12.2011 at 12:19
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Mulle täitsa meeldib:

originaal


ja töötlus samal teemal
29.02.2012 at 22:14
Lynx
BMW E30 M3 - peep
Kui alusvärv on must, millele jutid peale värvitud, siis on tulemus/välimus etem ! Aga täitsa põnevad on mõlemad
01.03.2012 at 11:10
Jesper
 
BMW E30 M3 - peep
Õige viis art car-i teha on ikka nii, et võtad mõnel kunstnikul nööbist kinni ja palud teha uue unikaalse kujunduse ;)

Ma kunagi tahtsin punasega nii teha, aga esimesel hooajal oli ajapuudus ja hiljem jäi asi kuidagi soiku.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.03.2012 at 12:29
uzzac
 
BMW E30 M3 - peep
Meil ju omast käest näide võtta :) Isegi näitusel käis peale sõitu.



Navitrolla E30 lööks Nürkal kindlasti laineid :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.03.2012 at 15:39
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Saksas on parem madalat profiili hoida, lihtsalt see esimene disain on päris äge. Kui enda oma üldse kunagi kleebin, siis pigem mõni retro võidusõidu teema. Kunagi ma kaalusin tõsiselt seda versiooni aga siis loobusin just seetõttu, et ei tahtnud tähelepanu äratada.

01.03.2012 at 16:56
uzzac
 
BMW E30 M3 - peep
Õnneks on sul üks valge BMW veel, millega loomkatseid teha :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.03.2012 at 20:08
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Muide selle küljes on juba spets minu auto jaoks tehtud kunstikalduvusega näpuharjutus.
02.03.2012 at 10:09
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Hooaeg on algamas ja talve jooksul on mõned pisitööd ja täiendused tehtud.

Väljalase sulatas ühte mootoripatja ja probleemide vältimiseks otsustasin nad välja vahetada:





Jahutust sai täiustatud, tootlikum elektriventikas ja radika ning esipaneeli vaheline pilu kinni:



Täiustusi rohkem polnud vaja teha, tavahoolduse poole pealt tuli vahetada gaasitross ja piduriklotsid, DS3000 -> PFC01. Esisadulasse sobisid GT4 klassi Corvettel kasutatavad.:D Lisaks läks vahetusse starter, eelmine jamas kuuma mootoriga ja igaks juhuks ka uus aku.

Kui kõik sujub plaanide kohaselt, siis hooaeg algab sel reedel. Lihavõttepühad on traditsiooniliselt hooaja avaürituseks Nordschleifel. Suurel reedel on isegi oma nimi, "carfreitag". Meeletult rahvast ja autosid, umbes nagu rokifestival. Reedel on plaan piirududa pealtvaatamisega aga järgmistel päevadel saab loodetavasti mootorist ämblikuvõrgud välja.:)
03.04.2012 at 15:04 1 edit. Last edited 03.04.2012 at 15:08 by peep
vvt
  
BMW E30 M3 - peep
Kas kummijunn on pärit muidu Tööriistamarketi vms poldipoe valikust?

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
04.04.2012 at 14:04
Ivalo
 
BMW E30 M3 - peep
Mis selle kolmeosalise mootoripadja insenerehituslik mõte oli? :)
Ilmselt kui avarii teha, siis säästab see võibolla mootorikäpa purunemisest(vulkaniseeritud osa annab järele),
samas vibratsiooni mõttes ma usun on erinevus täisalumiiniumist padjaga võrreldes marginaalne.
04.04.2012 at 14:07
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Valik sai tehtud fakti põhjal, et Saksas kasutatakse neid edukalt ralliautodel. S14 ja jäiga padja kombinatsioon ei ole ratsionaalne lahendus, vibreerib kõik lahti mis pole kinni liimitud/stoperdatud jne. Ta pole just silmapaistvalt tasase käiguga. DTM pillid kasutasid samuti vetruvaid patju, tõsi natuke teistsuguseid. Neid saaks isegi osta aga hind on ulmeline.
04.04.2012 at 18:44
peep
 
Moderator
BMW E30 M3 - peep
Kevad käes, aeg teki alt välja ronida:



Juhil näpud sügelevad, kiired ettevalmistused enne rajaleminekut:



Harva kui mulle mõni rajal tehtud foto niipalju meeldib, et tema eest maksta soovin aga selle eest polnud kahju €9.50 välja käia. Kurvil nimeks mini-karusell.



Eesti koondis kevad 2012 meie alpimaja tagahoovis.



Kohe saabub aeg veredopingut manustada, 102 maksis pea €1,8 liiter !
11.04.2012 at 09:43
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E30 M3 - peep   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.