register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Lada 2101 Coupé Super 1600   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
hall
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kaspar on sel aastal selgelt klassi kõige kiiremate hulgas - arenguhüpe on väga tähelepanuväärne (Y). See paneb mõtlema, et pean vist ise ka lõpuks uusi rehve kasutama hakkama, muidu ei püsi enam tempos :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
03.05.2010 at 18:46
ardi
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kasparile õnnitlused ilusa hooaja alustamise puhul!
03.05.2010 at 22:27
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Õnnitlused vastu võetud.

Kostitan ka sisevideotega. Sinatoru küll lubas, et peale mingit ülevaatamist vms läheb kvaliteet paremaks, aga peab tõdema, et mulle on valetatud.


Stardis natsa puterdan ja Keišš saab mööda. Võtan koha tagasi


Midagi väga ei toimu. Ette keegi ei jää.



Start on enamvähem ja peale katelt käperdab Civic veits ära esimesel ringil. Kollane vabaklassi M3 teeb valestardi ka


Jagelen selle sama M3-ga kes stardis varastas. Viimasel ringil jääb Karu katlas kehvasti ette ja siis saab aku tühjaks :)
04.05.2010 at 09:16
Supra
Lada 2101 Coupé Super 1600
Käimar on küll fenomenaalne sul sellel.
Vinge!
Suprale tahaks miskit sellist saada kunagi.
13.05.2010 at 23:32
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Täna lahkasime mootorit, sest Riias ja ka ennem treeni tehes neelas masin õli. Viga on juba teada ja kuulub likvideerimisele. Nimelt on õlirõngad valed. Tuleb oma lollust tunnistada ja ära vahetada. Detailidesse ei hakka vast laskuma, sest see ei ole oluline. Tunni ajaga sai töötav mootor lammutatud nii kaugele, et kaks käigukasti polti lahti, mootori padjad lahti ja ongi käes alumine ots. Kurb oli mu pilt kui eemaldasin kollektori, sest sisselaskel on üks kõrv ära murdunud ja alumiiniumi me koduste vahenditega ei keevita isegi parema tahtmise juures :(

Kui keegi teab kedagi, kes Pärnus homme/ülehomme saaks alu keevitamisega hakkama võib ühendust võtta või kontakti edastada.
14.05.2010 at 23:08
Trabi
Lada 2101 Coupé Super 1600
Nüüdsel ajal on tehtud al-jootmiseks sihuke keemia nagu DURAFIX. Asi on jumalast lihtne kasutada ja toimib 5+. Vaja on ainult gaasipõletit väikese ballooniga ja tegutsema.
15.05.2010 at 13:28
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kiire läks üle ja laseme nädala sees ära keevitada kolle. Järgmine nv paneme kokku ja käima. Mootor on vahel tagasi, õlirõngad ja kepsusaaled said uued sisse. Loodetavaasti õlirõhk enam ei kõigu ebamääraselt ja enam ei neela masin õli ka.





16.05.2010 at 12:10
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Saime kolled külge tagasi ja auto uuesti käima. Mootori töösse on tekkinud mingi tiks. Esimese asjana mõõtsime kompressiooni. Kõik silindrid võrdselt 16. Seejärel mõõtsime klapivahesid ja tuleb välja, et esimese silindri SL klapp on 0.35 lubatust suurema lõtkuga. Õnneks on isal just puhkus ja saab asja korda nädala jooksul. Ülejäänud on kõik nii nagu Riiast jäi. Reedel kerge kontroll ja auto treila peale, et laup hommikul Kaunasesse saaks kihutada.


Riiast jälle üks ilus fotosüüdistus

25.05.2010 at 10:22
TCOFF
Lada 2101 Coupé Super 1600
31.05.2010 at 10:41
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
31.05.2010 at 10:56
rustang
  
Moderator
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kaspar, jooskid joonelt Timaksile appi, väga tänuväärne! Oli tal pea vee all? Sai ise välja?
31.05.2010 at 11:09
ICE
  
Lada 2101 Coupé Super 1600
Huh, päris hull koht. Siiski tundus esimesest videost, et vesi pigem madal ning ulatus vaevalt tagurpidioleva auto katuseäärest üle.
Kiire tegutsemise eest Kasparile viis pihku.

Edit. ok uuesti vaadates natuke seal seda vett ikka oli :S

____________________________
Petrolheads.ee
31.05.2010 at 11:17 1 edit. Last edited 31.05.2010 at 11:23 by ICE
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Uldis pääses ise välja pärast natukest kohmitsemist. Kui auto juurde jõudsin ja hüüdsin, et kas kõik on korras vastas ta, et korras, seega ei midagi hullu. Pea vist vette ei ulatunud, aga päris kole vaade oli.
31.05.2010 at 11:37
Lembit
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kas sul kaamera on jäigalt puuri küljes, või läbi mingite pehmenduste?
31.05.2010 at 11:40
joonas
Lada 2101 Coupé Super 1600
Timaks tegi Vettelit?

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
31.05.2010 at 11:44
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Küllalt jäigalt on aga lindi kaameraga on raske neid eelmise video pildikesi vahele hüppamast takistamast.

@joonas. Tänud spoileri eest. Mõni oli F1 etapi ajal teel Kaunasest Tallinna :)
31.05.2010 at 13:07
tanele28
Lada 2101 Coupé Super 1600
Velje vist pead küll maha kandma, vähemalt tundub nii, kas poolraam jäi sirgeks?
Ja muidugi jõudu taastamisel.
31.05.2010 at 17:52
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Nüüd on olnud päevake aega rahulikult seedida ja mõelda. Teel Tallinna Kaunasest tuli küll vahepeal ainult vene keeles kui mõtlesin juhtunule. Nele arvas, et mul oli lambist Tourette tekkinud.

Alustame algusest. Farss sai alguse siis, kui ennem vabatrenni avastasin, et olin maha unustanud oma jalanõud. Siinkohal suuuuuuuured täna Eerole Pesurile, kes laenas oma jalanõusid ja hiljem ohveradas võidusõidujumalatele ka ühe päiksevarju jala, aga sellest veidi hiljem. Vabatrennis laupäeval oli kõik enamvähem. Õppisin uuesti rada ja käiguvahetusi. Samuti kogusin julgust et rohkem peal hoida. Pühapäeva hommikul auto ei käivitunud, sest tõmberelee küljest oli irdunud ergutus klemm. Vabatrenniks ja kvalliks sai auto käima tänud tugevatele Eesti meestele, kes auto käima aitasid lükata. Tänud jällegi. Kvallis tuli kiireim aeg, aga tänu leedukate imelikule stardirivi moodustamise süsteemile startisid S1600 autod täitsa tagant, mis sest, et ajaliselt oleks pidanud olema ma 7.dal kohal. Ennem starti pidime ära vahetama starteri, sest vastasel juhul oleks pidanud startima täitsa tagant, kuna auto saaks käima vaid lükates. Tagantjärgi mõeldes ei olekski see kõige hullem olnud, sest see oleks tähendanud vaid 2 kohalist kaotust stardirivis :). Starteri vahetuseks tuleb meie autol lasta välja jahutusvedelik, kuna üks lõdvik jääb täpselt nii palju ette, et ei saa starterit kätte. Selleks saigi too päiksevarju jalg ohvriks toodud. Start siis. Paigalt sain hästi minema ja võtsin paar kohta kohe ära, mis pani minu ja Andrese vahele turvalise vahe. Kohe nägin, et Birkensit vaevavad mingid tehnilised mured ja ta auto ei liigu nii nagu peaks. Timaks ei saanud temast kohe mööda kui tahtis ja jäi toppama. Esimene kord peale tamme kurvi ei olnud mina piisavalt lähedal, et ta ka mind mõjutaks otseselt, aga ring hiljem ei kiirendanud ta auto piisavalt hästi, mis sundis Timaksit tegema äkkpidurduse ja põikama vasakule, seepeale Birkens tõmbas paremale et vist kaitsda positsiooni järgmises kurvis, kuid minu taga olnud BMW juht otsustas ennast Birkensi ja Timaksi vahelisest olematust pilust läbi pressida ja nagu näha ei mahtunud. Timaksi auto põrkas BMW-st saadud löögist vastu minu autot, õnnetul kombel kohtusid minu esiratas ja tema tagaratas. Edasi olin ma vaid reisija ja õnnelikul kombel ei lohisenud kraavi nagu Timaks. Esimene reaktsioon peale auto seiskamist oli joosta Timaksile appi. Õnneks oli ta teadvusel ja sai omal jõul autost välja. Ma pole nii kurba lätlast varem näinud. Ta ütles, et viiest viimasest etapist ei ole ta ühelgi lõpuni jõudnud erinevate jamade tõttu.

Meie kahjud on velg(ehk kannatab taastada), alumine õõts ja ülemine šarniir. Ülejäänud detailid paremas nurgas asendame profülaktika mõttes uutega (käänmik, rooliotsad, rattalaager jne)
01.06.2010 at 00:26
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Seekord sai kiirelt auto korda tagasi tehtud. Tänasega on auto koos ja võiks proovima minna. Järgmine nv tahakski prooviringid teha peale käänmiku, rooliotsade ja alumise šarniiri vahetust. Kindlasti tahab sild veidi sättimist peale sellist kägarat. Stange sai viidud DB-HP härrade kätte. Loodetavasti saab selle ka ennem Pärnu etappi kätte ikka :)

Kadudest niipalju:
Veljest ei saa asja. Odavam on uus osta.
Uus õõts 180.- veerennist ja osavad näpud Amper Racingust. SUUUUUUUR aitähh Kasprele siinkohal.
03.06.2010 at 21:29
hall
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
quote:
uzzac: Järgmine nv tahakski prooviringid teha peale käänmiku, rooliotsade ja alumise šarniiri vahetust.

Laupäeval on Audrus trennid, algusega kell 1100. Anna aga tuld ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
03.06.2010 at 21:37
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Mitte see, aga järgmine nv. 12-13 juuni siis. Kodulehelt vaatasin, et rada peaks olema vaba ka.
04.06.2010 at 00:03 1 edit. Last edited 04.06.2010 at 00:08 by uzzac
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Käisime proovimas. Auto sõidabenamvähem normaalselt. Kodus panime silla omaarust õigesti paika, kuid rajal selgus, et rool on viltu ja lahkujooks sai liialt suur. Sai rajaääres käepäraste vahenditega kiirelt parandatud olukorda, kuid päris heaks ei saanud. Peale näppimist sai auto sirgetel ja kurvis oluliselt rahulikumaks aga pidurdusel kisub järsult paremale. Algul rajale minnes seda ei täheldanud. Pidurid on õhutatud ja taha said uued klotsid sisse (DS3000), ees on veel natsa kulunud DS3000-ed sees. Ise arvan, et probleem peidab end paigast ära sillas, kuid 100% kindel ei saa olla.
13.06.2010 at 22:11
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Meie nädalavahetuse võib kokku võtta sõnaga - Teine :) . Ehk siis kvallis teine ja mõlemas stardis teine. Hommikuses vabatrennis maadelsime vähe veel jooksudega, mille kvalliks õnneks ilusti paika saime. Kvallis tuli ka oma isiklik rekord 1.01,446 selgelt on selles veel varu, sest päris nii head ringi ei õnnestunud sõita nagu oleks tahtnud ja stardipositsiooniks jäi II. Kvalli võitis Hall 1.01,169. Ennem esimest starti otsustas ikkagi vihm sadama hakata, ise küll vaikselt lootsin et saab ehk vähemalt ühegi sõidu kuivas panna. No mis seal siis ikka krudisime vihmad alla ja see omakorda rikkus mu tuju ära, kuna vihmas on meil tõsiseid probleeme olnud pidamisega. Varem kasutasime Yokohama vihmarehve, kuid selleks aastaks soetasime Dunlopi vihmakad. Soojendus ringil sain aru et antud rehv peab kõvasti paremini kui olen harjunud. Stardis sain hästi minema ja tõmbasin taaskord vahe sisse teistega. Hall jäi midagi pusima punti ja kaotas paar kohta. Ta sai tempo üles tagasi ja püüdis mind päris kiirelt kinni ja möödus samuti. Üritasin andresel sabas püsida, kuid tal peab auto ikka oluliselt paremini kurvides. Esimeses sõidus jäi meie kiiremaid ringe lahutama sekund. Minu aeg oli 1.10,136. Teise starti läksin samuti teiselt kohalt. Start sai jälle hea ja läksin juhtima. Kordus sama mis esimeses sõidus, ehk siis Andres sai hoo üles ja võttis koha tagasi. Üritasin mis ma üritasin, kuid mööda ta sai sirge lõpus väikse kõksu saatel lõpuks ikkagi. Taaskord proovisin tal sabas püsida, mis tuleb tunnistada õnnestus paremini kui esimeses sõidus, kuid siiski mitte nii nagu oleks tahtnud. Sõidu lõpuosas oli juba ideaali peal jälgi näha ja kannatas hoogu juurde panna. Tahtsin sõita ka kiireimat ringi, et saada lisapunkti. Sõitsin 1.09,202 ja tundsin et saab alla 1.09 ka. Läksin proovima, kuid uues kurvis läks saba alt ja tegin spinni. Järjestikuse kastiga on paras peavalu vaikselt veereval autol 2 käikku allapoole vahetada. Natuke käperdasin ja sain siiski minema, õnneks oli teistega vahe piisavalt suur, et oma koht säilitada. Teise sõidu kiireim oli taas Hall 1.09,067-ga, mis ei ole üldse palju kiirem kui minul, iseasi kas ta niimoodi pingutas nagu mina. Võibolla oleks pidanud amorte ka pehmemaks keerama, et olla veel kiirem, kuid olen rahul sellega mis oli. Polnud kunagi nii väledalt märjal rajal sõitnud ja peale esimest sõitu igaks juhuks ei näppinud seadeid, sest sõita oli päris okei. Lõpp hea kõik hea võiks vast öelda, kuid kuivas oleks minust Andresele kindlasti rohkem vastast olnud. Sellega langesin eestikatel teisele kohale ja Andres läks 4-ja punniga juhtima. Baltikatel tuli kokkuvõttes teine koht.

9-10 juuli üritame ikkagi Hallile tugevalt kanda astuda ja kokkuvõttes eestikatel jälle esikohale minna :)
21.06.2010 at 09:52
uzzac
 
Lada 2101 Coupé Super 1600
Kuna järelkajas on B3 võiduajamise teema lukku pandud siis pane Vabamäe piltide lingi siia.

http://vabamae.eu/pildid/B3_2010/index.html



____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.07.2010 at 09:48
ICE
  
Lada 2101 Coupé Super 1600
Hoppaa @ Kaspar 1:00.935 täna kvallis.

____________________________
Petrolheads.ee
09.07.2010 at 17:35
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Lada 2101 Coupé Super 1600   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.