register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi   1 2 3  
Poster Message
-XR-
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
peep: Sellest on mitmel pool kirjutatud, viimati vist EVO's. Kokkuvõtteks võib öelda, et selline auto peab olema raja kõrvalt kaugjuhitav - siis saaks päris kiireks tehitada.

Sa mõtled kaugjuhitav, aga üks inimene oleks siiski sees?

Ilma inimeseta on see lihtsalt mingi mänguauto.

Ma arvan, et see auto võiks olla siiski juhi poolt juhitav, muidu poleks ju raske üldse mingi vedur ehitada rööbastele.
26.03.2008 at 16:18
mart154
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
-XR-:
quote:
mart154: Kindlasti oleks selline supercar päris põnev :)

Aga mind näiteks huvitab palju enam, mis oma kätega ära teha saaks...


Endal liiguvad mõtted Locosti tugevalt modifitseeritud raami suunas. (CAD tarkvaraga üles joonistada ja mõned tugevus-kaaluarvutused teha )
Sinna lisada siis korralik vedrustus ja CNC-s lõigatud-freesitud silladetailid...

Kõige tipuks siis väike, kerge turbomootor :)

Keredetailid saab kõik klaasplastist toota. Ainult vormide tegemise ja nikerdamise vaev.
Ahjaa, kuna me elame S*ta suusailmaga riigis, siis võiks sellel autol olla ka kõvakatus...



Aerodünaamikale ei paneks üldse rõhku?
Miks just Locosti raam? Igasugu muid ajalooliselt edukate vormelite/võidusõiduautode raame võib ju ka kokku keevitada.
Locost on ju põmst 50ndate vormeli moodi, millel oli mootor ees.
Ma paneks mootori kindlasti sõitjast taha poole. See pikk kapott kaob ka ära.

Soovitaks vaadata BBC saate Formula for Success kolmandat episoodi, kus räägib F1 autode tehnilisest poolest,
siis veel Victory by Design saatesarja. Ma alustaksin Porschedele pühendatud saatest.
The Worlds Greatest F1 Cars on ka päris hea saade.
Siis on veel Massive Speed Sportscars, Porsche - The Legendary Cars ja kindlasti palju muudki.

Nii et jah, mina küll seda Locost, Westfield, Seven, Estfield mis iganes ta nimi ka ei ole raami ei eelistaks.


Ei öelnud, et aerodünaamikat vähetähtsaks pean. Klaasplastist saab vajadusel igasugu imevidinaid voolida :)
Ja selle kõige jaoks saab vabalt CNC-s näiteks penoplastist vormid freesida.

Iseenesest locosti raam ei ole taotluslik.
Arvestades locosti-taolise eseme kaalu - max 600kg, ja fakti, et mootor ninas ei hakkaks eriti üle 100kg kaaluma - ning asub siiski esisillast täielikult tagapool... Ei tohiks kaalujaotusega küll probleeme tekkida locosti raami puhul.

Locost sai aluseks võetud plaanides seetõttu, et selle kohta on vabalt levimas tohutult knowhowd.. Lisaks on locosti baasil ehitatud väga põnevaid ja kiireid liikureid... Kasvõi Donkervoort
Lisaks tahaks ikkagi Eestis, et katus oleks peakohal. Locosti raami põhjal on paar päris põnevat disaini tehtud, kuidas "uksed külge" ja "katuse peale" saaks

Võibolla tõesti on mu silmaring liialt kitsas. Aga Sul on võimalus seda avardada...
Soovitatud saatesarjad hangeldan juba täna õhtul endale :)

PS. Asi mida mina pean "ultimate raceri" puhul tähtsaks, on ka autolik välimus (F1 ei näe väga automoodi välja just :) )
Lisaks teeb asjast "ultimate" just fakt, et vajadusel saad sellega näiteks hommikul, ilusa ilmaga tööle sõita. Ja kui päeva peale ilm ära keerab, ei pea märja ülikonnaga koju tulema :finger

edit: Peab ikkagi ära mainima, et Donkervoort on Ringil 7.18 aega sõitnud :D
26.03.2008 at 17:01 1 edit. Last edited 26.03.2008 at 17:17 by mart154
mart154
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
-XR-:
quote:
peep: Sellest on mitmel pool kirjutatud, viimati vist EVO's. Kokkuvõtteks võib öelda, et selline auto peab olema raja kõrvalt kaugjuhitav - siis saaks päris kiireks tehitada.

Sa mõtled kaugjuhitav, aga üks inimene oleks siiski sees?

Ilma inimeseta on see lihtsalt mingi mänguauto.

Ma arvan, et see auto võiks olla siiski juhi poolt juhitav, muidu poleks ju raske üldse mingi vedur ehitada rööbastele.

Usun, et selle lause mõte on selles, et inimvõimete piirid jäävad juba tehnoloogia piiridele alla...
Surnud(või lihtsalt pilditust) piloodist on vähe kasu, olenemata sellest, kui kiire auto on :)
26.03.2008 at 17:39
Raceboy
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
Jesper:
Seal Tartus kunagi midagi valmis ka saab? Koguaeg toodetakse ainult märksõnu, GT40 oli märksõna ja kahe pildi tasemel juba mmm, ma ei teagi, 2005 äkki? Sõitvat autot pole sellest vist siiamaani saanud või on? P3 ma ei mäleta kas seal oli juba mootor vahel.
:)

See Cayenne'i mootoriga auto ei valmi Tartus, vaid Tallinnas ja mitte RaceTechi poolt.


____________________________
www.vems.ee
26.03.2008 at 18:29
Taavi
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Ultima GTR on vast kõige ligilähedasem uuena müüdavatest valmis autodest sellele nö kiireima rajaauto kontseptsioonile. Kui GTR720 (GM 6.3 V8) hinnale 50K EUR juurde lisada turbolahenduse eest, siis antud 1000kg kaaluvas rajaauto keres näiteks ca 1200hj/1500Nm on juba piisavalt hullumeelne kombinatsioon.
26.03.2008 at 18:42
I.V.B
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
Raceboy: See Cayenne'i mootoriga auto ei valmi Tartus, vaid Tallinnas ja mitte RaceTechi poolt.


Kas on tegu mingi riigisaladusega, et sellest rohkem rääkida ei tohi? Äkki on tegemist TTÜ seltskonnaga, kes kunagi pidid mingi Testarossa mootoriga "superauto" ehitama?


Ultima GTR või Radical on ilmselt parim auto selle teema kontekstis tõesti. Baltic GT sõitjad vandusid ikka kõvasti kurja kui lätakas oma Radicaliga nende ümber ringe sõitis:)
26.03.2008 at 19:07
Jesper
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
Raceboy:
quote:
Jesper:
Seal Tartus kunagi midagi valmis ka saab? Koguaeg toodetakse ainult märksõnu, GT40 oli märksõna ja kahe pildi tasemel juba mmm, ma ei teagi, 2005 äkki? Sõitvat autot pole sellest vist siiamaani saanud või on? P3 ma ei mäleta kas seal oli juba mootor vahel.
:)

See Cayenne'i mootoriga auto ei valmi Tartus, vaid Tallinnas ja mitte RaceTechi poolt.

Noh, jääme siis põnevusega kevadet ootama. Mul isiklikult tuli K1 Attacki vaadates mingi hetk ahastus peale, et kas tõesti Eesti tipp antud alal ongi Locostid ja helesinised unistused GT40-st, mis rajal kõiki lutitab (vastav jutt levis mingi hetk kuskil foorumis ja/või ajakirjas). Hakkasin lausa ise asja uurima, tegin jooniseid ja hankisin mõningaid juppe sellise Radicali-laadse auto jaoks, aga hea on kuulda et asjalood siiski nii halvad pole. Või noh, loodetavasti ei ole ;)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
26.03.2008 at 19:07
Raceboy
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Kuna ise pole antud projektiga seotud ja tean sellest väga vähe, siis ei hakkaks spekuleerima. Küll aga on selle projekti taga olevad mehed kõike muud kui kõvatajad. Lisaks on neil teadmised ja mis kõige tähtsam, raha.

Kel huvi, võib Oliver Herne käest ise asja uurida.

____________________________
www.vems.ee
26.03.2008 at 19:22
Raceboy
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
I.V.B: Äkki on tegemist TTÜ seltskonnaga, kes kunagi pidid mingi Testarossa mootoriga "superauto" ehitama?



Testarosse mootor peaks lähiajal mootoridünosse minema ja häälestatakse sellele paigaldatud DTA aju, kuid mille peale seda hiljem paigaldama hakatakse, ei tea kahjuks öelda.

Küll aga lisandub loodetavasti sel kevadel üks MB SL500 (R129), millel peal peaaegu, et SLR McLareni mootor ;)

____________________________
www.vems.ee
26.03.2008 at 19:25
-XR-
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
Raceboy:
quote:
I.V.B: Äkki on tegemist TTÜ seltskonnaga, kes kunagi pidid mingi Testarossa mootoriga "superauto" ehitama?


Küll aga lisandub loodetavasti sel kevadel üks MB SL500 (R129), millel peal peaaegu, et SLR McLareni mootor ;)


Kas sa mõtled seda sama, millest ka mingis foorumis teema on?

Seda teemat lugedes mul tekkis küll hirm, et kutid vigastavad hoopis ennast mitte ei saa autot valmis.
Küll lendas üks asi laiali ja siis jälle teine asi jne..
Tea kas asi oli oskustes või vahendites kinni.
26.03.2008 at 19:43 1 edit. Last edited 26.03.2008 at 19:46 by -XR-
Raceboy
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Ma ise olin ka seal osaline, ennast ei vigastanud seal keegi ja see oht oli suhteliselt väike, aga kui teed midagi, mida KEEGI teadaolevalt maailmas omal käel teinud pole (jätaks autotootjad kõrvale), võib kõiksugu tagasilööke ette tulla. Tulemus oli korralik ja vähemalt sai midagi peale niisama rääkimise ka tehtud.

____________________________
www.vems.ee
26.03.2008 at 19:59
hall
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
I.V.B:
quote:
Raceboy: See Cayenne'i mootoriga auto ei valmi Tartus, vaid Tallinnas ja mitte RaceTechi poolt.


Kas on tegu mingi riigisaladusega, et sellest rohkem rääkida ei tohi? Äkki on tegemist TTÜ seltskonnaga, kes kunagi pidid mingi Testarossa mootoriga "superauto" ehitama?


Ultima GTR või Radical on ilmselt parim auto selle teema kontekstis tõesti. Baltic GT sõitjad vandusid ikka kõvasti kurja kui lätakas oma Radicaliga nende ümber ringe sõitis:)

Tegelt sõitis selle Radicaliga küll leedukas. Mitte, et see midagi oluliselt muudaks, aga lihtsalt täpsuse huvides...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.03.2008 at 20:30
peep
 
Moderator
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
Raceboy: mida KEEGI teadaolevalt maailmas omal käel teinud pole

Ma ei tea millest küll konkreetselt jutt aga hiljuti olid netis fotod ühe araabia tüübi garaazhist, kus seisis E klassi Mersu ja G Mersu, mõlemal SLR'i mootorid peal. SLR oli tal ka loomulikult. Muidugi eks nende ehitajatel oli vast rohkem kogemusi kui meie tipikoolil on.
26.03.2008 at 21:08
-XR-
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
peep:
quote:
Raceboy: mida KEEGI teadaolevalt maailmas omal käel teinud pole

Ma ei tea millest küll konkreetselt jutt aga hiljuti olid netis fotod ühe araabia tüübi garaazhist, kus seisis E klassi Mersu ja G Mersu, mõlemal SLR'i mootorid peal. SLR oli tal ka loomulikult. Muidugi eks nende ehitajatel oli vast rohkem kogemusi kui meie tipikoolil on.

http://www.leftlanenews.com/what-happens-when-you-put-an-slr-engine-in-an-e-class.html
26.03.2008 at 21:17
Raceboy
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Räägin MB twin-plug kompressoriga V-8'le progetava aju paigaldamisest, mootoristendi sättimisest ja seal selle väljahäälestamisest. Auto omanik Jürgen on MB maailmas toimuvaga liigagi hästi kursis ja on aastaid suurematel projektidel silma peal hoidnud.

Ja rõhutaks veelkord sõna teadaolevalt :)

____________________________
www.vems.ee
26.03.2008 at 23:41
-XR-
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Kui võtta nii öelda ultimate roadcar ehk siis road legal ja võimalikult kiirelt kurve läbiv ja muidu kiire auto,
siis mu enda mõtted oleks vast millegi Caparo T1 sarnase asja poole läinud.
Kuigi mugavuse ja kiiruse suhte poolest on parim siiski Veyron.

Aga teema ma tegin siiski selleks, et natuke arutleda, kus oleks autotööstuse piirid.

Põmst saimegi teada. Inimese piirid tulevad kõvasti enne kui autotööstuse omad ja autotööstusel põmst polegi piire.

Huvitav mitme aasta pärast siis igasugu ulmeliikurid aktuaalseks saavad...
28.03.2008 at 04:13 1 edit. Last edited 28.03.2008 at 04:18 by -XR-
wirx
  
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
palju vormelil maksimaalselt G-d on?
hävituslennukil on 10g kanti...ja nendega lendavad ka inimesed ;)

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
28.03.2008 at 16:32
Jesper
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Nats üle 5G on mõnes soodsas kohas, tavaline on 4G. Hävituslennukite puhul need tipp-G-d tulevad vastavate õhku täis pumbatavate pükste ja eritreeningu tulemusena, võidusõidus sama tehnoloogia kasutamine on kahtlane, sest auto ei keera põhja väliskurvi poole nagu lennuk. Külgsuunaline megakiirendus teeb vereringega ilmselt umbes sama triki kui õliga karteris, pump jääb kuivale. Kosmoselaevad teevad ekstreemjuhtudel ka üle 10G, aga seal on inimesed pikali, ning neil ei ole peale mängu jälgimise mingit erilist funktsiooni.

Ma arvan et üle 5G väga hea meelega enam ei minda.

Üldiselt ma arvan et võidusõit liigub tulevikus umbes samas suunas nagu näiteks suusatamine, kui vanasti oli kunn see kes võitis 50km klassikas, siis tänapäeval käib seal teleülekannete huvides mingi totaalne tsirkus, stiilis suusavahetusega segatehnikas teatesprint. Näiteks autocrossingu ja mäkketõusuvõistluste arenedes võib seal kogu see hi-tec käiku minna, kuid väiksematel kiirustel.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.03.2008 at 16:59 2 edits. Last edited 28.03.2008 at 17:10 by Jesper
rustang
  
Moderator
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Lisaks kui kasutada nende külg-G-de saavutamiseks maaefekti (tiibautot, "tolmuimejat" ) siis on asi kliirensi suhtes ülitundlik ja keset kurvi mingil põhjusel (konarus, mingi ese rajal vms) tekkiv kerkimine üle kriitilise piiri lennutab auto hoobilt "mööda puutujat" rajalt välja. On ju spekuleeritud seda ka Ayrton Senna õnnetu väljasõidu tegelikuks põhjuseks.
28.03.2008 at 17:09 1 edit. Last edited 28.03.2008 at 17:09 by rustang
devilc
Moderator
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Mingil ajal käis läbi lugu sellest, kuidas Indy Cari etapp mingil ovaalil ära jäi, kuna selle liiga järsu kurvikalde tõttu kippus kurvides pidevalt 7 G-d olema ja kui paar pilooti olid autost välja tulles ära minestanud, otsustati pull lõpetada, enne kui keegi seda sõidu pealt teeb.
29.03.2008 at 14:38
kivialune
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Arutlus on nüüd natuke seisma jäänud..
Juttu pole olnud superautode, mis kasutavad aerodünaamikat, põhiprobleemist- aeglastes kurvides on nad aeglased. Nissan GTR kohta on väga vastakaid arvmusi, aga tegelikkuses see auto näitab, kuhu tulevikus areng minna võib. Arvestades, et tegu Nissan GTR puhul raske autoga, on ikka ime kuidas ta suudab kurve läbida. Neli vedavat ratast ja pidev veojõu ümberjaotamine rataste vahel on vist inseneride pikaajaline märg unistus, eriti veel, siis superautos: mis on siis reaalsuseks tegemata.

Huviga vaataks meie tingimustes Ultima GTR'i. Nii lihtne konseptsioon, aga kui kiire masin. Ei mingit kosmosetehnoloogiat ja katus peakohal :)
07.11.2009 at 16:33
silver
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
wirx: palju vormelil maksimaalselt G-d on?
hävituslennukil on 10g kanti...ja nendega lendavad ka inimesed ;)
10g kannatab küll lennuk, aga inimene lennukis seda enam ei kannata
pistab pildi tasku, kuna kõik liigutused korruta 10-ga läbi, sest aju kolbas ei kaalu enam 1 kg vaid 10 jne.
Sellepärast kui lennuk pöörisesse satub, kus tekivad sellised g-d, siis tagasi sealt enam tavaliselt ei tulda ainus asi kui jõuad tõmmata veel sangast ja visatakse koos istmega välja.
07.11.2009 at 23:07
Jesper
 
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
quote:
mart154:
Ja selle kõige jaoks saab vabalt CNC-s näiteks penoplastist vormid freesida.

Ohoh, hea et keegi vana teema välja kaevas - kust saab? Mul oleks vaja, eilseks (tegelt aprilliks 2009 anoh jah..).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.11.2009 at 04:35
silver
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
see mis videos juhtub nende vendadega treeningul ja ainult 5,5g-d
Kes tahab nüüd minna 10g ülekoormusega kurvi?
http://fishki.net/comment.php?id=60548
13.11.2009 at 20:43
matukas
  
Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi
Raamatuke G-jõududest.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.11.2009 at 21:28
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Ultimate Racecar jm teemad, kõik läbisegi   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.