register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : 325 CUP #95   1 2  
Poster Message
peep
 
Moderator
325 CUP #95
quote:
Alberto: Needust rajal ega raja kõrval ei näinud. Olen sealt saadud kogemustega rahul, on kuhu areneda.

Yes, õige suhtumine. See on pigem nagu tasuline suveülikool - kus mõni kursus on kallim kui teine ja saab võtta ka väga eksklusiivse hinnaga lisakursuseid.:D Muidu kogemus on nüüd näidanud, et tänavasõidu velg võistlemist ei kannata, liiga pehme. Eks nad ole samas ka odavad aga kui sõit pooleli jääb, siis on see näiline odavus.

Siin on pildiseeria Sinu ja Seppami kokkupõrkest peale esimest starti.
03.09.2008 at 07:49
rolantsik
325 CUP #95
Kui teinekord selline situatsioon peaks tekkima,et velg kõver ja rehvil traadid väljas,siis kindlasti küsi kellegi käest korralikum pastel alla.Rehvi purunemine sõidu ajal võib väga valusalt lõppeda.
Meilgi oli mitu jooksu kaasas ja oleks saanud kindlasti midagi sulle alla anda.
03.09.2008 at 12:22
Alberto
325 CUP #95
quote:
rolantsik: Kui teinekord selline situatsioon peaks tekkima,et velg kõver ja rehvil traadid väljas,siis kindlasti küsi kellegi käest korralikum pastel alla.Rehvi purunemine sõidu ajal võib väga valusalt lõppeda.
Meilgi oli mitu jooksu kaasas ja oleks saanud kindlasti midagi sulle alla anda.

Tänan pakkumast. Jätan meelde!!! Tegelikult käisingi sinu boksis luuramas, aga ei trehvand sind ja Peebu autot vaatasid mu abilised ka sellise pilguga nagu "raisakotkad raipe kallal" - Kahjuks avastasin oma vigase rehvi liiga hilja ja nii see jäigi.


Muidu oli see nädalavahetus ÜLIvõimas, kaadrid siiani silme ees.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
04.09.2008 at 22:00 1 edit. Last edited 04.09.2008 at 22:01 by Alberto
peep
 
Moderator
325 CUP #95
Kui võimalik, siis ikka aitame - ainult küsi. Isegi raja kõrval seistes oli kuulda, kuidas üks ratas viskab.
05.09.2008 at 09:05
Alberto
325 CUP #95
quote:

Muidu kogemus on nüüd näidanud, et tänavasõidu velg võistlemist ei kannata, liiga pehme. Eks nad ole samas ka odavad aga kui sõit pooleli jääb, siis on see näiline odavus.


(ma olin vahepeal ametis uue tulevase, potensiaalse võidusõitja arendamisega ;) ).See velje lugu on kaheotsaga asi, tänu "pehmele veljele" purunes, või sai viga: velg, rehv, rattalaager, amort, käänmik, paremp. mootorikinnitus (purunenud sillatala)+ altpoolt tundetu v.jalg :D . "Kõvema" veljega oleks vigastused olnud ilmselt suuremad.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
19.04.2010 at 02:41
hall
 
325 CUP #95
See, et korraliku avarii tulemusena on pehmema velje tekitatud vigastused muudele detailidele teoreetiliselt marginaalselt väiksemad, ei ole just liiga hea põhjus, et kasutada võidusõidus pehmeid velgi :D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.04.2010 at 09:14
Jesper
 
325 CUP #95
Kas sellele, et need kärjed "võidusõiduks liiga pehmed" on, on üldse mingi enam-vähem faktilisusele pretendeeriv tõestus kah?

Ma olen neid E34/39 velgi tänaseks rohkem läbi vaadanud kui tervislik oleks ja kuigi "kärjed" ja "pudelikorgid" on oluliselt suurema tõenäosusega katki kui need mis minul, Peebul ja veel mõnedel all on, siis see võib vabalt ka sellest, et E34-ga sõidab protsentuaalselt suurem osa hoolimatuid põmmpäid kui E39-ga. Kusjuures üks näide oli ka E39 veljest millel oli korralik pragu sees, seda ma muidugi ära ei ostnud.

Võidusõiduveljed on küll äraütlemata vahvad, aga ka äraütlemata kallid.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.04.2010 at 09:55
peep
 
Moderator
325 CUP #95
Kärjega velgi on katki läinud küll meie sõitudes, ma enda omade kestvuse üle ei kurda, kuigi näiteks üks pauk lõi eelmine aasta amordilaagri puruks. Palju oleneb ilmselt löögi suunast. Ise plaanin selle hooaja samade orig. velgedega sõita ja jätta ra$ing veljed aegadeks, mil autod ja juhid on lõpuni ära tuunitud ja ainult x g kergemad veljed annaks selle otsustava eelise.
19.04.2010 at 10:17 1 edit. Last edited 19.04.2010 at 10:18 by peep
Alberto
325 CUP #95
Lahe nädalavahetus Riias.

Treening möödus kõike vana uuesti tundmaõppidess. Sai uuesti selgeks: elus on värve, auto on alajuhitav, varahommikul on võimalik püstijalu või ka roolis magada, rajal sõitmiste vahel ei ole ka kümne piires võimalik arvutada jne.
Kvalifikatsioon sai tehtud lühidalt, see andis üheksanda ruudu. Esimese sõidu stardis õnnestus kaks kohta ette rebida, kuid nii Urmas kui Raido võtsid oma kohad paari ringi joksul tagasi ja sellises trenni vormis see sõit lõppes. Teine sõit sujus märksa põnevamalt, tempo kasvas ja pärast korraliku lahingut Marekuga tõusin kuuendale kohale. Ilmselt suurest joovastusest, tegin (tõenäoliselt raja kõige lihtsamas kurvis) tunneli järgses paremas vea ja sõitsin rajalt välja. Betoonist jäi puudu sentimeeter või kaks ning lohisevad tükid, killustiku ragin rajal ja vibreeriv rool võtsid julguse edasi suruda, tulemuseks üheksas koht.


____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
06.05.2010 at 03:11 4 edits. Last edited 06.05.2010 at 22:25 by Alberto
Umbertto
 
325 CUP #95
quote:
Alberto: Lahe nädalavahetus Riias.

Ilmselt suurest joovastusest, tegin (tõenäoliselt raja kõige lihtsamas kurvis) tunneli järgses paremas vea ja sõitsin rajalt välja. Betoonist jäi puudu sentimeeter või kaks ning lohisevad tükid, killustiku ragin rajal ja vibreeriv rool võtsid julguse edasi suruda, tulemuseks üheksas koht.

Seda oli seljataga näha ! Sorry, aga sain aru et mulle midagi "kingiti". Ise eelmisel sügisel samas kurvis tegin sama ....
07.05.2010 at 00:39
Jesper
 
325 CUP #95










Autor: Siim Solovjov

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.05.2010 at 21:47
Alberto
325 CUP #95
`Paat merel

Üle pika aja Audrut sõita oli veidi üllatav, nii mõnigi kurv oli teisiti mällu sööbinud, aga see selleks,. Reede trenn ja laup. kval. olid ehk veidi pettumuseks, kuna auto oli lõpuks talutavas seades (vaid kiires läheb sada lendu), aga aeg selline Barumi stiilis 1.05,5 mis andis sõiduks 11-nda koha.
Ja siis hakkas vett kallama. Esimene start möödus suuremate muutusteta, vaid Uutes kurvides kui Peebu auto risti lükati, tekkis väike hapnikupuudus kuna eesolevate autode "kehakeelest" võis väljalugeda massiavarii alget. Pärast paari ringi oli selge, et mul on üks mõeldav eesmärk - sõita mööda eesolevast Marekust, 10-nda ringi paiku jõudsin enne S-kurvi Marekule kõrvale kuid ta nö. pani ukse kinni ja me lendasime üle šikaani põllule, sealt õnnelikulet Uute kurvide pidurdusmaale ja tagaajamine sai jätkuda. Riia sõidu revansiks sain viimase ringi Tiigikurvis puhtalt mööda ja sõit lõppes 9-nda koha punktidega.
Teine start edenes Tiigikurvini suurepäraselt, kuid Marek (jälle Marek :love) vajus julmalt peale ja mööda sai nii tema kui ka Urmas. Pärast ca. 5 ringilist võitlust driftiga, kus korra sai ka kiiresti väljas käidud, toimus midagi, mida ma täpselt ei mäleta. Meenub, et autosid oli 4 ja ma sõitsin raskelt Tiigikurvi lõpetavasse äärekivisse (selle kiviga on mul oma lugu - sinna on kunagi üks kere kõveraks sõidetud, selleks tuleb valida vaid "õige" pealesõidunurk), igal juhul sain ma Urmasest mööda ja ees ootas ei keegi muu kui Marek. Ah jaa, enne seda oli vist see lugu, kus Taavi sõitis Peebule sisse ja kiirust kaotav noorpiloot ei märganud (või ei tahtnud märgata), et ma teda Stardijärgses seest ründasin ja kontakt oli vältimatu. Kuhugi mahtus mu pildis ka katkestav Raido, ilmselt oli see selle segaduse alguseks mis toimus Uutes kurvides, nimelt läks Marekul enne karedale asfaltile (Uute kurvide lõpp) jõudmist auto risti. Pärast hetkelist peataolekut õnnestus mul seest mööda põigata, kuid minu varjus liikuv Urmas nii head pilti ei omanud ja kokkupõrge oli hetke lahendus. Ring pärast toimunut hakkasid järsku pidurid kaduma (võib öelda vedas, et oli sirge lõpus kollaste lippude tsoon ja ohu tõttu väliskurvis ma hakkasin varem pidurdama), ilmselt võib igaüks ettekujutada millise paranoiahoo see kaasa toob. Kuid nagu headel autodel ikka, kadus probleem paari ringiga:), oli probleem mõned ringid tagasi niidetud murus või millegis muus jäi kahjuks saladuseks. Paraku oli Taavi liiga kaugele purjetanud ja aega sõidu lõpui vähe. Sõit sai turvalises tempos lõpetatud 7-nda kohaga.
Kahju, et ei olnud taha uusi rehve panna ja pihta saanud detailid on kah puhas miinus. Kokku on Riia ja Audru etapiga deformeerunud 4-5 velge. Veel püsin arvamuse juures, et pehmed veljed kaitsevad vedrustust teravamate löökide eest, pealegi on nad odavamad ja lihtsamini vahetatavad tükid.

Hetkel uurime ja tuunime pidureid ning pagasiluugile tuleb kah lisa installida. Kokkujooks sai seatud ees ja taga -0.75´, kas võib keegi komenteerida kui palju lahkujooksu on selle teema raames aega pidurdav või on üldse 0-st erinev jooks hädalahendus ???

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
26.06.2010 at 03:48
Alberto
325 CUP #95
Toimunud etapp, Suve Sõit 2010, lõi pildi korralikkult selgeks. Sarja sõitjate tase on muutunud suht profesionaalseks, aegu vaadates oli muutvaks teguriks temperatuur, mitte kellegi ere sähvatus kusagil suvalisel ringil.
Mõned seigad enda komplekti arengust.
Suurim üllatus oli Jesperi valmistatud ja üli hästi toimiv tagatiib. See rahu mis nüüd kiiremates kurvides saabus ei olnud pettekujutelm. Aga kahjuks oli efekt nii tugev, et talutava juhitavuse saavutanud masin muutus jälle häirivalt alajuhitavaks. Peab tunnistama nii vedrude, milleks on mingi tuning jama JOM :D , kui ka amortide töö pole ilmselt tasemel ja nende regullimise puudumine muudab auto seadistamise väga raskeks.
Ilmselt sai teise sõidu starti minnes selgeks ka probleem miks varem aegajalt hakkasid pidurid kaduma. Nimelt vajus pedaal lihtsalt pärast esimest vajutust põhja :uhoh, sõit sai õnneks sõidetud, kuigi distansi lõpuosas nagu ka varasematel kordadel vajus pedaal kohati läbi. Kuna peasilinder on ainus vana detail pidurdussüsteemis ei pea enam viga kaugelt otsima.
Sõidud lõppesid tagasihoidliku 10-nda kohaga, kaotust tugevatele tegijatele ca 3%.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
15.07.2010 at 01:21
Jesper
 
325 CUP #95


____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2010 at 22:07
Jesper
 
325 CUP #95
Võidusõiduauto töine argipäev...



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.09.2010 at 21:01
BlueStang
 
325 CUP #95
:D Race Taxi?
11.09.2010 at 14:02
Alberto
325 CUP #95

Uus hooaeg saabub uue formaadiga ja ka reeglid on nüüd Soomlastega punktipealt samad. Võistlusnädalavahetus toob endaga kaks kvalifikatsiooni, kaks sprinti ja ühe kohustusliku boksipeatusega 45min sõidu. Punktiarvestus käib auto põhiselt ja seega hea võimalus sõita sama autoga kahekesi. Hooaeg koosneb kuuest võistlusnädalavahetusest ja neist neli Soomlaste MV koos. (esimene võistlus peetakse ainult EMV arvestuses) Kasutame võimalust ja jagame rooli veel noore ja lootustandva, tõusva tähe, Henrik Eelteega :burnout. Juba eeloleval nädalavahetusel toimub esimene EMV etapp, kui aega, astuge läbi ja visake viis.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
25.04.2016 at 23:32
H.E
  
325 CUP #95
Nädalavahetusel sõideti esimene EMV etapp, millest võtsid osa Allan Tigane ja Henrik Eeltee BMW325cup klassis autol nr 95. Nädalavahetus algas juba reedel, kus sai tebüüdi teinud Henrik kätt harjutada ja autoga sõbraks saada. Varasemast oli teada, et sõitjate kiiruste vahe Auto24ringil on umbes 1,2sekundit. Seekord rahuliku une tagamiseks ei pandud autole külge ajavõtu seadet, seega selgus tõde alles võistluspäeval.
Võistluspäev algas vabatreeninguga, kus mõlemad sõitjad tegid paar kiiret ringi, et värske rehviga harjuda. Seekord oli ajavõtusüsteem toimiv ja mehed sõitsid välja 0,1sek erinevusega ajad. See toitis moraali ja süstis enesekindlust.
Esimesse kvalifikatsiooni läks Henrik hea tundega ja kordas vabatreeningus sõidetud ringiaega, mis oli kvalifikatsiooni kiireimast, Andre Kiilist, 0,9sek aeglasem ja sellega 8.stardikoht.
Teises kvalifikatsioonis tõestas Allan, et talvel pole kiirus kuhugi kadunud ja sõitis välja kvalifikatsiooni teise aja, mis jäi 0,2sek kaugusele taaskord kvalifikatsiooni võitnud Andre Kiilist.
Vastavalt kvalifikatsioonile sõitis esimese sõidu Henrik. 8.kohalt startides ei jäänud palju puudu, kui oleks sõit lõppenud juba esimeses kurvis, kus ahelavarii tõttu keeras talle ette Juha Huhtala. Õnneks kiire reaktsioon päästis hullemast ja debüütsõit lõppes Henrikule 6. positsioonil.
Teises sõidus startis Allan teiselt kohalt, tema eest väga head kiirust näidanud Andre Kiil ja seljataga samuti väga nobe mees Tristan Viidas. Sellises kolmikus möödus sisuliselt terve sõit. Samal ajal, kui kogenud Viidas peegleid täitis ja kuklasse hingas, üritas Allan ka Kiili püüda. Mehed olid väga võrdsed ja sellises järjekorras tuldi ka üle finishijoone.
Kolmandas, 45minuti pikkuses juhi vahetusega sõidus läks Allan esimesena, kuna kogemusi rohkem ja teine sõidupool üldjuhul mõnevõrra rahulikum. Allan läks võistlustulle 6. stardiruudust. Kiirelt jõudis ta 4.positsioonile, kus jäi tema ette Mikk Maaten. Mikk tõrjus Allani möödumiskatseid kuni 4.ringil läks Allan mööduma, kuid ruumi jäi sisekurvis napiks ning toimus kokkupõrge, mille tulemusel mõlemad autod läksid libisema. Tagant tulid aga kolm autot, kellel antud kohas hoogu ~100km/h. Kaks neist pääsesid napilt mööda, kuid kolmandale ruumi ei jätkunud ja sai pihta. Allan jõudis purunenud autoga küll boksi aga vigastused olid niivõrd suured, et sõidu jätkamine ei olnud võimalik.
Järgmine EMV etapp toimub juba 10 päeva pärast Soomes Jurvas, kus on lootus taas autot nr 95 stardis näha.




Pildi autor: Indrek Allik

____________________________
Raketibaas
02.05.2016 at 20:18 3 edits. Last edited 02.05.2016 at 20:37 by H.E
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : 325 CUP #95   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.