register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XIX järelkaja   1 2 3 4 5  
Poster Message
RKsilver
 
OT XIX järelkaja
noja, peab erapildistaja hankima, peale porgede muid pilte enam ei tehta..
14.05.2008 at 00:50
tehnik
  
OT XIX järelkaja
Autot ma kokku ei saanud ja osaleda ei saanud, kuid siis mõtlesin et vaatan pealt ja proovin midagi filmida. Kvaliteediga ei saa kuidagi rahule jääda, kuid minul paremat praegu pole. Seega leidsin siis lõpuks aega ja mingid võimalused ning panin oma klipid koku:
http://toru.ee/view/021a512c73f2
14.05.2008 at 16:07
JustMe
OT XIX järelkaja
Ma ei tea küll, kas seal ka rajakohtunikud olid torbikute juures aga kui ei, siis kodanik kes ikka shikaani laiaks sõidab, vist võiks järgmisel ringil ohutusse kohta kõrvale tõmmata ja shikaani uuesti tagasi panna , mitte 5 ringi jutti keset teed olevaid torbikuid vältida.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
14.05.2008 at 16:28
rustang
  
Moderator
OT XIX järelkaja
quote:
JustMe: Ma ei tea küll, kas seal ka rajakohtunikud olid torbikute juures ...
Olid aga ei saanud tööga hakkama, järgmisel korral seda jama ei tule.


14.05.2008 at 16:39
Silwer
OT XIX järelkaja
Ma saan täiesti aru ka nendest šikaanis olnud kohtunikest. Autosid oli rajal väga tihedalt ja kes see ikka tahab sinna 140+ km/h autode vahele jooksma minna.

Sellega seoses idee tulevikuks: vähem autosid üritusele, vähem autosid korraga rajale ja sellest tulenevalt kõrgem osavõtumaks.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
14.05.2008 at 16:58
rustang
  
Moderator
OT XIX järelkaja
Vaja on kahte kohtunikku, üks jalutab ettepoole ja lehvitab kollast samas kui teine šikaani korda teeb. Simpel.
Aga OT "advanced level" vähema osalejate arvu ning kõrgema tasuga on hea mõte. Kaalume.
14.05.2008 at 17:05
Lembit
OT XIX järelkaja
Selle vastu aitab ju see, et kohtunikke on kaks. Üks vehib kollase lipuga, autod võtavad hoo korralikult maha, teine kohtunik paneb kurikad püsti.
Kui mõni autojuht ei tea kollase lipu tähendust ja kiirust maha ei lase, siis antakse vastavale autojuhile sellest juba märku finishijoonel musta lipuga.

Edit: Avo jõudis ette
14.05.2008 at 17:06 1 edit. Last edited 14.05.2008 at 17:06 by Lembit
Wolle
  
OT XIX järelkaja
Olles ise seal paar aastat tagasi mõningad korrad liputanud ja kurikaid püsti ajanud (üksinda) võin öelda, et pole vahet kas näidatakse lippu või ei. Mentaliteet tundub ikkagi olevat, et "Kui võidusõit siis ikka täiega, raisk". Ning mina ei riskiks rajale ronimisega. Juhul kui töötaks korralik süsteem, et ka reeglite vastu eksinud kodanikud maha võetakse rajalt kasvõi selleks stindiks siis ma arvan, et saab hakata asju edasi arutama.
Kui aga peasirgel jäätakse pidurdus hiljaks sõidetakse praktiliselt boksi kurikateni keeratakse seal ots ümber ja ukerdatakse rajale tagasi "sest nii kaua pidi ootama" siis ma kahtlustan, et tuleb paratamatult leppida sellega kui kahe stindi vahepeal kurikaid kohandatakse.

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
14.05.2008 at 17:20
Wolle
  
OT XIX järelkaja
quote:
tehnik: Autot ma kokku ei saanud ja osaleda ei saanud, kuid siis mõtlesin et vaatan pealt ja proovin midagi filmida. Kvaliteediga ei saa kuidagi rahule jääda, kuid minul paremat praegu pole. Seega leidsin siis lõpuks aega ja mingid võimalused ning panin oma klipid koku:
http://toru.ee/view/021a512c73f2

Kas oleks võimalik kuidagi see video näiteks .avi'na kuhugi üles saada? Peab tunnistama, et minu ühendus ei kannata seda "videoveebide" formaati ära kuidagi kuigi tirida enamvähem saab asju.

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
14.05.2008 at 18:54
wirx
  
OT XIX järelkaja
ma ei tea, kes veel neid torbikuid ümber sõitsid, kuid üks nendest olin mina(elagu suured tagumikud :) ) ja kuna eelneval aastatel on torbikud tagasi pandud ei hakanud rajal ohtlike olukordi tekitama, et jään keset rada seisma ja lähen torbikut tagasi panema...
+1 kollaste lippude eiramise vastu aitab edukalt must lipp ;)


edit: videos 5:40 juures saab üks torbik ikka mõnuga vatti :D

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
14.05.2008 at 19:02 1 edit. Last edited 14.05.2008 at 19:03 by wirx
lordvampire
OT XIX järelkaja
quote:
wirx: ma ei tea, kes veel neid torbikuid ümber sõitsid, kuid üks nendest olin mina(elagu suured tagumikud :) ) ja kuna eelneval aastatel on torbikud tagasi pandud ei hakanud rajal ohtlike olukordi tekitama, et jään keset rada seisma ja lähen torbikut tagasi panema...
+1 kollaste lippude eiramise vastu aitab edukalt must lipp ;)


edit: videos 5:40 juures saab üks torbik ikka mõnuga vatti :D


<<
14.05.2008 at 19:39
que
 
OT XIX järelkaja
videost on ka väga hästi näha, kuidas osa sõidab pidurdamata läbi sealt torbikuaugust...
14.05.2008 at 20:40
Cardo
 
OT XIX järelkaja
Võiks üle vaadata ka need ringiajad ja autod kes läbi torbikute otseks sõitsid.
Samas autojuht EI TOHI minna ise torbikuid tõstma, selleks on kohtunikud.
Torbikuid tuleks panna ka kurvidesse sisse, et ei sõidetaks kruusa ja killustikku rajale. Eks Avo teab kellega rääkida :D

Ühe pidurduse lasin mina ka pikaks ja pöörasin otsa ümber, kas siis pidanuks poksiteele ära tulema kui rada oli tühi ?
14.05.2008 at 20:46
Jesper
 
OT XIX järelkaja
Minu tagasihoidlik arvamus on, et stardieelse kurvi pikaks sõitmise korral on küll ohutum boksitee kaudu ring teha, kui seal ots ringi keerata. Järgmine võib ju samamoodi pikaks sõita.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.05.2008 at 20:50
rustang
  
Moderator
OT XIX järelkaja
quote:
Cardo: Eks Avo teab kellega rääkida :D

Peale iseenda pole palju kellegagi rääkida.... sisekurvi paneme veokarehvid :P muidu peab igas kurvis 2 meest olema, üks liputab ja teine paigaldab.
14.05.2008 at 20:58
matukas
  
OT XIX järelkaja
Boksiteel on ju järgmised autod ootamas? Aga see kurvidest kruusa asfaldile toomine on jama küll. Paraku Sauga rajal välja sõites on pinnasekooslus igasugustest materjalidest. Tea nüüd, kes see süüdi on, et kiire kurv kruusane oli aga jube kolin sealt läbi sõites põhja all käis.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
14.05.2008 at 21:15 1 edit. Last edited 14.05.2008 at 21:18 by matukas
Jesper
 
OT XIX järelkaja
Aijaa, järgmised autod läksid meelest. Mu ainus kord seal pikaks sõita oli Audipäeval, siis oli boksitee vaba.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.05.2008 at 21:25
Cardo
 
OT XIX järelkaja
quote:
Jesper: Aijaa, järgmised autod läksid meelest. Mu ainus kord seal pikaks sõita oli Audipäeval, siis oli boksitee vaba.

Selle teema võiks lukku panna, keerasin tagasi, kuna jälgisin olukorda ja sellest kohast on kogu maantee lõik ja tagasirge näha, seal ei olnud ühtki hingelist. Kui ma oleks poolpime ja kasutaks nr 10 prille siis räägiks teist juttu.
14.05.2008 at 21:30
Pierre
OT XIX järelkaja
quote:
matukas: ....Tea nüüd, kes see süüdi on, et kiire kurv kruusane oli aga jube kolin sealt läbi sõites põhja all käis....

ma jälgisin mängu rahulikult selle kiire kurvi valli otsas (üldse kõige parem koht ka Saugal, vaatamiseks) ja ütleks, et mida kindlamaks läks sõitja tunnetus (loe mida edasi sessioon), seda rohkem nurka lõigati. mis kõige kahestusväärsem, järgnevalt üle kivide kihutamine mõjub halvasti teekattele....
14.05.2008 at 22:16 1 edit. Last edited 14.05.2008 at 23:51 by Pierre
matukas
  
OT XIX järelkaja
quote:
Cardo:...
Selle teema võiks lukku panna, keerasin tagasi, kuna jälgisin olukorda ja sellest kohast on kogu maantee lõik ja tagasirge näha, seal ei olnud ühtki hingelist. Kui ma oleks poolpime ja kasutaks nr 10 prille siis räägiks teist juttu.

Ega keegi Sind süüdistagi. Oluline ikkagi säilitada ohutus. Vbl kunagi, kui ringiajad hakkavad paljudel sinna 1:10 ja alla ronima, peab rajalelaskmise põhimõtted uuesti üle vaatama.

Üks tähelepanek, et mäletamist mööda võistlustel neid kurve ikkagi nii ei rünnata, et kruusa lendab. Kiirelt saab vaid õiget trajektoori kasutades. Või mäletan valesti?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
14.05.2008 at 23:31
Jesper
 
OT XIX järelkaja
Ei, muidugi polnud mul plaanis Cardot milleski kurjas süüdistada, lihtsalt targutasin üldiselt. Riias sõitsin eelmine aasta stardijärgse kurvi väljasõidukoridori ja sealt "vastuvoolu" tagasi tulla oli küll hirmus, üle künka ei näinud mis toimub ja lipumees istus ka maas ning näris kõrsikut, selle asemel et abiks olla.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.05.2008 at 00:20
wax
 
OT XIX järelkaja
Nädalavahetus venis kole pikaks. Jõudsin alles nüüd fotod ülesse :)
http://wax.planet.ee/album/2008_05_10_OT/



15.05.2008 at 08:22 1 edit. Last edited 15.05.2008 at 08:23 by wax
ol.
OT XIX järelkaja
quote:
que:
Aega vaadates, on su autol kõik originaal - soovitan soojalt vedrustust jäigemaks teha, pääsed sellest lõputust kiikumisest :) ja diffrit soovitan ka soojalt.


peaaegu originaal - kaalu vähendamiseks eemaldasin jubedad embleemid esitiibadelt ;) . lisaks arvasin, et oma päris esimesel kiiresti sõitmisel hoian esp/tcs sees, see küll pidas masinat rajal, kuid kurvist väljudes oli mitmel korral power täielikult kadunud.

olen mõelnud vedrustuse ja diffri peale, aga kahtlustan, et need rikuvad mu tänava-auk-rööbas-settingu ära.
15.05.2008 at 10:00
anryo
  
OT XIX järelkaja
quote:
wax: Nädalavahetus venis kole pikaks. Jõudsin alles nüüd fotod ülesse :)
http://wax.planet.ee/album/2008_05_10_OT/

Pähh... Dragipildid on alati palju huvitavamad...
:lol


____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
15.05.2008 at 11:18
que
 
OT XIX järelkaja
quote:
ol.:
quote:
que:
Aega vaadates, on su autol kõik originaal - soovitan soojalt vedrustust jäigemaks teha, pääsed sellest lõputust kiikumisest :) ja diffrit soovitan ka soojalt.


peaaegu originaal - kaalu vähendamiseks eemaldasin jubedad embleemid esitiibadelt ;) . lisaks arvasin, et oma päris esimesel kiiresti sõitmisel hoian esp/tcs sees, see küll pidas masinat rajal, kuid kurvist väljudes oli mitmel korral power täielikult kadunud.

olen mõelnud vedrustuse ja diffri peale, aga kahtlustan, et need rikuvad mu tänava-auk-rööbas-settingu ära.

Pole ta hullu midagi - vedrustuse vahetasin esimesel aastal ja difri teise alguses - differ oli see mis oli puudu - Kadaka Info paigaldas - seega on neil kogemus olemas.
Ringiaja vahe ESPiga on ca 2 sekundit vähemalt, kuigi samas näitab ta väga hästi trajektoori vead ära. Differ Saugal väga ei mõjuta, kuna kurvid pole nii järsud - samas Raplas tuli diffriga 2 sekundit parem aeg out-of-the-box. Saugal on parem kui on rohkem pauerit, selle vastu aitab chippimine, mis on ST puhul juba väga arenenud ja lapsekingadest väljas.

Nii pilte hakkab ka juba tulema tore-tore...
15.05.2008 at 11:42
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : OT XIX järelkaja   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.