register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Poster Message
BlueStang
 
Racing piduriklotsid
Ferodo DS2500 ma olen korra proovinud, aga miskipärast ei istunud. Olen jäänud HP+ peale - ok tänaval pidurdad nagu Volgaga, aga rajal peab päris buenolt. Kulub muidugi ka - veljed kogu aeg mustad. Aga endal klotsi kulu pidurite juures kõige väiksem mure, neid on ennegi pole sessi pealt raja ääres vahetada saanud. Mul läheb iga üritusega paar esikettaid. Õnneks Erkki nüüd valis midagi head välja ja eks siis OT-l näeb, kas jäävad alles :) Kõige olulisem uue raja juures minu meelest ikka korralik pidurijahutus ja värske vedelik.
30.06.2016 at 23:40
S4BiT
Racing piduriklotsid
quote:
Jesper: 80 eurot on terve klotsiring? See on küll jaburalt hea hind töötava lahenduse eest.

80eur kanti saab kätte esimesed klotsid, tagumised sinna juurde on kuskil 40-50eur.
01.07.2016 at 09:57
Jesper
 
Racing piduriklotsid
Võid Bluestuffi ka proovida, need ei ole palju kallimad ja kestavad suht kaua. http://www.stalem.ee/est/brands/1/6 saad kaevata tabelitest konkreetse mudeli ja hinna välja.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.07.2016 at 22:40 2 edits. Last edited 01.07.2016 at 22:43 by Jesper
S4BiT
Racing piduriklotsid
quote:
Jesper: Võid Bluestuffi ka proovida, need ei ole palju kallimad ja kestavad suht kaua. http://www.stalem.ee/est/brands/1/6 saad kaevata tabelitest konkreetse mudeli ja hinna välja.

Tellisin sedakorda juba originaalklotsid, aga kui need otsa saavad siis kindlasti mõtlen Bluestuffi peale ka. Kiirelt otsides leidsin ühest kohast, et maksavad 180eur kanti esimesed.
01.07.2016 at 23:37
jnrj
Racing piduriklotsid
Kirjutan enda kogemusest EBC Orangestuff piduriklotsidega.
Sain nendega sõita 2 sessiooni, kokku koos soojendus- ja jahutusringidega 19 ringi. Teise sessiooni lõpus muutus pedaal pehmemaks, aga olulist pidurdusjõu kadu ei täheldanud.
Klotsil veel paksust on, aga viskas päris suured tükid välja ja ühe poole klotsid kulusid diagonaalis viltu.



Rohkem pilte
13.07.2016 at 16:50
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
See ei pruugi ilmtingimata klotsi viga olla, oleneb autost, klotsi sissetöötamisest, sõidustiilist, pidurite seisukorrast jne.
13.07.2016 at 19:28
HoCi
  
Racing piduriklotsid
Kindel, et pehme pedaal klotsidest tekkis üldse? Ma prooviks pidurid üle õhutada (eeldan, et on sees juba kangem pidurivedelik).

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
14.07.2016 at 08:58
-fred-
 
Racing piduriklotsid
Lisaks pidurivedeliku "kangusele" on oluline selle piisavalt sage vahetamine. Nimelt on pidurivedelik hügroskpoone st niiskust imav ning vedelikus olev niiskus soodustab aurukorkide teket, sellele pehmeks minev pedaal viitabki.


____________________________
Simplify, then add lightness!
14.07.2016 at 12:18
jnrj
Racing piduriklotsid
quote:
peep: See ei pruugi ilmtingimata klotsi viga olla, oleneb autost, klotsi sissetöötamisest, sõidustiilist, pidurite seisukorrast jne.
Täiesti nõus!
Autoks raske tänavaseades E46 M3, klotsid said 300km tänavasõitu, pidurid on tehniliselt heas korras.
Ei oska kommenteerida, kas sõidustiil on piduriklotse hävitav.

quote:
HoCi: Kindel, et pehme pedaal klotsidest tekkis üldse? Ma prooviks pidurid üle õhutada (eeldan, et on sees juba kangem pidurivedelik).
quote:
-fred-: Lisaks pidurivedeliku "kangusele" on oluline selle piisavalt sage vahetamine. Nimelt on pidurivedelik hügroskpoone st niiskust imav ning vedelikus olev niiskus soodustab aurukorkide teket, sellele pehmeks minev pedaal viitabki.

Sees on äsjavahetatud Motul RBF 660. Õhutamist sai survega ja jalameetodiga.
14.07.2016 at 14:26
charger
Racing piduriklotsid
Diagonaalis viltukulumine on ilmselt suporti viga, kui seal juba jäigad pronkspuksid sees pole. Ilma jahutuseta kuumenevad BMW-l pidurid üsna tugevasti, eriti tagumised. Tükid kipuvad siis välja tulema, kui kettale on sooned sisse kulunud. Ega see pedaali pehmeksminemise tunne enda subjektiivsusest ei tulene?
14.07.2016 at 14:41
wirx
  
Racing piduriklotsid
EBC-st soovitaks mina ka pika kaarega mööda käia -
Võidsõidu klots EBC bluestuff peale 30 ringi vanal Sauga rajal EVO9 all(siis kui auto oli veel originaal jõuga)

http://streetrace.org/foorum/viewtopic.php?p=756408#p756408


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
14.07.2016 at 15:04
kaido170
Racing piduriklotsid

Tere!

Paluks abi piduriklotside valikul. Autoks Evo 8, orginaal Brembod. Olen sirvinud peebu ja wirxi teemasid ja need on olnud suureks abiks. Plaanis on augustis 1-2 korda Audrusse jõuda ja kui üllatusi ei teki, siis ka sept OT-le. Seega siinkohal sooviksin siinsete foorumikasutajate abi.
On tekkinud mõned küsimused.
1. Kas oleks mõistlik (hind-vastupidavus) osta täis nn võidusõidu raja klots koos teiste ketastega, mida siis enne rajale tulekut vahetada? Vahetus pole probleemiks.
1.1 Mis tootjat mudelit keegi proovinud on ja kust tellinud?
1.2 Mida arvata Carbotechi toodangust? Usas laialdaselt levinud, näiteks xp16,xp24, ferodo ds uno?

Kui on korralik piduritejahutus,siis....
2. Kuidas kommenteerite titaanium lehe/pleki "shims" ja AL kolbide vahetust roostevaba kolbide vastu, et hoida pidurivedeliku mitte üle kuumenemast.
3. Mida siinne rahvas arvab Endless RF-650 piduriõlist?

14.07.2016 at 17:34
Jesper
 
Racing piduriklotsid
quote:
jnrj: Kirjutan enda kogemusest EBC Orangestuff piduriklotsidega.
Sain nendega sõita 2 sessiooni, kokku koos soojendus- ja jahutusringidega 19 ringi.

Nojah, ma siiralt ei tea mis imeasju te nende klotsidega seal rajal teete. Cupi bemmi pidurid on rämedalt alamõõdulised ja auto ise kaalub umbes poole maakera jagu (1250kg vist oli miinimum), aga kaks aastat tagasi käisin 5 etapi peale vist 2 korda uusi Orangestuffe ostmas, midagi ma seal veel kompunnisin vanadest varudest ka kokku, seega jämedalt äkki siis 2 etappi ühe setiga? Üks etapp oli koos trennide ja muu mudruga 80-100 ringi. Ilmselgelt on oma osa ka tolleaegsel rehvil ja no tempo polnud ka päris tipptasemel, aga kümnekordne vahe?

Võib-olla siis on M3 ja Evo pidurijahutus stockis puudulik, klots lihtsalt kuumeneb üle ja lahkub elust? Selge see, et tegu on ikka odavama otsa klotsiga, aga mulle jääb arusaamatuks kuidas saab seda isegi proovida võrrelda Ferodoga, DS3000 sett lendab pulbrina nelja tuule suunas juba sellest kui lihtsalt piduripedaali poole vähe kõvemini köhatada ja maksab kaks korda nii palju. Senikaua kuniks teda on muidugi töötab jah :) Seda uuemat varianti pole raatsinud proovida, ei jaksa mina ühe firma kõiki lollusi oma taskust kinni maksta et jälle teada saada et ups, sama jama jälle.

Ma üldiselt ei kipu nõu andma inimestele kes minust kiiremini sõidavad, sest iga sekundiga muutuvad kõik need asjad päris palju, aga praegune EBC soovitus oli 1:40 tuuris autole, selle all võiks ju idee kohaselt siiski nagu toimida kui 1:32 Cupi bemmi all toimis :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.07.2016 at 18:20
charger
Racing piduriklotsid
Ma olen tühjaksloopimata E36 325-ga Yellowstyffiga (ees) sõitnud 2 Opentracki (ca 120-130 ringi) sinna 1:35 kanti ja nats alla poole klotsi oli veel järgi. 10 kiire ringiga põlema ei läinud, pehmeks läks enne rehv.
14.07.2016 at 19:27
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Cupi autol on üldjuhul pidurijahutus ja ta on ikkagi 200+ kg kergem kui tänava M3 või Evo, mis tõenäoliselt on ka sirge peal kiiremad ja kurvis aeglasemad.

Selleks, et 2-3 korda suve jooksul rajal käia pole mingit eri klotsi vaja. Piisab kui klotsidel on hommikul piisavalt kulumisruumi, et päeva lõpuks 1/3 alles oleks ja vedelik vahetatud. Klotsi mark pole nii tähtis, mistahes hüpersuper racing klots õnnestub lihtsa vaevaga ära küpsetada ja samas on võimalik kvaliteetse tänavaklotsiga probleemideta sõita. Esiteks peale X arv kiireid ringe (tunde järgi) võiks sõita üks-kaks ringi pidureid puutumata ja teiseks üritada vähem pidurdada ajaliselt, st tugevamini, hiljem, lihtsalt vähem jne.
15.07.2016 at 00:19
zeke
Racing piduriklotsid
quote:
kaido170:
Tere!

Paluks abi piduriklotside valikul. Autoks Evo 8, orginaal Brembod. Olen sirvinud peebu ja wirxi teemasid ja need on olnud suureks abiks. Plaanis on augustis 1-2 korda Audrusse jõuda ja kui üllatusi ei teki, siis ka sept OT-le. Seega siinkohal sooviksin siinsete foorumikasutajate abi.
On tekkinud mõned küsimused.
1. Kas oleks mõistlik (hind-vastupidavus) osta täis nn võidusõidu raja klots koos teiste ketastega, mida siis enne rajale tulekut vahetada? Vahetus pole probleemiks.
1.1 Mis tootjat mudelit keegi proovinud on ja kust tellinud?
1.2 Mida arvata Carbotechi toodangust? Usas laialdaselt levinud, näiteks xp16,xp24, ferodo ds uno?

Kui on korralik piduritejahutus,siis....
2. Kuidas kommenteerite titaanium lehe/pleki "shims" ja AL kolbide vahetust roostevaba kolbide vastu, et hoida pidurivedeliku mitte üle kuumenemast.
3. Mida siinne rahvas arvab Endless RF-650 piduriõlist?


Vaata peebu teemat. Klotsiga mul teemat polnud, aga esimest korda elus sain tutikad kettad EVO 9 all OT raames kõveraks ja auto oli stock.

____________________________
MX-5, 116
15.07.2016 at 00:29
uzzac
 
Racing piduriklotsid
Nende piltide järgi lõhnab asi puuduliku jahtuse järele. Otsige termo värvi ja tehke igale kettale paari kohta mõned katsed, väga lihtne indikaator et mõista mida hekki nende piduritega toimub. Audru on piduritele väga ränk, jahutus on A&O. Lisaks sekundeerin Peebule piduripedaali kasutuse osas. Olles istnud kõrval ligi paarisajal inimesel, siis põhiline probleem ongi hell pidurdus. Pidurdama peab nii, et ABS ennast õigustaks :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
15.07.2016 at 00:30
H.E
  
Racing piduriklotsid
Nagu olen aru saanud, siis on täna Cupis sinine EBC mis mõeldud tegelt e46-le. Pakis tulevad mustana ja "Special brake pads" on peale kirjutatud.
Tänase tempo juures kulub üks komplekt ühe võistlusnädalavahetusega. Tegelt jääb natuke järgi ka, aga kuna rehv peab selle auto combo jaoks natuke liiga hästi, siis alamõõduline pidur läheb nii kuumaks, et mansett tahab tuld võtta ja päris lõpuni sõita ei kannata. Üldiselt hinna-kvaliteedi mõttes on tegemist hea asjaga.
Nt hooaja alguses vahetasime klotse ja kõige paremal CL-il kukkus kate lihtsalt maha. Kuna kogemusi on nii seinast seina, siis tasuks mõelda korralikule klotside sissesõidule, pidurijahutusele ja oma sõiduvõtetele. No ja kolvid ja klotsid võiksid sadulas vabalt liikuda ka.


____________________________
Raketibaas
15.07.2016 at 09:35 1 edit. Last edited 15.07.2016 at 09:36 by H.E
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Me sõitsime 24 h. esimesel korral CL klotsiga ja kõik oli ok. Ehk kogemusi on seinast seina ja minu arvates see näitab samuti, et väga palju sõltub kõigest muust mitte otseselt klotsist endast.
15.07.2016 at 16:49
uzzac
 
Racing piduriklotsid
Mul õnnestus laupäeval CUPi bemmiga sõita ja sain seda EBC jubedust proovida. On mul Ladaga täpselt samasugune kogemus ajusopis salvestunud nagu ka nüüd. No ei pidurda see klots alguses üldse. Esialgne haakuvus on olematu kui pedaalile kahe jalaga peale lennata. Kiirus hakkab suurema hooga kahanema alles pidurduse poole peal ja see erilist usaldust ei äratanud. Aga noh, kui mono klots, siis kõigil ühtemoodi, kuigi tunnetuse pool jätab kõvasti soovida. DS300-ga on silmamunad juba pedaali poole vaadataes esiklaasil.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
19.07.2016 at 10:54
BlueStang
 
Racing piduriklotsid
Mul on eilsest rajalkäigust täpselt samad kogemused - proovisin uut ketaste klotside kombot - EBC slotted kettad ja kiidetud kollase stuffi klotsid. No cmn - ei mingit pidurdamise moodi asja ka ei ole tunda, et hoogu maha saada, siis pidi juba maeiteakuikaugelt vajutma hakata. Seni kasutatud Hawk HP+ ikka nagu tõmbas pedaali puudutades lausa ise pidurit peale, kui töötempi kätte said. Õnneks jäid kettad seekord terveks, kuigi paistsid peale sessi üsna sinised välja :)
21.07.2016 at 07:13 1 edit. Last edited 21.07.2016 at 07:15 by BlueStang
markom9
Racing piduriklotsid
Evo puhul on põhiliseks probleemiks "rajal" sõites ikka jahutus. Soovitaks õõtsale tuulesuunajaid. Tee ise metallist kronsa ja plastikust labad (kui vastu maad käivad ei lähe kõveraks), mida suuremad saad mahutada seda parem. Kinnita stabika kronsteini alla. Netist leiad pilte kui otsida. Peale sõitu saab lihtsalt eemaldada kui tegu tänava autoga.
Läbi esipampri suhteliselt keeruline jahutust vedada, õliradikas jääb jalgu.
Peale rajapäeva kontrolli ketaste ribisid kuna korjab teelt kive ja kummi, mis ribidesse kinni jäävad.
21.07.2016 at 10:06 1 edit. Last edited 21.07.2016 at 10:12 by markom9
compact
Racing piduriklotsid
KA mul sarnane ebameeldiv kogemus EBC toodanguga, klotsid oli pärast opentracki sessiooni servadest lausa sulanud, uued sootnega kettad lendasid prügikasti. Pidurdamine samas oli nagu enamvähem korras (E36 compact stock pidurid)
Järgmiselt OT ürituselt kasutasin ferodo toodangut ja odava otsa kettaid, kestis hästi, vist kokku 3 OT üritust.
Võibolla on lihtsalt EBC temperatuuritaluvus kehvem?
04.08.2016 at 12:01
HoCi
  
Racing piduriklotsid
Võrrelge kindlasti ka klotsi andmeid erinevatel tootjatel, mitte lihtsalt ilusat müügiteksti. Võibolla tõesti pole klots lihtsalt nii kõrgete temperatuuride jaoks mõeldud. Pole mõtet võrrelda ju tänavakõlbulikke EBC klotse a la ferodo DS3000 või DS1.11 klotsiga.

Ma ise pole väga teisi klotse viitsinud katsetadagi peale Ferodo, nett infi täis. Mõni küll kirub Ferodot aga ütleme ausalt, kui pidurid alaväärsed pole auto massi suhtes, siis Ferodo ei kulu üleliia ja no temperatuuridega saab ta ikka ulmehästi hakkama. Olen ise proovinud elu jooksul korduvalt Premier'i, DS, DS2500, DS3000 klotsi ja sõbra autol DS1.11 ning CL RC6 samuti. Viimane klots tekitas tehase orig. ketta pinnale mõistetamatult mikropragusid sisse...peale Ferodo klotsi panemist need mikropraod olid kadunud.
Üks muster tuleb alati igalpool välja. Kui pidurid liiga lahjad massi kohta, siis tapad suht ükskõik mis klotsi ära...kui ta isegi pidurdamisega hakkama saab, siis kiiresti kulub ta ikkagi ära. Leevendada saab seda kindlasti lisaõhu suunamisega pidurile.



____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
05.08.2016 at 10:23 1 edit. Last edited 05.08.2016 at 10:23 by HoCi
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Hinna ja omaduste pöördvõrdeline suhe kehtib ka klotside puhul. Ja nagu just öeldud, üldjuhul pole ükski, isegi mitte kõige kangem ja kallim klots mõeldud standard tänavaauto all standardpiduritega kestma võidusõiduga võrreldavat kasutust. Ikka on vaja kas jahutust juurde, paremat ketast vms. Erandeid eksisteerib, näiteks uuematel Porschedel on jahutus juba tehasest, Megane RS omab piisavalt suuri sadulaid&kettaid jne. Samas enamik BMW mudeleid vajavad järeleaitamist ja Mitsu Evo samamoodi, kuigi tal sadul iseenesest on väga OK.
05.08.2016 at 10:59 2 edits. Last edited 05.08.2016 at 11:00 by peep
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.