register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus  
Poster Message
Jesper
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Väänan siin juba mitu päeva aju ja Amazoni, aga ei suuda meenutada mis selle raamatu nimi oli, mida Garfield kunagisel aerodünaamikaõhtul pidevalt lehvitas. Kas kellelgi on meeles?
12.02.2008 at 13:53
Garfield
  
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
quote:
Jesper: Väänan siin juba mitu päeva aju ja Amazoni, aga ei suuda meenutada mis selle raamatu nimi oli, mida Garfield kunagisel aerodünaamikaõhtul pidevalt lehvitas. Kas kellelgi on meeles?
Raamat: Competition Car Downforce: A Practical Guide (Hardcover) by Simon McBeath (Author)
Kas BMW klassis aerodünaamika mitte keelatud ei olnud? Igatahes selline info veel, et S2000 klassis kasutatava nn. standardtiiva vormid on Eestis olemas, kuid tootjat pole. Üks tiib on vist endises Kavoris olemas, kuid 100% kindel ei ole.


____________________________
Focus RS
12.02.2008 at 15:12
Jesper
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Tänud. BMW klassis päris keelatud ei ole, aga ma ei mõelnud nüüd hakata mingit spoilerihirmutist tegema, vaid lihtsalt mõtlesin et mis raamatuid võiks järgmisena lugeda.
12.02.2008 at 15:31
-XR-
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Mõtlesin, et ei hakka uut teemat tegema ja panen siia. Kuigi see rohkem teoreetiline ja eneseharimiseks vajalik.

Sattus väljamaal kätte selline ajakiri nagu RaceTech. Väga huvitav lugeda tehnilisest poolest ning vahest on ka sõitmisvõtete kohta õpetusi jne..
Viimases numbris oli pikk jutt käiguvahetusest.
Nende kodulehele minnes ja tellimust tegema hakates märkasin, et riikide nimekirjas on küll igasugu imelikud riigid, aga Eestit pole.
Ons siit foorumist mõnel see ajakiri tellitud ja/või mis riigi te sealt valisite.
http://www.racetechmag.com/index.asp

Muidugi on variant ka neile mail saata, kuid mõtlesin enne siit küsida ja ühtlasi ajakirja soovitada.
Mu meelest tükkmaad huvitavam lugeda kui EVO-t kus on ainult tänavaautod, millest enamust nagunii kunagi ostma ei hakka.
25.05.2008 at 17:21 1 edit. Last edited 25.05.2008 at 17:21 by -XR-
Jesper
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Õnnestus netiavarustes paarile raamatule küüned taha ajada:

http://jesper.pri.ee/BMW/books/carroll_smith_-_tune_to_win.pdf
http://jesper.pri.ee/BMW/books/race_car__aerodynamics_-_designing_for_speed.pdf

Kuna keegi ei viitsi viletsa kvaliteediga pdfist nagunii selliseid raamatuid läbi lugeda, siis vast pole hullu kui sellist kraami väheke jagada, ma ise olen vähemalt 3-4 raamatut ostnud pärast pdfi üle nuusutamist. Esimene on puhas klassik, teise kohta tundub esmasel ülevaatusel et McBeathi raamat on parem, aga mõningaid huvitavaid kohti siiski on.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.03.2009 at 02:17
joonas
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Väga lihtne sissejuhatus aerodünaamika osas.
http://www.up22.com/Aerodynamics.htm

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
02.04.2009 at 17:35
hall
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
quote:
Garfield:
quote:
Jesper: Väänan siin juba mitu päeva aju ja Amazoni, aga ei suuda meenutada mis selle raamatu nimi oli, mida Garfield kunagisel aerodünaamikaõhtul pidevalt lehvitas. Kas kellelgi on meeles?
Raamat: Competition Car Downforce: A Practical Guide (Hardcover) by Simon McBeath (Author)
Kas BMW klassis aerodünaamika mitte keelatud ei olnud? Igatahes selline info veel, et S2000 klassis kasutatava nn. standardtiiva vormid on Eestis olemas, kuid tootjat pole. Üks tiib on vist endises Kavoris olemas, kuid 100% kindel ei ole.


Kui kellegi peaks huvi olema, siis minu riiulis on Garfieldi viidatud raamat olemas. Usaldusväärsetele inimestele olen valmis laenutama.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
02.04.2009 at 18:44
hents99
  
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Ega kellelgi ei juhtu olema Carroll Smith`i raamatuid, nt "Engineer to win"?

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
02.04.2009 at 19:20
Jesper
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
McBeathi aeroraamatust on uus versioon muideks, http://www.amazon.com/Competition-Car-Aerodynamics-Practical-Handbook/dp/1844252302/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1238710367&sr=1-3 , ma ostsin omal ajal selle ja minuarust see on üks paremini kulutatud 500 krooni mu elus üldse - praktilise aplikatsioonini pole asi küll veel jõudnud, aga netist on ikka hoopis huvitavam võidusõiduautode pilte vaadata kui laias laastus kujutad ette mis on mis.

Carroll Smithi kraami saab tema ametlikult lehelt hea hinnaga, kui osta kogu rivi korraga: http://www.carrollsmith.com/books/purchase.html

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.04.2009 at 01:18
hall
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
quote:
Jesper: McBeathi aeroraamatust on uus versioon muideks, http://www.amazon.com/Competition-Car-Aerodynamics-Practical-Handbook/dp/1844252302/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1238710367&sr=1-3 , ma ostsin omal ajal selle ja minuarust see on üks paremini kulutatud 500 krooni mu elus üldse - praktilise aplikatsioonini pole asi küll veel jõudnud, aga netist on ikka hoopis huvitavam võidusõiduautode pilte vaadata kui laias laastus kujutad ette mis on mis.


No vot, mul ka siis see uuem versioon hoopis.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
03.04.2009 at 09:04
rustang
  
Moderator
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Mul on.

quote:
hents99: Ega kellelgi ei juhtu olema Carroll Smith`i raamatuid, nt "Engineer to win"?
03.04.2009 at 09:06
Jesper
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Ega keegi ei saa juhuslikult paariks päevaks laenata raamatut Competition Car Composites? Mõtlesin et teen vahelduseks säästukat ja vaatan TTÜ raamatukogus üle et kas see ikka on väert kraam ja vastab mu küsimustele, aga see on endiselt kinni ja Amazonist ei jõua enam nii kiiresti kohale et hetkel tekkinud situatsioonis kasu oleks :) Või äkki keegi teab mõnda muud head raamatut vastavast teemast, mida oleks võimalik kuidagi "eilseks" saada.

Jesper@kõigepealt teeb proovi ja siis vaatab manuali

Täiendus: või äkki keegi oskab kohe otse nõu anda, mismoodi monocoque tüüpi klaasplastist vidinale metallist kinnitusaasasid sedasi külge panna, et sinna nats jõudu ka rakendada saaks, aga samas ei peaks tervet tükki sõrestikuga täitma (st stressed skin-i enam ei taha :)). Tükk globaalselt on paraja tugevusvaruga, lokaalselt mitte nii väga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.08.2009 at 23:01 3 edits. Last edited 09.08.2009 at 23:12 by Jesper
Jesper
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Mul sai lõplikult siiber läbi lukuaugu pdf-i jõllitamisest, seega küsimus: ega keegi juhuslikult pole oma Millikeni nii kapsaks ja muidu tüütuseni lugenud et oleks nõus sellest mingi uuest mõistliku murdosa moodustava hinnaga loobuma? Uue hind (u 1300.-) on nats järsk praegu aktiivse võistlemise perioodil.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.05.2010 at 14:12
hellraiser
  
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Kas oskab keegi soovitada mingit head raamatut, kus (amatöör)võidusõiduauto ehituse põhialuseid lugeda võiks? Ma tean seda küll, et juba valmis masin on mõistlikum osta, aga antud juhul tahaks protsessi pigem selle selgeks õppimiseks läbi teha, seega mõtlesin, et viiks ennast alguses mingite põhitõdedega kurssi ja loeks targemate inimeste jutu kõige pealt läbi.

Keel siis kas inglise või eesti kui sellist asja üldse kunagi kodumaal välja on antud.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
27.06.2014 at 13:53 1 edit. Last edited 27.06.2014 at 13:55 by hellraiser
peep
 
Moderator
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Ei kujuta ette, millist praktilist kasu saaks raamatust ? Autod ja nende kasutusotstarve on nii erinevad ja kui jutt võidusõidust, siis määrab ehituse ära tehnilised reeglid. Ehk kõigepealt vali võistlusklass ja siis sealt edasi auto toorik. Kui pidasid "amatööri" all silmas, et võistelda pole plaani, siis oleks mõistlik peale tooriku valikut vastavasse margifoorumisse süveneda.

Nii üldisemalt on ju asi lihtne, võidusõiduauto on kerge, jäiga vedrustuse, laiade rehvide ja võimsa mootoriga. :D
27.06.2014 at 23:36 1 edit. Last edited 27.06.2014 at 23:38 by peep
Jesper
 
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Ma isiklikult leian, et Fred Puhn - How to Make Your Car Handle on selline raamat, mille lugemisega ei saa väga mööda panna.

Peebuga jään täiesti ristivastupidisele arvamusele - kõik autod on oma põhiolemuselt siiski suht sarnased riistapuud, pole tähtsust kas tegu on mõne võistlusklassi autoga või tänavaautoga. Ja margifoorumites on universiaalne seletus kõigele alati see et "see on selle margi inseneride töö, järelikult hea" :) Õhku visatud mutter kukub allapoole peamiselt selle tõttu, et BMW/Porsche/MB/VW/Audi/vms insenerid oma lõputus tarkuses projekteerisid selle mutri selliselt käituma.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.06.2014 at 23:07
peep
 
Moderator
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Kindlasti on võimalik jõuda sihile väga erinevate lähenemiste kaudu. Minu arvates kui asi väga teaduslikuks ajada, siis lõppeb aeg, raha või tahtmine või kõik korraga enne kui tulemus tekib
30.06.2014 at 02:29
hellraiser
  
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
Jesper, aitäh, kirjelduse järgi tundub just selline, mida mõtlesin.

Peep, jah, võistelda pole plaanis, pigem on idee selles, et oma lastega koos midagi vinget(või vähem vinget, sõltub kuidas välja tuleb :) ) ehitada. Mul on elu jooksul tekkinud selline kogemus, et kuigi asju saab heaks ehitada ainult tehes, tehes ja veelkord tehes, siis on siiski vaja teada mingisuguseid aluseid, millele toetuda, et päris puusse ei pane. Selles mõttes on muidugi sul täiesti õigus, et "võidusõiduauto on kerge, jäiga vedrustuse, laiade rehvide ja võimsa mootoriga", eks ma sellele oma päris algidee olen rajanudki. Foorumid on ka muidugi plaanis läbida, aga foorumite puhul läheb väga palju aega sõkalde ja terade eraldamiseks, raamatu puhul on seda pisut vähem.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
30.06.2014 at 13:22
rustang
  
Moderator
Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus
"How to bulid a car" by Adrian Newey. Hea kingitus paadunud petrolheadile, mul alles paar peatükki loetud kuid nende põhjal julgen soovitada.
10.12.2017 at 18:14
opentrack.tqhq.ee foorum : Tehniline : Kiiresti sõitva auto ehitamiseks vajalik kirjandus  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.