register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Arutelu: Open Track 11.07   1 2  
Poster Message
veekaheksa
Arutelu: Open Track 11.07
Antud teemat on lahe lugeda - serõi väidab, et 5kg/hj on suht 'aeglane' ja siis keegi räägib 'kiiretest' autodest. Tänavasõiduauto peab ikka paras püss olema, et sellisest suhtest 'jagu' saada(1500kg/300hj). Palju selliseid on?
Eks rehvitüüp on kah väga oluline. Ise muidu pean oluliseks võimalikult tänavaseadelähedast autosetuppi(suurema kola viskan välja siiski). Et teaks, mis selle autoga tegelikult teha saab, ja kuidas rehvid käituvad. Siis ei ole vaja tänaval 'katsesõitjat' teha.
26.02.2008 at 22:47
Raceboy
 
Arutelu: Open Track 11.07
OT aga kiired autod on 2-3 kg/hj kohta ja 1-2 kg juba väga kiired. See käiks siis kurvisõiduauto kohta. Ja mõistagi sõltub kõik kontekstist ja võrdlusest.

____________________________
www.vems.ee
26.02.2008 at 23:01
devilc
Moderator
Arutelu: Open Track 11.07
Korraldaja vastutus on üks oluline teema tõesti ja kui on näha, et see võiks väga tõsiseid tagajärgi kaasa tuua, peaks uuesti mõtlema.

Aga kui see kõrvale jätta, siis kõigile "jube ohtlik, meie sõitjad on lollid jne" jutu ajajatele: kas te olete kunagi näiteks radalle.com rajapäeval Ahvenistol käinud? Sõita keegi ei oska, rada autosid täis, seinad kõikjal ümber. Ja ikka sõidetakse. Mõni auto lõhutakse ürituse jooksul vahel ära kah.

Või siis Bikernieki üritus, kuhu võis kah igaüks tulla. Seal oli vähemalt üks koht (stardisirge järgne parem) kus kiirus väga suur ja kurv üsna ohtlik - oluliselt väiksema väljasõidualaga kui Sauga.
27.02.2008 at 17:12 1 edit. Last edited 27.02.2008 at 17:47 by devilc
ICE
  
Arutelu: Open Track 11.07
quote:
Sõita keegi ei oska

Tänaseks sõidavad juba täitsa hästi, mõned vägagi hästi :P Aga su jutu mõte ei muutu, lisaks pole seal isegi pealepääsevate autode piirangut. Ise olen seal näinud 7 käidud korra juures vist kokku kahte väiksemat kõksu.

Olles sõitnud Pärnus, Ahvenistol ning Bikerniekil, siis Pärnu rada on way kõige ohutum neist kui just lauslollusi ei tee aga sellised vennad võivad sellega koduhoovis ka hakkama saada. Muideks Viperi väljasõit lisaks keskmisest keerulisemale vaoshoidmisele oleks ilma tagajärgedeta olnud, kui see vall seal olemata oleks olnud (miks see üldse seal on?).


____________________________
Petrolheads.ee
27.02.2008 at 20:21
hall
 
Arutelu: Open Track 11.07
quote:
DC ICE:
quote:
Sõita keegi ei oska
Muideks Viperi väljasõit lisaks keskmisest keerulisemale vaoshoidmisele oleks ilma tagajärgedeta olnud, kui see vall seal olemata oleks olnud (miks see üldse seal on?).


See on rajakohtunike pelgupaik juhuks kui nad on oma lippudega raja ääres ja mõni auto suvatseb rajalt välja sõita.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.02.2008 at 20:39
hall
 
Arutelu: Open Track 11.07
quote:
devilc: Korraldaja vastutus on üks oluline teema tõesti ja kui on näha, et see võiks väga tõsiseid tagajärgi kaasa tuua, peaks uuesti mõtlema.

Aga kui see kõrvale jätta, siis kõigile "jube ohtlik, meie sõitjad on lollid jne" jutu ajajatele: kas te olete kunagi näiteks radalle.com rajapäeval Ahvenistol käinud? Sõita keegi ei oska, rada autosid täis, seinad kõikjal ümber. Ja ikka sõidetakse. Mõni auto lõhutakse ürituse jooksul vahel ära kah.

Või siis Bikernieki üritus, kuhu võis kah igaüks tulla. Seal oli vähemalt üks koht (stardisirge järgne parem) kus kiirus väga suur ja kurv üsna ohtlik - oluliselt väiksema väljasõidualaga kui Sauga.

Olen devilci mõtetega 100% nõus (eriti võrdluses Riia rajaga), aga ei hakanud seda enne ise välja ütlema. Eks ma siis veidi nuputan ja pean targematega veel aru, kuidas OT-lasi rajale lasta. Huvi tundub vähemalt olevat.

Edit: pange ohutuse osas võrdlusesse ka Kacergiene, kus üks OT sügisel plaanitud on. Sinna peaks lisaks stardisirgele õige mitu šikaani tekitama, et ohutust sellisele tasemele viia nagu Pärnus ilma šikaanita rajal on :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.02.2008 at 20:43 1 edit. Last edited 27.02.2008 at 20:45 by hall
Jesper
 
Arutelu: Open Track 11.07
Ok, olgu selle šikaaniga kuidas on, korraldaja on otsuse teinud. Aga nii pärast kaklust vehkimise korras tahaks veel mainida, et ma ausalt öeldes ei ampsa lahti seda pointi et kohtades x, y ja z on vot niii kehv turvatase ja Audrus on igal juhul parem, siis järelikult on kõik korras. Minuarust sõidame me Bikerniekis betooni vahel lihtsalt selle pärast, et lätakad pole sinna kruusapõlde veel ehitada viitsinud, mitte selle pärast et betooni vahel sõitmine kui selline oleks kuidagi eriliselt sheff ja mehelik. Ja Viper pole üldse eriti hea näide, see oli rohkem selline "tegijal juhtub"-olukord ja seal oli minu mälu järgi autos vähemalt turvakaar sees. Katuse-karlsson on palju parem näide, see oli enne sõitu manustatava lõvipraekoguse vähendamise teel täiesti ära hoitav õnnetus.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.02.2008 at 21:57 1 edit. Last edited 27.02.2008 at 21:59 by Jesper
hall
 
Arutelu: Open Track 11.07
quote:
Jesper: Ok, olgu selle šikaaniga kuidas on, korraldaja on otsuse teinud. Aga nii pärast kaklust vehkimise korras tahaks veel mainida, et ma ausalt öeldes ei ampsa lahti seda pointi et kohtades x, y ja z on vot niii kehv turvatase ja Audrus on igal juhul parem, siis järelikult on kõik korras. Minuarust sõidame me Bikerniekis betooni vahel lihtsalt selle pärast, et lätakad pole sinna kruusapõlde veel ehitada viitsinud, mitte selle pärast et betooni vahel sõitmine kui selline oleks kuidagi eriliselt sheff ja mehelik. Ja Viper pole üldse eriti hea näide, see oli rohkem selline "tegijal juhtub"-olukord ja seal oli minu mälu järgi autos vähemalt turvakaar sees. Katuse-karlsson on palju parem näide, see oli enne sõitu manustatava lõvipraekoguse vähendamise teel täiesti ära hoitav õnnetus.

Kui sa "korraldaja" all mind silmas pidasid, siis ma pole veel otsust teinud. Nagu ma kirjutasin, pean veel targematega nõu ja teen siis otsuse.

Võrdlus Riia ja Kaunasega ei ole mitte seetõttu sobiv, et betooni ja piirete vahel oleks jube äss paarutada, vaid seetõttu, et nendel palju ohtlikumatel radadel kui seda ilma šikaanita Pärnu on, sõidetakse ilma suurt probleemi tegemata. Mis puutub Pärnu rada, siis on kohane mainida, et isegi surmapõlgurid superkrossitajad pole seal kiires kurvis ühtegi olulisemat avariid suutnud tekitada. Superkrossi eelmise aasta ühel Pärnu etapil õnnestus muide mu vennal kvalifikatsioonisõidul teha vihmamärjal rajal kiires kuris kahele teineteisele järgneval ringil (esimene oli "soojendusring" ja teine ajavõturing") 360-kraadi spinnid (esimene murul ja teine asfaldil). Päris efektne oli, kusjuures see 360-kraadi spinniga ajavõturing sai kvalifikatsioonis viienda tulemuse :)

Rinkavõistlustelt meenub viimase viie aasta jooksul põhimõtteliselt kaks märkimisväärsemat väljasõitu sellest kurvist:
- üks Yaris läks leedukal käest ja külg ees tiiki sisenedes keeras ennast katusele;
- venelaste Civic-sarja auto tegi pirueti ei peatus tagumise otsaga kohtunike muldvallis.

Mujalt kurvidest leiaks justnagu rohkem avariisid...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.02.2008 at 22:33
sfinx
 
Arutelu: Open Track 11.07
Shikaaniga või ilma, olen ka selles "kui auto liigub" nimekirjas.
27.02.2008 at 23:44
rolantsik
Arutelu: Open Track 11.07


Rinkavõistlustelt meenub viimase viie aasta jooksul põhimõtteliselt kaks märkimisväärsemat väljasõitu sellest kurvist:
- üks Yaris läks leedukal käest ja külg ees tiiki sisenedes keeras ennast katusele;
- venelaste Civic-sarja auto tegi pirueti ei peatus tagumise otsaga kohtunike muldvallis.



Girts Kruzmanis pani ka kiirest välja tiiki Civicuga
28.02.2008 at 00:15
hall
 
Arutelu: Open Track 11.07
quote:
rolantsik:

Rinkavõistlustelt meenub viimase viie aasta jooksul põhimõtteliselt kaks märkimisväärsemat väljasõitu sellest kurvist:
- üks Yaris läks leedukal käest ja külg ees tiiki sisenedes keeras ennast katusele;
- venelaste Civic-sarja auto tegi pirueti ei peatus tagumise otsaga kohtunike muldvallis.



Girts Kruzmanis pani ka kiirest välja tiiki Civicuga


Sama asja on teinud ka Rain Pilve, aga ma ei pidanud neid väljasõite märkimisväärseteks, sest tegemist oli üsna tavaliste piruetitamistega, mis suuremaid kahjustusi kaasa ei toonud - mõlemad autod olid väljasõiduga samadel päevadel mu meelest uuesti rajal.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.02.2008 at 17:09
imre
Arutelu: Open Track 11.07
Üks soomlane oma civic r´ga on ka kiires kurvis katusele pannud. Youtubes on video ka olemas.
28.02.2008 at 17:19
ICE
  
Arutelu: Open Track 11.07
On sellele link ka anda?

____________________________
Petrolheads.ee
28.02.2008 at 17:45
imre
Arutelu: Open Track 11.07

28.02.2008 at 19:19
hall
 
Arutelu: Open Track 11.07
Õige jah. See sommi katus oli samal üritusel, kus venelane tagumise otsaga mullavalli põrutas.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.02.2008 at 19:31
peep
 
Moderator
Arutelu: Open Track 11.07
Aga tee siis ilma shikaanita, ongi vaheldus tavalisele. N.ö. edasijõudnute OT.
28.02.2008 at 21:55
Garfield
  
Arutelu: Open Track 11.07
quote:
serõi: Rinkavõistlustelt meenub viimase viie aasta jooksul põhimõtteliselt kaks märkimisväärsemat väljasõitu sellest kurvist.
Meie tiimi üks auto kanti kiires kurvis maha (1999.a. 8x üle katuse, kurvist väljapoole välja, kusjuures turvaala lindist, mis oli rajast 20m kaugusel, läks ilusti üle, lint oli terve). Mina olen sealt 2x välja sõitnud ja vist 2x on õnnestunud sirgeks "lapata". Väljasõidud mõlemad on sisekurvi ehk tiigi poole, õnneks jäin alati ratastele ja murule. Sirgeks lapata saad siis, kui kergelt libisema lähed. Igatahes on see ohtlik kurv ja meie OT praktikas on siiski ka neid, kes üritavad ennast "üle sõita". Seega peaks minu arvates mingi valiku siiski tegema.
PS. Kas vimaste aastate jooksul ka mingi Focus seal tiigi ääres mäe otsas ei olnud?


____________________________
Focus RS
29.02.2008 at 12:19
peep
 
Moderator
Arutelu: Open Track 11.07
Meie korraldatavad üritused toimuvad endiselt shikaaniga ja tõenäoliselt kõik teised klubiüritused samuti ehk ega see ei tähenda, et antud riskid laienevad kõigile, kes OT'd sõidavad.
29.02.2008 at 13:09
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Arutelu: Open Track 11.07   1 2  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.