register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Millised rehvid rajale ?   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Raceboy
 
Millised rehvid rajale ?
quote:
HoCi: mul oleks vaja R888 205/50 R15 :(


Sul on lihtne, sest samasse auku mõõte on R888 näol, mul on tarvis aga 245/45 R16. Ainuke, mida tänavaslikina saada oleks, on Yokohama R048, kuid esiteks seda Eestis praktiliselt pole saada (ooteaeg vast pool aastat vms) ja teine asi on hind: 1 rehv maksab u 6K.

____________________________
www.vems.ee
26.05.2007 at 13:58 1 edit. Last edited 26.05.2007 at 13:59 by Raceboy
HoCi
  
Millised rehvid rajale ?
ja kust ma hea hinnaga saaksin neid 205/50 R15 mõõduga?

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
26.05.2007 at 15:52
jura
Millised rehvid rajale ?
Paljud ostavad (ka ise ostnud) siit rajarehve: http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m12b0s0p0
Toomine eestisse lisaks 60.- £ jooks.

Aga kes tahab R888 - soovitaks lähemalt uurida ikkagi seda müüjat, kelle juuhuslikult leidsin shveitsist: http://www.hantag.ch/pneucenter/de/service/home.php
26.05.2007 at 22:04
rustang
  
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Rally.ee saidilt kuulutus:

TOYO asfaldirehvid R15 ja R17
Kirjeldus: 205/50-R15 - 2100.- / tk
235/40-R17 - 3900.- / tk
Asukoht: Tallinn
Kontaktisik: Madis Mägi
Telefon: 56211323
E-Mail: vrt@hot.ee
26.05.2007 at 22:41
jura
Millised rehvid rajale ?
Heietaks veidi oma esimest kogemust dot rajarehvide osas... äkki kellelegi abiks/huvitav.

Rehviks tootmisest maas, ilmselt paar aastat laos seisnud Dunlop SP Super Sport Race 60 A A, 245/40-17. Autoks EVO 9. Ostsin katseks, kuna ei maksnud midagi... koos transaga inglismaalt 2000.- rehv.
Sissesõidu soojatsükkel sai mõni aeg tagasi ära tehtud ja nüüd siis Raplas kardirajal proovitud.

See, et mustriga rehv tuleks kuiva asfaldi tarvis koorida (shave), on tõsi... need täismustri plokid annavad ikka väga mängima (pidamine sitt) + kuluvad väga rõvedalt ebaühtlaseks, mis omakorda tundub halvendavat pidamist... ja ilmselt lõppkokkuvõttes vähendab ka rehvi kasulikku iga. Võimalik, et R888 sümboolse mustri puhul see ei kehti.

Rehvi pidamine, võrreldes tavarehviga, tundus isegi kehvem... või sama... parem vast ainult otse pidurdades... aga võrdlus jällegi kitsama tavarehviga. Siin ilmselt põhjus see sama täis mustriga sõitmine või rehvide liigne vanus või lihtsalt mitte liiga õnnestunud asi Dunlopil. Uue rekordi küll sõitsin, aga kardan, et see mitte rehvist vaid pigem paremast auto tunnetamisest ja soojemast ilmast. Samas ei tea, kui palju rehvi laius mõjutab - eelmine rekord 2cm kitsama tavarehviga.

Ajad siis ka, et teaks, millest räägin:
225/45-17 siledaks sõidetud vana-vana tavarehviga - vedeles eelmisest autost - aprillis külma ilmaga - aeg 53.16
235/45-17 tehase rehvid... Potenza R050A... pool või rohkem mustrit alles - aeg 53.37
245/40-17 Dunlop SSR täismustriga, väga sooja ilmaga (eile) - aeg 52.52

Ma nagu vaikselt ootasin umbes 2 sek aja paranemist... võib olla, kui need nüüd ka siledaks ära sõita, siis tuleb 51sek algusesse aeg... siis muidugi asjal jumet - eks suve jooksul saa see ka ära proovitud, aga täismustriga praegu neis veidi pettunud...

Siit ka paar küsimust - kui keegi valdab teemat, ehk oskab vastata:
1. Kas võib aegu mõjutada ka see, kui hästi sobib rehvi mõõt veljega, ehk siis kuidas ta istub - veljeks mul 17x8" (ja lubatud kõik kolm mõõtu). Äkki see tõde, et mida laiem, seda parem, mingi konksuga...
225/45 oli kuidagi kõige "teravam", auto oli nagu kõige paremini juhitav - kuuletus roolile hästi, 235/45 ja 245/40 kuidagi uimasemad... 245 isegi vast sutsu uimasemgi. Kas, kui tulevikus ikkagi otsustan veel proovida mõnd teist DOT rajarehvi, võtta hoopis 225/45?
Laiemaid velgi hetkel osta ei taha...

2. Mis Rapla laadsel rajal tähtsam... kas mootori võimsus või rehv... pean silmas seda, et 225-ga sai rekord sõidetud külmal aprlillipäeval (kus auto ise erksam) - muu kõik sama... paak peaaegu tühi ja üks päeva viimastest sõitudest, ehk siis trajektoor puhtaks nühitud. Eile oli nii kuum kogu värk, et esimese ratta ventiili kork sulas ümmarguseks mumpsuks...

Ise nüüd, enne kui see siledaks sõidetud rehvi katse veel tegemata, kaldun arvama, et jään pigem turult ostetud siledate juustudega sõitma, kui et ostan kalleid rajarehve...
29.05.2007 at 15:47 1 edit. Last edited 29.05.2007 at 15:53 by jura
Raceboy
 
Millised rehvid rajale ?
Rapla rajal loeb pmst kõike muud, kui auto võimsus, ikka auto juhitavus ja rehvid. Juht ka :)


____________________________
www.vems.ee
29.05.2007 at 15:56
peep
 
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Ma arvan, et 2 sek. ajaparandust oodata on liiga optimistlik. Võistlusrehvide kohta öeldakse, et iga aastaga nad lähevad ühe astme võrra kõvemaks ehk 2 a. seisnud rehv pole kindlasti sama hea kui uus. Nagu Sa ise ütlesid, "ei maksnud midagi". Tasuta asjad pole tavaliselt eriti midagi väärt ka...

Käi korra Saugal ka ära, siis oskaks ehk midagi rohkem arvata.
29.05.2007 at 16:41
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Kogemused on näidanud, et R-rehviga võidab Raplas sekund-poolteist (oleneb sajast asjast muidugi). Ja pea sekundi saidki ju ajast maha, vana rehviga kusjuures.

Lisaks veel see, et viiekümne alguses ringiaegadega tulebki iga ajaparandus väga vaevaliselt. Minu parimaks jäi 51.0, aga selle nimel tuli hirmsasti vaeva näha. Palm kangutas seal isegi 49.x ära vist.
30.05.2007 at 12:00 1 edit. Last edited 30.05.2007 at 12:00 by devilc
jura
Millised rehvid rajale ?
Kõvad ajad! Ma hästi ei kujuta ette, kust seal lisaks rehvivalikule veel sekundeid võtta oleks... või on Palmi evo-t kõvasti järgi aidatud? Võibolla kui tünnid eemaldada ja S sirgeks sõita...

Mis ikkagi rehvi ja velje vahekorrast arvata - kas võib olla kitsam, ehk siis 225, mis istub visuaalselt ja sõidutunde järgi kõige paremini 8" veljel (ja mida ka 8" veljele mingi R rehvi puhul ka soovitati tootja poolt), kiirem 245-st samal veljel?
30.05.2007 at 14:55
HoCi
  
Millised rehvid rajale ?
krdi ulme aegu sõidate seal ikka :O

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
30.05.2007 at 15:00
rustang
  
Moderator
Millised rehvid rajale ?
quote:
jura: kas võib olla kitsam, ehk siis 225, mis istub visuaalselt ja sõidutunde järgi kõige paremini 8" veljel (ja mida ka 8" veljele mingi R rehvi puhul ka soovitati tootja poolt), kiirem 245-st samal veljel?

Võib küll olla.
30.05.2007 at 15:07
que
 
Millised rehvid rajale ?
quote:
HoCi: krdi ulme aegu sõidate seal ikka :O
No aga on ka ju kogend mehed roolis või 4wd ja kogend mees. Esiveolisega olevat vist sõidetud 54+ aegu, rohkem ei tea - ise siiani tavarehvidega seal tasa 57, aga loodan sel aastal parandada, sest vast madala vedru aitab.
30.05.2007 at 17:20
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Palmi evo oli jah tema võistlusmasin, stock evo-st jupi maad kiirem. See kõrge 49 võistlusbensiini, rallirehvi ja "pauguga" sõidetud.

Minu auto lihtsalt sobis sellele rajale hästi.
30.05.2007 at 18:13
HoCi
  
Millised rehvid rajale ?
kui järgmine kord aegu lähete sinna jälle mõõtma, siis andke teada. Oleks ka tulija (nädala sees mõni õhtu sobiks).
Aga need ajad on kohaltstardiga ikka?

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
31.05.2007 at 21:12
joonas
Millised rehvid rajale ?
quote:
HoCi:
Aga need ajad on kohaltstardiga ikka?

Ei, kohaltstardiga on ikka üle minuti.


____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
01.06.2007 at 08:53
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Lendstart jah. Paigaltstart paneb mõne sekundi otsa.
02.06.2007 at 03:58
ardi
Millised rehvid rajale ?
Tänavalegaalsed slikid Silverstone FTZ RR.
Oskab keegi nende omaduste kohta pajatada või mõnda viidet anda.
06.07.2007 at 14:40
Lembit
Millised rehvid rajale ?
quote:
ardi: Tänavalegaalsed slikid Silverstone FTZ RR.
Oskab keegi nende omaduste kohta pajatada või mõnda viidet anda.
GIYF
06.07.2007 at 14:58
ardi
Millised rehvid rajale ?
quote:
Lembit:
quote:
ardi: Tänavalegaalsed slikid Silverstone FTZ RR.
Oskab keegi nende omaduste kohta pajatada või mõnda viidet anda.
GIYF

??
Nii palju oskan minagi googlit kasutada ;)

Hinnangud, võrdlused huvitaks. Parakus sellise lihtsa otsingu taga ei ole midagi.
06.07.2007 at 16:38 1 edit. Last edited 06.07.2007 at 16:42 by ardi
rustang
  
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Mann1403 Nissanifoorumist [Mann1403(att)hotmail(punkt)com] on sellistega RR sõitnud. Äkki ta oskab kommenteerida?
06.07.2007 at 16:45
jura
Millised rehvid rajale ?
Mul tekkis siin korraks väike grupiostu organiseerimise uitmõte... nüüd suve lõpus... järgmiseks hooajaks varuks siis piltlikult. Plaaniksin teema ülesse võtta Inglismaa rehvimüüjaga, kust endale üht-teist ostnud - äkki teevad suve lõpu puhul hea pakkumise. Nende müüdavast valikust paremad vast Toyo R888 ja Yokohama a048 R. Michelini Cup-i nad kahjuks ei müü.

Kas kellelgi oleks üldse asja vastu praegu huvi, või on see ikkagi puhtalt aasta alguse teema?

Kes vähegi huvitatud, võiks saata mulle meili oma kasutatava rehvi mõõduga (kohe-kohe lähiajal) ja ma uuriks nende mõõtude orienteeruvad hinnad mõlemale rehvile ja paneks siia ülesse edasiseks otsustamiseks... ja ühtlasi saaksin ka hinnata huviliste hulka. Kui vaid üksikuid meile saan, siis eeldan, et huvi praegu pole ja ei võta uurimist üldse ette.
28.08.2007 at 21:00
wirx
  
Millised rehvid rajale ?
Olavi kesei-racingust lubas ka hinda uurida michelin cup pilotitele hulgina ja ma tahaks isiklult 2008 mudelit siiski rehvist saada, kuna slik teadu pärast paari aastaga kaotab vääga palju oma omadustest ja tootja soodukas on üldjuhul just laojäägi müük(mis ei pruugi muidugi alati nii olla)

aga siin üks kena näide, mis juhtub, kui pea tutika tavarehviga ronida sauga rajale


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
28.08.2007 at 21:58
Silwer
Millised rehvid rajale ?
Pilti vaadates tundub et rehvirõhk on liiga madal - ääred kutud, keskelt ok.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
28.08.2007 at 23:47
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
quote:
wirx:...ma tahaks isiklult 2008 mudelit siiski rehvist saada, kuna slik teadu pärast paari aastaga kaotab vääga palju oma omadustest ja tootja soodukas on üldjuhul just laojäägi müük(mis ei pruugi muidugi alati nii olla)

Samas, korralikes tingimustes hoitud tänavaslikiga ei juhtu aastaga ka midagi kohutavat. See mõni kümnendik ei ole vast enamikul tähtis (kui selle eest korralikku soodukat saab) võrreldes võimalusega oma tänavarehvid ühe üritusega ära hävitada.
29.08.2007 at 01:27 1 edit. Last edited 29.08.2007 at 01:27 by devilc
que
 
Millised rehvid rajale ?
Nt. ContiSport 2 hävitasin ma täielikult ühe aastaga - samas nt. Michelin Pilot Sport (vana mudel ja mitte Cup) on mul pidanud palju paremini ja pole oluliselt isegi kulunud. Aastad muidu pole kah vennad - üks OT oli puhas vihm jms. aga siiski.
29.08.2007 at 09:15
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Millised rehvid rajale ?   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.