register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Põnevad teed Eestis   1 2  
Poster Message
raimo_r
Põnevad teed Eestis
Soovitan maršruuti Põlva-Kanepi-Otepää :D

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
21.11.2008 at 17:06
matukas
  
Põnevad teed Eestis
quote:
raimo_r: Soovitan maršruuti Põlva-Kanepi-Otepää :D
Ja lisaboonusena karistussekundid iga telgjoone ületuse eest, kui pole just tegu möödasõiduga :D :D

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
21.11.2008 at 17:25
rustang
  
Moderator
Põnevad teed Eestis
quote:
mart154:
Otepää kandis on kõvasti "mägiteid" ära asfalteeritud... eitea, seal õnnestuks kuidagi põnev 5-10km ring kokku saada... Paar korda aastas ikka õnnestuks kinni panna tavaliiklusele, et hooga läbi sõita :burnout

Seal vist see häda, et kiirused lähevad suureks kuid puud jälle ligidal, külg ees puuga kohtumine on jama ja puur ei kaitse.
21.11.2008 at 17:25
imre
Põnevad teed Eestis
Läheb küll OT´ks ära, aga ise soovitan Pühajärve-Kuutsemäe tee. Osaliselt on see kuulunud ka Otepääl olnud rallide kavva (kui kruusakas veel oli)
21.11.2008 at 18:20
mart154
 
Põnevad teed Eestis
Kuna ma olen 80% oma elust otepää kandis elanud, siis ei pea mulle otepääkandi teid soovitama ;)
Otepää-Puka peaks ka praeguseks asfaldiall olema :)

Üksasi on seal avatud liiklusega sõita, hoopis teine asi oleks ilma politseid kartmata!

Rustangile vast niipalju vastuseks, et eks ikka mõistus peas peab olema... ja ega siis WRC ajaks näiteks keegi puid ära ei korja tee äärest :)
21.11.2008 at 18:53
-XR-
Põnevad teed Eestis
quote:
mart154: Kuna ma olen 80% oma elust otepää kandis elanud, siis ei pea mulle otepääkandi teid soovitama ;)
Otepää-Puka peaks ka praeguseks asfaldiall olema :)

Üksasi on seal avatud liiklusega sõita, hoopis teine asi oleks ilma politseid kartmata!

Rustangile vast niipalju vastuseks, et eks ikka mõistus peas peab olema... ja ega siis WRC ajaks näiteks keegi puid ära ei korja tee äärest :)

OT küll (eks moderaatorid kustutavad ära), aga kõige lahedam tee, kus ma Eestis sõitnud olen vana Võru - Tartu maantee.
Seal saab kuiva ilmaga ja päris rasketel autodel ka 4 ratast maast lahti.
Järgmisele kohale paneks mõned Itaalia teed, kus sõitnud olen ja siis Lõuna-Ameerika omad.
Kahjuks seal Võru-Tartu maanteel on ka puud väga lähedal ja on ikkagi küllaltki ohtlik.
Samas see ohtlikkus ongi "turn-on"
21.11.2008 at 19:17 4 edits. Last edited 21.11.2008 at 20:24 by -XR-
imre
Põnevad teed Eestis
Vana-Võru ehk Posti tee on ka hea, kuid Kuutseka tee on tunduvalt parem. Kuutsekas on laiem, palju kiireid kurve, mitmed mäest ülesse kurvid, teekate on ilma lohkudeta. Lahtise roadsteriga sumedas kevadöös :) seda teed sõita on väga lahe elamus.
Posti teel on suureks plussiks üle küngaste sõitmine nagu karuselliga, kuid samas on see ka suur miinus, sest ei näe künka taha (loomad, marjulised, vastutulijad)

Haanja tagune on samuti häid teid täis, kuid olen ainult korra või paar sealkandis sõitnud ja ei oska soovitada.

Võiks selle heade teede jutu uude threadi tõsta, kus võib soovitada häid teid.
21.11.2008 at 19:37
devilc
Moderator
Põnevad teed Eestis
Sõitsin just nädalat kolm tagasi mööda Postiteed. Korralik rollercoaster on ikka küll, adrenaliini saab niimoodi lakke, et vähe pole :D

Aga tõsi ta on, et pimedad kurvid ja künkad teevad ta ohtlikuks. Endalgi oli paar sellist momenti, kus hakkasin hiljem mõtlema, et mis siis, kui... Päris rattaid maast lahti ei saanud, aga väga vähe oli puudu. Kiirusel 160 km/h on see päris huvitav trikk. :)
21.11.2008 at 20:26
rustang
  
Moderator
Põnevad teed Eestis
quote:
mart154: ega siis WRC ajaks näiteks keegi puid ära ei korja tee äärest :)
Seal on kiirusted piiratud, ega ilmaasjata Ouninpohja ajalooks ei saanud. Kujutage nüüd ette asfalteeritud Ouninpohja....
21.11.2008 at 22:52
I.V.B
Põnevad teed Eestis
Ei maksa Pirita-Kose-Kloostrimetsat ära unustada. Ma ei kujuta ettegi kui lahe oleks seal sõita, teades, et muud liiklust ja politseid ei eksisteeri.... Kui puid ei oleks ja asukoht oleks ka kõrvalisem, aga kuju ja reljeef samad, oleks tegu kindlasti ühe kõige ägedama ringrajaga maailmas. Üks kunagine DTM piloot arvas ka sama btw.
22.11.2008 at 00:38
-XR-
Põnevad teed Eestis
quote:
I.V.B: Ei maksa Pirita-Kose-Kloostrimetsat ära unustada. Ma ei kujuta ettegi kui lahe oleks seal sõita, teades, et muud liiklust ja politseid ei eksisteeri.... Kui puid ei oleks ja asukoht oleks ka kõrvalisem, aga kuju ja reljeef samad, oleks tegu kindlasti ühe kõige ägedama ringrajaga maailmas. Üks kunagine DTM piloot arvas ka sama btw.

Suure saladuskatte all võin öelda, et eks seal ole ka sõidetud nagu puid ja muid autosid poleks ;)
Muidugi öisel ajal ja nii öelda 0 auto taga.
Saab päris suuri kiiruseid.
Puud pole seal nii väga lähedal. Tee on tegelikult päris lai.
22.11.2008 at 00:43
I.V.B
Põnevad teed Eestis
quote:
-XR-:
quote:
I.V.B: Ei maksa Pirita-Kose-Kloostrimetsat ära unustada. Ma ei kujuta ettegi kui lahe oleks seal sõita, teades, et muud liiklust ja politseid ei eksisteeri.... Kui puid ei oleks ja asukoht oleks ka kõrvalisem, aga kuju ja reljeef samad, oleks tegu kindlasti ühe kõige ägedama ringrajaga maailmas. Üks kunagine DTM piloot arvas ka sama btw.

Suure saladuskatte all võin öelda, et eks seal ole ka sõidetud nagu puid ja muid autosid poleks ;)
Muidugi öisel ajal ja nii öelda 0 auto taga.
Saab päris suuri kiiruseid.
Puud pole seal nii väga lähedal. Tee on tegelikult päris lai.


Eks seal on kiiresti sõidetud ise ka, aga seal saaks ikka VÄGA kiiresti sõita, kui....

Mingi TT tüüpi asi võiks seal toimuda
22.11.2008 at 01:10
matukas
  
Põnevad teed Eestis
Pirital pikkust ca 6 km. Motikaga on seal tõesti ohtlik, aga autoga võiks...

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
22.11.2008 at 01:26
wirx
  
Põnevad teed Eestis
ma ei tea, 4wd ja alla 1000kg kaaluva putukaga on hetkel pea kõik Tallinna tänavad väga põnevad ja lund võiks veel ja veel tulla :)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
22.11.2008 at 03:18
imre
Põnevad teed Eestis
Suvel kui tehti teetöid Kilingi-Nõmme juures Pärnu poole, siis sai kasutatud seda teed. Häädemeestest kuni Pihkeni on väga pikk sirge, tee on ebatasane ning mõned kühmud loobivad autot tugevalt. Sealt edasi läheb tee käänuliseks ja teekate on enamasti hea, sõita saab väga kiiresti, kuna ei ole künkaid ning võsa (võsa asub teest eemal või on üldse põld), mis takistaks vaadet.
22.11.2008 at 15:22 1 edit. Last edited 22.11.2008 at 15:26 by imre
kronja
 
Põnevad teed Eestis
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&uid=bae3dbdbe35b5cd6ce7962745253bce4#tc3

väga lahe lõik.. kahjuks 90% kurvidest pimedad, lubatud kiirusest eriti üle ei kipu minema
24.11.2008 at 15:43
mart154
 
Põnevad teed Eestis
quote:
kronja: http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&uid=bae3dbdbe35b5cd6ce7962745253bce4#tc3

väga lahe lõik.. kahjuks 90% kurvidest pimedad, lubatud kiirusest eriti üle ei kipu minema

Kui ma ei eksi, võiks selle lõigu lisad "vana postitee" mõiste alla?
24.11.2008 at 16:47
devilc
Moderator
Põnevad teed Eestis
Postitee neh.
24.11.2008 at 17:03
Cardo
 
Põnevad teed Eestis
Põnev tee on hetkel Laagna tee kus ideaaljoon ujub vasakust teeservast paremale üle kolme sõidurea ja sahad on selle täiesti unustanud, vähemalt tund aega tagasi lasnamäe suunal küll.
24.11.2008 at 17:21
mart154
 
Põnevad teed Eestis
Laulasmaa ja KeilaJoa vaheline tee on ka tegelikult üsna mõnus rollercoaster. Kiirused muidugi lähvad väga suureks :)
Täna proovisin :D
28.11.2008 at 15:54
Gsinut
Põnevad teed Eestis
Võin saladuskatte all öelda, et Kohila-Hageri-Kernu on tee, kus on positiivsed, negatiivsed ja vähe politseid. No minu ametis võin ka (olles Eesti kuulsamate väljaannetega suhelnud) väita, et need inimesed, kes selle ääres elavad ei pea autonäitustel käima :D
29.11.2008 at 06:26
pprz
 
Põnevad teed Eestis
Nõustun absoluutselt, Kernu-Hageri lõik eriti.

____________________________
sergeizjuganov.com
29.11.2008 at 17:34
HoCi
  
Põnevad teed Eestis
quote:
matukas: Pirital pikkust ca 6 km. Motikaga on seal tõesti ohtlik, aga autoga võiks...

Seal peab pimedas sõitma :) Pärast sõitu autost väljudes on juuksed püsti nagu oleks elektrilaengu saanud. Peale sellises kohas sõitmist tundub igasugune linnapeal paugutamine mõttetu.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
30.11.2008 at 15:09 1 edit. Last edited 30.11.2008 at 15:11 by HoCi
Jackson
Põnevad teed Eestis
Ma ise eelistan teid, kus liiklus on olematu. Pirita ringrada, Laulasmaa kant jms jäävad välja. Üldiselt on huvitavad just vanad maanteed, millele on uus kuhugi kõrvale ehitatud. Vanad looklevad pinnavormide ja külade järgi. Soovitan sõita läbi ka:


Vana-Narva mnt: Jõelähtme - Koogi - Kaberla - Valkla - Kuusalu - Kahala - Kolga

Lääne-Eestis: Paatsalu - Tõstamaa - Pootsi - Kõima - Audru

Lahemaa Rahvuspark: Kandle - Eisma - Vainupea - Vihula - Palmse - Vihasoo


Nagu ikka, pole kõik need teed kogu-ulatuses nauditavad, aga neid rosinaid leiab sealt ikka...


13.08.2010 at 11:20
H.E
  
Põnevad teed Eestis
Kas keegi on sattunud ka mõnele mõnusale avatud kurvidega kruusateele harjumaal või selle lähedal?
13.08.2010 at 11:38
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Põnevad teed Eestis   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.