register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Poster Message
Ivalo
 
Racing piduriklotsid
Mul on soontega ketaste ja DS2500 ning ka DS3000 klotsiga selline kogemus, et nädalavahetusega kippusid klotsid otsa saama. (ilmselt pidurdasin liiga palju ka :))
Pärast kui ilma soonteta kettad ja DS1.11 klotsid sai pandud, sai terve hooaja hakkama peaaegu. Selge see, et soontega kulutab rohkem, kuid samas on ka klotside tööpind alati puhas.
Rahakotile see ei meeldi aga kahte head korraga ei saa. Parim mida teha saad on leida optimaalne kompromiss. :)

(Imprezale läksid Hawki sinised alla ja DBA XS seeria soonte ja aukudega kettad, aga kogemust veel pole, kui kiirelt selline kombinatsioon otsa saab. :D)

PS. Bemmi meestele, ma leidsin riiuleid koristedes mõed karbid uusi klotse, võin natuke odavamalt kui internetist tellides ära müüa, muidu koguvad niisama tolmu. :)
Esimesi kaks komplekti, FCP725W ja FCP725R ning tagumised FCP850W.
(W on siis DS.1.11 ja R DS3000)

02.09.2013 at 18:01 1 edit. Last edited 02.09.2013 at 18:01 by Ivalo
Lend
Racing piduriklotsid
quote:
Ivalo: Mul on soontega ketaste ja DS2500 ning ka DS3000 klotsiga selline kogemus, et nädalavahetusega kippusid klotsid otsa saama. (ilmselt pidurdasin liiga palju ka :))
Pärast kui ilma soonteta kettad ja DS1.11 klotsid sai pandud, sai terve hooaja hakkama peaaegu. Selge see, et soontega kulutab rohkem, kuid samas on ka klotside tööpind alati puhas.
Rahakotile see ei meeldi aga kahte head korraga ei saa. Parim mida teha saad on leida optimaalne kompromiss. :)

(Imprezale läksid Hawki sinised alla ja DBA XS seeria soonte ja aukudega kettad, aga kogemust veel pole, kui kiirelt selline kombinatsioon otsa saab. :D)

PS. Bemmi meestele, ma leidsin riiuleid koristedes mõed karbid uusi klotse, võin natuke odavamalt kui internetist tellides ära müüa, muidu koguvad niisama tolmu. :)
Esimesi kaks komplekti, FCP725W ja FCP725R ning tagumised FCP850W.
(W on siis DS.1.11 ja R DS3000)



Kas sa tundsid reaalselt vahet soontega ja soonteta ketaste vahel? Kas seda infot oli võimalik datast välja lugeda (juhul kui sa seda korjasid)?

Palun saada mulle klotsi hinnad pm
03.09.2013 at 16:01
Ivalo
 
Racing piduriklotsid
Kui ma päris ausalt ütlen, siis mina sellest vahest väga aru ei saanud. Kindlasti mingi väike erinevus oli aga ajaliselt ma arvan et see mõõdetav ei olnud. Logisid võiks ju vaadata aga ma pakun et tingimused eri etappidel olid nii erinevad, et võrrelda on jube raske. Ma muidu logisin muuhulgas ka piduripedaali asendit aga ei viitsi vist õigeid logisid välja kaevama hakata, seda enam et ma pole päris kindel, kas suudan tagantjärele kindlaks teha, millal mis kettaid ja klotse kasutasin. Foorumi logide ja piltide järgi teoreetiliselt trackitav aga pole vast seda effortit väärt, mõlemad pidurdasid piisavalt. Panin hinna pmi.
03.09.2013 at 21:24
hall
 
Racing piduriklotsid
Mulle on siiani veidi arusaamatuks jäänud see pidurite pidamise teema. Miks peaks mul vaja olema, et mingid klotsid oleks parema pidamisega? Niikuinii pressid ju pedaali parasjagu just nii kõvasti kui just vaja - kui klots haardub kehvemini pressid lihtsalt kõvemini. Nii s*tta klotsi ju vist väga pole (kui on, siis need praagiks tõesti välja), millega ABS-ta pidureid korras pidurite korral blokki ei suudaks pidurdada. Mu meelest on pidurite osas oluline, et kuuma kannataks (=peaks vastu) ja vähe kuluks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
03.09.2013 at 23:30
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Minul on Cup'i ajast parim kogemus odava B-osa kettaga, mis ma Riiga sõites ühest Pärnu poest igaks juhuks tagavaraks kaasa ostsin. Kestis paremini kui Brembo ja pidurdamisel polnud mingit vahet. Soonte ja aukudega asju pole 325'l kunagi kasutanud, võib-olla ilmaasjata. :)

Mis klotsi pidamisse puutub, siis lihtsam on sõita kui peab vähem pressima, eriti ilma võimendita. Tihtipeale see mis ei haagi nii hästi, kipub ka kergemini üle kuumenema - ilmselt kuna libiseb rohkem/tuleb rohkem vajutada. Ma proovisin Cup'is ca. 6-7 erinevat marki klotsi ära ja vahed olid sees küll.
04.09.2013 at 09:00 1 edit. Last edited 04.09.2013 at 09:06 by peep
Ivalo
 
Racing piduriklotsid
Mis ketastesse puutub, siis mul on sama kogemus mis Peebul, suhteliselt kalleid Brembo ja ATE esimesi kettaid läks kolm komplekti kõveraks. Siis panin B osa kettad mida soovitati (vist olid Hiina omad) ja pärast seda polnud kunagi probleeme- päris naljakas tagantjärele mõeldes. :D
04.09.2013 at 10:38 1 edit. Last edited 04.09.2013 at 10:39 by Ivalo
Jesper
 
Racing piduriklotsid
Kas keegi sellele "B-osa kettale" mingi täpsema margi või saamisviisi ka öelda oskab? Mul Ferodo DS3000-d kulusid iseenesest umbes nii, nagu ma eeldasingi et kuluvad, aga võtsid ühe nädalavahetusega endaga kaasa kahed kettad... 1:34 sõitmiseks eeldaks nagu et pole mingeid spetslahendusi vaja, aga võta näpust.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.09.2013 at 11:27 1 edit. Last edited 04.09.2013 at 11:30 by Jesper
Henri_
 
Racing piduriklotsid
Mina ostsin üldiselt Fixusest, küsisin odavaimat ketast 325'le ja kestsid vist sama kaua kui klots (ehk hooaja). Ilmselt oleks kauemgi, aga uue klotsiga viskasin uued kettad ka, ketta hind klotsi kõrval polnud nii suur kulu.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
04.09.2013 at 15:53
HoCi
  
Racing piduriklotsid
Mul olid kunagi zimmermanni puuritud kettad küljes. Need viskasid praod sisse lõpuks, nagu oodata oli. Panin siis külge kõige odavamad b-osa kettad, mis leidus ning peale seda unustasin piduriprobleemid üldse ära. Praegu ka olid all mingid suvalised 262mm kettad DS3000 klotsidega ja häda ei miskit (OT aeg 1.28,680). Ma kahjuks ei mäleta, mis b-osa tootjad need olid aga point selles, et tihti töötab see odav ketas samamoodi, nagu kallis (või mõningal juhul isegi paremini, kui ära ei praegune ühe rajapäevaga).

DS3000 muidugi kulus küll masendavalt kiiresti. Sõitsin päeva peale 25 ringi, millest oli ~10 kiiret ringi ning pool või isegi tiba rohkem klotsist kadunud :(

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
04.09.2013 at 16:06
jura
Racing piduriklotsid
Ka mina olen ketastega läinud kõige odavama teed. Minul nii EVO-l kui nüüd Type-R'il kestab selline ketas tavaliselt kahed DS Performance klotsid (racing klotsidega pole veel kogemust - RS29 liigub alles postiga siia poole). Mul nad õhemaks nagu ei kulu väga, aga ketta pealiskiht on peale esimest rajal käikku paksult mikropragusid täis ja mõned korrad veel käies kisub mõned neist veidi suuremaks (ketta/klotsi sõidan alati enne korrektselt sisse)... ja kui juba väga kole on vaadata või mõni neist kuhugi serva välja jooksnud ja päris praoks hakkab kujunema, siis vahetan ära. Loodetavasti kulutab racing klots ketast kuidagi teisiti...
04.09.2013 at 20:27
wirx
  
Racing piduriklotsid
Valin 911-le uusi tagumisi klotse ja väike segadus asjaga -
http://www.compfriction.com.au/brake_pads/ferodo_racing.php
Loen siit lehelt välja, et DS 2.11 (ja ka 1.11) on väga kõva hammustusega, aga samal ajal kulutavad kettaid vähe ja ka klots ise kulub vähe
Excellent life of pad and disc
High initial bite

Graafik kõrval lubab väga head pidurdusvõimet samuti

Muidu võiks ju olla see puhas marketingi jura, aga ainus klots millele lubatakse samamoodi suurepärast klotsi ja ketta eluiga on kõige vähem hammustab DS2500.

Et kas siis 2.11 ja 1.11 puhul tegu mingite ime klotsidega või mis :) ?

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
06.05.2015 at 01:09
Ivalo
 
Racing piduriklotsid
2.11 on mingi uuem mudel vist, seda vanasti ei olnud kui mälu ei peta.
Cupis sai proovitud 2500, 3000 ja lõpuks jäingi 1.11 peale. Erilist vahet ma ausalt öeldes ei tunnetanud aga 1.11 kestis selgelt kauem kui 2500 või 3000.
Seega kulumise seisukohast on 1.11 või 2.11 kindlasti head. Muidugi arvesta sellega, et külmalt tänaval need kõvemad klotsid suure tõenäosusega vilistavad, kui see ei häiri, siis on ok.
06.05.2015 at 09:04
x z
Racing piduriklotsid
Kust härrased praegusel ajal Performance Friction'i piduriklotse soetada soovitavad?
02.06.2016 at 10:31
lauri_s
 
Racing piduriklotsid
Mina tellisin PFC klotse otse UK distilt. Eestis teadaolevalt keegi nende müügiga eraldi ei tegele täna.

02.06.2016 at 16:57
jorgen33
Racing piduriklotsid
quote:
lauri_s: Mina tellisin PFC klotse otse UK distilt. Eestis teadaolevalt keegi nende müügiga eraldi ei tegele täna.



Aamann Racing tegeleb.
5131201
03.06.2016 at 13:07
S4BiT
Racing piduriklotsid
Küsin minagi arvamust ja soovitusi, kuna esimeste piduriklotside aeg hakkab otsa saama ning need tuleks enne OT-d kindlasti välja vahetada. Olen kompromissi ees, kuna auto põhiline otstarve on tänaval ning rajale ei satu väga tihti. Hetkel on kasutusel originaal Brembo klots, mis minu jala jaoks pidurdab väga hästi ning ei olnud ka rajal tunda, et nad soojemaks saades väga kehvemaks oleksid läinud. Küll aga oli klotsi kulumine väga kiire, see on tegelikult üks asi millepärast ma valiku ees ka olen. Kas näitusena Ferodo DS2500 klots kuluks vähem kui Brembo klots? Ülevaltpoolt lugesin, et ka DS2500 kulus kellegil väga kiirelt, ning alles DS1.11 kasutusele võtuga vähenes kulumise kiirus märgatavalt. Mina võhikuna saan aru, et DS2500 on veel selline "fifti-fifti" klots, mida kõlbab ka igapäevaselt tänaval kasutada ja DS1.11 seda kindlasti ei ole?! Vaadates nüüd hindade poole, siis teatud kohtadest saaksin Brembo originaal klotse peaaegu 3x odavamalt osta kui näituseks DS2500 klotsi, kas kallim hind Ferodo puhul õigustaks end samapalju? Kindlasti ei soovi tänaval vinguvaid pidureid aga oleksin nõus rohkem raha klotside eest välja käima kui nad vahel rajal käies kohe otsa ei saa...

Edit:

Lisaks on olemas veel TRW klots ette, mis maksab omakorda peaaegu 2x vähem kui Brembo klots. Kas see kannatab reaalselt mingit kriitikat kui kõrvutada Bremboga? Küsin, kuna olen selle Brembo kohta kuulnud/lugenud, et täiesti tavaline lamp piduriklots...
30.06.2016 at 17:23 1 edit. Last edited 30.06.2016 at 17:46 by S4BiT
zeke
Racing piduriklotsid
Ega klotsi valikul mingit kindlat kriteeriumit pole.
Kõik oleneb autost ja sõitjast. Mõni suudab DS2500ga terve hooaja OT sõita ja teisel kuluvad poole OT´ga.
Kui sa rajale väga harva satud siis võta need samad mis sul olid ja asi unustatud(hinna osas peaks EBC yellowstuff ka ok olema- see pigem kiire tänavaklots kui rada).



____________________________
MX-5, 116
30.06.2016 at 18:19
Jesper
 
Racing piduriklotsid
Yellowstuff on ikka ka täislaks võidusõiduklots. Samas minuarust pole mingit probleemi võidusõiduklotsiga tänaval sõita, häälitseb ainult natuke rohkem - st noh need vajavad maksimaalselt töötamiseks küll soojendamist, aga ilma soojendamata on pidurdusjõud tavaklotsiga võrreldaval tasemel.

Ma ei usu hästi, et Ferodo puhtrahaliselt ära tasuks, see on ikka kallima otsa klots ja suures plaanis siiski mitte liiga kauakestev (neil on veel eraldi "endurance" variandid kui on pikemat eluiga vaja). DS2500 ma isiklikult ei paneks üldse kuhugi külge :D Kolmekordne hinnavahe on ikka päris jõhker, kui vähe see Brembo sul kestis, et muret tekitab?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.06.2016 at 18:45
zeke
Racing piduriklotsid
Orangestuff on ikka full race. Yellowstuff on poolkõva . Ma olen kasutanud ja oli täitsa ok selle raha eest, kuigi jah peale seda testi liikusin kohe Carbotech(G-Lok vist uue nimega) XP12/10 peale mis ikka haagib megalt(tänaval kiunub- kui soovid vaikset autot ei soovita).

____________________________
MX-5, 116
30.06.2016 at 19:00 1 edit. Last edited 30.06.2016 at 19:00 by zeke
Jesper
 
Racing piduriklotsid
Nojah, eks sõltub vaatenurgast, kindlasti on inimesi kelle jaoks kogu see Eesti võidusõit on selline "poolkõva"... :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.06.2016 at 19:36 1 edit. Last edited 30.06.2016 at 19:37 by Jesper
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Minuteada Brembo ei tooda ise klotse, Porsche puhul näiteks nad brändivad Textari tooteid. Vaikset, kestvat ja soodsat klotsi pole veel leiutatud. Kui 1 ja 3 siis käib originaal, kui 1 ja 2 siis Endless ja kui 2 ja 3 siis pakuks Hawki aga variante on veel palju iga kategooria alla. Ferodo't ma ei ostaks.
30.06.2016 at 20:56
S4BiT
Racing piduriklotsid
Brembo on nende originaal klotsidel kirjas küll, samuti teeb neid nö. Brembo omasid TRW ka, siis on hind veel väiksem (~80eur Brembod ja ~50eur TRW klotsid). Tundub, et Ferodo ei õigustaks end kindlasti oma hinna eest (üle 200eur). Endless oleks kindlasti väga äge, kuid uue hind (~400eur) Endless MX72 eest on päris karm :)
Hetkel tunnen, et võtan originaali uuesti ja eks jälgin kui kiiresti nad otsa saavad.
30.06.2016 at 21:54
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Minu pakkumine oleks, et originaalid kestavad Pärnu rajal TS rehviga ca 80 ringi kui hooga sõita. Mitte järjest loomulikult. :)
30.06.2016 at 22:29
S4BiT
Racing piduriklotsid
quote:
peep: Minu pakkumine oleks, et originaalid kestavad Pärnu rajal TS rehviga ca 80 ringi kui hooga sõita. Mitte järjest loomulikult. :)

Tegelikult oleks see väga hea juba :)
30.06.2016 at 22:34
Jesper
 
Racing piduriklotsid
80 eurot on terve klotsiring? See on küll jaburalt hea hind töötava lahenduse eest.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.06.2016 at 23:24 1 edit. Last edited 30.06.2016 at 23:24 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 5 6 7 8 9 10 11  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.