register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode kaal   1 2 3 4  
Poster Message
rene
E36 Cup autode kaal
Auto on ehitatud nullist viimastel kuudel.Puuri paigaldas Rolantsik ja auto kaal on juba mainitud 1211kg
08.03.2008 at 11:31
hall
 
E36 Cup autode kaal
huvitav oleks teada miks on Peebu auto oluliselt kergem kusjuures piltidel tundus ka seal mittevajalikku nodi küljes olevat.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.03.2008 at 18:54
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Niipalju kui nenede piltide järgi saab öelda (rene võib mind parandada) pakuks järgmiseid erinevusi:

salongist on pigi eemaldamata +5-6 kg ?
minu omal ei ole orig ahju aga sellel ilmselt on (?) +3-4 kg ?
minu omal polnud uksetihendeid, sellel esimesed on +2 kg ?
sellel on paras jurakas massijuhe +2 kg ?
all tundub olema orig väljalase +15 kg ?

see juba kokku ligi 30 kg ja lisaks võib seal olla puuri kaalu vahe, istme kaalu vahe, aku erinevus, esistange erinevus jne. jne. Ja kui lisada, et minu arvutused teema esimeses postituses on hinnangulised, siis võib see ca 50 kg kokku tulla. Kaalud olid ju ka erinevad, millega need kaks autot on kaalutud, võib-olla pole nad päris täpsed ?

Muidu, kas selliste esiustega lastakse ülevaatusel läbi ? Siis teeks enda omadega ka nii.
08.03.2008 at 23:07
rene
E36 Cup autode kaal
Pigitükid on enamus eemaldatud kuna olid lahtised ,rohkem vaeva ei näinud.Ahi on originaal et vältida lisa väljaminekuid mida on niigi.Peavoolujuhe on originaal lihtsalt rüüs on peal.Väljalase on tõesti veel tegemata,sealt tuleb mõned kilod maha.Kaalud olid Saksa Auto omad.
Juhiuks on kaetud alumiinium plekiga mis on kinnitatud neetidega
09.03.2008 at 12:16
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Al.plekk lubatud
3.8.5 Juhiuksel kohustuslik kasutada mittepõlevast materjalist polstrit min. paksusega 1mm.

09.03.2008 at 12:58
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Ma pidasin silmas tegelt pildil näha olevat kaasistuja ust, kus tundub, et on sisemine plekk maha lõigatud ?
10.03.2008 at 22:39
rolantsik
E36 Cup autode kaal
quote:
peep: Ma pidasin silmas tegelt pildil näha olevat kaasistuja ust, kus tundub, et on sisemine plekk maha lõigatud ?

Ma arvan,et sellest ei teki probleemi kindlasti,kuid Sinul ei ole vaja ju seda teha:auto alakaalus veel?
10.03.2008 at 23:17 1 edit. Last edited 10.03.2008 at 23:17 by rolantsik
hall
 
E36 Cup autode kaal
Kui ma praegust tehniliste sõnastust loen, siis ma ütleks pigem, et selle uksepleki eemaldamine ei ole lubatud, sest reeglid ütlevad, et see mis pole lubatud, on keelatud. Ukseplekk justkui polstriks ei kvalifitseeru, mistõttu ei tohiks seda ju eemaldada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.03.2008 at 00:21
Jesper
 
E36 Cup autode kaal
Piltidelt ei paista, aga seal ukse sees on ka pirakas turvatala, millel minu arusaamist mööda pärast puuri paigaldust enam mingit käegakatsutavat funktsiooni pole, aga mis nelja peale kokku annavad ka mitu head kilo.

Printsipiaalselt tundub selline nikerdamine reeglite vaimuga vastuollu minev, praktikas ilmselt vahet pole.

Muidu offtopicu korras mainiks, et väga ilus töö!

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.03.2008 at 00:33
rolantsik
E36 Cup autode kaal
quote:
serõi: Kui ma praegust tehniliste sõnastust loen, siis ma ütleks pigem, et selle uksepleki eemaldamine ei ole lubatud, sest reeglid ütlevad, et see mis pole lubatud, on keelatud. Ukseplekk justkui polstriks ei kvalifitseeru, mistõttu ei tohiks seda ju eemaldada.

Need plekid võisid sisaldada helisüsteemi või turvapatjade komponente,ehk siis need võis eemaldada.

Kuid tegelikult on Rene autol see plekk alles,seda ei ole lihtsalt värvitud,kuna läheb katte alla.
11.03.2008 at 00:39 1 edit. Last edited 11.03.2008 at 00:43 by rolantsik
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Kui klaaside asendamine tõdeti liialt keerukaks, siis turvatalade eemaldamine on samast ooperist ju ? Ju siis pilt pettis aga tegelt oli eesmärk aru saada lubatud praktikast. Vajadus kas teha või mitte tuleneb kaalureeglist ja see on lahtine hetkel.
11.03.2008 at 00:59
rolantsik
E36 Cup autode kaal
E36 käivad turvatalad uste seest polt ühenduse avamise teel välja(kui õieti mäletan)

Kaaluteema hakkab suht lukku minema,sest teine meie poolt ehitatud E36(sedaan) kaalub ka üle 1200kg.
11.03.2008 at 01:07
Cardo
 
E36 Cup autode kaal
Orjenteeruvalt võib olla küljeklaaside kaalusuhe polükarbonaadi vastu 15kg-1kg.
11.03.2008 at 01:17
hall
 
E36 Cup autode kaal
kui autos on turvapuur, siis ei kaota turvatalad eesmärki. Konstruktsioon turvatala + puur on igal juhul külgkokkupõrke korral efektiivsemad kui ainult turvapuur.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.03.2008 at 01:39
Jesper
 
E36 Cup autode kaal
Ma igaks juhuks täpsustan: mina isiklikult ei taha turvatala välja võtta ega üldse mitte midagi teha, mis ei ole töökulu ja performance suhte poolest huvitav. Lihtsalt kui uste rappimiseks juba läheb, siis see on ka üks element, mille suhtes tuleks mingi seisukoht võtta.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.03.2008 at 01:54
rene
E36 Cup autode kaal
Keegi ei ole uksi rapsinud,kõik mis kuulus ukse sisse kuulub ka praegu.
11.03.2008 at 22:07
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Ma plaanin ette el aknad ka alles jätta, väga popp ju rinkaauto puhul.:D
11.03.2008 at 22:49
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
quote:
rolantsik: Mina pean ära mainima,et minust mitte olenevatel põhjustel (ei ole saanud kõiki vajalikke juppe kätte) ei suuda me see nädal kupee kaalumist läbi viia.

Kuidas siis selle kupee kaalumisega on ? Möödas juba päris mitu nädalat.
29.03.2008 at 13:51
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Viimastel andmetel on kaalu asi lukus ja kaal jäi samaks,mis reeglites.
29.03.2008 at 21:26
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Koosolekul sai selgelt kokku lepitud, et Sina kaalud oma kupee ära ja vastavalt sellele tuleb otsustada järgmisel koosolekul. Ilmselt pole siis mõtet rohkem koguneda ja asju arutada, kui kokkulepped ei pea. Milline on otsus ballasti osas ?
29.03.2008 at 22:54
rolantsik
E36 Cup autode kaal
Kaalureeglite kohta viimased andmed on küsitud Lauri käest.
Ballasti asi tuleb veel läbi mõelda asjaosaliste vahel.

Kupee kaalub 1220 +-10 kg.Seda ilma kustutussüsteemita,istmeraamideta,tagatiivata + veel mõnede asjadeta.
10 kg pidi valetama umbes sellise kaalukoja kaal.


30.03.2008 at 22:21
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Ok, selge.
30.03.2008 at 22:43
Jesper
 
E36 Cup autode kaal
Kas ma oma sündmuste sellise käigu üle nördimust väljendava kirjutise panen siia või tuleb ikka veel mingi koosolek?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.03.2008 at 00:01
mart154
 
E36 Cup autode kaal
miks te neid autosid nii raskeks tahate ajada???
~200hp mootorid ainult ju.

Minu e30 on sama mootoriga umbes 900-950kg... ja ikka tundub ulmeaeglane :)
31.03.2008 at 08:15
peep
 
Moderator
E36 Cup autode kaal
Ma arvan, et vara on öelda, kas raske või mitte ? Seni on selge, et suht miinimaalselt ära tehtud sedaan on kaalus sees. Kuna Rolandi kupee kohta info puudub, et mis seal tehtud on, siis ainult numbrist suurt abi pole järelduste tegemiseks.

Ma olen suht paks poiss, 90+ kg koos varustusega aga auto tuleb mul reeglite piires võimalikult kergeks tehtuna. Kui minu variandi puhul jääb 30 kg ballastist puudu, siis on IMO 1300 palju - sest reegli kohane masin koos nii raske juhiga peaks klassi mahtuma. 30 kg on juba isegi hea tükk rauda aga selge, et tuleb võrdsustust anda neile, kes ei tee kõiki asju, on ise keskmisest raskemad või valivad kupeekere.

Elame näeme, ma saan oma auto täpsustatud kaalu teada ca. kuu aja pärast. Kui keegi veel vahepeal kaalub siis võiks siia teada anda koos infoga, mida ta kaalus, st. mis on kaalu suhtes ära tehtud auto juures ?

USA sarja kiiremad masinad sõidavad sama töömahuga BMW CCA Modified klassi keskmikega samu aegu ehk ei ütleks, et nad ulmeaeglased on. Modifed= suht täislaks rinkaauto. Tõsi, USA sarjas on miinumumkaal 1252 kg.
31.03.2008 at 11:12
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode kaal   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.