register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Pidurikettad   1 2 3 4 5  
Poster Message
Jesper
 
Pidurikettad
Ma isiklikult alustaks Ferodo kui klotsitootja ära unustamisest :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.05.2015 at 11:50
Henri_
 
Pidurikettad
quote:
Jesper: Ma isiklikult alustaks Ferodo kui klotsitootja ära unustamisest :)

Miks?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
18.05.2015 at 13:49
Jesper
 
Pidurikettad
No vahel jääb piduriklotside teemades selline mulje et Ferodo ongi üldse ainuke klotsitootja maailmas ja saab valida ainult nende erinevate mudelite vahel. Tõsi, need enamasti töötavad (DS2500 on saast samas), kui mul oleks väga suur eelarve siis ma ilmselt ka võtaks nende kõige kallimad klotsid ja vahetaks neid koguaeg :) Aga kuna pole, siis näiteks EBC on täiesti mugavalt esindatud, kestab kauem, maksab vähem jne. Nii Eesti ja Soome BMW Cupid sõidavad ainult EBC klotsidega näiteks.

Peep kunagi proovis kogu maailma klotsid bemmi all järgi, soovitan need postitused üles otsida. 1250kg auto pole küll päris sama mis 1700+kg, aga no natuke ikka lähemal kui Super 1600, seal jah suurte ketaste, kerge kere, korraliku jahutuse jms asjaolude tõttu töötavad igasugu lahendused mis raskema auto stock pidurites kiirelt saba annavad.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.05.2015 at 14:07 2 edits. Last edited 18.05.2015 at 14:09 by Jesper
Märt
Pidurikettad
Internet on samas virinat täis EBC ketaste kohta. Kuna mul kettad on peale eilast otsas, siis palusin eelpool mainitud kohal teha pakkumine kettad + klotsid, TurboX oli vähemalt tabelis neil olemas :) Loodetavasti hinnakirjas olid paari hinnad, mitte ketta omad:) Samas netist tellides ei jaksa seda transat maksta, nelja ketta kaal on ikka uskumatult suur:(

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
18.05.2015 at 14:30
H.E
  
Pidurikettad
Mina ketta osas soovitaks tavalist (suvalist) standardketast. Kui raha peale pahane, võib ju võtta Brembo pakendisse pandud asjad ka. Pole siiani kuulnud, et augud või sooned on kellegi pidurdamise muresid lahendanud, pigem vastupidi- mõrad ja hädad.
Mis puutub Ferodosse, olen ka näinud hiljuti katteid hüljanud klotse. Samas ise sõitnud DS2500-ga ja 325-ga ilma probleemideta. Palju sõltub ka sisse-sõitmisest.

____________________________
Raketibaas
18.05.2015 at 14:54
Jesper
 
Pidurikettad
EBC kettad ei ole hädavajalikud, mina näiteks ostsin Fixusest lihtsalt kõige odavamad siledad kettad, maksid vist 14€ tükk :) EMV kamba teises pooles kannatas töristada küll, noh ja isegi kui peaks mingi hetk nendega midagi juhtuma siis väga pikalt ei pea mõtlema et kas panna uued või ei.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.05.2015 at 15:01
peep
 
Moderator
Pidurikettad
Minu kogemus on, et Ferodo race klotside põhiline puudus raske auto puhul on kiire kulumine, mistõttu nad ei ole kokkuvõttes odav valik. Klotsi maailm on nii lai, et omada kogu pilti on pea võimatu ja häid valikuid on samuti palju. Oluline raske auto puhul on valida võimalikult kange racing toode, see kestab paremini kui poolkõvad street/race versioonid. Ma ei pelgaks neid suvisel ajal igapäevaselt kasutada, müra teevad nad kindlasti aga vilistamine on pigem erand, just Ferodo toodetega on seda juhtunud, teistega mitte niiväga. Kettad pane originaali laadsed, ehtsad race kettad on küll paremad aga neid pole mõtet tänavaautole osta. Soonte või aukudega "performance kettad" on kosmeetiline jura.

Klotsi brändidest vaata Performance Friction, Hawk, Pagid, Endless - enamus VLN sarja osalejatest kasutab neid tootjaid ning olen ise samuti kõiki kasutanud ja rahule jäänud.
18.05.2015 at 15:18
Märt
Pidurikettad
Selge!
Tähtsuse järjekord:
1. Hea piduriõli - tellitud ja tuleb kas Motul või Castrol
2. Head klotsid
3. Odavad kettad, mida poleks kahju vahetada :)
Mul on kettad originaalis juba piisavalt suured - 345mm läbimõõtu - üritan leida siis häid ja odavaid asenduseks. Palusin VM-st ka uute originaalide hinda, mis oleks valikus nr1.

Tänud kaasa mõtlemast!

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
18.05.2015 at 15:52
uzzac
 
Pidurikettad
Võrdluseks võid võtta ka huvi pärast kõrvale rinka enda GT86 rendi, mis vaba kilometraazi korral teeb ringi hinnaks ~8€. Kui sõidad TurboX'iga iga kord 10 ringi on selle kulu .... ? GT86 rendid kümneks ringiks 80€ eest, kusjuures selles hinnas on kütus+rehvid+pidurid, kui midagi ära kulub ei pea oma pead vaevama ja koju sõidad enda terve autoga :)


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
18.05.2015 at 16:13
Jesper
 
Pidurikettad
Ma auto24ringi kodulehel olevate andmete järgi sain GT86 ringi hinnaks küll 15€.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.05.2015 at 16:24
Märt
Pidurikettad
quote:
uzzac: Võrdluseks võid võtta ka huvi pärast kõrvale rinka enda GT86 rendi, mis vaba kilometraazi korral teeb ringi hinnaks ~8€. Kui sõidad TurboX'iga iga kord 10 ringi on selle kulu .... ? GT86 rendid kümneks ringiks 80€ eest, kusjuures selles hinnas on kütus+rehvid+pidurid, kui midagi ära kulub ei pea oma pead vaevama ja koju sõidad enda terve autoga :)

Kui mul pidurist suits välja tuli, siis rentisingi "3 kiiret ringi" GT86-ga. Kui TurboX'ga oleks iga kord sama kulu (ehk uued pidurid), siis on kindlasti rentimine odavam. Samas saaks ka ühistranspordiga sinna kohale ja kaoks vajadus neid Saabe omada:)
206KW, väike turbo, 6 silindrit ja Haldexi 4wd liigutasid Saabi vägagi kenalt ja tore on ju Oma autoga kihutada - kui saaks kulu mõistlikuse piiridesse, siis kasutaks ikka oma liikurit.
Hetkel on piduri upgrade ja võibolla ka lisaks jooks velgi koos rajapäevale sobiva rehviga. Loodetavasti muid hädavajalikke töid (uus mootor vms) ei ole vaja teha, kuluosadena on juba uus gardaan, tagasild ja veel nipet juba tehtud:)

Siit lugedes ei ole kuskilt otsast mõistlik tegevus kiirest ringi pidi sõita! Kuhugi ei jõua ja raha saab ka otsa:) Aga tore ikkagi ju?

Edit: 3 kiiret ringi oli 59€, sellest sai siis sõita kokku 5 ringi, kilomeeter oli 4,xx€ kui osta "takso" pakett


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
18.05.2015 at 16:27 1 edit. Last edited 18.05.2015 at 16:28 by Märt
peep
 
Moderator
Pidurikettad
Paar korda suve jooksul sõita pole tegelt erilist vahet, ainult teiste rataste ostuga mõtle ikka hästi, kas viitsid jännata ? Osta jooks Michelini Supersporte vms ja asi korras. Ma olen isegi Toyoga igapäevaselt sõitnud, undas küll aga sellega harjub. Samas 10x mugavam kui neid rajale minekuks alla keerata ja siis jälle alt ära iga kord kui sõitmise mõte pähe tuleb.
18.05.2015 at 16:59 1 edit. Last edited 18.05.2015 at 17:01 by peep
Märt
Pidurikettad
quote:
peep: Paar korda suve jooksul sõita pole tegelt erilist vahet, ainult nende teiste ratastega mõtle ikka hästi, kas viitsid nendega jännata ? Osta jooks Michelini Supersporte vms ja asi korras. Ma ise olen Toyoga ka igapäevaselt sõitnud, undas aga ikka mugavam kui neid rajale minekuks alla keerata ja siis jälle tagasi vahetada iga kord.
Mul on hetkel Conti SP5 all, rehvimüra ei häirigi, TurboX on tehasest juba sellise väljalaskega, et pikal sõidul hakkab urin närvidele:) Selle vastu aitas raadio upgrade:) kuid kahjuks isse on hääled piisavalt kosta.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
18.05.2015 at 17:01
charger
Pidurikettad
Ketaste osas samad sõnad, olen oma BMW-ga tavaliste siledate hiina ketastega rajapäevi küll nühkinud ja pole neil häda midagi. Klotsidest olen kasutanud Hawk, Ferodo ja EBC.
Peep kirjutas kunagi roheliste EBC-de kohta, pmst tänavaklots ja nendega kogemust pole. Mina olen kasutanud kollaseid. Yellowstuff toimib BMW 325 all Cupi rehvi või Toyoga normaalselt.
Charger kaalus 2 tonni ja kasutas ka EBC kollaseid, sõitsin 4 suve ja mitmeid rajapäevi ja klotse jäi veel järgigi. Üle ei kuumenenud, velgi ei määrinud, tänaval töötasid kohe. Kettad olid 360 ja 345mm
Pidurivedelikuna Ate Racing Blue kohta pole ka midagi halba öelda, BMW all on kuuma küll saanud.
18.05.2015 at 18:06
H.E
  
Pidurikettad
quote:
charger: Pidurivedelikuna Ate Racing Blue kohta pole ka midagi halba öelda, BMW all on kuuma küll saanud.
Sujuvalt kasutaks võimalust küsida, kas sellele on mõnda samasoodsat alternatiivi, sest kuulujärgi on tootmisest maas?

____________________________
Raketibaas
18.05.2015 at 18:24 1 edit. Last edited 18.05.2015 at 18:25 by H.E
charger
Pidurikettad
Ei teagi... Viimati sai ostetud eelmine aasta. Fixus näitab müügil olevat uue kujundusega kankus ja miski veebipood pakub ka veel.
18.05.2015 at 19:10
bx19
Pidurikettad
Autoekspertides on kohapeal täitsa olemas. Liitrised nõud. Ja varusid on.
18.05.2015 at 20:48
ICE
  
Pidurikettad
Laokaup.
http://shop.aftermarket.ee/toode/ate-superblue-racing-1l/

____________________________
Petrolheads.ee
19.05.2015 at 10:43
HoCi
  
Pidurikettad
Kui juba reklaamiks kätte läks, siis mainiks ka ära, et Liqui Moly valikus on ka kange pidurivedelik olemas. Ainult 250ml pudelites ja SJH on 7,99 (KM-ga). LM'i edasimüüjate kaudu on seda võimalik tellida, kui riiulil ei juhtu olema.

Kuiv keemistemp: > 320 °C
Märg keemistemp: > 195 °C

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
19.05.2015 at 11:14
Märt
Pidurikettad
Yellowstuff TurboX'le letis olemas Tallinnas, tagumised originaal kettad leitud, esimeste otsing pooleli veel pooleli. 3 nädalane tarneaeg ei sobi kuidagist:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
19.05.2015 at 16:35
hall
 
Pidurikettad
quote:
peep: Soonte või aukudega "performance kettad" on kosmeetiline jura.



Ma siin veidi oponeeriks. Aukudega kettaid ma ei poolda siin juba mainitud pragunemise tõttu, aga soontest pean lugu. See lugupidamine on tulnud läbi praktika kui kunagi klotside (DS3000) "klaasistumise" tõttu oleks võistlustel (Vilniuse linnarajal) suurema kolaka pannud. Ühel hetkel tugeva pidurduse kohas pidurid lihtsalt ei toiminud kuigi pressisin looma jõuga. Soontega ketastega edaspidi sama mure enam polnud. Ja kõik "päris racing" kettad (Alcon, Ap Racing jms) on ka alati ühel või teisel viisil soonitud.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.05.2015 at 22:31
Märt
Pidurikettad
TurboX saab homme külge Motuli 660 piduriõli, ette Zimmermanni ja taha originaalkettad, mõlemasse otsa veel ka Yellowstuff'i klotsid juurde.
Ehk sai piisav:)

Tänud kaasa mõtlemast!

Märt

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
20.05.2015 at 15:00
Janeck76
Pidurikettad
Auto-Maailma Kadaka tee kaupluses on olemas Castrol React Perfomance DOT 4 1liitrine pakend
Lett on 12.90 Soodushind 9 euri
21.05.2015 at 16:27
hents99
  
Pidurikettad
Kas keegi oskab soovitada, mis kettaid kasutama hakata ja kust osta. Mõistliku hinnaga jne.

Piduriketta keskosad teen ise, vaja läheks vaid kettaid ilma keskosadeta.
Kasutus ringrada ja rohkem kui ühe auto jagu, seega soetushind on ka oluline.

Üks tootja, kellelt saaks mõistliku hinnaga, aga võrdlusmoment puudub. Kas kellelgi on PFC toodanguga kogemusi?
http://pfcbrakes.com/

Igasugu info teretulnud.


____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
23.10.2017 at 14:08
wirx
  
Pidurikettad
PFC klotsidega igati head kogemused 911 all.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
23.10.2017 at 23:57
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Pidurikettad   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.