register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Vedrustuse algtõed   1 2 3  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Vedrustuse algtõed
quote:
BlueStang: Kellelgi on aimu, millest võib tekkida alajuhitavusele kaasnev välise esiratta hüppamine (aga ei ole amordist tulenev) kurvis?
Mustangil?
Kas sul esiamordi ülemine ots on stock kummipuks? Kui jah, siis võib see kummipuks olla süüdlane.
Näiteks nii, kurvi sisse keerates külgjõud muudkui suurenevad ja puks deformeerub (auto külgkalle ka suureneb) kuni ühel hetkel on rehvi ja teepinna vaheline nurk piisavalt ebasoodne, et rehv libiseb läbi, samal hetkel kummipuksile mõjuvad jõud vähenevad ja see võtab oma esialgse kuju mis parandab omakorda külgsuunalist haardumist, pidamine taastub jõud suurenevad ja kõik algab otsast peale. Sellega peaks siis kasnema ka esirehvi välimise serva kulumine. MInu omaagesel Mustangil nägin TÜV stendis ise, kuidas esiratta camber muutus külgjõu mõjul kraadides, see OEM puks oli ikka eriline saast.
02.09.2008 at 09:03
BlueStang
 
Vedrustuse algtõed
Mustangil jah - täitsa võib olla. Mul tegelikult pärast seda, kui keegi mind parema esirattaga stardi eel paremalpool ääriskivi alguses olevasse auku rammis, üldse mingi kamm käimas, kuigi sild pidi korras olema. Aga aeg silda seada järelikult - peab oma vana hea toe= 0 ja camber= -2* alla keerama:)
02.09.2008 at 11:22
Siiiim
 
Vedrustuse algtõed
Küsimus esiveolise audi vedrustuse kohta.
Kui ma tahan esiveolisel alajuhitavust ja kurvis kaldumist vähendada, siis soovitab tark raamat tagasillale jäigem anti-roll bar(stabilisaatorvarras) panna, mul pole autol aga üldse tagasillal stabilisaatorvarrast. Kuna mul aga on autol tavaline kõige lihtsam jäik tagasild, siis kas sinna üldse paigaldatakse stabilisaatorvarrast? Põhimõtteliselt ei tohiks minu loogika järgi see midagi halba teha, aga nii igaksjuhuks mõtlesin, et küsin targematelt üle.
Ja teine küsimus lihtsalt puhtalt huvi pärast, kui jätta autole tehasevedrustus, aga samas paigaldada jäigad stabilisaatorvardad nii ette kui taha, siis peaks see kurvisuutlikust omajagu parandama ilma mingeid muid omadusi eriti halvemaks muutmata?

____________________________
www.premiumprojekt.eu
11.09.2008 at 17:09
ICE
  
Vedrustuse algtõed
Sinu autole on müüa spets kitt, et see varras sinna tekitada.



Rear 19mm Sway Bars - Original quattro, S2, 4000, 80, 90 quattro
Rear 19mm Sway Bar Complete Kit $495
- Sway Bar
- Bushings
- All Necessary Brackets and Mounting Hardware
- 2 End Links
A larger rear sway bar will drastically enhance the handling of your Audi. In conjuction with our 2B Coil Program suspension it will decrease the understeer characteristics of your vehicle as well as body roll.


____________________________
Petrolheads.ee
11.09.2008 at 17:36 1 edit. Last edited 11.09.2008 at 17:37 by ICE
hall
 
Vedrustuse algtõed
Alajuhitavuse vähendamiseks sobib tagumine stabikas küll. Jäiga ühes tükis sillatala saab ka siis jäigemaks kui sillatala esimene lahtine serv kinni keevitada moodustades u-talast karbi. Meil Golfil on originaalne sillatal sees olev jäigestav toru minema visatud ja selle asemele on pandud reguleeritavate "nugadega" stabilisaator.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.09.2008 at 19:20
kyla
Vedrustuse algtõed
Kas taolist komplekti oleks ka Corradole võtta ?
11.09.2008 at 22:09
ICE
  
Vedrustuse algtõed
Kui pead silmas seda minu mainitud toodet, siis 2Bennett on audituuner.

____________________________
Petrolheads.ee
11.09.2008 at 23:27
pppp
Vedrustuse algtõed
H&R näiteks pakub tagastabikat Corradole, teispool lompi olevates tuuningupoodides kah pea igas miskid omad variandid pakkuda.
12.09.2008 at 11:17
valge välk
Vedrustuse algtõed
Kas üks neist KIT-idest ei ole mitte neliveolise silla jaoks (see ei ole väändetalaga, vaid sõltumatu quattro puhul ju)?

Anyways, vastata tahtsin pigem küsimusele, kas kui stabika peale paned, et siis saab kohe igatpidi paremaks - tegelikult ei saa.

Stabika töö põhimõte on, et ta suurendab kaalu ümberjaotumist antud sillal ning seob rattad omavahel. Seega sõidumugavus kohe kindlasti halveneb. Sama muutub auto juhitavus konkreetsemaks ning paljuski paremini kontrollitavaks. Samas ei muutu auto mitte alati kiiremaks, kuigi juhil võib olla tunne, et vot kus ma nüüd panin...

12.09.2008 at 15:21
kyla
Vedrustuse algtõed
Corradole oleks tegelt vaja nii esimest kui tagumist stabikat , kas nende pakkujaid on veel peale H&R -i .
12.09.2008 at 20:18
python
 
Vedrustuse algtõed
Plaanis vahetada auto vedrustus, vaadanud erinevaid variante. Esmalt oli plaan vahetada vedrustus bilsteini b12 kiti vastu. Kuid foorumites erinevaid pilte
ja jutte lugedes tundub olevat see liiga pehme. Seega sai uuritud H&R race variante, üks seal pakutavatest on Spring rate is 220nm/mm rear and 320nm/mm front
ja madaldus ca 50mm. Auto sildade kaal on u. 800esimene ja 900 taga. Siin eelnevaid postitusi lugedes paistab, et üle 140nm/mm on overkill. Treilaga nagu vedada autot ei tahaks ning suvel ka plaanis võibolla linnaliikluses osaleda, kuid esmatähtis on ikkagi hea vedrustus rajal, mis ei lase autot kallutada. On kellelgi ideid soovitus?
Kas H&R kasutab bilsteini amorte või on neil oma toodang?
18.01.2009 at 13:57
-XR-
Vedrustuse algtõed
Huvitav mida nendest arvata?
http://www.c8sport.com/#C28

Kuidas nad oleks võrreldes D2 coiloveritega.
http://www.d2racingsports.com.au/tech.html

Suht sama hinnaga mõlemad.
18.01.2009 at 19:04
peep
 
Moderator
Vedrustuse algtõed
H&R foorumites eriti ei kiideta. Siis neis foorumites, kus jutt ringrajasõidust. Ma ei ole uurinud täpsemalt, miks ?

D2 jms. on pigem tänavaautodele.
18.01.2009 at 22:14
python
 
Vedrustuse algtõed
quote:
peep: H&R foorumites eriti ei kiideta. Siis neis foorumites, kus jutt ringrajasõidust. Ma ei ole uurinud täpsemalt, miks ?


On selle kohta mingit linki või mis foorumis?
18.01.2009 at 23:12
peep
 
Moderator
Vedrustuse algtõed
Ei, midagi konkreetset pole, lihtsalt ma lugesin palju vedrustuse kohta, kui oma autole sobivat otsisin. Kuna H&R minu omale asju ei tooda, siis lasin selles osas pilgu kiirelt üle ja ei salvestanud eriti. Põhiliselt lugesin bimmerforums.com lehte, seal on rinka jaoks eraldi alajaotus. Aga ma usun, et niisama mõned korrad aastas rajal käimiseks sobib iga kvaliteetne vedrustus, lihtsalt kui sama raha eest saab parema, siis miks mitte võtta ?
18.01.2009 at 23:26
mart154
 
Vedrustuse algtõed
Ma foorumijutte edasi kommenteerima ei asuks...

Aga see 140n/mm overkill jutt käib sutsu kergema auto kohta, kui sinu oma paistab olema...
usun et sinu, "peaagu poole raskem" :finger auto nõuabki kraadi jäigemaid vedrusid...

Lisaks, arvan, et nii suure vedrustusemodimise peale tuleb sul vist stabikaid ka valida. See tõmbab ka auto kurvides sirgemaks.
19.01.2009 at 10:55
peep
 
Moderator
Vedrustuse algtõed
quote:
mart154: Ma foorumijutte edasi kommenteerima ei asuks...

Tõsi või ? Et lähtud alati ainult oma isiklikust kogemusest ? Siis oled endale küll okkalise tee valinud, kui tahad ise kõikide orkide otsa astuda ...

Foorumite info on nii subjektiivne kui objektiivne ja üldjuhul sõltumatu. Mina ise kasutan alati võimalust infot hankida enne suuremate kulude tegemist ja ma usun, et ma pole ainuke. Sellise info kvaliteet on seda parem, mida põhjalikumalt teemasse süveneda ja laiemalt teema kohta otsingut teostada. Üks inimene võib eksida, 10-20 eri inimest tavaliselt räägivad nii kuis asi on.
19.01.2009 at 11:13
ICE
  
Vedrustuse algtõed
quote:
Ma foorumijutte edasi kommenteerima ei asuks...

Lisaks veel, et foorumil ja foorumil on ka vahe sees.
19.01.2009 at 11:41
mart154
 
Vedrustuse algtõed
quote:
peep:
quote:
mart154: Ma foorumijutte edasi kommenteerima ei asuks...

Tõsi või ? Et lähtud alati ainult oma isiklikust kogemusest ? Siis oled endale küll okkalise tee valinud, kui tahad ise kõikide orkide otsa astuda ...

Foorumite info on nii subjektiivne kui objektiivne ja üldjuhul sõltumatu. Mina ise kasutan alati võimalust infot hankida enne suuremate kulude tegemist ja ma usun, et ma pole ainuke. Sellise info kvaliteet on seda parem, mida põhjalikumalt teemasse süveneda ja laiemalt teema kohta otsingut teostada. Üks inimene võib eksida, 10-20 eri inimest tavaliselt räägivad nii kuis asi on.


Kuna mina pole antud foorumit nii põhjalikult lugenud, et oskaks sealt mingeid järeldusi teha HRi KW ja ma ei tea mille kohta veel, siis pidasin õigemaks vait olla.

Rääkisin sellest, mida ma ise paari autoga proovinud olen ja tuletasin meelde, mille kohta see overkilli jutt käis.


A noh, eks ma siis edaspidi kommenteerin foorumis teisi foorumeid, ja teemasid, millest ma lugenud pole :finger
19.01.2009 at 11:48
python
 
Vedrustuse algtõed
Amortide kohapealt vist vahet pole kas bilstein või H&R, kuna nad üks. Samuti nagu KW kasutab Vogtland vedru oma kitis ja vastupidi.
Vedrude kohapealt peab vist tuhnima need jäikused välja ning siis võrdlema mida keegi kuskil kasutab ja mis muljed on jäänud.
19.01.2009 at 12:29
jaan tatikas
 
Vedrustuse algtõed
quote:
python: Amortide kohapealt vist vahet pole kas bilstein või H&R, kuna nad üks. Samuti nagu KW kasutab Vogtland vedru oma kitis ja vastupidi.
Vedrude kohapealt peab vist tuhnima need jäikused välja ning siis võrdlema mida keegi kuskil kasutab ja mis muljed on jäänud.

Soovitaksin Bilstein B16 , palju plusse ( remondi võimalus , ümberehitus jäigemaks - reguleeritavaks , varuosade saadavus ),miinuseks hind . Ise kasutasin neid M3 E36 - el , ette veidi tugevam vedru ja täitsa sõidetav .

Bilsteini kit võimalik ka konkreetsele autole ja vajadusele tellida .

Vedrude jäikust ei saa bemmil ja mersul üheselt võrrelda kuna vedrustuse tüüp veidi erinev , üldiselt vajab kiiresõidu vedru ka vastavat amorti , sellest ka üldine arvamus , et jäik vedru paha . Väiksel M3 - el kasutan ees 220n vedrusid ja BMW motorsport Gr. A amorte .
19.01.2009 at 12:59
-XR-
Vedrustuse algtõed
quote:
peep:

D2 jms. on pigem tänavaautodele.

KW3 kohta öeldakse ka, et mõnel puhul isegi pehmemad kui originaalid.

Öhlinsi kiidetakse igal pool. Mida ma nendest arvama peaks?
Pole siitkandi meeste suust üldse nende kohta midagi kuulnud.
19.01.2009 at 15:04
peep
 
Moderator
Vedrustuse algtõed
KW3 on ka tänavaautole. Pehme või kõva pole teema, hea amort tundubki "pehme". Öhlins on väga hea.

quote:
A noh, eks ma siis edaspidi kommenteerin foorumis teisi foorumeid, ja teemasid, millest ma lugenud pole

Just oli tqhq's samasugune teema. Saage üle ja kasvage suureks - selliste ähvardustega esinemine (nüüd lähen mujale foorumisse, nüüd hakkan läbu postitama ja küll siis näete veel) on :uhoh
19.01.2009 at 15:33
jaan tatikas
 
Vedrustuse algtõed
http://nurburgr.ing.me.uk/stuff/200611BMWMcpherson.pdf

19.01.2009 at 16:32
python
 
Vedrustuse algtõed
H&R-l näiteks on MB-le hetkel viis varjanti, vedru ja amort eraldi mitte coil over tüüpi(saab ka seda aga kere ja silda tuleb siis lisaks ümber ehitada mida ei tahaks ja hind on ka kriteerium):

1.Clubsport-NR-NS RSS-32-614-1/1: No pure race kit, can also be used on the street. Set up Nürburgring Nordschleife
spring rates are chosen by the customer

2.Rennen-NR-NS RSG-32-614-1/1: pure race kit for endurance racing, Set up Nürburgring Nordschleife
front spring with 320N/mm, rear spring with 220N/mm

3.Rennen-NR-NS RSG-32-614-1/1-V: pure race kit for endurance racing, Set up Nürburgring Nordschleife, damping force adjustable also
front spring with 320N/mm, rear spring with 240N/mm

4.Rennen-GP-Kurs RSG-32-614-2/1: pure race kit for circuit raing
front spring with 380N/mm, rear spring with 280N/mm

5.Rennen-Slalom RSL-32-614-1/1: pure race kit for slalom races
spring with 380N/mm, rear spring with 220N/mm

The set-up of the springs and the shocks is different in all kits and choosen for the matching race


19.01.2009 at 16:53
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Vedrustuse algtõed   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.