register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Kaamera kähkusõitmise autosse?  
Poster Message
Jesper
 
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Ulme teemat arendades, palju üks terviklik kaamerakomplekt autosse maksab ja kas seda saaks vormistada kiirelt kinnitatavana? Kui neid oleks mingi 4-5 tükki enne starti loosiga laiali jagada, siis saaks kaks kärbest ühe hoobiga, esiteks palju lahedaid onboard videosid promoeesmärgil ja teiseks see juhtumite dokumenteerimine. Muidugi kui see komplekt on mingi a'la 10k siis ei mängi välja, aga näiteks Flip maksab ~2k ja salvestab tund aega võrdlemisi kvaliteetset (loe: youtube jaoks piisavat) pilti. Või siis panna need kolmjalgade peale kohtunikepunktidesse, tulemus sama ja jama veel vähem. Muidugi nendega majandamine on paras ooper ja nõuab eraldi inimest, samuti ma ei tea kas nad oskavad töötada "ringiratast" salvestades, aga see on selline ajurünnaku idee rohkem.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.07.2008 at 16:09
Garfield
  
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Kaamerateema:
http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=20885


____________________________
Focus RS
14.07.2008 at 16:22
Jesper
 
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Nojah, ChaseCam maksab miljon, aga pilt on ka selline, mida kõlbab ilmselt vabalt telekas näidata. Kvaliteedinõudeid koomale tõmmates lähevad ka hinnad alla, ma pakuks et antud kasutuses peamine ei ole mitte niivõrd pildi kvaliteet, kuivõrd see, et kõik 30 kaadrit sekundis ilusti olemas on ja pilt ei nõksutaks.

Aga ok, ma pole üldse ekspert antud alal.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.07.2008 at 16:31 1 edit. Last edited 14.07.2008 at 16:32 by Jesper
kronja
 
Kaamera kähkusõitmise autosse?
quote:
Jesper: Nojah, ChaseCam maksab miljon, aga pilt on ka selline, mida kõlbab ilmselt vabalt telekas näidata. Kvaliteedinõudeid koomale tõmmates lähevad ka hinnad alla, ma pakuks et antud kasutuses peamine ei ole mitte niivõrd pildi kvaliteet, kuivõrd see, et kõik 30 kaadrit sekundis ilusti olemas on ja pilt ei nõksutaks.

Aga ok, ma pole üldse ekspert antud alal.



edit: vaakuum-kinnitus on selles mõttes hea, et kaamera võib päris kiiresti teise autosse ümber tõsta..
15.07.2008 at 19:41 1 edit. Last edited 15.07.2008 at 19:42 by kronja
matukas
  
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Vaakumkinnitus rinkale ei sobi! Kõik, mis autos, peab olema tugevalt kinni. Selle näidisvideo pealgi ju näha, mis kaamera teeb, kui aukudest-mühkudest läbi sõidetakse.

EDIT: Asjast ka. Mina olen kahe käega puhta sõitmise poolt ning teiste blokeerimise vastu. Indy vist selline, et kui oled ikka tegija, siis sõida mööda.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
15.07.2008 at 23:13 2 edits. Last edited 15.07.2008 at 23:42 by matukas
devilc
Moderator
Kaamera kähkusõitmise autosse?
quote:
matukas: Vaakumkinnitus rinkale ei sobi! Kõik, mis autos, peab olema tugevalt kinni.
Chasecami saidilt võis lugeda, et bulletcamiga pole üldse probleemi, teistele reeglina nõutakse mingit turvatrossi külge, et kui kaamera mingisugusel äärmislikul juhul ikkagi sealt lahti peaks tulema, ei saa kaameraga vastu pead.
15.07.2008 at 23:48
matukas
  
Kaamera kähkusõitmise autosse?
quote:
devilc: ...Chasecami saidilt võis lugeda, et bulletcamiga pole üldse probleemi, teistele reeglina nõutakse mingit turvatrossi külge, et kui kaamera mingisugusel äärmislikul juhul ikkagi sealt lahti peaks tulema, ei saa kaameraga vastu pead.
Paljudel siin selline kaamera on või kavatsevad hankida? Urmetil vist oli mingi suurem asi?
'Bullet' on tõesti nii kerge, et pole vaja lisakinnitust. Avarii või kokkupõrke puhul on mõjuvad jõud päris suured, mis ka kergeid asju karme tegusid panevad tegema.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
15.07.2008 at 23:53 1 edit. Last edited 15.07.2008 at 23:53 by matukas
Jesper
 
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Mina piilusin siin sellist: http://www.pixmania.com/ee/ee/645008/art/oregon/outdoor-atc-2k-digital-ca.html , aga ei tea kas on ka asjalik tükk. See hooaeg vist ei viitsi nagunii tiluliluga veel tegeleda.

Kui see aitab plekitöid kokku hoida, siis pole vast üle mõistuse kulu, anoh samas sellest on vähe tolku kui pole nõuet et kõikides autodes peab olema ja töötama. Kohustuslike kulude suurendamise teemal mina sõna võtta ei julge. Kinnitus on vast kõige väiksem probleem, puuri külge üks kõrv keevitada ja korras.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.07.2008 at 00:09 1 edit. Last edited 16.07.2008 at 00:10 by Jesper
ICE
  
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Jesperi väljatoodud lingil olev kaamera oli minuarust Craci nissanil küljes viimane OpenTrack. Kristjan äkki kommenteerib kvaliteeti.

____________________________
Petrolheads.ee
16.07.2008 at 10:53
HrHunt
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Otsige tubest "atc 2k", minu meelest pole see vidin suurem asi. Pilt "lainetab" ja kisub ruuduliseks kui on rohkem vehkimist. Kas keegi selle peale pole mõelnud, et tavaline digikompakt kuidagi korralikult kinnitada? Mina olen natuke filminud keskmiselt korraliku zoomkaameraga ja pilt ikka tunduvalt parem kui nendel junnidel, kuigi reso seesama 640x480. Põhiline miinus on tavalise fotoka kasutamisel muidugi kitsas vaatenurk - võrreldes nende igast äksjõnkämmidega.
Edit: Craci videod:



____________________________

16.07.2008 at 11:51 1 edit. Last edited 16.07.2008 at 11:57 by HrHunt
rustang
  
Moderator
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Aga kui mõelda (rentida??) mingit keskmisest kõvemat turvakaamerakomplekti - 4 kaamerat ja salvestaja + monitor? Kaamerad paneks ajavõtu juurde postamendi otsa - 1 vaatab starti+stardieelset, 1 uue kurvi poole, üks kiire poole, üks tiigika poole. Sellega saaks juba 9/10 juhtumite kohta infi kätte, samuti saaks seda hiljem kasutada kohtunikele näitliku õppematerjalina - et kuidas nemad lehvitavad ja kuidas võiks lehvitada.

Nojah aga see ei lahendaks Riia jms radade küsimust.
16.07.2008 at 12:34
Jesper
 
Kaamera kähkusõitmise autosse?
Tevalo hindu näppudel kokku lüües peaks sellise süsteemi ~10k eest kätte saama. Muidugi pildikvaliteedist mul pole jälle aimugi.

Bikerniekil muidugi on vaja rohkem kaameraid kui 4 ja lisaks mingit wireless linki neile, mis ilmselt kahe-kolmekordistab hinna. Kui keegi oleks seda nõus välja rentima, siis hind kambapeale vast üle mõistuse siiski ei oleks, iseasi on et Lätis on ju oma kohtunikud ja muud värgid?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.07.2008 at 13:50 2 edits. Last edited 16.07.2008 at 13:52 by Jesper
matukas
  
Kaamera kähkusõitmise autosse?
quote:
Jesper: ...samuti ma ei tea kas nad oskavad töötada "ringiratast" salvestades, aga see on selline ajurünnaku idee rohkem.
ChaseCAM PDR100 omab 'Loop' funktsiooni. Hind on asjadel sellest ajast kallimaks läinud, mil mina soetasin aga detailide kvaliteeti on ka kõvasti parandatud. Veebileht aeg-ajalt ei tööta neil. USA-s vist tavaline (keegi tegi lauaarvutile rebooti) :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
16.07.2008 at 14:15
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Kaamera kähkusõitmise autosse?  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.