register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Lada 2101 Coupé Super 1600   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Poster Message
hents99
  
Lada 2101 Coupé Super 1600
Surve(silindrirõhu) mõõtmine näitab ära detonatsiooni tekke. Millega sa siis detonatsiooni mõõdad, kõrvaga? kui see esineb ehk siis oli juba hilja....

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
10.09.2012 at 22:19 1 edit. Last edited 10.09.2012 at 22:19 by hents99
bagiauto
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
Surve(silindrirõhu) mõõtmine näitab ära detonatsiooni tekke. Millega sa siis detonatsiooni mõõdad, kõrvaga? kui see esineb ehk siis oli juba hilja....

Mina olen näinud seadet, mis käib tavalise det. anduri külge ja võimaldab läbi kõrvaklappide det. kuulda.
Ostaks omalegi, kuid hind veidi kallis.
10.09.2012 at 22:34 1 edit. Last edited 10.09.2012 at 22:35 by bagiauto
hents99
  
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
bagiauto:
quote:
Surve(silindrirõhu) mõõtmine näitab ära detonatsiooni tekke. Millega sa siis detonatsiooni mõõdad, kõrvaga? kui see esineb ehk siis oli juba hilja....

Mina olen näinud seadet, mis käib tavalise det. anduri külge ja võimaldab läbi kõrvaklappide det. kuulda.
Ostaks omalegi, kuid hind veidi kallis.

Ja mina rääkisin süüteküünlast, mis on varustatud rõhuanduriga. Milleni ma tahtsin jõuda on see, et alati on hea sellise seadme abil seadistada, aga reeglina neid pole just alati võtta. Esiteks on nad kallid (ca 4-5k Euri per küünal+seade) ja ei saa igal pool kasutada.

Ehk "pendliga" seadistamise võrdlus oli minu arvates veidi liiast. Loomulikult kasutavad enamus seadistajaid klappe, et kuulata detonatsiooni. Nagu selle kohta öeldakse, et hea detonatsioon on see, mida kuuled, sest halb on see detonatsioon, mida ei ole(võimalik) kuulda, aga ta eksisteerib kogu aeg.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
10.09.2012 at 22:48
bagiauto
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Nõus, nii kalli asja poole pole vaadanud. Aga nagu näha eelnevatelt piltidelt, pole siin kumbagi abiks olnud :D
See kõrvaklapiversioon suurusjärgu võrra odavam.
10.09.2012 at 22:57 2 edits. Last edited 10.09.2012 at 23:02 by bagiauto
Raceboy
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kuuldamatut detonatsiooni pole olemas. On olemas hõõgsüüde, mis teeb kolvi sisse paari sekundiga augu ilma mingit võõrheli tekitamata.

____________________________
www.vems.ee
10.09.2012 at 22:57
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
OpenTrack seljataga. Auto töötas esimesest meetrist kuni paagi tühjenemiseni küllalt eeskujulikult. Algul läksin rajale mõttega sõita mõne ringi, aga kõik tundus toimivat ja otsustasin järjest kütta. Kokku tuli paagitäiega ringe 30 ja täpselt sessiooni lõpetava lipuga lõppes ka kütus. Õnneks veeresin boksini välja kuidagi moodi. Mootor laulis ja pidamine tekkis isegi vana kulunud slikiga. Pidurid vajavad natukene timmimist, sest tasakaalu päris paika ei saanudki veel. Ära sai unustatud remontida ka loksuv Watts link, mis tekitas suurel kiirusel päris huvitavaid olukordi. Õnneks suutsin sellest üle olla ja jalga peal hoida. Uuel rajal, nagu arvata oligi, jääb puudu sirgekiirusest, mida saab parandada pööretepiiraja tõstmisega, sest praegu jookseb auto ennem vana kiiret kurvi piirajasse @ 7800, mis teeb kiiruseks 180km/h. Kui tõstame piiraja 8300 peale saame kiiruseks juba natuke üle 190km/h, millest peaks piisama. Kahjuks aga teist kuiva sessiooni ei õnnestunudki sõita, sest rada ei kuivanud päris lõplikult ära. Tahtsin uute slikkidega aega parandada, sest tunne seda lubas. 1:26 peaks olema sõidetav. Igatahes, lõpptulemuseks jäi kuival kolmas aeg - 1:28.961 ja märjal rajal täis slikiga õnnestus kõige kiirem ring endale napsata - 1:38.907. Nüüd on auto otsaga Tallinnas ja ootab aega, et käia ära stendis, teha mõned ilusad pildid ning siis hakkame otsast lahti lammutama, et detojälgedega pea ära remontida ja vaadata mis karul kõhus veel huvitavalt on. Lõppskoor jäi korras mootoriga 43 ringi, millest 30 kuival ja suht põhjagaasiga. Kilomeetreid teeb see kokku 140 tuuri, mida on ikka aasta peale naeruväärselt vähe :)

Ajatabelid:
Kuival rajal
Märjal rajal


Pildivärki ka natu juurde
















____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.10.2012 at 10:07
ardi
Lada 2101 Coupé Super 1600
Sul PB'i polnud peal? Huvitav oleks vaadata erinevaid kiirusi.
02.10.2012 at 15:18
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Ei tarbi seda enam. Võin niipalju öelda, et ennem Veldi kurvi olin piirajas kuni Racingexperdi kurvini. Stardisirgel ja tagasirgel jäi piirajast natuke puudu. Piirajas oli kiirust 184km/h tabeli järgi kus 4.88 ülekanne, 530mm ratas ja 0.87 V käik.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
02.10.2012 at 23:59
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Tänaseks on auto tegelikult osadeks kistud. Mootor koos kastiga on eemaldatud ja kuulub korrastamisele. Suurim ebameeldiv üllatus detoneerinud pea kõrval on aga purunenud kolb. Tükk on puudu täpselt sisselaske klapi kõrvalt. Arvatavasti ei jäänud piisavalt liha sinna. Ülejäänud osad olid korralikud.

Enne laialivõtmist käisime Sergeiga velodroomil valgust püüdmas.


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.10.2012 at 10:11
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
29.11.2012 at 17:27
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Ekraan käes ja proovitud, et võtab pildi ette :) Uued esimesed sadulad on samuti koha garaažis leidnud ja ootavad kevadet. Ette tellsime sama mudeli jämedama kolviga sadula, ning uued kettad peaks ka välja vaatama. Vanad sadulad rändavad koos ketastega tagasillale. Siis on igas nurgas vent ketas ja sama klotsiga sadul.



____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
11.12.2012 at 10:28
Deodor
Lada 2101 Coupé Super 1600
Mis läbimõõduga kettaid saad 13" tollise veljega kasutada?
11.12.2012 at 12:05
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
Deodor: Mis läbimõõduga kettaid saad 13" tollise veljega kasutada?

Tegelikult paneb piirid ette sadul ise. Päris vormeli sadulaga saaks 280mm lähedale ajada, aga Wilwoodi Dynalite korpus ei võimalda nii suureks minna. Võin eksida aga 267mm tuuri peaks uued jääma.


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
11.12.2012 at 12:11
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Ja valmis ta ongi taaskord. Möödunud nädalavahetusel tõstsime kaane mootorile peale ja ühendasime viimased vollad-juhtmed, ning poolest pöördest läks kenasti kohe käima. Hetkel viisime auto Viljandisse Albert Särje juurde, kes ühendab mõned uued andurid ja LCD displei, sätib sisselaske sünkrooni ja vaatab süüte üle.



Asjad mis see aasta teisiti on:

* Esimesed sadulad rändasid tagasillale ja ette tulid uued Dynalite sadulad suuremate kolbidega.

* Esimesed pidurikettad on 2 osalised ja natukene suurema läbimõõduga. Vanad esimesed vent kettad rändasid tagasillale, kus varem oli täisketas.

* Näidikud asendusid LCD dispeiga (õlirõhk jäi, kuna on mehhaaniline kell ja parem karta kui mootorit remontida)

* Sisselaskesse paigaldasime lühemad trompetid kompenseerimaks varasemalt pikendatud sisselaske kollet.

* Tagasilla uus ülekanne 4.88 -> 4.56 mis annab tippkiiruseks 8000 pöörde juures ~200km/h varasema 180km/h asemel.

Mõned pildid ka illustreerimaks tehtud töid






Tahaks juba sõita :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
20.05.2013 at 10:19
rustang
  
Moderator
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kaspar,

Ma ei saa pildilt hästi aru - kas Sul piduriketta/hati kinnituse juures paisumisruumi on jäetud või antud juhul ei olegi vaja?

Ntx siin üks illustratsioon.
20.05.2013 at 10:32 1 edit. Last edited 20.05.2013 at 10:33 by rustang
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kõik on jäigalt kinni ja kas seda konkreetsel juhul on vaja või mitte ei oska kommenteerida. Bell on tehtud järgides teiste tootjate tükke ja ketta sees on augud täpselt poldi järgi, kuhu käib spets polt (ketas 1:1 AP mõõtude järgi toodetud asendus). Eks varsti näha ole kuidas antud tükk toimetab. Parandasime ka jahutuse poolt, ehk liigne temperatuur ei tohiks enam murelapseks olla.

PS! Kui keegi teab, kuskohast oleks võimalik hankida termo värve piduritele, siis oleksin huvitatud.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
20.05.2013 at 10:47
rustang
  
Moderator
Lada 2101 Coupé Super 1600
Võibolla ma olen paranoiline aga ketta lahkumine hati küljest 200 pealt pidurdades ei ole mõnus... Äkki Lembit või keegi teine minust kogenum ütleb oma arvamuse.
20.05.2013 at 11:02
Lembit
Lada 2101 Coupé Super 1600
Ketast hati külge kinnitav poldiring tundub olevat ca 150 mm diameetriga
Malmi soojuspaisumine 600 kraadise temperatuuride vahe juures sellise annab selle läbimõõdu juures paisumist 0,97 mm.
0,0000108 * temp vahe * detaili mõõt

Alumiiniumi joonpaisumistegur on küll ~2 korda suurem, aga ma vist ei julgeks sellise tüki arvutustel selle peale välja minna, et hat'i temperatuur on ketta omast parasjagu 2 korda väiksem.
Vaadates paisumise suurusjärku, siis isegi 300 kraadise temperatuuride vahe juures (0,5 mm), ma vist mõtleks mingi kompenseerimise peale.
20.05.2013 at 16:49 1 edit. Last edited 20.05.2013 at 16:49 by Lembit
bagiauto
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Peale Sarlini pidurikoolitust kahtlen selles lahenduses tugevalt. Sa oleks siia saanud lihtsalt teha ujuva kinnituse. Olemas selline komplekt, kus olemas klotsid ja poldid ujuva kinnituse jaoks, lihtsalt vaja ketta sisu vastavalt töödelda.
Väidetavalt on see alumiinium, mida ketaste südamikes kasutatakse ka veidi teistsugune (kuumakindlam), kuid vaevalt see kohe probleemiks osutub... Otsisin seda nn. õiget materjali veidi aega tagasi taga ja nagu selgus pole seda just lihtne leida.
20.05.2013 at 18:11 1 edit. Last edited 20.05.2013 at 18:12 by bagiauto
Raceboy
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
bagiauto:
Väidetavalt on see alumiinium, mida ketaste südamikes kasutatakse ka veidi teistsugune (kuumakindlam), kuid vaevalt see kohe probleemiks osutub... Otsisin seda nn. õiget materjali veidi aega tagasi taga ja nagu selgus pole seda just lihtne leida.


Sama alumiiniumi kasutatakse plasti survevalu protovormides, mul on üks vorm osadeks võetud just kõvema alumiiniumi pärast.

____________________________
www.vems.ee
20.05.2013 at 19:53
-fred-
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
Raceboy:
quote:
bagiauto:
Väidetavalt on see alumiinium, mida ketaste südamikes kasutatakse ka veidi teistsugune (kuumakindlam), kuid vaevalt see kohe probleemiks osutub... Otsisin seda nn. õiget materjali veidi aega tagasi taga ja nagu selgus pole seda just lihtne leida.


Sama alumiiniumi kasutatakse plasti survevalu protovormides, mul on üks vorm osadeks võetud just kõvema alumiiniumi pärast.
Kui kõva see materjal siis on?
20.05.2013 at 20:31
bagiauto
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
Sama alumiiniumi kasutatakse plasti survevalu protovormides, mul on üks vorm osadeks võetud just kõvema alumiiniumi pärast.

Ei oska sulle öelda, kas see on sama mark, mida seal kasutatakse, kuid sul võib õigus olla.
Aga ega see pole kõvaduse-tugevuse pärast, vaid probleem selles, et kui enamik tavakasutuses olevaid alumiiniume kuuma saavad, siis nende termotöötlusega saadud omadused (nagu tihti kasutatud 7075 puhulgi) kaovad ja alles jääb "tainas". Uddeholmi Alumec peaks olema ka muuhulgas plastivormide jaoks (tugevam kui 7075), kuid samuti pole kõige kuumakindlam. Lennukiehitus pakub veel paremaid alumiiniume...

Oleks Titaani selliste mõõtudega võtta, siis võiks see veel parem ses suhtes olla...

Ma ei tea, kas antud juhul peab see alumiinium just see kõige-kõige olema, kuid konstruktsioon oleks võimalik kindlasti paremini teha.
20.05.2013 at 20:49 2 edits. Last edited 20.05.2013 at 20:54 by bagiauto
bagiauto
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Tekkis veel üks küsimus- kas rinkas selle Lada esimese käänaga pole probleeme olnud?
Kunagi ammu kasutati tagavedustel bagidel ees sellist käända (nõuka ajal, kui muud võtta polnud), ja nendega oli üks pidev häda. 500 kg kaaluval bagil, millel lisaks veel enamik massist oli taga murdus neid kui mitte iga sõit siis iga mõne sõidu tagant. Lõpuks treiti kääna küljest võlli osa välja ja asendati see tanki torsioonist treituga, ning keevitati mõlemalt poolt kääna külge kinni- siis saadi need võllid pidama. Rinkas pidurdades ja kurvi võttes peaksid mõjuma päris suured jõud ja kui see võll ei purunegi, siis läbi võib see ikka painduda... Läbi paindudes on oht et ketas loperdab veidi suport suhtes ja surub suporti kolvid kaugemale. Tekib suur pedaali lõtk. Ujuv ketas peaks ka selle vastu aitama.
20.05.2013 at 21:02 1 edit. Last edited 20.05.2013 at 21:10 by bagiauto
-fred-
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
bagiauto:
quote:
Sama alumiiniumi kasutatakse plasti survevalu protovormides, mul on üks vorm osadeks võetud just kõvema alumiiniumi pärast.

Ei oska sulle öelda, kas see on sama mark, mida seal kasutatakse, kuid sul võib õigus olla.
Aga ega see pole kõvaduse-tugevuse pärast, vaid probleem selles, et kui enamik tavakasutuses olevaid alumiiniume kuuma saavad, siis nende termotöötlusega saadud omadused (nagu tihti kasutatud 7075 puhulgi) kaovad ja alles jääb "tainas". Uddeholmi Alumec peaks olema ka muuhulgas plastivormide jaoks (tugevam kui 7075), kuid samuti pole kõige kuumakindlam. Lennukiehitus pakub veel paremaid alumiiniume...



7000 seeria alumiiniumsulamite maksimaalne ettenähtud töötemperatuur on 170 kraadi. Lõõmutustemperatuur, mille tagajärjel karastamisest ja vandandamisest tingitud tugevuse ja kõvaduse kasv kaob on üle 300 kraadi.
Alumiiniumsulamite puhul jäetakse tihti tähelepanuta ka vähene väsimustugevus, muide 7055 T77511 materjalil on see üle 2 korra suurem, kui sel nimetatud 7075 T6 materjalil.
Termotöödeldud alumiiniumsulamite puhul unustatakse ära ka see, et keevitades kaob termomõjutsoonis karastamisest-vanadamisest saadud efekt. Pärast keevitamist õhus jahtudes, jääb jahtumiskiirus liialt väikeseks selleks, et tekiks üleküllastunud tardlahus, milles siis omakorda vanandamisprotsess toimuks.
Ega Lotus ilmaasjata oma pisiautode kandmike alumiiniumprofiilidest kokku liiminud. Muide ka ühe siin foorumis kajastamist leidnud auto kandmik on 6086 T6 profiilidest kokku keevitatud ilma järgneva termotöötluseta.
20.05.2013 at 22:42
bagiauto
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Niipalju kui mina tean tuleks vaadata 2... algavate alumiiniumisulamite poole...
20.05.2013 at 22:46
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Lada 2101 Coupé Super 1600   .. 9 10 11 12 13 14 15  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.