register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Otsime erinevat metalli   1 2  
Poster Message
mart154
 
Otsime erinevat metalli
2-4mm paksune külmvaltsplekk.

Vajaka nimelt taolist kraami... No ei jõua kõike kraami tahvli kaupa ostmas käia :(

Sobivad mingid ala 10cm laiad ribad vms...

Eriti õnnelik oleks paari 20-40 x 20-40cm plekitüki üle.

Ehk saab keegi oma vanarauast lihtslat lahti ja rõõmustab mindki selle käigus :)
Tallinna kandis.
29.04.2008 at 14:35 2 edits. Last edited 03.07.2008 at 14:27 by mart154
Jesper
 
Otsime erinevat metalli
Hea teema, mul küll plekki üle pole, aga puudu on uksesuurune ~1,5mm alumiiniumist plaat ja paar 25-30mm küljepikkusega seamless nelikanttoru juppi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.04.2008 at 15:03
mart154
 
Otsime erinevat metalli
ühemehe torusoov sai ära rahuldatud... aga plekk on ikka puudu :D
30.04.2008 at 23:11
Silwer
Otsime erinevat metalli
Ehk keegi oskab aidata, oleks vaja alumiiniumi tükke kollektori ehitamiseks.
Mõõdus u. 10cm * 15cm. Selliseid on vaja 4-6tk. paksust võiks olla u. 4mm.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
23.05.2008 at 09:48
rustang
  
Moderator
Otsime erinevat metalli
Mul on alumiiniumlehte 5mm paksust aga täpset koostist (sulamit) ei tea.
23.05.2008 at 10:43
Cardo
 
Otsime erinevat metalli
Helista minule, saad head materjali.
23.05.2008 at 11:50
mart154
 
Otsime erinevat metalli
mul oleks vaja 40mm paksusi, ~140-160mm diameetriga alumiiniumkettaid 4tk.

Või siis ühte juppi, näiteks 150+mm pikka

edit: võib ka olla mingi plaat, mis on ühtlase paksusega.
03.07.2008 at 14:25 1 edit. Last edited 03.07.2008 at 14:27 by mart154
rustang
  
Moderator
Otsime erinevat metalli
Kunagi tegin Minile "spacerid" siis ostsin Uddeholmist alumec nimelist alusulamit, saeti seesuguse jämeda "vorsti" otsast 4 seibi. Odav just ei olnud aga väga hea sai, Windorf teostas vajalikud trei- ja freesimistööd.
03.07.2008 at 15:40
mart154
 
Otsime erinevat metalli
quote:
rustang: Kunagi tegin Minile "spacerid" siis ostsin Uddeholmist alumec nimelist alusulamit, saeti seesuguse jämeda "vorsti" otsast 4 seibi. Odav just ei olnud aga väga hea sai, Windorf teostas vajalikud trei- ja freesimistööd.


Mul on treipink endal, aga materjaliga on juba kahes kohas kirves selga löödud. (Min kogus 1 meeter ja hinnaks ligi 5k) :D
Saatsin kirja, loodame parimat :)
03.07.2008 at 18:04
ICE
  
Otsime erinevat metalli
Mart proovi Janimet'i ka, seal võib ka olla.

____________________________
Petrolheads.ee
03.07.2008 at 23:16
lauri
Otsime erinevat metalli
Mina sain kunagi soovitud pikkusega alumiiniumitüki Enimorist.

____________________________
Porsche 944 '85
04.07.2008 at 08:49 1 edit. Last edited 04.07.2008 at 08:50 by lauri
Jesper
 
Otsime erinevat metalli
Mul on majapidamisest puudu kaks umbes 8-10mm paksust ja A4 suurust lehtalumiiniumi tükki, hädapärast kõlbaks vast teras ka, aga see kahjuks ilmselt kaalub vene keeles. Mõtlesin et uurin enne kui hakkan linna läbi traageldama, äkki kellelgi vedeleb midagi?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
02.04.2009 at 15:58 1 edit. Last edited 02.04.2009 at 15:59 by Jesper
mart154
 
Otsime erinevat metalli
Viimase metalliostuorgia käigus jäi üle 114mm välismõõduga ja mingi 5mm seinapaksusega tsingitud toru vähemalt pool meetrit.

Eelviimase metalliostuorgia käigus jäi 48,3 x 2.6mm. Seega ideaalne paaritamaks FEBist saadavate torupoognatega - näiteks kolle tegemiseks. Paar meetrit on seda küll...

Leidub ka mingi taolise toru juppe, millest strutbare teha saab, seega sinna poole tolli ja tolli vahele. Midagi oli vist ka õhukese seinaga. Seda hädasolijale siis kasvõi sentimeetri kaupa lõigata :)

Ja nüüd on ka 50x50x3mm nelikanttoru üle, 2 meetert.



Küsimus suurele ringile... kas ma olen ainus jobu, kes käib Ruukkist latikaupa materjali ostmas, kui endal ainult mõni sentimeeter vaja läheb? :finger
04.04.2009 at 22:53 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 23:01 by mart154
zeke
Otsime erinevat metalli
Tere
Oleks vaja alumiinium toru 2" välise diameeetriga. Oskab keegi soovitada kus seda meetriga osta saaks(über hea oleks Tartus aga TLL on ok)?

____________________________
MX-5, 116
07.03.2012 at 14:18
Jesper
 
Otsime erinevat metalli
Enimor ilmselt on parim koht kui ainult näpuotsaga vaja: http://www.enimormet.ee/et/catalogue/1752/

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.03.2012 at 15:36
hents99
  
Otsime erinevat metalli
Tartust saab vast ainult proplastikust, aga täislattidena (need vist 5m profiilidena).
Tallinnas on hea koht schmolz-bickenbach. Müüvad ka sellise jupi nagu ise tahad. Ma ostsin viimati juppide kaupa 125x4mm alu toru, et bensupaake teha.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
07.03.2012 at 16:22
rollingjack
 
Otsime erinevat metalli
quote:
Jesper:Enimor ilmselt on parim koht kui ainult näpuotsaga vaja: http://www.enimormet.ee/et/catalogue/1752/

Kuna mul oli vaja tükk alumiiniumlehte, siis:

Proplastik: ei, kui me lehti tükeldama hakkame, oleme varsti pankrotis

Schmolz-Bickenbach: Meil pole millegagi lehte lõigata (ja ega ei taha ka, nagu võis aru saada)

Enimor: Jah, tule peale lõunat järele. :)

Ja kes müüs kõige soodsamalt: õige vastus- 3. pakkuja.

Sama stiili pärast olen loobunud hüdrovoolikute kohalt koostööst Baltflexi ja Hiflexiga, Hydroscand aitab miskipärast alati.
08.03.2012 at 21:46
Jesper
 
Otsime erinevat metalli
Kui kellelgi on samamoodi nagu mul, et Enimoris umbkeelsetele- ja -pealistele laohärradele käte, jalgade, pliiatsi ja paberiga oma soovide selgitamine on surmani ära tüüdanud, siis täna käisin sellises asutuses nagu Metallimarket. Asub Ülemiste City taga, kogu bande on eestikeelne, vastutulelik ja kõike saab samamoodi jupi ja tüki kaupa osta ning suuremaid oste mõõtu lõigata lasta. Hindu ei oska võrrelda kuna seekord sai üpris rasket rauda ostetud, aga 25x25x2mm nelikanttoru oli näiteks 1.5 eurot meeter, tundub üsna soodne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.01.2013 at 19:04
hents99
  
Otsime erinevat metalli
quote:
rollingjack:
quote:
Jesper:Enimor ilmselt on parim koht kui ainult näpuotsaga vaja: http://www.enimormet.ee/et/catalogue/1752/

Kuna mul oli vaja tükk alumiiniumlehte, siis:

Proplastik: ei, kui me lehti tükeldama hakkame, oleme varsti pankrotis

Schmolz-Bickenbach: Meil pole millegagi lehte lõigata (ja ega ei taha ka, nagu võis aru saada)

Enimor: Jah, tule peale lõunat järele. :)

Ja kes müüs kõige soodsamalt: õige vastus- 3. pakkuja.

Sama stiili pärast olen loobunud hüdrovoolikute kohalt koostööst Baltflexi ja Hiflexiga, Hydroscand aitab miskipärast alati.



Üldiselt pole mõtet solvuda, sest need ettevõtted tegelevadki metalli(kauba) müügiga. Ega toidupoes ka veinipudelist veerandit välja ei valata, sest just niipalju ongi vaja.

Mitte, et paha pärast vms. aga mina olen säärastel juhtudel läinud seda teed, et saadan laserlõikusesse joonise soovitud tükist ja lõigataksegi välja.
Hind arvutatakse täpselt materjali kulu järgi + mingi sümboolne pross lõiketeenuse eest.
Seepärast olen ma ka loobunud lehtmetalli ostmisest ja tükeldamisest, sest rahaliselt/ajaliselt ei tule otstarbekam - suure osa jääkidest viskad minema ja lõigatud detail pole nii täpne ja alumiiniumi puhul on teist ka raske töödelda (metall kettaga saab lõigata).

Enimorist olen alati materjali vajalikus koguses saanud. Mina olen aga suhtlend meili teel, sest ise asun Tartus ja kohapeale pole mõistlik sõita. Saadavad ELS`iga näiteks ära ja kogu lugu.


Aga noh, teil seal päälinnas on elu lihtne. Meil Tartus pole peale hariliku terase suurt midagi saada va. proplastiku valik ja onnineni kallis roostevaba, mis on Tallinnas Italinox`is ca poole odavam. Ehk kõike peab tellima ja arvestama vähemalt 3 päeva ette.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
18.01.2013 at 23:27
Jesper
 
Otsime erinevat metalli
Meil Tallinnas on muideks ka veinibaarid kus valatakse välja veerand, pool või kaheksandik, täpselt nii nagu parajasti vaja :devil

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.01.2013 at 12:14
hents99
  
Otsime erinevat metalli
quote:
Jesper: Meil Tallinnas on muideks ka veinibaarid kus valatakse välja veerand, pool või kaheksandik, täpselt nii nagu parajasti vaja :devil


Nuvot, mis nii viga autot ehitada :D

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
19.01.2013 at 19:54
tsrk
 
Otsime erinevat metalli
Kas keegi oskab soovitada kohta, kus oleks võimalik soetada nn "juudi plekki" paksusega 0,1 mm väikeses koguses 10 x 50 cm?
Eelnevates postitustes olevatele firmadele olen saatnud meilid, kuid kahjuks neil ei ole.
21.01.2013 at 17:25
uzzac
 
Otsime erinevat metalli
Kiire guugeldus andis tulemuseks:

http://bestor.ee/est/otsing/?search=tinaplekk

http://www.1182.ee/varine-karuna-uab-varviline-metall-varvilise-metalli-messingi-plii-titaani-joodise-nikroomi

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
21.01.2013 at 18:07
tsrk
 
Otsime erinevat metalli
Tänud Kaspar!
Kahjuks need firmad ei tegele nii õhukeste materjalidega.
Bestor müüb katuseplekki ja Varine on Leedus ja müüb värvilist metalli paksusega alates 1 mm.
Viimases hädas saame kasutada tühje õllepurke (kes küll enne õlle ära jooks) :)
23.01.2013 at 14:44
Trabi
Otsime erinevat metalli
Tomm. Sul on vaja terasplekki või otsid lihtsalt 0,1mm paksust peiliplekki (vaske, pronksi)? Juudikas polnud vanasti 0,1-ne . Juudikat peaks mul kuskil olema.
23.01.2013 at 19:17
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Otsime erinevat metalli   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.