register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Muide, CL racing klotsiga on see teema, et kui märjal rajal sõita ja kohe ära ei pese, siis on klotsitahma hiljem pea võimatu auto küljest maha saada. Valge autoga eriline peavalu, eelmisel aastal garaazhikaaslasel nii juhtus. Ma täpselt ei tea mis segu tal oli ? Muidu, need on tipptegijad klotsid.
18.03.2010 at 12:19
H.E
  
Racing piduriklotsid
Mis te siis kokkuvõtlikult soovitaksite? Milline on parim "bang for the buck"?
Kas DS2500 kasutatakse siinmail niipalju vaid tema hea kättesaadavuse pärast?
Milliseid arvestatavaid kaubamärke peale Ferodo veel Eestis esindatakse?
~1200kg esiveolisele tehasekonditsioonis Pugeot 306-le.
13.05.2010 at 13:04
zeke
Racing piduriklotsid
Minu auto sai Carbotech XP8 alla. Tänaval täisa ok(kriuksuvad ja tolmavad) eks rajal näeb mis nad väärt on.

____________________________
MX-5, 116
13.05.2010 at 14:30
joonas
Racing piduriklotsid
quote:
H.E: Mis te siis kokkuvõtlikult soovitaksite? Milline on parim "bang for the buck"?
Kas DS2500 kasutatakse siinmail niipalju vaid tema hea kättesaadavuse pärast?
Milliseid arvestatavaid kaubamärke peale Ferodo veel Eestis esindatakse?
~1200kg esiveolisele tehasekonditsioonis Pugeot 306-le.


Kus sa oma autoga sõidad? Ainult/peamiselt rajal või põhiliselt tänaval? Kas sulle sobib kriiksumine ja agrssiivne tolm?

Siin on väike Ferodo klotside kirjeldus http://raceshopper.com/ferodo_compounds.shtml

Seal on ka teiste klotside lühikirjeldused.

Kui sõidad põhiliselt tänaval siis märksõnaks on "street use" ja "limited track use".

Kui rajal avastad, et pidurite efektiivsus väheneb, siis tuleb mõelda paremale pidurivedelikule, pidurite jahutusele või kõrgemat temperatuuri kannatavatele piduriklotsidele.



____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
13.05.2010 at 19:47
H.E
  
Racing piduriklotsid
Kuna täna avastasin, et teisipäeval sai ilmselt klots otsa, siis tuleb valida see, mis on kiiresti kättesaadav.
Ilmselt ds2500.
14.05.2010 at 00:52 1 edit. Last edited 14.05.2010 at 00:52 by H.E
HoCi
  
Racing piduriklotsid
Minu kogemus DS2500 oli Type-R'iga, mille tühimass on 1280kg(dokumendi järgi). Võrreldes DS3000 klotsiga on DS2500 vägagi kasutajasõbralik. Tänaval mul nad ei piuksatanud üldse, pidurdasid ilusti kohe esimese pedaali vajutusega ja piduritolm oli mõistlik võrreldes DS3000'ga. Rajal polnud ka kordagi probleeme pidama saamisega.
14.05.2010 at 02:42
hall
 
Racing piduriklotsid
Olen viimastel aastatel kasutanud rajal ds3000 klotse, aga mitte kordagi pole olnud probleeme ei tolmuga ega külmalt pidurdamisega - tolm tuleb väga lihtsalt maha ja pidurdada saab kohe külma klotsiga ka.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.05.2010 at 09:09
ICE
  
Racing piduriklotsid
1600kg 4vedu Audi ja DS2500 oli rajal väga mõistlik, Saugal pidurifeidi ei toimunud ka 10+ ringi järel. Tänaval vilises, tolm ei häirinud. Külma klotsiga pidurdas ka normaalselt. Support oli 4kolviga Brembo. Enne seda oli all EBC Green, mis ei pidanud antud koosluses vastu ühte OpenTracki ka mitte.

____________________________
Petrolheads.ee
14.05.2010 at 10:04
H.E
  
Racing piduriklotsid
Veidi nadi lugu on. DS2500 on tehasetellimus ja kuu võtab aega. DS3000 saaks järgmiseks nädalaks, kuid seda ei soovitatud, kuna sööb ketast ja linnavahel ei pidavat olema eriti effektiivne.
Mida arvata Black Diamond klotsidest?
14.05.2010 at 11:46
uzzac
 
Racing piduriklotsid
DS3000 on race only klots. Seda tänaval ei tohi niiehknaa kasutada.
14.05.2010 at 12:00
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Ei tohi kindlasti aga ma sõitsin 4000 km pikkuse puhkusereisi Euroopa nendega maha ja null probleemi peale krigina madalal kiirusel. Eemisel sügisel tegin umbes sama pika reisi Pagidi kollastega ja kevadel veel 3000+ otsa nullkraadises temperatuuris ja nad on siiani mu tänavasõidu sportautol all, lihtsalt pole viitsinud tänavaklotsi vastu vahetada. Ilmselt siiski varsti teen seda - väikesel kiirusel pidurdades samuti krigisevad natuke.

Ketta kiiremat kulumist ei oskagi kommenteerida, eks nad ikka kulu...

Ehk ärge üle mõelge, kõigega saab sõita, lihtsalt race klots on kallim ja "lisaomadustega".
14.05.2010 at 12:09 1 edit. Last edited 14.05.2010 at 12:12 by peep
hall
 
Racing piduriklotsid
Ma pole küll spetsiaalselt otsinud, aga ei ds3000 klotsidel ega karpidel pole küll ühtegi viidet silma jäänud, et neid tavaliikluses kasutada ei tohiks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.05.2010 at 12:42
uzzac
 
Racing piduriklotsid
http://www.ferodo.co.uk/ferodo_home/motorsports.html

Otseselt keelata ei saa jah, aga tootjapoone range soovitus on neid mitte kasutada tänaval.

Huvitav, et erinevatel autodel nii erinev see piduri värk on. Mul küll esimene poolteist ringi külmalt peale minnes pidurid ei võta.
14.05.2010 at 13:25
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Mass, sirgekiirus, juhi sõidustiil jne.
14.05.2010 at 13:56
Umbertto
 
Racing piduriklotsid
Võtsin Cup´i auto pidurivõimu maha ja praegu on all EBC yellow staff. Võimuga oli OK, aga nüüd onn väga tuim pidur.
Kas keegi teab soovitada millised konkreetsed klotsid (mis on ka lähinädalaga saadavad) võiks sobida ?
Tänudega, U
17.05.2010 at 08:20
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Arvad, et viga klotsides ? Üldiselt ilma võimuta ongi asi hoopis teine ja eriti veel kui kasutad võimuga koos toimima mõeldud pidurisüsteemi.
17.05.2010 at 09:39
Umbertto
 
Racing piduriklotsid
quote:
peep: Arvad, et viga klotsides ? Üldiselt ilma võimuta ongi asi hoopis teine ja eriti veel kui kasutad võimuga koos toimima mõeldud pidurisüsteemi.

Õige, aga "kangem" klots ju peaks aitama ?
Eelmise hooaja sõitsin EBC Yellow-ga, ei julge küll laita. Päris hea oli koos võimuga. Ise arvan, et sinu eelpool olevast klotside kirjeldusest peaks vaatama Hawk blue, DS3000 suunas, või EBC Blue staff.
17.05.2010 at 09:52
peep
 
Moderator
Racing piduriklotsid
Kangem klots tähendab, et ta on suuteline töötama kõrgemal temperatuuril ja säilitab sealjuures võimalikult lineaarse haakumise kõvera (terminoloogia?). See ei tähenda, et ta pidurdab äkilisemalt. Aga ma räägin teooriast, pole oma Cup'i autol pidurivõimu näppinud. M3 pole võimu ja seal tuleb pedaali ikka korralikult vajutada, niisama silitades ongi jube "tuim". Kuid sellel autol on ka vastavalt dimensioneeritud töösilindrid pedaali taga, ma pole kindel kas BMW originaalsilinder ilma võimuta üldse korralikult toimida saab ?
17.05.2010 at 10:06
Jesper
 
Racing piduriklotsid
Ilma võimuta sõitmise põhipoint ongi ju täpsem doseerimine, ehk siis kui sa suudad näiteks doseerida pedaalijõudu 1N resolutsiooniga, siis võimuta süsteemi puhul on muutub 1N jagu rohkem pedaali vajutades klotsidele rakendatav jõud väiksema sammu võrra. F1 autodel näiteks on pedaalijõud kuskil 1000N tuuris, ehk siis sisuliselt kükk 100kg kangiga igas kurvis.

Minu soovitus oleks et kang selga ja trenni tegema :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.05.2010 at 10:34 1 edit. Last edited 17.05.2010 at 10:35 by Jesper
devilc
Moderator
Racing piduriklotsid
Klotsil ongi põhimõtteliselt kaks parameetrit: hõõrdetegur ja temperatuuritaluvus. Neid kahte kombineerides saamegi hõõrdejõu kõvera. Kuigi võidusõiduklotsidel iseenesest ei pea hõõrdetegur suurem olema kui tänavaklotsidel, üldiselt ta siiski seda on.

Nt Pagidi kataloogis on kõik need parameetrid eraldi välja toodud: http://www.racepads.co.uk/downloads/Pagid2009_BTUK.pdf

Boxsteril kasutan RS29 (kollased) ning OEM klotsiga võrreldes on pidurdamine äkilisem isegi külmalt, kuumataluvusest rääkimata. Peab ainult trikitama, et neid vaikseks saada (servi maha viilima), muidu hea klots.
17.05.2010 at 11:59
joonas
Racing piduriklotsid
raceshopper.com poest küsisin, et milline klots võiks olla Hawk Blue 9012 sarnaste omadustega, kuid "sõbralikuma" tahmaga, siis sain sellise vastuse.

The HT-10 will be an all around better pad, including dust, stopping power, rotor wear....(front) HAWK HT-10 RACING BRAKE PADS $141/set


HT10
Race Compound

Race Use Only
High torque with a smooth initial bite . Excellent modulation, consistent pedal, good release characteristics. NASCAR, Busch Grand National, Super Truck, Hooter's Cup

Operating Temp:
300F - 1600F

Muidugi on HT-10 klotsid ka umbes 20 dollarit kallimad (seda siis minu auto puhul).


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
17.05.2010 at 18:35 1 edit. Last edited 17.05.2010 at 18:35 by joonas
HrHunt
Racing piduriklotsid
Endale panin Hawk HP Plus, USAkad kes trackdaydel käivad kiidavad. Kõlbab tänaval täiesti sõita, isegi väga hästi. Aga eks ta muidugi tahmab ja foori taha jäädes on vahest racing hääled kah :) Kuuma pole veel andud nii et selles osas ei tea.

____________________________

18.05.2010 at 22:06
Vigri
 
Racing piduriklotsid
Keegi kunagi Tarox-i klotse on proovinud?
http://www.tarox.com/en/114_2.php
Näitajate poolest võiksid tunduvad päris pädevad klotsid olema, millega kannataks ka Opentracki sõita?

____________________________
Maserati 222 SR
18.05.2010 at 22:58
H.E
  
Racing piduriklotsid
Mulle on loodetavasti tulemas siis ferodo DS2000. Numbri järgi ütleks, et on lahjemad, kui 2500, eksnäis mis nad endast kujutavad.
Halb on see, et mul selle autoga vähe kogemusi teiste klotsidega. Enne olid all SL seeria ferodod, millega korra rajal käisin, kuid siis pidurdasin suhteliselt ettevaatlikult ja ei täheldanud eriti suurt väsimist ka pärast mitmendat ringi.
18.05.2010 at 23:04
Maik
  
Racing piduriklotsid
Kuidas te seda klotsi käitumist hindate mind huvitaks niisama huvi pärast? Mul oli originaalklotsidega ja 265 laia rehviga ees nii hea pidamine,et saugal hakkas pigem tagaots juba ette libisema äkilistemas kurvides . Ja kuna igapäevaelus pidurit nii kõvasti üldiselt ei kasuta siis oli asi suht üllatavalt hea piduriga. Siit teemast loeks nagu pigem välja,et klots ei suuda rehvi maha pidurdada nii kõvasti. Auto kaalujaotus ca 60/40 hetkel.. kuna raskust ette lisatud piisavalt.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
18.05.2010 at 23:13
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Racing piduriklotsid   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.