register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Poster Message
compact
Racing piduriklotsid
Siin on ilmselt mingi muu anomaalia olla mängus, näiteks kettapinda või jahutust vähe, bluestuff võiks ringrajal ikka natuke juba kesta küll.
Mul nimelt kogemus EBC redstuffiga mis on rohkem tänavasõidu kui ringraja klots, sellega sain suht palava ilmaga umbes 100 rajakilomeetrit kenasti ära sõidetud (BMW E36 standardpidurid), pärast kontrollimisel selgus muidugi, et klots oli põhimõtteliselt omadega õhtal - servadest sulanud ja pragunenud.
10.08.2011 at 10:47
HoCi
  
Racing piduriklotsid
Kaalusin siin Blue ja DS3000 klotsi vahel. Aga kuna siin teemas vahepeal tuli nurinat Blue üle, siis võtsin lõpuks ikkagi DS3000.

Peab ütlema, et see klots on mäekõrguse vahega võrreldes tavaklotsiga. Juba niisama tänaval sõites on pedaal palju tundlikum ja ei pea seda pooltki nii suure jõuga pressima, kui odava b-osa klotsiga. Käisin laupäeval ka Raplas sõitmas. Tavaklotsiga kadus pidur teise ringi lõpus ära. DS3000ga võis muudkui kärsatada ja pidur halvemaks ei läinud üldse. Kunagi sai type-r'iga sõidetud ka DS3000 klotsiga aga ma ei mäletanudki, et kohe selline vahe juba ainuüksi tänaval sõites oli võrreldes tavaklotsiga.
Type-R'il kiiksusid pidurid tänaval, praegusel autol ei kiiksunud...ei teagi, millest see erinevus.
Igatahes twelve points for Ferodo!

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
21.05.2013 at 10:46 1 edit. Last edited 21.05.2013 at 12:34 by HoCi
MESHUGGAH
  
Racing piduriklotsid
Veiko, ole tubli, räägi mis aeg uue autoga tuli??? Kas see on se must? Kui on siis ma kaalusin ka selle soetamist. Aga jain raha koguma, ja ostin praeguseks pereautot BMW M330d )

____________________________
www.angelar.ee
12.06.2013 at 11:07
HoCi
  
Racing piduriklotsid
Turbocivicuga käib veel töö, et teda OT ajaks rajale saada. Raplas sõitsin sõbra Honda Del Sol'iga aga kui hakkasin piduriprobleeme tundma, siis võtsin enda igapäevaauto alt need DS3000'd ja panin tema auto külge. Ringiaeg pole märkimist väärt, kuna ise roostes ja autol puudus taga stabikas. ECC lehelt leiab ajad (kaotasin võitjale 0,5sekki ja sain 5nda koha).

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
13.06.2013 at 10:02
uzzac
 
Racing piduriklotsid
Proovisin täna EBC Blue Stuffi Lada all. No ei pidurda need ikka üldse, kohe ÜLDSE mitte. Läksid Ferodo 3000 alla tagas ja eks homme hommikul vabatrennis siis näha ole, mis saab. Kulunud slikiga ja rahuliku sõiduga tuli 1.29.3, uue rehvi ja EBC-ga kiiremini kui 1.28,3 ei julenud sõita. Ferodoga peaks kindlasti pool sekki alla võtma, aga tahaks ikka 1.26,9 kätte saada.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
13.06.2013 at 22:14
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Enam-vähem Feordo raha eest peaks saama Performance Friction'it ja veel paari teise tootja asju, mis minu kogemuse järgi peaks tsipa veelgi aega paremaks tegema.
14.06.2013 at 09:51
markom9
Racing piduriklotsid
Evo-le oli Ferodo 3000 yle 300 Euri
Performance Friction tuli inglismaa e-bayst kohale 170eur. (esimesed) pluss on viimastel kyljes ka "plekid" klotsi ja sadula silindri vahele!
14.06.2013 at 11:30
HoCi
  
Racing piduriklotsid
Vabandust kui loll küsimus aga millele see plekk klotsi ja supporti kolvi vahel kaasa aitab?

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
15.06.2013 at 12:08
hall
 
Racing piduriklotsid
quote:
HoCi: Vabandust kui loll küsimus aga millele see plekk klotsi ja supporti kolvi vahel kaasa aitab?

Klotsilt soojuse kolvile ülekandumise pidurdumisele ilmselt.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
15.06.2013 at 21:37
wirx
  
Racing piduriklotsid
Kas see vilisemise vastu mitte polnud?

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
15.06.2013 at 22:49
BMWPower
Racing piduriklotsid
quote:
wirx: Kas see vilisemise vastu mitte polnud?
Ikka soojuse ärajuhtimiseks. Tehakse ka eraldi titaanist vahetükke soojusjuhtimiseks klotsi ja kolvi vahele
16.06.2013 at 23:12
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Titaanist plaate olen ma oma 325'l aastaid kasutanud. Kas nad reaalset efekti annavad ei oska öelda aga kuna neid müüakse...usk on oluline. :D
16.06.2013 at 23:22
Jesper
 
Racing piduriklotsid
Titaan nüüd küll soojuse kuhugi juhtimisele kaasa ei aita, tegu on metallide kontekstis suht hea soojusisolaatoriga :) Pigem on õige ikka see Andrese pakutud variant, et soojust püütakse kolvist eemal hoida.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.06.2013 at 09:54 1 edit. Last edited 17.06.2013 at 10:01 by Jesper
pets333
Racing piduriklotsid
Tere!
Müügimeest väga mängida ei taha, vabandan sellegi poolest spämmi eest. Lugedes foorumit tekkis tunne, et peaks seda carbone lorraine'i asja natuke valgustama. (töötan prorehvis ja meil müüakse CL'i)
Kaks asja, miks CL hea on: esiteks ei vaja nad soojendamist ja teiseks, ilmselt olulisemgi, pidurdavad nad iga temperatuuri pealt ühte moodi (hästi?). Väga oluline aspekt pidurdusmaade arvestamisel.
Muude klotsidega (rallis testitud) on tihti see lugu, et mida suurem temperatuur, seda paremini pidurdab, seega on kasutaja jaoks vb veidi ebastabiilsed. (loomulikult seda kõike korraliku pidurivedeliku, mitte dot4'ga).
prorehvi kodukal pikem inf.

Peeter.
08.07.2013 at 19:26
jura
Racing piduriklotsid
Ma seekord piduriklotside valimise endale liialt keeruliseks suutnud mõelda... Peamine eesmärk saavutada võimalikult soodne aga tõhus kilomeeter ringrajal. Hetkel kaldun selles suunas, et hakkan rajapäevadeks klotsi vahetama. See DS Performanc'ite ära kulutamine 150...200km-ga rajal veidi nutune... ja DS2500 seda olukorda ilmselt tuntavalt ei parandaks.

Valin hetkel endurance klotside nagu CL RC6E (hirmutab see väidetav klotsi metallipuru "roostetamine/imbumine" velgedesse ja kerevärvi, sest pole eriti aktiivne auto pesija), Pagid RS29 ja Ferodo DS1.11 vahel.

Peep - kas teil 24h sõidus pidas tõesti kogu ürituse üks komplekt RC6E klotse vastu? Palju see kilomeetreid u. teeb? Samas ei saa ilmselt võidusõiduauto ja alamõõduliste piduritega igapäevasõiduki (Civic Type R) klotside kulumist võrrelda, aga mingi indikatsiooni ehk saab - kas võib neist eelpool mainitud klotsidest oodata 5...10x pikemat eluiga... ehk siis 1000...2000km Auto24ringil?
01.09.2013 at 21:13
sponge
Racing piduriklotsid
Subarul CL RC6/5 all, pidurdavad väga hästi. (ulmeliselt hästi isegi, nii külmalt kui soojalt) Metallipuru/tolmu tuleb korralikult. Aga natuke masendav on see, et ma olen nendega 150km rada sõitnud ja tunduvalt rohkem kui pool on juba kulunud. Proovin ka järgminekord RC6E ära, kui need kah ei pea vahetan usku. Racing korralik klots võiks ju 500km audrut ära kesta või on seda utoopiline soovida ? Auto kaal koos minuga ~1320.
02.09.2013 at 10:18 3 edits. Last edited 02.09.2013 at 10:25 by sponge
Lend
Racing piduriklotsid
Kui leiad CL RC6E ostmiseks hea kanali palun jaga infot. Kui ei eksi siis Muraka kaudu peaks saama tellida, tarne aeg 4 NÄDALAT!
Demon Tweeksis üksnes RC6-d.
DS 1.11 nii palju, et Pärnus kestsid sooneliste ketastega, originaal piduri jahutusega cup-i autol 5x20 min sessiooni, ühe päeva. Minu jaoks on seda vähe. Kettad ühe nv.
Oskab keegi kommenteerida soontega vs tavaline ketas olukorda? Kuidas pidurite rakendumisele ja klotside kulumisele mõjub.
Ise ütleks, et bite oli hea, vähe liigagi aga ei kompenseeri kulu. Pidurite toimimine sarnane Hawksi HT10-ga (antud teemast lugedes peaks Hawks HT10 siis pigem tänava klots olema).

Eelmine setup oli originaal üle treitud kettad ja HAWKS HT10 klotsid.
Kestsid 5 võistlus nv kolm vanal ja kaks uuel rajal aga eks sooneline ketas sööb rohkem ja kiirus on vähe kasvanud.

02.09.2013 at 10:30
jaan tatikas
 
Racing piduriklotsid
Hetkel laos CL klotsid -
BMW E36 325
BMW E36 M3
BMW E46 M3 (330 jne.)

Tel. 5131201
02.09.2013 at 11:01
sponge
Racing piduriklotsid
Tahtsin veel lisada, et mul autol on originaal kettad millele on ise sooned tehtud. Need kettad on sõitnud ajajooksul 3x DS2500 jooksu läbi ning nüüd need RC6/5. Ketas nagu väga ei kulu... CL aga kulub väga kiirelt. Kas peaks kettad äkki ringi vahetama ? Ning üks väga rumal küsimus - kui pidurite temperatuuri alla tuua, ehk ehitada lisa jahutus , kas siis kettad/klotsid kuluvad vähem?
02.09.2013 at 11:12
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
24 h. sõidul kulusid esimesed RC6E klotsid umbes 50% aga läbitud 1600 km'st sõitsime vähemalt 1300 märjal ja enamuses väga märjal rajal. Kuiva ja kuumaga kestavad need klotsid vähemalt 3 x VLN ehk 3 x 825 km, siis on ca. 1/4 materjalist veel järel aga võidusõiduks on see juba prügikastikaup. Ma pakun, et Auto24 rada sööb klotsi 2-3 korda kiiremini kui Nordschleife ehk nad võiks 1250 kg kaaluva Cup'i auto all kesta ca. 800 km. Kuidas see teisendub tänavasõidu Honda peale, ei oska arvata ? Kuid mina ei sõidaks nendega tänaval, teevad müra ja külmalt on nats "rabedad". Kui on soovi, siis Eiki käest saab CL asju osta ja tarneaeg oli viimati kindlasti kiirem kui kuu.

Minu Megane'l on hetkel kasutuses Endless N35S ja need on isiklikult proovitud klotsidest parimad. Ja ma olen väga paljusid erinevaid klotse kasutanud, tuntumatest pea kõike. Paremus väljendub kulumiskindluses (nii klots kui ketas), toimimises igal temperatuuritasemel ja tänavasõiduks sobivates omadustes ehk nad ei tee häält. Hind peaks olema võrreldav CL ja PFC endurance klotsidega, kollane Pagid on vast isegi tsipa kallim ? Kõik need mainitud klotsid on väga head, igatühte võib julgelt osta aga Endless on minu auto all ja minu kasutustingimuste korral neist parim. Mul pole Ferodo uuemate segudega kogemust, DS3000 jääb tsipa alla eelmainitutele nii toimimiselt kui kestvuselt.
02.09.2013 at 11:14 1 edit. Last edited 02.09.2013 at 12:38 by peep
VaikoK
Racing piduriklotsid
Mina soovitaks Civic Type-R jaoks Pagid RS29 piduriklotsi ksutada.
Mul endal oli see Civic Type-R FN2 all ja jäin väga rahule, vaatama klotsi kõrgele hinnale.

Enne Pagid RS29 kasutasin Ferodo DS2500 klotse.
Võrreldes Ferodo DS2500 klotsiga tekitasid Pagid RS29 oluliselt vähem piduritolmu ja pidurdusjõud oli väga hea.
Vanal Audru rajal hakkas tänavarehvi ja Ferodo DS2500 klootsiga peale 10 ringi pidurdusjõud vähenema, kuna klotsid kuumenesid üle.
Kuid Pagid RS29 klotsi ja R-compund rehviga ei juhtunud mul seda kordagi.

Lisaks on Pagid RS29 leebed piduriketta suhtes ja igapäevaselt tänaval sõites olid Civic Type-R all täiesti hääletud.

Oma klotsid ostsin siit: http://www.brakes-pads-discs.co.uk/pagid/
Kuid peab arvestama suhteliselt pika tarneajaga (4-6 näddalat) Civic Type-R jaoks, kuna need klotse ei pruugi laos olla.

02.09.2013 at 11:30 1 edit. Last edited 02.09.2013 at 15:08 by VaikoK
jura
Racing piduriklotsid
VaikoK - ega sa ei oska ühe ja teise klotsi kestvust rajal kilomeetritesse teisendada... kasvõi umbkaudu?
02.09.2013 at 11:40
Lend
Racing piduriklotsid
quote:
jaan tatikas: Hetkel laos CL klotsid -
BMW E36 325
BMW E36 M3
BMW E46 M3 (330 jne.)

Tel. 5131201

Tere,

palun pane kohe hinnad ka juurde. Internet on suur ja lai, hind loeb.

Kas antud postituses võrdub CL ka RC6E - ga ?
02.09.2013 at 12:31
Henri_
 
Racing piduriklotsid
quote:
Lend:
DS 1.11 nii palju, et Pärnus kestsid sooneliste ketastega, originaal piduri jahutusega cup-i autol 5x20 min sessiooni, ühe päeva. Minu jaoks on seda vähe. Kettad ühe nv.
Oskab keegi kommenteerida soontega vs tavaline ketas olukorda? Kuidas pidurite rakendumisele ja klotside kulumisele mõjub.


Ilma soonteta kettaga kestsid phmt terve 2012a hooaja minul. 2011 vist sõitsin alates poolest hooajast nendega, kui ei eksi siis Ämblikul pidasid umbes sama hästi vastu.

Korraliku klotsiga (DS3000/E, DS1.11 ja ka DS2500) ei tundunud klaasistumine probleem olema.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
02.09.2013 at 14:47 1 edit. Last edited 02.09.2013 at 15:31 by Henri_
VaikoK
Racing piduriklotsid
quote:
jura: VaikoK - ega sa ei oska ühe ja teise klotsi kestvust rajal kilomeetritesse teisendada... kasvõi umbkaudu?

R-compund reviga sõites vanal Audru rajal ca 500 km + ca 4000 km tänavarehviga tänaval oli pool Pagid RS29 klotsist veel alles. Peale seda müüsin auto maha.
Civic Type R-i Pagid RS29 klotisi paksus on uuest peast 16.6mm
02.09.2013 at 15:13
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.