register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Puurita E36 turvalisus   1 2  
Poster Message
peep
 
Moderator
Puurita E36 turvalisus
Minuarust saab juba hobikarti sõites suht selgelt aru, kas meeldib või mitte ? ;)
19.11.2008 at 17:08
rustang
  
Moderator
Puurita E36 turvalisus
Üldiselt jah, kui seda korra proovid ja nakkusele aldis oled siis edasine on juba "automaatne" s.t. niipalju kui vaba raha on niipalju ka sinna kulub ja pisut rohkemgi veel...
19.11.2008 at 17:19
BSRcar
 
Puurita E36 turvalisus
Olen mõlenud et kui paigaldada ilma puurita autosse korviste ja 6 punkti vööd ja siis selle masinaga korralik katus panna.. et mis siis juhtub..
rihmad hoiavad sind sirgelt istmes aga kui katus sisse langeb siis tõenäoliselt saad sellega vastu pead.. rihmad ei lase sind kuskile poole liikuma..
Puur hoiab ära ikkagi katuse sisselangemise.
Selle kartuses ei julgenud ka oma autole tänavasõidu rihmade asemel mitmepunkti rihmasid panna. kuigi iste on tehase originaal..



____________________________
BSR tuuning Eesti esindus !!! Dream Car OÜ Tel. 505 6057 //
MTÜ Võidusõiduabi www.racehelp.ee
19.11.2008 at 18:26
Cardo
 
Puurita E36 turvalisus
Huvitav jah, mina olen vaadanud, et kui oma korvistmes istun, siis koos kiivriga on praktiliselt kiivri ülemine serv tasa korvistme ülemise servaga, juhul kui katus ulatub peani ulatub ta ka korvistmeni.
19.11.2008 at 18:49
zeke
Puurita E36 turvalisus
Ehk panustaksite rohkem sõitmisele ja vähem matsu panekule :)

____________________________
MX-5, 116
19.11.2008 at 19:10
peep
 
Moderator
Puurita E36 turvalisus
See rihma teema ongi kahe otsaga, neist on abi aga kui juhtub katus sisse tulema on jama suht kindel - kuigi sama jama võib ka 3 p rihmaga juhtuda. Siiski näiteks usas on mitmed klubid ja rajapäevade korraldajad keelanud ilma puurita autodes trakside kasutamise ja ma ise ka olen seda meelt, et parem mitte.
19.11.2008 at 20:05
sippar
Puurita E36 turvalisus
aga kas ainult korvistet on mõtet paigaldada jättes originaal turvavööd,või pole sel mõtet?
19.11.2008 at 20:33
HrHunt
Puurita E36 turvalisus
Selline vahemärkus, kes veel ei tea, kui on vähegi arenenud külgtoega iste ja tavaline rihm lukku tõmmata korralikult, annab see tuntavalt juurde. Eks jalad ikka tilbendavad nõmedalt aga kere püsib oluliselt paremini paigal.

____________________________

19.11.2008 at 20:44
sippar
Puurita E36 turvalisus
a ega siis ülevaatusel probleeme ei tule kui autos korviste? või on neil istmetel mingisugused eri tähised
19.11.2008 at 21:10
rustang
  
Moderator
Puurita E36 turvalisus
Ma iseenda jaoks mõtlesin sellest nii, et korviste+mitmepunktivöö ilma puurita suurendab ohutust kõikide avariide v.a katuse puhul. Sama keiss on turvavööd versus vöö lahti sõitmisega - tulekahju puhul vööd raskendavad olukorda aga ikkagi neid kasutatakse, kuna kõikidel muudel juhtudel need aitavad.

Teisalt alateadlikult kohtades, kus on suurelt kiiruselt laksu paneku oht - seljaaju võtab gaasi vähemaks midagi pole teha. Ahvenisto kiire paremkurv või Bikerniekis paljud metsavahelised kohad kuuluvad sinna hulka.

Samas on plaan siiski puur autosse panna, et ei peaks sõites muretsema ega pärast midagi kahetsema.

Ülevaataja otsib istmelt reeglina E-märki.
19.11.2008 at 22:55
wirx
  
Puurita E36 turvalisus
ma soovitaks vaadata videot, kuidas Peep crashib Riias ja mitte enda süül, sügavalt kahtlen, kas ta ise on nüüd nõus võistlema minema ilma turvapuurita autos...OT-l pole ehk nii hullu, siis võistled ju ainult endaga.
Cayennes pole eriti hirmu, kuid 89a mazdaga sõites mõtlen ikka päris tihti, et kui nüüd ntx laubaka-puusse paneks, egas siis vist elama jääks...E36 on pea 20a vana tehniline leiutis(1991 tuli esimene liinilt), millel pole erilist turvalisust võrreldes tänapäevaste autodega

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
22.11.2008 at 03:46
Taavi
Puurita E36 turvalisus
Üks tärn viiest.

http://www.euroncap.com/tests/bmw_3_series_1997/15.aspx
03.12.2008 at 14:34
raimo_r
Puurita E36 turvalisus
No katus on autodel üldjuhul sama ehk paksu raudplaati pole seal ühelgi autol ning samuti pole üksi auto projekteeritud ringrajal 100kmh+ üle kuudi käies turvaliseks jääma. ehk kui "katust panna" siis on jama lugu igal juhul. olgu see e36, subaru, porsche, mitsu vms.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
03.12.2008 at 14:51
HrHunt
Puurita E36 turvalisus
Vaidlen vastu. MPSiga on pandud nurga all betoonseina (ikka konkreetselt seina, mitte puutekas) ca 150 km/h. Väliselt oli auto täielikult desintegreerunud. Salongi karkass aga väga vähe deformeerunud, vend oli 2 nädala pärast haiglast väljas. Teine näide, mul vahepeal oli Honda HR-V. See oli treila vedamiseks natuke liiga kerge masin aga väljamaal ikka veeti hiiglaslikke haagissuvilaid, vahest käidi üle kuudi - jällegi salongi karkass sisuliselt deformeerumata, muu täielik sodi. Nendel uuematel autodel on see karkass tehtud kõrgtugevast terasest ja ikka kuradima kõva, võrreldes 90nendate alguse autodega. Nii et kui otse katusesse midagi ei tule ja tegu on sileda maa peal rullumisega siis ma liigitaks kaasaegsed masinad ikka võrreldamatult ohutumaks kui 20a vanad...

____________________________

03.12.2008 at 15:11 1 edit. Last edited 03.12.2008 at 17:36 by HrHunt
Jesper
 
Puurita E36 turvalisus
No ringraja kontekstis on see umbes sama hea kui arutleda selle üle, kumb on parem laululind, kas vares või harakas :) Ilma turvavarustuseta sõites peab turvavarustus pea sees olema, ja ega ta seal muidu ka paha ei tee.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.12.2008 at 15:56
mart154
 
Puurita E36 turvalisus
Ühestküljest saan ma aru väga hästi, miks seda turvavarustust vaja on... Olen ka omad katused ära teinud, õnneks küll puuriga autos...

Samas teisest küljest ma ei saa sellest suurest paanikast aru... OT-d on sõidetud, ja sõidetakse edasi igasugu huvitavate saanidega...
Ja ei saa öelda, et näiteks mõni golf, või Jesper, kasvõi sinu Ford oleks eriti turvaline auto seal olnud :)

Siiamaani pole vist keegi peast ilma jäänud? Mõistusega inimesed siiski ju.

Kusagil vist hrHunt mainis, et kui Sõitmiseks(suure algustähega) läheb, siis on rõngad silmee-ees jne...
Well, siis ma ei julgks rajale tulla koos sinuga, vahetpole, kas puur või mitte, või noh äärmisel juhul DT75 linttraktoriga julgeks :)
03.12.2008 at 16:07
Jesper
 
Puurita E36 turvalisus
No paanikat polegi, ma ei sõitnud Fordiga kaugeltki mitte samamoodi nagu bemmiga, isegi autode kiirusevahet arvestades. Kui turvavarustust pole, siis tuleb nii sõita et välja ei sõida, ongi kogu moos.

Kui tekib juba küsimus et kas mul on äkki turvavarustust vaja, siis on juba hilja, ammu oleks vaja olnud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.12.2008 at 16:23
HrHunt
Puurita E36 turvalisus
quote:
mart154:Kusagil vist hrHunt mainis, et kui Sõitmiseks(suure algustähega) läheb, siis on rõngad silmee-ees jne...
Well, siis ma ei julgks rajale tulla koos sinuga, vahetpole, kas puur või mitte, või noh äärmisel juhul DT75 linttraktoriga julgeks :)

Pole see asi nii hull ka :) OT raames pole põhjust peljata. Pidasin silmas seda, et milleski a la bemmi cup läheks raudselt kaklemiseks, nii nagu ka senistel osalejatel on läinud ;)


____________________________

03.12.2008 at 17:39
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Puurita E36 turvalisus   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.