register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Lotus Elise R one make series Cup   1 2 3  
Poster Message
hall
 
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
rolantsik: Idee väga hea,kuid võrdsete autode sari sai ju loodud läbi tohutute ponnistuste :D
Raha nr soetamisel ja hooldusel on suht suur ja kui sinna juurde arvata minu olemasolevast BMW 325-st ainult sekundi võrra kiirem ringiaeg,siis.....

Võimsuse ca 1,4-1,5-kordne erinevus (Bemmil ca 6,5 kg/hj, Lotusel ca 4,7 kg/hj) annab ceteris paribus kindlasti palju suurema erinevuse kui üks sekund ringile.

Mulle isiklikult see Lotuse sarja idee meeldib. Kui seal oleks piisav kogus sõitjaid, siis ma isiklikult kaaluksin seda varianti päris tõsiselt.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
10.11.2008 at 12:51 1 edit. Last edited 10.11.2008 at 13:11 by devilc
Jesper
 
Lotus Elise R one make series Cup
Lisaks on Lotuse aerodünaamika kindlasti parem tänu väiksemale lauppinnale ja paremale jahutuse õhuvõtule. Silma järgi tundub et ka üldine kuju on sujuvam, vähemalt kui hardtop ikka peale sätitakse.

Hobisõitja jaoks pole ilmselt vähetähtis ka feelgood factor, Lotus on meie tingimustes eksootika.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2008 at 13:16
rolantsik
Lotus Elise R one make series Cup
Eks elu näitab,mis on mis ja kes on kes.
Mõtetu siin võidu sõita või mis :D
10.11.2008 at 19:01
-XR-
Lotus Elise R one make series Cup
Kas ma saan õigesti aru, et valmis auto saab 30k€ eest kätte + lisatasu eest siis tiimi teenused jne + kaskovõimalus?

See arrive and drive võimalus on tegelikult jah päris asjalik.
Aga kas valmis auto tõesti saab 30k€ eest?
10.11.2008 at 20:09 1 edit. Last edited 10.11.2008 at 20:10 by -XR-
peep
 
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
Oleks vist tsipa jama lugu, kui tutikas Lotus poleks parem kui igivana kolmene bemm.:) Aga jah, meenutades eelmise aasta bemmi teemade sõnavõtte ja kõrvutades seda tegelikult rajale jõudnute nimekirjaga, siis ilmselt on need võistlejad pigem kuskil mujal kui siin foorumis, mõni erand välja arvatud.

Andres, kui Sa Lotusega sõitma hakkad, siis võta kindlasti mõni vana käigukast raja äärde kaasa, mehaanikud hakkavad muidu jooma igavusest.;)
10.11.2008 at 20:17 1 edit. Last edited 10.11.2008 at 20:18 by peep
Cardo
 
Lotus Elise R one make series Cup
Pigem tuleks Lotusele külge pookida golfi käigukast, siis saaks iga võistlus seda vahetada ja putitada :)
10.11.2008 at 20:36
devilc
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
-XR-:Aga kas valmis auto tõesti saab 30k€ eest?
Hetke hinnas pole sees LSD-d. Ega pidurite upgrade'i, kui see peaks tulema.

Lisaks vööd, võidusõiduaku ja selle kinnitus, istmekinnitused, delivery. Kohapeal pannakse sisse puuri esimene osa, iste jm nipet-näpet ilmselt veel.

Spekuleerin, et valmis auto võiks olla ca 33000 €.

Kui sepistatud velgi tahad, siis 900 € eest saab ka need.
10.11.2008 at 21:02
peep
 
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
serõi: • MY09 Lotus Elise R one make series race car - € 30 000 (transport and VAT not included)


+ 18%

aga samas kuna see pole registris auto, siis saab põhivarana arvele võtta "masinad ja seadmed" kategooria all...
10.11.2008 at 21:08
devilc
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
Kui Olavi jutt paika peab, siis saab ta just nimelt olema registris, mis toob kaasa ahvatleva võimaluse rajapäevadele lihtsalt kohale sõita, kuna rehvid samuti tänavalegaalsed ja masin peaks olema töökindel. +18% jah, aga eeldatavasti ei sõida keegi oma palgast võidu, vaid need värgid käivad läbi firmade. ;)
10.11.2008 at 21:22 1 edit. Last edited 10.11.2008 at 21:26 by devilc
peep
 
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
Huvilistele siis lugemist http://www.elisetrophy.com , muuseas nemad kasutavad standard pidureid.
10.11.2008 at 21:42
rolantsik
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
peep: Oleks vist tsipa jama lugu, kui tutikas Lotus poleks parem kui igivana kolmene bemm.:)


Seda ma isegi imestasin,kuid mina pole sellise autoga sõitnud ega oska temast ka midagi arvata.

10.11.2008 at 22:44
hall
 
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
Cardo: Pigem tuleks Lotusele külge pookida golfi käigukast, siis saaks iga võistlus seda vahetada ja putitada :)

Nojah, eks peab neid ettepanekuid tõsiselt kaaluma :):) Kuna mul on hetkel umbes 3,5 golfi, siis võiks ju neid igavuse peletamiseks kaasa tassida? Aga tegelikult, kui kast hooaja poole peal korda sai, siis enam ju muresid polnud jatulemused olid ka juba enam-vähem :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
10.11.2008 at 22:51
peep
 
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
rolantsik:
Seda ma isegi imestasin,kuid mina pole sellise autoga sõitnud ega oska temast ka midagi arvata.

Seeriaautol põhineva rinka masinana on ta minu arvates väga pädev. E36 on mahtuniversaal sellega võrreldes. Samas tänaval ma temaga sõita ei viitsiks, ratastega mootorkelk. :)
10.11.2008 at 23:07
TeamShox
Lotus Elise R one make series Cup
pole vaja nii palju võidusõidu klasse niigi vähe sõitjaid on teistes klassides.Mingu parem mingit teist klassi sõitma mis olemas juba on.
Lihtsalt minu arvamus.
12.11.2008 at 19:33
-XR-
Lotus Elise R one make series Cup
Nendega võiks parem sõita:
http://www.autoblog.com/2008/11/12/lotus-sport-reveals-270-hp-2-eleven-gt4-supersport-racer/

Aga noh. Ma selle raha eest sõidaks juba mõnes välismaa sarjas palju parematel radadel.
Euroopa on niivõrd väike, et ei ole eriti keeruline siin ringi sõita.
12.11.2008 at 20:18
zeke
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
-XR-: Nendega võiks parem sõita:


No offence aga kas sa sõidad kah millegagi kuskil(rajal/sarjas) või sa niisama plärad igas teemas, et mis oleks kui sõidaks sellega või tollega ja just seal mitte siin.
quote:
-XR-:
Aga noh. Ma selle raha eest sõidaks juba mõnes välismaa sarjas palju parematel radadel.
Aga anna minna siis kuigi pole sind isegi mitte odavas Bmw Cup's sõitmas näinud.

____________________________
MX-5, 116
12.11.2008 at 21:45
-XR-
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
zeke:
quote:
-XR-: Nendega võiks parem sõita:


No offence aga kas sa sõidad kah millegagi kuskil(rajal/sarjas) või sa niisama plärad igas teemas, et mis oleks kui sõidaks sellega või tollega ja just seal mitte siin.
quote:
-XR-:
Aga noh. Ma selle raha eest sõidaks juba mõnes välismaa sarjas palju parematel radadel.
Aga anna minna siis kuigi pole sind isegi mitte odavas Bmw Cup's sõitmas näinud.

Eks ma sõidaks hea meelega, kui palju üleliigset raha oleks.
Viimasel ajal olen sõitnud teatud põhjustel võõraste autodega ja loomulikult ka kardiga.
Aga lihtsalt selle Elise-i asja peale läheks juba nii palju raha, et saaks parematel radadel sõita kui meie "ringrajal".

Kui sa oled juba korra korraliku raja peal vormeliga sõitnud, siis sa mõistad mind ;)
12.11.2008 at 21:53
Jesper
 
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
rolantsik:
Mõtetu siin võidu sõita või mis :D

Vastupidi, selle pikkade traditsioonidega ala nimi on benchracing ning hooaja avapauk antakse traditsiooniliselt koos talverehvide alla sättimisega :)

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=bench%20racing

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.11.2008 at 23:43
devilc
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
-XR-:
Aga lihtsalt selle Elise-i asja peale läheks juba nii palju raha, et saaks parematel radadel sõita kui meie "ringrajal".
Kalendrit ikka vaatasid või? Saugal on üks etapp, ülejäänud on korralikud rajad. Ja on ikka vahe küll, kas sõita tiimiga Soome või vedada kogu see kola Belgiasse. Aga nagu isegi tunnistasid, ei ole Sul plaanis kusagil sõita, nii et see jutt läheb niikuinii sooja õhu kategooriasse ;)
13.11.2008 at 02:47
-XR-
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
devilc:
quote:
-XR-:
Aga lihtsalt selle Elise-i asja peale läheks juba nii palju raha, et saaks parematel radadel sõita kui meie "ringrajal".
Kalendrit ikka vaatasid või? Saugal on üks etapp, ülejäänud on korralikud rajad. Ja on ikka vahe küll, kas sõita tiimiga Soome või vedada kogu see kola Belgiasse. Aga nagu isegi tunnistasid, ei ole Sul plaanis kusagil sõita, nii et see jutt läheb niikuinii sooja õhu kategooriasse ;)

Plaan on, aga mitte sel aastal.
Eks mujal riikides on ka arrive and drive võimalusi.
Sõidad lennukiga kohale ja lähed istud autosse.
Ei ole vaja tiimi vedada.
13.11.2008 at 12:47
hall
 
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
-XR-:
quote:
devilc:
quote:
-XR-:
Aga lihtsalt selle Elise-i asja peale läheks juba nii palju raha, et saaks parematel radadel sõita kui meie "ringrajal".
Kalendrit ikka vaatasid või? Saugal on üks etapp, ülejäänud on korralikud rajad. Ja on ikka vahe küll, kas sõita tiimiga Soome või vedada kogu see kola Belgiasse. Aga nagu isegi tunnistasid, ei ole Sul plaanis kusagil sõita, nii et see jutt läheb niikuinii sooja õhu kategooriasse ;)

Plaan on, aga mitte sel aastal.
Eks mujal riikides on ka arrive and drive võimalusi.
Sõidad lennukiga kohale ja lähed istud autosse.
Ei ole vaja tiimi vedada.


Ja selliselt on siis mingit võrreldava tehnikaga sarja odavam sõita kui plaanitavat Lotuse sarja?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.11.2008 at 14:13
Garfield
  
Lotus Elise R one make series Cup
Niipalju inffi juurde:
Fuel tank capacity 43.5L
Max Power 141 kW (192 PS) at 7800 rpm
Max Torque 181 Nm at 6800 rpm
Specific power output 78.5 kW/L
Power to weight ratio 164 kW/t
0-100 km/h 5.2 seconds
0-160 km/h 13.2 seconds
Maximum speed 241 km/h
Vehicle mass - unladen 860 kg (no options)
Weight distribution F: 327 kg & R: 533 kg ( 38% / 62%)

Toomas Lambiniga oli veel niipalju jutuks, et nad üritavad selle (ehk 30000eur) hinna sisse ka LSD saada.


____________________________
Focus RS
17.11.2008 at 11:48
devilc
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
Sikutaks selle jutulõnga korraks surnust üles. Kas keegi teab, kuidas selle klassi plaanid on edenenud? Lõplikult maha maetud?
30.09.2010 at 14:01
hall
 
Lotus Elise R one make series Cup
quote:
devilc: Sikutaks selle jutulõnga korraks surnust üles. Kas keegi teab, kuidas selle klassi plaanid on edenenud? Lõplikult maha maetud?


Maha pole midagi maetud. Kui keegi ajaks kokku vajaliku kriitilise massi sõitjaid, oleks klass kevadel ilmselt stardivalmis.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.09.2010 at 15:41
devilc
Moderator
Lotus Elise R one make series Cup
Selles ma ei kahtle, et Lotus oleks võimeline kevadeks nt 10 autot müüma, kuna võidusõiduspetsiifilist osa oli seal ülivähe. :) Küsimus oli just selles, et kas seda klassi üriatakse Saksa Auto või kellegi muu poolt hetkel aktiivselt käivitada või mitte?
30.09.2010 at 16:16 1 edit. Last edited 30.09.2010 at 17:25 by devilc
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : Lotus Elise R one make series Cup   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.