register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 Cup rehv   1 2 3  
Poster Message
Jesper
 
BMW E36 Cup rehv
Kas need Superkrossi Mastersteel rehvid on seal juba mingi vana ja järgiproovitud asi? Spekuleeriks, et saadavuse probleem nendega ka väga hull pole, hind on 580.- tükk.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.04.2008 at 11:27
vvt
  
BMW E36 Cup rehv
quote:
Garfield: See ei ole point! Erinevalt OT-st sõidetakse siin võidu peale, kes esimesena on finishis, on võitja. Ringiaeg on oluline ainult juhul, kui selle eest nö. preemiapunkt antakse. Aga kõigil on võrdsed tingimused - kõik sõidavad sama rehviga - ja kõik on 2s "aeglasemad". Väike probleem võib muidugi veel sellega tekkida, et mis klassiga koos BMW Cup sõitma hakkab, kui nad liiga aeglased on, siis ei sobi nad ühegi teise klassiga kokku. Reaalselt on Super1600 on küll kiirem, kuid mitte palju - nii et möödasõite (ringiga saamist) ei tohiks palju olla. Järgmiseks aastaks on kogemus olemas ja võimalus asja paremaks muuta.


Kaks kopkat mittesõitja kõvatamist.

Minuarust pole ämber mitte niivõrd rehvimark, vaid selle mõõt. 195/50 R15 on kohane rehv ehk 1000 kg tühimassiga hothatchile ja on 7x15 (allikas-325 cup reeglid) veljele alamõõdulised. Sellist laiust pruugitakse max 6,5 veljega. Kurvides saab auto olema ebakindel. Õige oleks 205/50 R15 või 215/50 R15. Mina isiklikult olen 7'' velje peal pruukinud 195 rehvi ainult talvel ja siis on ka rehv päris trapetsikujuline (järsus kurvis hakkab vist külge maha panema).


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.04.2008 at 14:03
rustang
  
Moderator
BMW E36 Cup rehv
BMW Cupi peaks olema ju huvitav ka pealtvaatajal vaadata, seepärast tahaks ikka mingisugust kiirust ka näha. :)

VVT-ga ülal ei ole nõus, rinkal on parem kui velg on rehvist nõksa laiem. See sõltub muidugi rehvist ka, mu eelmine sett 205 laiusega Toyosid istus perfektselt 8-tollisele veljele.
23.04.2008 at 17:12
vvt
  
BMW E36 Cup rehv
Mina paneks 195 laia rehvi E36 alla siis, kui ma sellega igapäevasõite liiklusviisakuse piires teeks. Mina nt alla 205 pole isegi tänavasõiduks kasutanud. Auto mass, kiirus ja kontaktpind peavad ikka tasakaalus olemas ja üsna kahtlane idee on rehvi laius, mida E36 valmistaja kasutab isegi seeriautodel ainult mikromootoriga mudelitel ja plekkvelgedega.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
23.04.2008 at 17:48 1 edit. Last edited 23.04.2008 at 17:50 by vvt
Cardo
 
BMW E36 Cup rehv
Kas selle teema juurde ei kuulu inglaste kõnekäänd " ei ole nii rikas, et omada nii odavaid rehve ! "
23.04.2008 at 18:08
BlueStang
 
BMW E36 Cup rehv
Krdi mehed - algul ajate masinate rajalepääsemise hinnad lakke ja nüüd tahate Barumi alla panna?
Seda ei paneks opljale ka alla...

Ja mõõdust olulisem on alati rehvi materjal ja selle ehitus.

aga noh, mis mina siin ikka kobisen kui ise ei ehita
24.04.2008 at 13:20 2 edits. Last edited 24.04.2008 at 13:23 by BlueStang
hall
 
BMW E36 Cup rehv
quote:
BlueStang: Krdi mehed - algul ajate masinate rajalepääsemise hinnad lakke ja nüüd tahate rehvi pealt tagasi hoida?
Barumit ei paneks opljale ka alla...

aga noh, mis mina siin ikka kobisen kui ise ei ehita

Saad sa ehk täpsustada, mis konkreetselt viis "masinate rajalepääsemise hinnad" lakke?

Mis Barumisse puutub, siis minu meelest ei ole tegemist nii hullu asjaga, nagu siit teemast lugeda võib. Kasutasin ise sama rehvi mõned aastad tagasi oma tänavasõiduautodel (kahel autol, mõlemal juhul ostsin uued Barumid) ja vähemalt tavaliikluses jätsid nad mulle küll hea mulje. Oleks kasutanud ka edaspidi, aga praegusele autole sobivat mõõtu (235/45/18) polnud saada. Tänavakasutus pole mõistagi ligilähedane rajal kasutamisega, eriti kui mu enda tänavasõidustiil on keskmisest rahulikum ja sujuvam, aga siiski paistaks jube rehv välja ka tavakasutuses.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.04.2008 at 13:27
I.V.B
BMW E36 Cup rehv
quote:
rustang: BMW Cupi peaks olema ju huvitav ka pealtvaatajal vaadata, seepärast tahaks ikka mingisugust kiirust ka näha. :)

Pealtvaataja tahab näha külglibisemist, spinne ja plekimõlkimist. Selle soodustamiseks on Barum parim valik kindlasti!
24.04.2008 at 13:39
BlueStang
 
BMW E36 Cup rehv
quote:
I.V.B:
Pealtvaataja tahab näha külglibisemist, spinne ja plekimõlkimist. Selle soodustamiseks on Barum parim valik kindlasti!


Õigus - võtan oma kobinad tagasi:)
24.04.2008 at 13:49
peep
 
Moderator
BMW E36 Cup rehv
Mehed võtke ennast kokku, elu pole hädaorg, pole mõtet igat asja enda jaoks nii traagiliseks teha.;)

7" velje peal istub see rehv laiuse osas ilusti, kas temaga ka sõita kannatab, saan vast öelda homme, peale rajal järeleproovimist.
09.05.2008 at 21:56
Stephan
BMW E36 Cup rehv
Minagi sõidan Barumiga. Kuid vähese kogemuse tõttu teistega rehvimudelitega ei võrdle. Samas nagu rajalt välja ei libisenud Audrus. Eks homme saab näha, kuidas teiste vastu see rehv astub.
10.05.2008 at 00:20
peep
 
Moderator
BMW E36 Cup rehv
Normaalne tänavarehv, st. ei oska teda kuidagi eraldi kiita ega laita - ootuspärane. Servad kestsid suht hästi kui survet piisavalt, sessiooni lõpupoole muutus libedamaks, ilmselt uus sügava mustriga rehv ja kuumenes liialt. Kiirelt sõitmine tekitab keskmisest enam libisemist ehk pealtvaatajatele on fun garanteeritud, sõitjatele ka kui just väga külgede kokkupanekuks ei lähe.
10.05.2008 at 23:34
ICE
  
BMW E36 Cup rehv
quote:
keskmisest enam libisemist ehk pealtvaatajatele on fun garanteeritud

Vaatasin su esimest sessi ja täpselt nii oligi- sideways.

____________________________
Petrolheads.ee
11.05.2008 at 09:19
peep
 
Moderator
BMW E36 Cup rehv
Ma alustasin väga kõrge rõhuga, hiljem libises oluliselt vähem. Vaja oli testida. Samas võislusolukorras sõidetakse kindlasti rohkem piiri peal.
11.05.2008 at 10:25
rustang
  
Moderator
BMW E36 Cup rehv
Hea tulemuse annaks ilmselt kui see BARUMi rehv enne kasutusse võttu "sheivida".
11.05.2008 at 22:18
-XR-
BMW E36 Cup rehv
Maikuu Autobildis on test, kus on testimisel ka Barum Bravuris rehv. Küll Bravuris 2, aga pakun, et üldmulje ikka sama.
Autobildi poolt sai rehv hinnanguks "rahuldav".

Plussideks olid veenev vastupanu vesiliule, madal müratase ja väike veeretakistus.
Miinusteks aga kesine külgpidamine ning koormusest sõltuv juhitavus kuival teel.

25.05.2008 at 22:19
peep
 
Moderator
BMW E36 Cup rehv
Seda ma ei oska arvata, kas sama tootja kõiki rehve saab ühe mõõduga võtta aga selle rehvi muster tundub vihma jaoks sobiv olema küll ja eks seal tuleneb ka kehvem külgpidamine - palju väikese pinnaga mustriplokke.

Juhul kui oleks võimalik sheivida, siis kindlasti pidamine paraneks, sest muster ei deformeeru koormuse all enam nii palju, kui uuel rehvil. Aga ega sellist asja vist meil või mõnes naaberriigis ei tehta ?
26.05.2008 at 07:40
Lembit
BMW E36 Cup rehv
quote:
peep: Juhul kui oleks võimalik sheivida, siis kindlasti pidamine paraneks, sest muster ei deformeeru koormuse all enam nii palju, kui uuel rehvil. Aga ega sellist asja vist meil või mõnes naaberriigis ei tehta ?
Ei ole kuulnud küll, et keegi selliselt teenust pakuks. Samas ei tohiks see väga keeruline olla. Kui endal vajadus oleks, siis teeks vist ise.
26.05.2008 at 08:34
-XR-
BMW E36 Cup rehv
Tundub, et Autobildi vist küll keegi ei loe.
Ma ostsin selle ka praegu üle pika pika aja. Oli üks põhjus lihtsalt.

Lisaks sellele, et Autobildi testis on Barumi rehv, mis on E36 CUP-is peaaegu kasutusel,
on seal ka artikkel sini-valge-punasest (Rene Vinnal) E36 Cup-i autost.
Artiklis on kirjas toredasti, et E36 CUP-is on kasutusel Master Steel rehv :D (veel on märge, et sama, mis superkrossis)
Artikli on kirjutanud Toomas Vabamäe. Huvitav, kas Vabamäe pole seda teemat korralikult lugenud või milles asi on.

Autobild on ikka küll üks päris õudne ajakiri. Väga ebamugav lugeda ja koguaeg pannakse puusse faktidega.
Iga numbri alguses on mingid eelmise numbri parandused. Imelik, et Saksamaal on Autobild täiesti korralik ajakiri,
aga eestlased ei saa kuidagi hakkama.
26.05.2008 at 11:36
hall
 
BMW E36 Cup rehv
quote:
-XR-: Tundub, et Autobildi vist küll keegi ei loe.
Ma ostsin selle ka praegu üle pika pika aja. Oli üks põhjus lihtsalt.

Lisaks sellele, et Autobildi testis on Barumi rehv, mis on E36 CUP-is peaaegu kasutusel,
on seal ka artikkel sini-valge-punasest (Rene Vinnal) E36 Cup-i autost.
Artiklis on kirjas toredasti, et E36 CUP-is on kasutusel Master Steel rehv :D (veel on märge, et sama, mis superkrossis)
Artikli on kirjutanud Toomas Vabamäe. Huvitav, kas Vabamäe pole seda teemat korralikult lugenud või milles asi on.

Autobild on ikka küll üks päris õudne ajakiri. Väga ebamugav lugeda ja koguaeg pannakse puusse faktidega.
Iga numbri alguses on mingid eelmise numbri parandused. Imelik, et Saksamaal on Autobild täiesti korralik ajakiri,
aga eestlased ei saa kuidagi hakkama.

Ei ole õudne ajakiri. Tegijal juhtub ikka. Üldiselt mulle meeldib AB-s see, et seal on autospordist päris kenasti juttu ja seda just nagu rohkem ringrajasuunitlusega teemadest.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.05.2008 at 13:21
peep
 
Moderator
BMW E36 Cup rehv
Algselt oligi Mastersteel plaanis - vahepeal asjad muutusid lihtsalt.

Lembit: kui pole saladus, siis kuidas kodusel teel rehve sheivitakse ???
26.05.2008 at 13:32
Garfield
  
BMW E36 Cup rehv
quote:
peep: kui pole saladus, siis kuidas kodusel teel rehve sheivitakse ???
korralik burnout :uhoh


____________________________
Focus RS
26.05.2008 at 14:28
hall
 
BMW E36 Cup rehv
quote:
peep: Algselt oligi Mastersteel plaanis - vahepeal asjad muutusid lihtsalt.

Lembit: kui pole saladus, siis kuidas kodusel teel rehve sheivitakse ???

Ma kujutan seda kuidagi nii ette, et autot ennast saaks kasutada treipingina - tungiga nurk/nurgad üles, mootor käima, käik sisse ja mingi teravama asjaga hakkad aga rehvi maha treima :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.05.2008 at 14:39
Lembit
BMW E36 Cup rehv
quote:
peep: Lembit: kui pole saladus, siis kuidas kodusel teel rehve sheivitakse ???
Ma ise üritaks mingi jämedama fraktsiooniga lindiga lintlihvijaga ilmselt teha.
26.05.2008 at 16:51
peep
 
Moderator
BMW E36 Cup rehv
Mnjaa, ma juba kujutan ette neid higiseid ja tahmaste nägudega BMW Cupi sõitjaid, kes ööl enne võistlust Barumi rehve siledaks kraabivad. :lol

Muidu, mulle tundub burnout millegipärast parima lahendusena, ainult kõrvalistuja koha peal peaks ka keegi olema, muidu kulub vasak palju kiiremini. Niiet oodata on, et bemmi sarja autod hakkavad välja nägema nagu korralikud drag'i masinad - tagumised koopad sulanud kummitükke täis. :D
26.05.2008 at 17:03 1 edit. Last edited 26.05.2008 at 17:05 by peep
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : BMW E36 Cup rehv   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.