register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
Jesper
 
Racing piduriklotsid
quote:
Maik: Kuidas te seda klotsi käitumist hindate mind huvitaks niisama huvi pärast?


Minu hindamismetoodika: kui pidurile vajutamise hetkel on mul peas selline nägu: :uhoh ja kurvist väljumisel selline: :-/ , siis on vilets klots. Kui aga vastavad näod on see: :eek ja see: :smokin , siis on kõik ok.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.05.2010 at 23:26 1 edit. Last edited 18.05.2010 at 23:27 by Jesper
Maik
  
Racing piduriklotsid
Oh. Just see info mida ma vajasingi . Muidu koguaeg loe mingit jama netist.
:)

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
18.05.2010 at 23:43 1 edit. Last edited 18.05.2010 at 23:44 by Maik
Henri_
 
Racing piduriklotsid
Aga Maik, kuidas sul klotsi vastupidavus oli? Mina sain põlvkond uuema autoga vahetada originaalklotsi 2 korda aastas. Sealjuures ainult korra Audrus käies ja paar korda Tabasalus käies. Pärast umbes 40-60min (korduvate jahutusringidega ja isegi seismajäämisega) uhamist Audrus kristalliseerus klotsi pealmine pind igatahes ja pidurid peaaegu kadusid sellega seoses. Õnneks see kiht sai koduteel ja järgneval päeval maha pidurdatud ning tänaval pidurdamiseks olid klotsid suurepärased. Samas 1000-2000 km hiljem teeninduses leiti, et klots tuleb ära vahetada. Keskmiseks elueaks siis klotsidel vast umbes 3000km...

Seekord lähevad Hawk HP Plus'id alla. Eks näis, kuidas need kestavad.
19.05.2010 at 02:07 1 edit. Last edited 19.05.2010 at 02:08 by Henri_
Maik
  
Racing piduriklotsid
Ma olen 2x Audrus käinud, seal ei ole nüüd nüüd nii pikalt küll sõitnud kui sina ... libisema midagi mul ei hakanud.
2-ne suvi preaguseks sõita alles selle autoga,ei ole veel midagi vahetanud ja klotsid poole peal umbes. Mind rohkem just see pidurite võimsus nö. huvitas, selge see,et tänavaklots rinkat kaua ei kannata.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
19.05.2010 at 06:37
uzzac
 
Racing piduriklotsid
quote:
Maik: Mul oli originaalklotsidega ja 265 laia rehviga ees nii hea pidamine,et saugal hakkas pigem tagaots juba ette libisema äkilistemas kurvides .


Kui sa sellisest auto käitumisest järeldad, et esiotsal on hea pidamine siis pole ime, et sa ei oska antud teemas kaasa rääkida. Tundub, et sul ikka tagumine ots pidurdab paremini kui peaks, ehk esimesed kettad/klotsid jäävad jänni auto seisma saamisega. Rinkal aitab selle vastu piduri kraan või paremad kettad/klotsid.

Tegelikult on see "hindamine" igaühel erinev, kuid mõned põhilised asjad mida jälgida - kui hästi külmalt võtab pidur võrreldes töösooja piduriga (sealt saad teada kas kõlbab ka igapäevaseks kasutamiseks klots), kui pikalt hästi võtab (ehk kaua saad kihutada, ennem kui pidurid kaovad), kas auto hakkab pidurdama kohe 100%-liselt kui pedaali otsa hüppad või on parem pidurdamine pigem pidurdusmaa lõpul, kas klots kipub klaasistuma jne. Igaühel on see individuaalne aga need võiks minuarvates olla kohad mida tähele panna.
19.05.2010 at 09:28
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Mis külje ette viskamist puudutab, siis see juhtub ka kurvi sisse pidurdades. Üldiselt, enam-vähem mistahes klots suudab piduri lukku vajutada ja pidurite täielik kadumine on enamasti ikka soojusjuhtimise ja vedeliku teema.

Muide, kiirestisõidul on klotsi minimaalne paksus umbes 1/3 originaalist, soovitavalt 1/2. Peale seda on tööpinna materjali omadused muutunud (n.ö. ära põlenud), õhuke materjalikiht laseb liiga palju kuuma silindriteni ning vedeliku ülekuumenemine on kerge tekkima.

Mulle tundub, et juttu on asjast rohkem kui asi väärt. Mistahes tuntud kaubamärgi alt saab normaalse toote ja ühele sobib üks, teisele teine paremini ning ega enne ei tea kui ise ei proovi. Netist leiduvad soovitused ongi täpselt soovitused...
19.05.2010 at 09:36
BlueStang
 
Racing piduriklotsid
Maik, kui sul ds2500 ette peaks vaja minema, siis küsi - mul vettele sobivad riiulisse jäänud..
21.05.2010 at 21:17
Henri_
 
Racing piduriklotsid
Ma Ferodo kataloogist uurinud pisut, kuid seal näiteks C6'le ei pakuta, kuid paljud saidid nagu viitaksid, et C5 ja C6 sobivad samad klotsid. Kas võib tõele vastata? Kui Maik ei taha, siis mis hinda sa küsid nende eest ka?
Mul endal on olnud ka raskusi klotside leidmisega. Tellitud Hawk HP+ ei jõudnud veel kahjuks homseks kohale ja alla läksid mingid suhteliselt suvalised B-klotsid. Samas alati võiks olla ka ju mingeid varusid. DS3000 tundub, et jääb samas sellisele mitterajaautole karmiks, kuid DS2500 peaks sobima küll...
21.05.2010 at 22:07
ICE
  
Racing piduriklotsid
C5 ja C6 on sama klotsiga jah.

____________________________
Petrolheads.ee
21.05.2010 at 22:49
lauri960
Racing piduriklotsid
Niih, kui sobib C5le ja ka C6le siis sobib ka mulle, GTOle, ma oleks ka huvitatud mõistliku hinna eest need ära proovima, sest mu raske autoga võib arvestada 1 OT ja klotsid. Mõistliku hinna eest oleksin lausa tänulik.
21.05.2010 at 23:08 1 edit. Last edited 21.05.2010 at 23:08 by lauri960
Maik
  
Racing piduriklotsid
uzzac , ma muidu ise arvasin pigem,et nö. kaalujaotuse muutusest kipub külge ette ajama kurvides.. samas preagu järele mõeldes on see jällegi pigem originaal vedrustuse probleem,et laseb ninal nö. sügavale vajuda ja taga tõusta liiast. Kuigi iseenesest see auto eriti pehme ka samas pole ja kurvides väga ei kõiguta kuskile.

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
21.05.2010 at 23:12
Henri_
 
Racing piduriklotsid
Tänase põhjal julgen seda küll öelda, et päris suvaklotsi ei tasu ka alla visata. Kuna mu korralik klots ei jõudnud kohale, läksid eile alla tõeliselt odavad klotsid. Need kestsid vaid ainult paar ringi Audrut. Pidur ei haakinud juba esimestes kurvides tegelikkuses. Ning siis, kui hakkas võtma oli juba kulunud ka, paar korda sai stardisirgele tulles autot pidurdusel libistatud(umbes nii nagu Maik kirjeldab). Alguses panin enda sõiduvõtete süüks, kuid tundub, et siiski asi selles, et metall hakkas vastu metalli käima.
Ehk siis klots kestis vaid paar ringi, arvestades ringi peale umbes 6 pidurdust, siis parimal juhul 42 pidurdust kestis. Parklas juba tegi koledat häält ning uuele sessioonile minnes enam auto ei pidurdanud. Koju tuli tulla vaid kahe-kolme pidurdusega :)
Alguses tundus, et vaid esimene parem klots oli selline, äkki praak. Kuid koju tulles tundus, et kõikjalt tuli koledat häält. Eks paari päeva pärast maha võttes selgub...
Asja iroonia on muidugi see, et klotsi firmamärk oli suurepärane - Quality Brand.
22.05.2010 at 23:24 1 edit. Last edited 22.05.2010 at 23:25 by Henri_
kivialune
Racing piduriklotsid
Viska nii kaugele, et ei näe kuhu kukub ja uuesti üles ei leiaks ;) Võibolla on võimalik leida midagi neist kõige odavamatest varuosadest, aga mina võrdsustaks neid ühekordsete nõudega, kasutad ja kohe viskad ära. Parajalt õudsed on.
23.05.2010 at 10:54
BlueStang
 
Racing piduriklotsid
jajah - tava QB kõlbab heal juhul vaid tänavale kruiisamiseks - eriti hull on, kui märjaga ja abs-ga proovid neid rajal

mul said samuti eile isegi HP Plus klotsid neljanda sessi lõpuks metalli vastu metalli:)
23.05.2010 at 12:19
Henri_
 
Racing piduriklotsid
quote:
BlueStang:
mul said samuti eile isegi HP Plus klotsid neljanda sessi lõpuks metalli vastu metalli:)

See küll just väga julgustav nüüd polnud, endal justnimelt need klotsid lähevad järgmiseks...Eks hakkan juba veel karmimate tellimise peale mõtlema.
Auto kaalud ma eeldan on meil üpriski sarnased (tühimass 1545kg ja täismass 1755kg vms)?
23.05.2010 at 15:05
lauri960
Racing piduriklotsid
Hr Bluestang, küsin korra uuesti, kuis nende Vettele sobivate klotsidega lood on? Oleksin suur käpp, sest enne OTd uued klotsid alla pannuna on neist järel 1/3 kõigest.
27.05.2010 at 22:48
BlueStang
 
Racing piduriklotsid
lauri960 - saatsin maili privasse
28.05.2010 at 11:11
BlueStang
 
Racing piduriklotsid
quote:
Henri_:
quote:
BlueStang:
mul said samuti eile isegi HP Plus klotsid neljanda sessi lõpuks metalli vastu metalli:)

See küll just väga julgustav nüüd polnud, endal justnimelt need klotsid lähevad järgmiseks...Eks hakkan juba veel karmimate tellimise peale mõtlema.
Auto kaalud ma eeldan on meil üpriski sarnased (tühimass 1545kg ja täismass 1755kg vms)?


eiei - Hawk HP on ka päris hea klots siiski - mul kestsid nad all vähemalt 3 OT-d, kusjuures kolm esimest klotsi olid kulunud 1mm peale, ainult paermpoolse ratta väljaspoolne oli miskipärast rohkem vatti saanud :) Aga mingeid ülekuumenemise nähte küll ei täheldanud, peale selle, et viimase sessi viimses kurvis ei tahtnud ename seisma jääda ja asi lõppes väikese spinniga stardieelses kurvis - oma osa oli vist tagumikus istuval jaapanlasel ka :D
28.05.2010 at 11:16
rookierice
Racing piduriklotsid
Kas siinsest seltskonnast keegi black diamond klotsi ka rajal proovinud on?

Ja kuidas platseeruvad omavahel Hawk ceramik (Z) ja HPS klotsid? Võrdluseks näiteks DS2500, DS performance või DS3000 kanti.

Sai eile rajal käidud ja kahe ringiga on tavaklotsiga pidur küpse, kolmandal täitsa null. Sirgetel hoidsin tagasi, et pidureid vähem koormata.

Marti
09.06.2010 at 20:14
joonas
Racing piduriklotsid
quote:
rookierice: Kas siinsest seltskonnast keegi black diamond klotsi ka rajal proovinud on?

Ja kuidas platseeruvad omavahel Hawk ceramik (Z) ja HPS klotsid? Võrdluseks näiteks DS2500, DS performance või DS3000 kanti.

Sai eile rajal käidud ja kahe ringiga on tavaklotsiga pidur küpse, kolmandal täitsa null. Sirgetel hoidsin tagasi, et pidureid vähem koormata.

Marti

Sinu toodud Hawk klotsid paistavad suht sarnased olevat. http://raceshopper.com/hawk_brake_compounds.shtml

Ferodo klotsidest DS3000 on juba järgmine liiga http://raceshopper.com/ferodo_compounds.shtml


Mida tähendab pidur küpse? Tavaklotsid kulusid täiesti ära või oli pedaal pehme? Mis pidurivedelikku kasutad?


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
10.06.2010 at 09:16
rookierice
Racing piduriklotsid
Selge see, et vedelik ka läbi, oli kaua sees olnud dot4 aga klots kah täitsa tavaline. Pedaal läks pehmeks, kuid varem oli selline tunne, et klots nagu hakkaks haakuma ja siis ei oleks vajaliku hõõrdejõudu. Asjatundjamate hinnangul ilmutas klots sulamisemärke.

Vedelik läheb kindlasti uus ja teine kord ei sõida nii kinnise veljega ka, aga vahetaks südamerahuks siis klotsi ka veidi kangema vastu, samas ds2500-ds3000 jäävad kalliks, need hawki klotsid on liiga tänavale orienteeritud?
10.06.2010 at 09:58
joonas
Racing piduriklotsid
quote:
rookierice: Selge see, et vedelik ka läbi, oli kaua sees olnud dot4 aga klots kah täitsa tavaline. Pedaal läks pehmeks, kuid varem oli selline tunne, et klots nagu hakkaks haakuma ja siis ei oleks vajaliku hõõrdejõudu. Asjatundjamate hinnangul ilmutas klots sulamisemärke.

Vedelik läheb kindlasti uus ja teine kord ei sõida nii kinnise veljega ka, aga vahetaks südamerahuks siis klotsi ka veidi kangema vastu, samas ds2500-ds3000 jäävad kalliks, need hawki klotsid on liiga tänavale orienteeritud?

Vedelikuks võta ATE super blue . Järgneval lingil on seda näiteks saada http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=19&page=3

Hawk klotsid on ikka paremad, kui mingi tänava noname. Pane need alla ja eks siis saad teada, kas sinule sobivad või ei.

Kui pedaal on pehme, siis ei aita ka parem klots.


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
10.06.2010 at 10:17
rookierice
Racing piduriklotsid
Esialgu aitas ka ATE pidurivedelik kaasa, sõitsin pidurit hoides ja kannatas isegi 10ringise sessiooni teha.Põhivahe oli kinnise napilt üle sadula 16" velje asemel märksa avarama 17" kasutamisest. Muidugi tossupilv oli pärast meeletu ja õnneks tuleb niikuinii peagi uus klots võtta. Parimaks siis eelmise 1:14,3 asemel 1:11,27 leidsin veermikust paar murekohta ja võiks järgmine kord suverehviringi proovida, 1:10 peaks isegi nii vabalt ära tulema kui tihendit edasi arendada. Sõiduoskust ikka üldse veel pole. Ka omal nahal kogetud: turbokaga rada sõitma õppida on kuradimaraske.
25.06.2010 at 13:38
-XR-
Racing piduriklotsid
Vaatasin vanu How it's made saateid ja sattusin jube imelike pidurite otsa.

Neid kasutati aastal 2000 ühel 911 Cup autol, mis ka võistluse ära võitis.
Nimetatakse Full Contact disk brakes ja neid tootis firma NewTech
http://www.carbibles.com/brake_bible.html <-- seal on vähe rohkem juttu.

Saleen olevat tahtnud neid oma autodel kasutada, aga lõpuks ikkagi otsustati tavapäraste kasuks.

Huvitav, kas need olid lihtsalt liiga kallid või polnud ikka nii tõhusad nagu võiksid?
Mõte on ju tegelikult väga hea. Peaks ikka rohkem kettapinda kasutama mitte ainult 15%.

08.07.2010 at 19:13
veekaheksa
Racing piduriklotsid
See videos mainitud jutt, et kaalusääst ratta kohta kuni 2.5kg vms on suht müstika minujaoks. Huvitav, millega võrreldes see kaalusääst võetud on? Full Contacti juures on jahutus hoopis teine teema, ketast pole ju praktiliselt sealt kuskilt näha. Ja mingi elektroonika võiks ikka pidurdamisest välja jääda(Mesa proovis aga loobus Brake by Wiret).

____________________________
It's not about the result, it's about the emotion.
14.07.2010 at 01:53
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.