register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Millised rehvid rajale ?   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Poster Message
peep
 
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Tänavasõidu auto kohta väga ok, eks neil kõigil ole raja jaoks kallet vähe.



Rehvirõhuga olen katsetanud igat pidi nii kõrget, madalat kui normaalset ja kuigi normaalne on parim, tuleb pigem ettevaatlik olla madala kui kõrge rõhuga, sest madal rõhk toob ülikiiresti välisservast traadid välja. Mul üks jooks läks selle nahka suvel. Minu autol on sobivaim umbes tehase rõhk kuid kuumalt.
19.11.2008 at 11:05
python
 
Millised rehvid rajale ?
quote:
serõi: Mulle tundub ka, et kallet oleks justkui vähe. Samuti tundub, et rehvirõhk oleks justkui liiga suur olnud.
Ma olen rohkem jälginud rehvi ääre kulumise järgi seda rõhku, kui madalamaks lasta siis hakkab liiga servale. Kalde regullist ma olen teadlik, lihtsalt
see on jäänud hetkel veel vedrustuse eripärast tingitud põhjustel väheseks.
19.11.2008 at 11:27
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Olen nüüd R888ga pikemalt tänaval sõitnud ja võin kinnitada, et toimib ilusti nii märja kui külmaga. Aga olen suht veendunud, et rohkem neid rehve igapäevasõiduks ei osta - nimelt nad undavad ikka väga kuuldavalt 50 ja 90-110 km/h juures. Pilot Sport Cup, kuigi kulub oluliselt kiiremini, on palju parem selles mõttes.
19.11.2008 at 14:26
HrHunt
Millised rehvid rajale ?
quote:
devilc: Olen nüüd R888ga pikemalt tänaval sõitnud ja võin kinnitada, et toimib ilusti nii märja kui külmaga.

Kuna sa nad talvekate vastu oled vahetanud? Kui rangelt tootja nõudeid järgida peaks välistama igasuguse ohu
et nad kevadel või sügisel alla nulliga pihta saavad.
Isenesest Toyo uus R1R tundub väga huvitav. Oma autole oleks ka linna vahel hädasti paremat grippi vaja,
laiusesse minna ei saa, 225 on max. Samas äkki täiesti külmalt peab PSC pareminigi, või ei? No ja
müra mure ka. Kuigi tundub et R1R peaks olema parem kui R888.


____________________________

19.11.2008 at 15:17
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Endiselt all. :) Vahetan ilmselt selle nädala lõpus-uue alguses; ootan hetkel piduriklotse, et kõik korraga teha. R1Ri peale olen isegi mõelnud, aga ootame testid ja teiste kogemused enne ära.

Ma pole Boxsteri all R888 ja PSC võrrelnud, aga MX-5 all tundus küll, et ei pea PSC tühjagi paremini külmaga, pluss on tal veel see probleem, et kui on pooleldi kulunud, on vesiliug silma järgi tunduvalt lihtsam tekkima kui R888-ga. Michelin küll ütleb, et märja puhuks võib sinna teatud kohtadele mustrit juurde lõigata, aga see jällegi mõjutab rehvi kulumist ja pidamist kuivaga...

Aga R888 undamine on ikkagi nii tüütu, et IMO pole kompromissi väärt.

19.11.2008 at 15:42
HrHunt
Millised rehvid rajale ?
Ja ei mingeid pragusid ega jama pole tekkinud, nagu ähvardatakse et võib?

____________________________

19.11.2008 at 21:27
AndresS1
 
Millised rehvid rajale ?
quote:
HrHunt: Kui rangelt tootja nõudeid järgida peaks välistama igasuguse ohu et nad kevadel või sügisel alla nulliga pihta saavad.
Kas see käib nendega sõitmise või ka ületalve virnas hoiustamise kohta?
EDIT: Tundub, et tuleb jah tuppa sooja teki alla talvel kaasa võtta. http://marktg.toyotires.com/file/tirestorage.pdf
20.11.2008 at 09:04 1 edit. Last edited 20.11.2008 at 09:43 by AndresS1
Garfield
  
Millised rehvid rajale ?
Muide, kui nüüd pythoni ja Peebu pandud Toyode pilte vaadata, siis Peebu rehv on pildistatud just peale ringrajal käimist - ilusasti on näha, et rehv on "tööle" hakanud. Sellele viitavad need väikesed lohukesed (natuke merepõhja mustri moodi) rehvi pinnal. Pythoni pildid on rehv vist viimased 500km tänaval rahulikult kulgenud - rehvi pind on täitsa sile.

____________________________
Focus RS
20.11.2008 at 14:30
uzzac
 
Millised rehvid rajale ?
quote:
Garfield: Muide, kui nüüd pythoni ja Peebu pandud Toyode pilte vaadata, siis Peebu rehv on pildistatud just peale ringrajal käimist - ilusasti on näha, et rehv on "tööle" hakanud. Sellele viitavad need väikesed lohukesed (natuke merepõhja mustri moodi) rehvi pinnal. Pythoni pildid on rehv vist viimased 500km tänaval rahulikult kulgenud - rehvi pind on täitsa sile.
piisab ka lühemast distantsist et see "sikkiv" pind ära kaoks pealt
20.11.2008 at 15:14
python
 
Millised rehvid rajale ?
Tegelikult on pilt tehtud Saugal septembris. Ei hakkanud tookord rehv korralikult "tööle", kuna sai sõidetud paariringilisi sessioone.

20.11.2008 at 15:31
charger
Millised rehvid rajale ?
Kas kellelgi on kogemusi rinkalt MT ET Street Radialidega? Kas need võiksid sobida ka OT-l kasutamiseks?
23.11.2008 at 21:30
mart154
 
Millised rehvid rajale ?
ehk siis dragi slikkidega?

Kahtlen, kas see tervislik on, arvestades nende tooredalt jäika külgseina.
23.11.2008 at 21:50
peep
 
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Dragi rehvidel on pehme külgsein, rinka rehvidel jäik. Rinka jaoks dragi rehve ei kõlba, pehme ja kuumeneb kiiresti. Samas paar ringi tänavaautoga pole ilmselt probleem.
24.11.2008 at 00:51
wirx
  
Millised rehvid rajale ?
sõita ehk saab, kuid ma kahtlen, kas ajad tuleks paremad, kui mõne tavalise tänavarehviga

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
29.11.2008 at 03:53
SiimFeldmann
Millised rehvid rajale ?
quote:
raimo_r: kas keegi camskilli hindu rehvidele R888
225/45R17
245/40R17
teab?

225/45 R17 - £126 each, kurss ~ 17.7 + postikulu
15.12.2008 at 19:23
uzzac
 
Millised rehvid rajale ?
kes tahab midaig UK-st tellida otsustagu ära...praegu pound 16.5...peaaegu nagu euro juba:D
19.12.2008 at 13:54
Moss
 
Millised rehvid rajale ?
On keegi jälginud ka, mitu rajakilomeetrit ühe jooksuga sõita saab? Ütleme hetkeni, millal üks neist täiesti pastlaks muutub. On ebaühtlane kulumine väga suur probleem?
Kas on mõni põhjus, et eelistada selliseid street/track rehve puhtalt slickide ees kui jutt käib treileriga rajaäärde toodavast hobiautost.
19.12.2008 at 21:38 1 edit. Last edited 19.12.2008 at 21:40 by Moss
kambu
Millised rehvid rajale ?
Street\Track rehvi eeliseks võib lugeda seda, et see võrreldes slikiga peab ka kergelt niiskel rajal. Sliki pidamine märjaga on võrreldav suvekummiga jääl sõitmisega.
Samuti Tänava sport rehviga on oluliselt lihtsam tunnetada pidamise piiri, slikiga on kuni mingi hetkeni pidamine väga hea ja kui see kaob on pidamine täiesti null.
Peale selle vajab slikk ka mõned ringid aega soenemiseks, ennem seda on pidamine päris kehva.

Algajale ma arvan, et on parem sõita poolslikiga kuna see andestab palju rohkem. Kui enamvähem asi käpas siis võiks sliki poole vaadata.

Ebaühtlane kulumine on tingitud kas valest rehvirõhust või liiga suurest või väiksest külgkaldest.
19.12.2008 at 21:55 1 edit. Last edited 19.12.2008 at 21:56 by kambu
Jesper
 
Millised rehvid rajale ?
Xjani auto teemas oli kunagi tabel, palju ta oma Toyodega läbi sõitis, paraku see on sealt ära kustutatud. Aga noh see oli umbes selline et kõik neli OT-d pluss veel paar üritust Audrus, paar üritust Raplas, üks Alastaro (või oli Ahvenisto) rajapäev ja kõikjale kohale sõitmised ühe jooksuga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.12.2008 at 22:17
wirx
  
Millised rehvid rajale ?
no eks see oleneb autost, auto massist, sõidu stiilist, juhist jpm...mina sain 1x saugal, mõni tuhat km maanteed, 1x tabasalus ning pmst pool mustirst oli läind

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
20.12.2008 at 03:23
peep
 
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Jah, mingit reeglit läbisõidu osas pole - Toyo saab õhtale 100 km jooksul aga ta võib kesta ka 1000 km. Kusjuures seda sama auto all.

Ma üle-eelmine suvi sõitsin ühe jooksuga ca. 6-700 raja km ja 5000+ tänava km ja nad kõlbasid veel sel suvel ca. 500 raja km. Kuid sellest suur osa oli välismaa radadel, mis rehvi oluliselt vähem söövad kui Audru.
20.12.2008 at 04:19
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
Slikil ja rajapäeva rehvil tänavasõidu auto all on veel üks oluline vahe - tänavaautode mootori õlivõtt ja veermiku komponendid ei pruugi olla piisava varuga projekteeritud külgkiirenduste jaoks, mida hea slikiga tekitada annab (Porsche Boxsteri ja vist ka tava 911-tede käsiraamatus on otsesõnu kirjas, et kui slikid alla keerad, unusta garantii, auto pole selleks projekteeritud). Rajapäeva rehvidega reeglina sellist probleemi pole.
20.12.2008 at 14:00
Raceboy
 
Millised rehvid rajale ?
quote:
devilc: Slikil ja rajapäeva rehvil tänavasõidu auto all on veel üks oluline vahe - tänavaautode mootori õlivõtt ja veermiku komponendid ei pruugi olla piisava varuga projekteeritud külgkiirenduste jaoks, mida hea slikiga tekitada annab (Porsche Boxsteri ja vist ka tava 911-tede käsiraamatus on otsesõnu kirjas, et kui slikid alla keerad, unusta garantii, auto pole selleks projekteeritud). Rajapäeva rehvidega reeglina sellist probleemi pole.

See kehtib ainult nende mootoritega Porschede kohta, millel pole tehasest kuivkarterit. 993-l ja vanematel oli see olemas, no problem slikiga sõita.

____________________________
www.vems.ee
20.12.2008 at 14:36
devilc
Moderator
Millised rehvid rajale ?
quote:
Raceboy:See kehtib ainult nende mootoritega Porschede kohta, millel pole tehasest kuivkarterit. 993-l ja vanematel oli see olemas, no problem slikiga sõita.
OT: Ehk siis päris suur osa Porschedest. ;) Uuematel on kah Porsche väitel kuivkarter, aga asjatundjate sõnul pidi see mingi fake versioon olema.
20.12.2008 at 19:07
uzzac
 
Millised rehvid rajale ?
kuidas küll teha fake kuivkarterit :D:D ??
21.12.2008 at 14:08
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Millised rehvid rajale ?   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.