register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Eelseisvad üritused : Vaba rada Audrus igal teisipäeval   .. 3 4 5 6 7 8 9  
Poster Message
-XR-
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
quote:
Lembit:
quote:
devilc:
quote:
Margo koguaeg on kurtnud selle tagumise otsa kohta.
Selleks me rajal käisimegi, et kontrollida, kas vahepealsed muudatused (tagasilla kokkujooks paika ja amordid pehmemaks) aitavad.
Kui palju seal kokkujooksuks sai?
Kui mootoril võimsust jagub, võib spetsifikatsioonist veidi suurema kokkujooksuga kah proovida. Kui rehvi üle ei kuumuta, siis see peaks pidamist pigem veel paremaks tegema.


Mootor on 911 oma, peaks vast võimsust jaguma.
23.07.2008 at 12:46
devilc
Moderator
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Mootorivõimsusega pole probleemi (3.6, ~340 hj), edasi käib ilusti (~1300 kg). Algne kokkujooks oli 6 mm (!), seda kahe poole peale kokku. Panime 3 mm.
23.07.2008 at 13:17
tehnik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
quote:
Impreza_dude: keegi täna ka rajale?
Jah rahvast, autosid ja sõitjaid oli piisavalt ning ilmaga võis ka rahule jääda.
Mulle meeldis ja üritan ikka veel ka järgnevatel kordadel minna.

Väike ülevaade ka sõitmistest:




23.07.2008 at 17:29 1 edit. Last edited 23.07.2008 at 17:53 by tehnik
matukas
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
See video on märgitud privaatseks ja niisama seda ei näe :(

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
23.07.2008 at 18:02
tehnik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
quote:
matukas: See video on märgitud privaatseks ja niisama seda ei näe :(
Pean uurima jah kuidas You Tube-s privaatseid videosid valikuliselt näidata saab.
Märkisin praegu avalikuks, seega peaks olema nähtav ?
23.07.2008 at 18:14
matukas
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Nüüd on nähtav küll. Ja statiivi peaksid kah ostma :)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
23.07.2008 at 18:23
tehnik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
quote:
matukas: Nüüd on nähtav küll. Ja statiivi peaksid kah ostma :)
Statiiv on jah nüüd lõpuks ostetud :) . Proovida pole veel saanud, kuid täna Audrus ehk saab.
12.08.2008 at 10:21
Jesper
 
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Üritan ka täna tulla, ükskord ometi on kõik eeldused korraga olemas.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.08.2008 at 11:36
BlueStang
 
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
sai siis ka täna uut Koni vedru proovitud
ei noh - väga hea, peaaegu rahuldav esimesed 7 ringi, siis hakkas vihma sadama :(

hea nali oli see, et partsu karu tegi väikese "teene" ja vahetas ka piduriklotsid omaalgatuslikult ära - kahjuks juhtus nii, et racingu (mida pidin pärast jäätmekastist taga otsima) asemel pani tavalised alla - no ja meph siis raja kõrval kommenteeris, et niipalju tuld pole ta pidurites enne näinudki:D
12.08.2008 at 22:37
Jesper
 
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Njah ma sain parajasti soojendusringi tehtud, kui taevaluugid avanesid. Kusjuures ma just kaalusin garaažis telki käes, et ah ei viitsi võtta, nii ilus ilm :)

Anoh pärast kolmadat sooja teed hakkab juba vaikselt tore.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.08.2008 at 23:37
tehnik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Ilmataat arvas jah et täna peab harjutama märjal rajal sõitmist. Ja peab ütlema et ega mina pole siiani saanudki nii märjal rajal, lompides, sellise vihmaga ja nii pikalt ringrajal sõita. Minujaoks päris huvitav kogemus :) .

Tegelikult video on ka seekord jälle olemas, mingist vahepealsest ajast, kuid praegu veel kaameras. Lähipäevadel üritan nähtavaks teha.
13.08.2008 at 00:02
Jesper
 
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Ei saa mainimata jätta, et Tehnik madistas seal lompides uskumatu kiirusega, mul oli tükk tegu et bemmiga sabas püsida ja käsitsiajavõtuga tulid mu ajad 1:28-1:30 kanti.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2008 at 00:13
tehnik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
quote:
Jesper: Ei saa mainimata jätta, et Tehnik madistas seal lompides uskumatu kiirusega, mul oli tükk tegu et bemmiga sabas püsida ja käsitsiajavõtuga tulid mu ajad 1:28-1:30 kanti.
Mul oli seal veepeal sõites kohati tunne nagu sõidaks jäärajal ja kus minu jaoks on tundunud esisilla vedu parem tagasilla veost ja kus mootori jõud on alati piisav olnud :) .
13.08.2008 at 00:43
Antti22
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Sellisel rajal tulid neliveo eelised täiesti välja :)
Enda parimaks jäi 1.14.
Päris mõnus oli vahepeal driftida kah :p
13.08.2008 at 00:45
tehnik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Video on seal eraldi kaustas:

ftp://ftp.tehnik.pri.ee/

kasutajanimi: track@tehnik.pri.ee
parool: publik2


(Filmija ütles et statiiviga peab veel harjuma ning vihmavarju hoidmine ka segas)
13.08.2008 at 16:05
Maik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Mis kella paiku te seal sõitmas käite?
Ise saaks alles ala 6-hest kohale parimal juhul, mis ajal seal nagu rohkemat rahvast on ?
Kuna rajakogemust täpselt ca 10 ringi,oleks huvitav ehk kellegi sabas jõlkuda...

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
14.08.2008 at 15:08 2 edits. Last edited 14.08.2008 at 15:29 by Maik
devilc
Moderator
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Reeglina ongi õhtul rahvast rohkem, kuna enamik hakkab peale tööd Tallinnast sõitma.
14.08.2008 at 15:25
Jesper
 
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
6-st kohale on normaalne, sest 9ni kestab see pull ja ega täiesti vaba raja korral ei jaksagi seal kaua kangutada.

Sabas jõlkumine lõppeb algajate puhul tavaliselt väljasõiduga :) Ikka kõige parem on ise pusida, siis kui rada peas on loed rajajuhendi ja kogu selle mudru mis siin foorumis sellel rajal sõitmisest aetud on läbi, siis uuesti uute teadmistega relvastatult peale ja... ja uuesti ja... njah, teate ju ise kah :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.08.2008 at 15:32 1 edit. Last edited 14.08.2008 at 15:32 by Jesper
meph
 
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Huh, põnev õhtupoolik, võiks õelda jah :)

Ise olin kohal mootorrattaga, idee oli siis jesperi autot testida... praegu tagasi vaadates, polnud see mootorratas just parimate plaanide killast :p

Tallinna jõudes kallasin mõlemast tsiklisaapast liitri vett välja ja varustus kuivab siiamaani :P

Jesperi auto oli päris põnev, peaks mainima... edasi käis vast paremini kui minu oma, tänu ülekandele ja kaalule, kuid pidamist lihtsalt nagu ei olnud :) Kõrvalt väideti küll, et täiesti normaalne, a noh, mul on enda autost kuidagi padukaga saugat sõites jäänud mulje, et seda pidamist ikka oli rohkem.

Väidetavalt olin sõitnud 1:26,xx aegasid stabiilselt... parimaks jäi vist midagi 1:25,xx kanti.
14.08.2008 at 17:11
TeamShox
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Mul siuke küsimus et kas titelubadega võib ka sõitma tulla ? :P
15.08.2008 at 00:12
Laux
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Tervist..

Mina olen siis see paha inimene, kes olude sunnil teilt teisipäeviti rahakotti kergendab.. Siiani oleme saanud ilusti kõigiga kokkuleppele, kuid esineb ka väheke erandeid. Omalt poolt olen püüdnud kõigile vastu tulla, abiks olla ja nii mõnedki korrad olen saanud ka näpud õliseks (EVO rihmavahetus, mõned rattavahetused jne) Mis on olnud see olnud, kuid palve edaspidiseks neile, kes ikka plaanivad teisipäeviti Saugasse tulla. Kuna raja kasutamine on tasuline ja sellest on ka kõik teadlikud, siis palun ärge laske kohe jalga, kui minu oranz putukas silmapiirile tekib. Mina olen samuti autosportlane ja tean mis kõik maksab, kuid reeglid on kehtestanud Hr Eriste. Samuti pole mõtet hakata vaidlema selle üle kes, kui kaua sõitis ja ala et täna sajab vihma, kas siis saab odavamalt sõita. Minul pole see vähimgi teenimise võimalus vaid vastutasuks olen saanud antud rada kasutada tasuta.(mis on suureks abik oma auto ehitamisel ja testimisel) See on ka kogu point asjale, miks iga teisipäev kohusetundlikult rajal käin ja asjal silma peal hoian. Kogu teie käest korjatud raha läheb otse Eristele (üks kord on tulnud ka ühe mehe kiired ringid enda taskust maksta). Sellest pole vast mõtet rääkida, miks raja kasutamise eest üldse raha küsitakse.

Järgmine teisipäev (19.08) tuleb rajale "kassiiriks" minu naine (ei ole väga kuri) ikka sama autoga (oranz S3) Loodan, et saate hästi läbi ja teda nn üle ei lase. Kõige lihtsam reegel oleks vast see, et keegi ei lähe rajale enne, kui on selle eest tasunud. Siis ei pea pärast mööda platsi kellegil järel käima ja midagi lunima.

Loodan et oleme kokku leppinud :)
Kui on vastuväiteid, siis laske tulla...


quote:
TeamShox: Mul siuke küsimus et kas titelubadega võib ka sõitma tulla ? :P

Rajal sõitmine on omal vastutusel ja lube pole kellegi käest küsinud. Kiiver kaasa ja tule kohale!

Lauri
15.08.2008 at 08:45
tehnik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Mina isiklikult arvan, et selle teisipäevase võimaluse eest tuleb olla tänulik, ning loodame et osalejad ise seda võimalust ära ei riku lõdva suhtumisega selle võimaluse andjatesse, rajasse ja teistesse sõitjatesse. Loodame et omal vastutusel, ka lubade olemasolu osas, ei too kaasa korralagedust või muidu "lasteaeda" mida ei saa hiljem muudmoodi ohjeldada kui tasu piisava tõstmisega.
15.08.2008 at 09:38
Maik
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
kiiver on kohustuslikuks muudetud nüüd?


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
15.08.2008 at 12:24
Laux
  
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
quote:
Inferno: kiiver on kohustuslikuks muudetud nüüd?

Ei seda mitte, kuid ise enda tervise huvides soovitame.
15.08.2008 at 12:42
devilc
Moderator
Vaba rada Audrus igal teisipäeval
Lauri ja tehniku jutt jumala õige. Olgem ausad, rajal sõitmise tegelike kuludega võrreldes on küsitav tasu ikka täielik peenraha (vrd näiteks Tabasalu rajal toimuva röövimisega).
15.08.2008 at 16:47
opentrack.tqhq.ee foorum : Eelseisvad üritused : Vaba rada Audrus igal teisipäeval   .. 3 4 5 6 7 8 9  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.