register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XIX järelkaja   1 2 3 4 5  
Poster Message
wirx
  
OT XIX järelkaja
väga head pildid nagu alati newtoni poolt (y)

huvitav mis sellel pildil toimub - kündmis võistlus :) ?
http://newton.tqhq.ee/images/ot20080510/IMG_1963.jpg

ise vaatan, et olen ka ratta maast õhku saanud
http://newton.tqhq.ee/images/ot20080510/IMG_2481.jpg

Sattus kätte vahepeal ühe ringraja accordi (1000kg 250hj kandis) sauga kurvikiiruste tabel, võrreldes kurvi kiirusi selgus, et just see sama S-i eelne kurv on põhiline koht, kus ma kaotan aega võrreldes accordiga...accordi väljumis kiirus oli 130, minul 100...ülejäänud kohtades oli vahe ~5km/h...accordil ringiaeg 1:00.4 ilma shikaanita....tea kas see nüüd 3-l rattal sõitmise pärast just on, aga midagi teen ma seal totaalselt ikka valesti


edit: newton ehk saad wirx@wirx.ee peale panna suurema 3 ratta pildi ka...mulle nagu tundub, et ka tagumine ratas on õhus..või vähemalt väga lähedal õhus olemisele

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
25.05.2008 at 01:43 1 edit. Last edited 25.05.2008 at 01:45 by wirx
-XR-
OT XIX järelkaja
mis te minu teooriast arvate, et näiteks Peebu auto esimene parem ratas ja wirxi auto esimene parem ratas olid õhus
vales kohas asuva center of gravity pärast?
Ehk siis mina arvan, et peaks alguses COG paika saama ja alles siis vedrustuse. Vedrustust COG järgi panna on imho imelik.

Aga nüüd vormel.
25.05.2008 at 14:48
Kaido
OT XIX järelkaja
Pildid on tõesti ilusad - tänud. Nüüd künnivõistlusest - esiteks polnud tegu võistlusega - auhindu ei jagatud ja aegu ei võetud - st. arvestust ei peetud :-) Mina olin tagumine kodanik ja jäin Nissani ringe lugema kui mees auto vurri lasi, ise hoidsin aga vahvasti põhjas. Siis oli järsku shikaan kohal ja mul polnud mingi valemiga sealt võimalik läbi mahtuda. Kurikatest otse läbi ajamine tundus näotu, seepärast lasin paremale pikaks ja sain selle eest karistada.
26.05.2008 at 06:32
Lembit
OT XIX järelkaja
quote:
-XR-: mis te minu teooriast arvate, et näiteks Peebu auto esimene parem ratas ja wirxi auto esimene parem ratas olid õhus
vales kohas asuva center of gravity pärast?
Ehk siis mina arvan, et peaks alguses COG paika saama ja alles siis vedrustuse. Vedrustust COG järgi panna on imho imelik.

Põhimõtteliselt on sul muidugi õigus, et vale COG kõrgus seda põhjustab. Samas ma ei ole üldse kindel, et Peep ja Wirx hakkaksid selle pärast oma autodel klaase Lexan'i vastu vahetama ja neid muidu ringrajaautodeks ümber ehitama, et COG'd allapoole ajada.
26.05.2008 at 08:37
-XR-
OT XIX järelkaja
quote:
Lembit:
quote:
-XR-: mis te minu teooriast arvate, et näiteks Peebu auto esimene parem ratas ja wirxi auto esimene parem ratas olid õhus
vales kohas asuva center of gravity pärast?
Ehk siis mina arvan, et peaks alguses COG paika saama ja alles siis vedrustuse. Vedrustust COG järgi panna on imho imelik.

Põhimõtteliselt on sul muidugi õigus, et vale COG kõrgus seda põhjustab. Samas ma ei ole üldse kindel, et Peep ja Wirx hakkaksid selle pärast oma autodel klaase Lexan'i vastu vahetama ja neid muidu ringrajaautodeks ümber ehitama, et COG'd allapoole ajada.


Peebu CUP-i auto peaks ju olema mingil määral ringrajaauto ;)
Ma ei mõelnud mitte ainult alla poole vaid rohkem keskele, nii küljelt kui tagant vaates.
26.05.2008 at 10:02 1 edit. Last edited 26.05.2008 at 10:08 by -XR-
rustang
  
Moderator
OT XIX järelkaja
quote:
-XR-:
Peebu CUP-i auto peaks ju olema mingil määral ringrajaauto :D


Peebu autot piiravad ju väga ranged reeglid, mille piires CG muutmine ei ole sisuliselt võimalik. CG teema on üldse väga vaevaline, kuigi ülioluline. Kui alustada autoga valgelt lehelt joonistuslaua taga siis jah aga olemasoleva tänavaauto puhul on see väga piinarikas.
26.05.2008 at 10:10
peep
 
Moderator
OT XIX järelkaja
Kui reegel lubaks, siis vahetaks aga saan klassi põhimõttest aru, "less is more".
26.05.2008 at 10:25
Garfield
  
OT XIX järelkaja
quote:
wirx: ... et just see sama S-i eelne kurv on põhiline koht, kus ma kaotan aega võrreldes accordiga...accordi väljumis kiirus oli 130, minul 100...
Niipalju kui mine olen sõitnud või õpetanud inimesi, siis on üks põhiviga selles kurvis liiga hiline sissekeeramine. St. tähendab, et sisekurvi äärekivist jääd ca' 1m kaugusele ja väljudes on probleeme rajale mahtumisega. Mulle tundus, et sellesse kurvi tuleb kuidagi "enne" mõistuse poolt tulevat käsku sisse keerata ja seejuures veel väga julgelt või agressiivselt. See, et rattad õhus on selles kurvis ei ole mingi uudis - juht istub selle kurvi jaoks "valel pool".
Kui sul logid on olemas, siis võrdle ka sisenemiskiirusi - ehk vaata, kas Accord äkki siseneb suhteliselt aeglasemalt isegi. Kui nii, siis peaks proovima rohkem maha pidurdada enne kurvi, et trajektoori saaks võimalikult täpseks ja väljumiskiirus max. oleks. Sellest sõltub ka S-i läbimise kiirus.
EDIT: see väljumine 130km/h tundub kuidagi suur olevat - või siis lihtsalt mõistame erinevalt väljumist, näiteks 52sek ringiajaga vormel-F3 siseneb tiigikurvi 100km/h ja väljub 120km/h.


____________________________
Focus RS
26.05.2008 at 10:32 1 edit. Last edited 26.05.2008 at 10:36 by Garfield
wirx
  
OT XIX järelkaja
kahjuks sellel joonisel ei ole näidatud otsest väljumis kohta, pigem on see kahe kurvi vaheline ala...enda kiirusega võrdlesin samas kohas
sry segaduse pärast

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
26.05.2008 at 11:45
matukas
  
OT XIX järelkaja
Ma juba hakkasin ka mõtlema, et mis auto juures tegema peaks, et selliste kiirusteni jõuaks :)
Aga nüüd olen natuke juba maha rahunenud. Rehve pean kõvasti katsetama. Ei saa aru, miks tuli 185/60R13 vs 195/50R15 nii suur ringiaegade vahe viimase kahjuks. Kahjuks polnud logimisaparaati, et trajektoori ja kiiruste järgi pärast paremini analüüsida.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
26.05.2008 at 16:48 1 edit. Last edited 26.05.2008 at 16:49 by matukas
que
 
OT XIX järelkaja
quote:
matukas:. Ei saa aru, miks tuli 185/60R13 vs 195/50R15 nii suur ringiaegade vahe viimase kahjuks. Kahjuks polnud logimisaparaati, et trajektoori ja kiiruste järgi pärast paremini analüüsida.
Liiga lai rehv sellise väleda putuka jaoks? - 1.5 tonnised uued hot hätšid ja bmw cup on sellistega rajal - sinu 800 kilo juures on see vast ülepakutud?
26.05.2008 at 16:56
Lembit
OT XIX järelkaja
quote:
-XR-:
quote:
Lembit:
quote:
-XR-: mis te minu teooriast arvate, et näiteks Peebu auto esimene parem ratas ja wirxi auto esimene parem ratas olid õhus
vales kohas asuva center of gravity pärast?
Ehk siis mina arvan, et peaks alguses COG paika saama ja alles siis vedrustuse. Vedrustust COG järgi panna on imho imelik.

Põhimõtteliselt on sul muidugi õigus, et vale COG kõrgus seda põhjustab. Samas ma ei ole üldse kindel, et Peep ja Wirx hakkaksid selle pärast oma autodel klaase Lexan'i vastu vahetama ja neid muidu ringrajaautodeks ümber ehitama, et COG'd allapoole ajada.


Peebu CUP-i auto peaks ju olema mingil määral ringrajaauto ;)
Ma ei mõelnud mitte ainult alla poole vaid rohkem keskele, nii küljelt kui tagant vaates.
See, et ratta maast lahti tõstab ei olene mitte sellest, kuskohas asub raskuskese auto pikiteljel vaid pigem rohkem sellest, kumb auto otstest on suurema "väändejäikusega"
26.05.2008 at 17:29
xjan
OT XIX järelkaja



...Ratas õhus on vist okei :)



____________________________
BMW 1M ...
26.05.2008 at 21:11
-XR-
OT XIX järelkaja
quote:
xjan:


...Ratas õhus on vist okei :)



Tea, parem ikka oleks, kui rattad pole õhus ;)

Selles youtube-i videos oleva pemmi kohta oli kuskil inffi kah? Palju tal mootor pöördeid tegi?
26.05.2008 at 21:17
xjan
OT XIX järelkaja
päris sama masinat ei leidnud, kuid siin umbes sama värk: http://www.georg-plasa.de/2/index.htm

____________________________
BMW 1M ...
26.05.2008 at 21:32
Garfield
  
OT XIX järelkaja
quote:
Lembit: See, et ratta maast lahti tõstab ei olene mitte sellest, kuskohas asub raskuskese auto pikiteljel vaid pigem rohkem sellest, kumb auto otstest on suurema "väändejäikusega"
Esiveolistel on siis esiots suurema väändejäikusega, tagaveolistel tagaots? Ma räägin juba ammu - ärge põdege, et mõni ratas kuskil kurvis õhus on - võidusõiduvedrustus ongi selline. Tiigikurvis oli mu Ladal stabiilselt mõlema sisemise ratta ja asfaldi vahel 10cm. Sauga rajal on muidugi üldse hea, et rattad vahel vastu maad käivad :)
Hästi on meelde jäänud, kui Soomer (ka E36 aga selline 2-milline)) minust enne kiiret kurvi just möödus ja tal kiires kurvis ühel hetkel korraga KOLME ratta alt valgus läbi paistis...


____________________________
Focus RS
27.05.2008 at 10:00
rustang
  
Moderator
OT XIX järelkaja
quote:
Garfield: Esiveolistel on siis esiots suurema väändejäikusega, tagaveolistel tagaots?

Vastupidi.
27.05.2008 at 10:05
Garfield
  
OT XIX järelkaja
quote:
rustang:
quote:
Garfield: Esiveolistel on siis esiots suurema väändejäikusega, tagaveolistel tagaots?

Vastupidi.
Õige märkus, ma mõtlesin "tagurpidi". Püüan järgmine kord paremini mõelda&sõnastada.


____________________________
Focus RS
27.05.2008 at 11:23
I.V.B
OT XIX järelkaja
Olen ka pealt näinud kuidas võidusõiduslikkidega Ferrari F360 Stradale'l kolm ratast maast lahti on tugeva pidurduse, raja kalde ja ebatasasuse koosmõjul. Ei ütleks, et 360 Stradale just mingi kehva vedrustuse telemeetria ja -kaalujaotusega auto on. Samuti ju võidusõidus bike'dega pidurdatakse järskudesse kurvidesse sisse nii, et tagumine ratas pool ajast maast lahti on. Mida see halvemaks muudab kui ratas, kuhu niikuinii mingit massi ega jõudu ei lange, maast lahti tuleb korraks?
28.05.2008 at 00:13
matukas
  
OT XIX järelkaja
quote:
I.V.B:...Samuti ju võidusõidus bike'dega pidurdatakse järskudesse kurvidesse sisse nii, et tagumine ratas pool ajast maast lahti on...
Ühel MotoGP etapil oli saadud väga head aegluubis kaadrid, kus Stoner-i Ducati tagaratas maast lahti ja esimene pidurdades külgsuunas libises. Need on alles hullud vennad! Vabandust 'offtopic' pärast.


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
28.05.2008 at 13:41
Stephan
OT XIX järelkaja
mehed teil läheb väga teema käest ära. ferrari rattad õhus sõitmine ei seostu enam viimati toimunud ot-ga.
28.05.2008 at 15:10
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XIX järelkaja   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.