register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Mootoriõli valimine   1 2 3 4 5  
Poster Message
Raceboy
 
Mootoriõli valimine
Endal polegi ühegi õliga otseselt halbu kogemusi, pigem filtritega.
Aga tõsisemasse mootorisse valan Motuli täissünti, viskoossus sõltub TUGEVALT mootori kasutuseesmärgist ja Motulil on valik selles osas üks laiemaid.

____________________________
www.vems.ee
02.09.2008 at 20:22
joonas
Mootoriõli valimine
quote:
Raceboy: Endal polegi ühegi õliga otseselt halbu kogemusi, pigem filtritega.
Aga tõsisemasse mootorisse valan Motuli täissünti, viskoossus sõltub TUGEVALT mootori kasutuseesmärgist ja Motulil on valik selles osas üks laiemaid.

Seda tabelit mõtlesid?

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
02.09.2008 at 21:02
Kaido
Mootoriõli valimine
Kasutusel oli BMW põhine Castrol, siis mingi muu gräpp ning seejärel Motul - margi ütlen homme.
02.09.2008 at 23:25
joonas
Mootoriõli valimine
quote:
matukas: Samade näitajatega LiquiMoly Synthoil Race Tech GT1 10W-60 on oluliselt odavam. Olles mõlemat varianti kasutanud (pole küll BMW mul), ei näe põhjust kallimat eelistada. Või on kellelgi kehva kogemust?

Kuna seda õli pakutakse ka siin foorumis müüa, siis lisaks siia ka lingi antud toodet sisaldava kataloogi kohta.
http://www.liqui-moly.de/liquimoly/mediendb.nsf/gfx/3D913A75D1102FD6C12573DA00311658/$file/5439_Motorenoele_D-GB.pdf

Kui uskuda, et need tulpdiagrammid iseloomustavad samas skaalas kõiki antud tootja õlisid, siis sellel õlil on maksimumnäitajad õlikile püsivuse ja vananemise vastu. Ehk peaks kannatama suuremaid koormusi, temperatuuri ja taluma hästi lisandite sattumist õlisse.

Tegu on API/SL õliga (mitte kõige uuem SM). Samas võib leida põhjuseid miks ta SM ei ole API kirjeldusest http://motorcycleinfo.calsci.com/API.html (võrreldes tulpdiagramme SM eesmärkidega).



____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
09.09.2008 at 18:12
joonas
Mootoriõli valimine
Õlide märgistamise kohta saab infot ka järgnevast teemast http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=93081&start=0

Teema on pikk ja seal on ka palju ebaolulist vaidlust, kuid ka vajalikku infot.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
09.09.2008 at 18:22
HoCi
  
Mootoriõli valimine
Kasutan ise ka seda Liqui Moly 10w60 õli. Siiamaani ei tee Honda mootor teist nägugi (ptui-ptui-ptui muidugi).

Ma küsiks, et kas keegi üldse on midagi negatiivset Liqui Moly kohta kuulnud-kogenud?

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
10.09.2008 at 09:57
hents99
  
Mootoriõli valimine
quote:
HoCi: Ma küsiks, et kas keegi üldse on midagi negatiivset Liqui Moly kohta kuulnud-kogenud?

Pole küll autode teema, aga tsiklitel pidavat sidur libisema hakkama selle tootja õliga. Aga ilmselt on vale koostise valiku tõttu.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
10.09.2008 at 10:31
joonas
Mootoriõli valimine
quote:
HoCi: Kasutan ise ka seda Liqui Moly 10w60 õli. Siiamaani ei tee Honda mootor teist nägugi (ptui-ptui-ptui muidugi).

Ma küsiks, et kas keegi üldse on midagi negatiivset Liqui Moly kohta kuulnud-kogenud?

Ega tänavasõidul mingeid probleeme ei teki mitte ühegi normaalse sobiva õliga.

Eks kõvemad mehed oskavad kommenteerida, kuid kunagi, kui Porsche tehasetiim sõitis näiteks 944 Cup-i, siis vahetati peale igat sõitu saalesid jne. Eks neil oli lihtne ja odav neid vahetada. Eks moditi ka õlitust ja jahutust (õli/vesi).

Hondaga on muidugi see hea asi, et mootorid ongi kohe tehtud sellised, et armastavad pöördesse ajamist (minu isiklik arvamus).

Edit: Minu auto tüübil on probleeme teise silindri saalega. Probleemi vastu on aidanud 20W50 või sarnane n.ö. Racing õli. See on arvatavasti disainiviga, mida saab õige õliga ravida.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
10.09.2008 at 14:33 1 edit. Last edited 10.09.2008 at 14:58 by joonas
HrHunt
Mootoriõli valimine
Peaks autol (Mazda 3 MPS, 2.3 otsepritse turbo) õli vahetama,
Mazda kallab sinna "kõikidele mazdadele sobilikku"
Mobil Super FE Special 5W-30.
Pmst see ei tohiks just maailma parim võimalik õli olla... Hakkasin
uurima, misse parem oleks, aga olen natuke jännis. Ameeriklased
kallavad kõik nagu 1 mees Pennzoil Platinum 5W-30 ja kiidavad,
et parim võimalik hinna ja kvaliteedi suhe. Lisaks pidi väga
hästi taluma otsepritse mootorile iseloomulikku õli saastumist
benaga... Hmm... Samas kui nüüd arvestada auto kasutuspatternit
(kohati saab korralikult piitsa), peaks äkki hoopis
Mobil 1 5W-50 Rally Formula vms peale lülituma? Samas
ülevalpool olevat artiklit lugedes kõlab jälle sõnum, et võta
pigem väiksema Y'ga XW-Y, ehk siis antud juhul oleks see 5W-30
juurde jäämine...
Igaljuhul olen senimaani vahetanud ja vahetan
ka edaspidi õli 7500km tagant, mitte 15000 nagu tehas ette näeb.
Siuke mulje hakkab jääma et selle auto võiks endale pikemaks,
kui garantiiajaks jätta, tasub siis vist vähe rohkem hoolitseda
mootori eest...
Edit: Ühesõnaga, kas Pennzoil on jama v mitte? Ameeriklased
omas maailmas kohati...

____________________________

17.09.2008 at 16:24 2 edits. Last edited 17.09.2008 at 20:44 by HrHunt
peep
 
Moderator
Mootoriõli valimine
Selle õli asjaga pole mõtet üle pingutada, korra külmalt pöördesse lastes kulutad mootorit rohkem kui kogu auto eluea jooksul sinna mingit väga eksklusiivset õli sisse kallates säästa suudad.
17.09.2008 at 21:25
HrHunt
Mootoriõli valimine
No seda ma ei tee nii ehk naa. Pmst mis ma leian, et võiks parem olla, kui default õlil... et talvel külmkäivitus (teooria järgi sündil parem kui poolsündil) ja teisest otsast pikem rajal tuulutamine. Mul on komme päris pikalt järjest sõita, kui juba asi ette võetud. Kõigile eelmistele autodele 5w-40 täissünti sisse kallatud (mootorid alati ideaalkorras püsinud) ja nüüd kuidagi loomuvastane see poolsündi värk :(

____________________________

17.09.2008 at 21:32 1 edit. Last edited 17.09.2008 at 21:33 by HrHunt
raimo_r
Mootoriõli valimine
Alati ei olegi küsimus kulumises. Minu 3,0 turbodiisel käib hea õliga ikka hoopis mahedama häälega. Kuna pesin odava õli mootorit paar korda ja siis valasin hea õli sisse, oli selge vahe kohe olemas.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
17.09.2008 at 22:04
rolantsik
Mootoriõli valimine
Külmkäivituse vastu aitab Webasto :)
17.09.2008 at 22:49
joonas
Mootoriõli valimine
Kas Mazdal on õlijahutuse radiaator ja õlitemperatuuri näidik?

Nii uuel autol tasuks lähtuda tehasesoovitusest. Kui on kuumem ilm ja antakse kõvasti piitsa ning selle tulemusena õlirõhk langeb, siis soovitatakse suurema viimase numbriga õli. Miinimum rõhuks on loetud 0,7 bar tuhande pöörde kohta. Parem oleks vist siiski 1 bar tuhande pöörde kohta.

See on minu arvamus, mis on kujunenud antud teemas toodud artiklite alusel.

Standardmärgistuse järgi on Pennzoil õli parem.

http://www.pzlqs.com/Tech/Pdsheet/DomesticMarketing/EngineOils/Pdf/PlatinumFullSyntheticMotorOil.pdf
http://xom.ee/files/37_Super%20FE.pdf

SM versus SL
A5/B5 versus A1/B1

Mobil 1 5W-50 Rally Formula õlil on shear rate suurem kui 3,5. http://www.mobil.com/Australia-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil1_5W-50.asp
Ehk A3/B3

Ma ei oska öelda, kuidas see õli sobib mootorisse millele tehas soovitab "A1/B1 Oil intended for use in gasoline and car + light van diesel engines specifically designed to be capable of using low friction low viscosity oils with a High temperature / High shear rate viscosity of 2.6 to 3.5 mPa.s."


A/B : gasoline and diesel engine oils
A1/B1 Oil intended for use in gasoline and car + light van diesel engines specifically designed to be capable of using low
friction low viscosity oils with a High temperature / High shear rate viscosity of 2.6 to 3.5 mPa.s. These oils may be
unsuitable for use in some engines. Consult owner manual or handbook if in doubt.
A3/B3 Stable, stay-in-grade oil intended for use in high performance gasoline and car + light van diesel engines and/or
for extended drain intervals where specified by the engine manufacturer, and/or for year-round use of low viscosity oils,
and/or for severe operating conditions as defined by the engine manufacturer.
A3/B4 Stable, stay-in-grade oil intended for use in high performance gasoline and direct injection diesel engines, but
also suitable for applications described under A3/B3.
A5/B5 Stable, stay-in-grade oil intended for use at extended drain intervals in high performance gasoline and car + light
van diesel engines designed to be capable of using low friction low viscosity oils with a High temperature / High shear
rate viscosity of 2.9 to 3.5 mPa.s. These oils may be unsuitable for use in some engines. Consult owner manual or
handbook if in doubt.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
17.09.2008 at 23:58
HrHunt
Mootoriõli valimine
Nii, teema lahenes. Mazda kallab sinna tegelt "alla spetsi" õli. Tegelik tehase nõue eurosse on:
API SL, ACEA A3/A5 või API SL/SM, ACEA A3/A5 ja viskoossus 5W-30 või 10W-40. Kuna Pennzoil nende numbrite järgi on vähe kabedam variant kui esinduse Mobil (ja odavam) + esinduses öeldi kah ok siis ostsin ära. Suveks hangin mingi OBD kuulaja, millega saab õlil reaalselt silma peal hoida ka. See näitab, kas peaks suveks 10W-40 peale lülituma. "Manualist mööda" numbritega enne garantii lõppu eksperimenteerima ei hakka.

____________________________

18.09.2008 at 16:05 2 edits. Last edited 18.09.2008 at 16:08 by HrHunt
Jesper
 
Mootoriõli valimine
Kuna ma olen illiteraat ja ei suuda HrHundi ja Joonase poste läbi lugeda (proovisin 3x), siis kas on väga loll küsimus et kui mind iga viimase kui poni välja pigistamine ei huvita ja rõhk on pigem vastupidavuse ja kulude optimeerimise poolel, siis LiquiMoly 10W60 oleks hea valik? Mul hetkel bemmis on Castrol Edge 10W60, õhku pole veel lennanud niiet... :)

Samas muidugi õli peale kulub pikas perspektiivis protsentuaalselt nii vähe raha, et on üsna ükskõik mis kulda sinna sisse valada, pigem mõtlen et kuidas ringrajasõit asetub sinna "viskoossus sõltub tugevalt otstarbest"-lausesse. Castrol Edge valiku protseduur oli tõsiteaduslik, läksin Voltasse ja võtsin selle kanistri mille peal oli kõige rohkem kordi sõna "racing".

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.09.2008 at 16:27
HrHunt
Mootoriõli valimine
HoCi kasutab ju... see on sama hea kui 10 racing kirja purgil ;)

____________________________

18.09.2008 at 16:41
devilc
Moderator
Mootoriõli valimine
quote:
Jesper:Castrol Edge valiku protseduur oli tõsiteaduslik, läksin Voltasse ja võtsin selle kanistri mille peal oli kõige rohkem kordi sõna "racing".
Irw, tuttav protsess. :D Tegelikult kulutasid asja peale täpselt niipalju aega, kui IMO sellega vaja tegeleda on. :p
18.09.2008 at 16:46
peep
 
Moderator
Mootoriõli valimine
Minu bemmis oli Motul 300V kasutusel. Motuli klepsud olid päris mitmel võidusõiduautol peal, mida ma poisikesena ajakirjadest vaatasin... 60 õli on tavamootorile ehk liiga paks, meil 50'ga surveprobleeme ei tekkinud kuumalt.
18.09.2008 at 18:03
joonas
Mootoriõli valimine
quote:
peep: Minu bemmis oli Motul 300V kasutusel. Motuli klepsud olid päris mitmel võidusõiduautol peal, mida ma poisikesena ajakirjadest vaatasin... 60 õli on tavamootorile ehk liiga paks, meil 50'ga surveprobleeme ei tekkinud kuumalt.

Kas 300 V Competition 15W50?

300 V tabel

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
18.09.2008 at 19:18 1 edit. Last edited 18.09.2008 at 19:19 by joonas
HrHunt
Mootoriõli valimine
Tegelt ma pean ka üles tunnistama, peale 2. õlut võib... kui ma olin väike poiss oli mul seinal suur pro stock dragsteri pilt veel suurema kirjaga Pennzoil... Käpakesed kohe tudisesid kui 2 kasti läikivaid ameerika potskusid pagassi tõstsin...

____________________________

18.09.2008 at 19:31 1 edit. Last edited 18.09.2008 at 19:32 by HrHunt
joonas
Mootoriõli valimine
ACEA kohta link http://www.acea.be/images/uploads/pub/070308_ACEA_sequences_2007_LD_and_HD.pdf

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
18.09.2008 at 19:48
peep
 
Moderator
Mootoriõli valimine
quote:
joonas:
quote:

Kas 300 V Competition 15W50?

300 V tabel

Seesama jah. Alguses kasutasime 5W30 aga rajalt maha tulles kippus surve liiga alla langema, siis sai igaks juhuks paksema peale üle mindud.
18.09.2008 at 20:06 1 edit. Last edited 18.09.2008 at 20:30 by peep
joonas
Mootoriõli valimine
http://www.mobiloil.com/USA-English/MotorOil/Files/Mobil_1_Product_Guide.pdf

Tabeli viimane rida iseloomustab fosfori sisaldust (ZDDP) erinevatel õlidel.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
04.03.2009 at 18:09
vvt
  
Mootoriõli valimine
quote:
peep:
quote:
joonas:
quote:

Kas 300 V Competition 15W50?
300 V tabel
Seesama jah. Alguses kasutasime 5W30 aga rajalt maha tulles kippus surve liiga alla langema, siis sai igaks juhuks paksema peale üle mindud.

30 ülemine viskoossus ei sobigi IMO soojal ajal kasutamiseks, rääkimata veel väänamiseks. Sellise õliga on paras jäärada sõita. Isegi tänavakasutuseks on 40 kuumade ilmadega juba vesisevõitu.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
13.03.2009 at 21:57 1 edit. Last edited 13.03.2009 at 21:58 by vvt
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Mootoriõli valimine   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.