register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Arutelu 2008 kokkuvõte->2009   1 2  
Poster Message
Jesper
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Suvaliselt regullitud KW ei ole mingi imerelv, mul hakkab vaikselt mingi väga õrn aimdus tekkima, kuhu ja kuidas enda omasid keerata tuleks, aga üldiselt kui rahaga on kitsas käes, siis võib need rahuliku südamega ostmata jätta tõesti. Üldse ei ole mõtet selle auto seade pärast niiväga pablada, oluline on alguses raha bensupaaki kallata ja kõvasti trenni teha.

BTW, kui keegi potentsiaalne huviline tahab proovida minu autot, et kuidas rajal tundub, siis võib ühendust võtta, ehk leiab enne lume tulekut veel mingi variandi. Ma pakuks et minust veidi osavam sõitja teeks sellega ka rahulikult "madalaid üksnullseitsmeid".

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.09.2008 at 12:32
rolantsik
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009

Vaata seda teemat: http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=412 ja pööra tähelepanu Alberto (Allani) poolt viimasel OT-l sõidetud aegadele. Alla 100k maksma läinud auto sõitis sel korral oluliselt kiiremini kui kõik konkurendid varem seda teinud on. Ma küll ei tea Allani kiire liikumise põhjuseid (ehk ta ise varsti kommenteerib), aga see 250k teema tundub praegu küll üks tondijutt olema.



Need Allani välja sõidetud ajad ei ole siiani sellise konfiga auto kõige paremad ajad.

Kuid eks järgmine aasta näeb,loodame et hoog ei rauge :)

22.09.2008 at 17:29
hall
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
quote:
rolantsik:
Vaata seda teemat: http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=412 ja pööra tähelepanu Alberto (Allani) poolt viimasel OT-l sõidetud aegadele. Alla 100k maksma läinud auto sõitis sel korral oluliselt kiiremini kui kõik konkurendid varem seda teinud on. Ma küll ei tea Allani kiire liikumise põhjuseid (ehk ta ise varsti kommenteerib), aga see 250k teema tundub praegu küll üks tondijutt olema.



Need Allani välja sõidetud ajad ei ole siiani sellise konfiga auto kõige paremad ajad.

Kuid eks järgmine aasta näeb,loodame et hoog ei rauge :)



Sinu auto on tõesti sõitnud võistlustel kiiremini, kuid seda slikkidega Baltic Openis. Allani auto olevat sõitnud Barumi ja mingi muu sarnase tänavarehviga. Või oled ka Barumiga saanud 1.05-e sisse?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
22.09.2008 at 18:44
rolantsik
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009


Sinu auto on tõesti sõitnud võistlustel kiiremini, kuid seda slikkidega Baltic Openis. Allani auto olevat sõitnud Barumi ja mingi muu sarnase tänavarehviga. Või oled ka Barumiga saanud 1.05-e sisse?

Barumitega on kiireim ringiaeg 1:04 sisse.
22.09.2008 at 19:22
Alberto
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
mnjah... autol ei olnud ees Barumeid vaid hoopis mingid Fulda juustud (samas mõõdus) ja päeva lõpuks vajus auto ka alakaalu. Samas need rehvid juhitavust suurel määral ei mõjutanud, kuna hooaja jooksul probleemiks olnud alajuhitavus oli endiselt alles. Ma pakun, et sekund kiirema aja sõitmiseks jääb minu autol lisaks seadistamisele puudu ka aerodüdaamikast (kiires kurvis muutub auto käitumine võimatuks - alajuhitavus vaheldub ülejuhitavusega ??? ).


Küsimus asjaosalistele: Mida arvate kaalulangetamisest 20kg võrra või enam?
Näiteks mina pean startima täispaagiga. Minu auto lihtsalt saavutatav madalaim kaal koos sõitjaga oleks ca 1220 kg.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
23.09.2008 at 01:47
peep
 
Moderator
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Ei usu aerodünaamika mõjusse Pärnus, oma kogemuse põhjal. Ma arvan, et pigem vaja katsetada rattakallete ja rehvirõhkudega ning loomulikult eks see seadistamine oleks lihtsam, kui KW all on. Samas kui kiiresti sõita siis ikka mingi ots tahab alt minna, hea aeg näitab paremini settingute paikapidavust kui sisetunne.

Kaalu langetamine kuni 20 kg tundub mõistlik ettepanek.
23.09.2008 at 14:50
rustang
  
Moderator
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Kas kahe juhi mõte ei tundu ka sel aastal ahvatlev? Nagu pikamaasõidus, kohustuslik boksipeatus etteantud miinimumkestusega, mis võimaldab juhil vahetuda, kes tahab sõidab üksinda edasi. Saaks osalustasude jms jooksvate kulude osas kokkuhoidu. Sõit võiks sellevõrra pikem ka olla - Pärnus 30 ringi näiteks.
23.09.2008 at 15:01
Jesper
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
A äkki võiks siis juba ühe päris pikamaasõidu orgunnida, alguses näiteks 3 tundi et kontorirotte mitte liiga ära vaevata, kaks juhti, tankimine ja kogu muu muusika.

Kui palju uusi huvilisi üldse on?

Kaalu kohta ma ei saa täpselt pihta kuskohast te seda kangutate et masinad nii kergeks saate. Mul on kõik näppu jääv ära võetud ja 15 liitriga paagis 1290, selle liigse 20kg osas oli plaan umbes selline et viis sumpsi, viis aku ja kümme päästerõnga küljest, aga kui nüüd veel 20 peab võtma siis ma suren nälga ju :)

Iseenesest kui seda kaalu annab veel kuskilt odavalt maha viilida, siis pole probleem.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.09.2008 at 15:16 1 edit. Last edited 23.09.2008 at 15:19 by Jesper
BlueStang
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
mõte igati ahvatlev, aga ainult, et kes võtaks minusugust endale kampa oma autot retsima
23.09.2008 at 15:20
rustang
  
Moderator
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
quote:
BlueStang: mõte igati ahvatlev, aga ainult, et kes võtaks minusugust endale kampa oma autot retsima
Võid kodanik Rustangiga läbi rääkida kui huvi on....
23.09.2008 at 15:21
peep
 
Moderator
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Jesper: juhtmed - 5, pigi vähemalt -10 jne. Kulunud rehvid on ka mingi -4-5 kg pakuks (kaalunud pole). Kergematel meestel on see asi lihtsam muidugi. Mingi vaev on aga kergem auto on ju igatpidi parem.
23.09.2008 at 16:03 1 edit. Last edited 23.09.2008 at 16:04 by peep
Jesper
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Aa jah, juhtmed on mul tegemata küll, aga muu on justkui tehtud. Ok, stock esistange on ka paras jurakas, tagastange ilmselt on samasugune (aga reegleid tähttähelt uurides peab see olema stock), nii et ma tegelikult eriti ei pabista selle 1270 pärast, aga 1250 paneb küll kukalt kratsima. Ma ise mõtlen siin et Allani autos lõikas puuritegija ju tagumise tuleseina korraks välja, kas sinna asemele pandud plekk oli kaalu poolest võrreldav?

Ja põhimõtteliselt puurid võivad ju ka erinevad olla, kuigi ma ei usu et minu oma sealt raskemast otsast on, kuna ta on suht minimalistlik.

Samas kuna mul on kaalud ju nüüd kodus olemas, siis võib-olla luubiga mööda autot käies saaks need kilod kätte küll, peab uurima.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.09.2008 at 17:24 2 edits. Last edited 23.09.2008 at 17:29 by Jesper
peep
 
Moderator
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Minu omal oli plekist tulesein ja igavene jurakas katuseluuk ka veel (vähemalt +5 kg). Ma arvan, et Sulle on keegi "sõber" karpidesse tina valanud.:D Stange ei pea standard olema, tala seal sees peab.
23.09.2008 at 18:09
Alberto
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Võistlusi võiks tulevikus kindlasti olla rohkem ja mida erinevamad need on seda ägedam. 8-)


Kuna autol on "pikk"puur, siis tulesein sai asendatud 1mm plekiga (õhemat polnud käepärast), sest vana tagasipanemine ja nõuetekohaseks muutmine oleks väheke ropp jäänud.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
23.09.2008 at 21:59
rolantsik
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Mina olen kestvussõidu poolt kahe käega :)
Kuid võiks teha mingi ala 2 tundi,siis kannataks üksi ära sõita :)
3 tunni sõitu ei julge nii esimese hooga üksi ette võtta.
23.09.2008 at 23:50
Umbertto
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Tervitus !

Olen siin uustulnuk, kes 2009 plaanib sarjas kaasa lüüa. Pakun omi mõtteid arutamiseks, mida võiks 2009 muuta, mida mitte. Vabandan ettte, kui mõni minu pakutud mõte on juba jutuks olnud ja mul märkamatta jäänud:

- rehvid võiks olla Street legal slikid a´la Toyo, Yokohama vms, muidugi väga hea hinna korral- ~ 4+k jooks. See annaks juurde palju turvalisust ja funni. Vihmaks võiks jääda Barumid.
- rehvide arv vaba
- kaal 1270 OK, selle allaviimine ei ole liiga odav ja -20 kg ei anna juurde kaugeltki niipalju kui head rehvid...

PS - kui 2009 osalejate kokkusaamine tulemas, soovin kindlasti osaleda....Ootan inffi...


29.09.2008 at 11:27
Garfield
  
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
quote:
rolantsik: Mina olen kestvussõidu poolt kahe käega :)
Kuid võiks teha mingi ala 2 tundi,siis kannataks üksi ära sõita :)
3 tunni sõitu ei julge nii esimese hooga üksi ette võtta.
Küll sa vastu pead ;)! Ja kuna boksipeatused on kohustuslikud tavaliselt, siis saad näiteks 70sekundit (Soome BMW Extreme reeglid) vahepeal puhkamas käia.
Mina soovitaks ka BMW Cupil järgmine aasta üks pikem sõit teha, mis näiteks punktiarvestuses annaks topeltpunktid. Sõidu pikkus võiks olla 2-3h, kui asi klapib, siis võib ka pikemaid sõite plaanida. CER võistlusel oli Soome Extreme klassis 1h sõit, kusjuures esimesed 20 minutit sõideti praktiliselt masin-masinas kinni. Me tornis mõtlesime, et saab vahepeal võileiba närida...hehh.
Rehvi osas ma ei tahaks sõna võtta, semi-slikk oleks muidugi tore, kuid kui sõitev seltskond on rahul Barumiga, las põristavad edasi.

____________________________
Focus RS
29.09.2008 at 11:36
Umbertto
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
quote:
Garfield:
Mina soovitaks ka BMW Cupil järgmine aasta üks pikem sõit teha, mis näiteks punktiarvestuses annaks topeltpunktid. Sõidu pikkus võiks olla 2-3h, kui asi klapib, siis võib ka pikemaid sõite plaanida. CER võistlusel oli Soome Extreme klassis 1h sõit, kusjuures esimesed 20 minutit sõideti praktiliselt masin-masinas kinni. Me tornis mõtlesime, et saab vahepeal võileiba


Jah, teha võiks juhul, kui on nii pikk (=lühike) sõit, et üksi saaks sõidetud, muidu ei õnnestu seda kuidagi Cup´i punktiarvestuses teha.... Kui siis ainult hooaja viimase võistlusena ja mitte Cup´i raames
29.09.2008 at 11:48
Jesper
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Ma mõtlesin kestvussõitu ikka selles mõttes et juhivahetus on kohustuslik, 2+h järjest lasta ühe juhiga hakkab imho vaikselt ohtlikuks minema, olenevalt muidugi juhi füüsilise ettevalmistuse tasemest. Kestvussõidu filosoofia on minu nägemuses umbes midagi sellist, et tuleb ehitada vägavägaväga töökindel auto ja sõita nii kiiresti kui ilma vigu tegemata vähegi võimalik, mitte niivõrd hambad ristis võimalikult pikalt järjest andmine. Ma isiklikult arvan et hetkeettevalmistuse baasil ma üle 30-40 minuti järjest sangas olla ei jaksaks, loodetavasti õnnestub talvel asja nats parandada :), aga 2 tundi järjest on ikka nats liig. Lisaks on see juhivahetuse taktika ja protseduur üpris huvitav, näiteks kui üks juht on rajal selgelt kiirem kui teine siis on mõtlemisainet et kas nüüd panna ta kohe alguses sanga ja teha vahe sisse või vastupidi, oodata kuni rivi pikaks venib et konkurente ükshaaval noppida jne.

60l paagi sõidab ilmselt ka tunniga tühjaks, võibolla kiireminigi, seega 3 tunni sisse mahub 3-4 boksipeatust. Annaks katse korras hea pildi ette kogu sellest endurance värgist, et mida nii korralduse kui tiimitöö poolelt arvestama peab, nii et järgmine aasta saaks juba pikema sõidu teha, Leetu sõitma minna vms.

Täiendus: a miks Cupi punktiarvestuses teha ei saa? Kestvussõit annab lihtsalt kõigile juhtidele punkte kes ühes autos on. Kui keegi tahab palgata mõne F1 sõitja endale teiseks piloodiks, et Cupi arvestuses tõusta, siis imho ala sellest ainult võidab :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.09.2008 at 12:11 1 edit. Last edited 29.09.2008 at 12:16 by Jesper
matrix
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Kestvus sõidu mõte on hea, kuigi ka sellel on omad probleemid. Võistluste korraldajad võibolla saab lubada endale 1 h sõidu kavasse aga 2 h vaevalt keegi nõus oleks.
Koostöö soomlastega oleks üks idee aastaks 2009 , meie võiksime sõita ühe sõidu sealpool nt 1h sõidu ja nemad sõidavad ühe sõidu meiega 15 ringist sõitu.

29.09.2008 at 14:46
rolantsik
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
No,kes usub,et ta jõuab sõita üksi see 2 h,siis reegliga ei tohiks seda küll piirata.
Ise olen hakanud kõvasti trenni tegema jälle ja usun,et füüsilise poole pealt ei tohiks tõesti raskusi olla ka 4 h sõitu teha :)
Ise olen sellise kaalu langetamise vastu.Tasakaalustavam oleks hakata kasutama handicap süsteemi,et a la võitja +30 ja sealt siis edasi.
Aga usun,et lihtsam oleks nii,et sõitjad panevad oma ideed paberile ja teha koosistumine,kus siis olulisemad asjad saaks paika panna.
29.09.2008 at 17:42
Jesper
 
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
Nojah, eks kõige tähtsam küsimus selle kestvussõidu või mõne muu orgunni juures on, et kas tuleb jaht või ei tule, siis võib reeglite üle edasi vaielda. Roland, kas sa kavatsed ka etapi korraldada?

Kui see üks võimalik kestvussõit nüüd hetkeks kõrvale jätta, siis mulle isiklikult see hetke tavaetapi korraldus meeldib, kui ikka ühes sõidus läheb midagi nihu või auto laguneb, siis saab teises sõidus vigade paranduse teha. Kui oleks üks pikk andmine, siis on kõik munad ühes korvis, jätad mingi seibi panemata kuhugi ja kogu etapp on vastu taevast. Muidugi päeva lõpuks peab nagunii asja sellisele tasemele saama, et miski kunagi ära ei kuku ja juht ühtegi viga ei tee :), aga hetke olukorras on sinna veel nats minna, nagu hooaeg näitas. Võib-olla võiks kahemehetiimide jaoks teha kompromissvariandi, et juhti võib kogu võistluspäeva jooksul suvalisel hetkel vahetada, kõik võimalikud tiitlid on kahepeale, ja kui keset hooaega peaks duo laiali minema siis saab kumbki endale mingi koefitsendiga läbi korrutatud punktid, noh näiteks 75%. See viimane reegel selle pärast, et kui juhuslikult peaks enne viimast etappi kahemehetiim olema selge punktiliider, siis ei tehtaks tiimi pooleks et ühe asemel kahte karikat võita (ja välja selgitada et kes see õige kunn ikka on, loomulikult :)).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2008 at 10:41 4 edits. Last edited 30.09.2008 at 10:47 by Jesper
rolantsik
Arutelu 2008 kokkuvõte->2009
quote:
Jesper: Nojah, eks kõige tähtsam küsimus selle kestvussõidu või mõne muu orgunni juures on, et kas tuleb jaht või ei tule, siis võib reeglite üle edasi vaielda. Roland, kas sa kavatsed ka etapi korraldada?

Why not :)

Leedus arvestatakse kestvussõidu punkte topelt e. siis esikoht 50 p jne.
Reeglite osas võiks kopeerida Soome või siis Leedu omasid,siis ei oleks äkki tulevikule mõeldes mingeid agasid.
30.09.2008 at 19:42
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Arutelu 2008 kokkuvõte->2009   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.